Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményed a közfoglalkoztatásról? fórum

Mi a véleményed a közfoglalkoztatásról? (beszélgetős fórum)


1 2
56. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Syria)
2016. aug. 7. 15:29

Ide milyen külföldi akarna jönni?

Már mi vagyunk az unió legszegényebbjei lassan.

Etióp fizetéssel, svéd adóval.


Nem kellett volna elüldözni az embereket...

Oktatni sem kell, minek? :(

55. syria
2016. aug. 6. 16:24

Orbán agymenése, hogy ezzel javítsa a foglalkoztatási statisztikát.


A közmunkás éhbérért marakodnak, lesik a helyi elöljárók kegyeit, hogy hozzájussanak.

Ugyanakkor ami az igazi foglalkoztatottságot jelenti: a szakmunkások hiányzanak, most éppen azon agyalnak, hogyan csábítsanak ide külföldieket.

A közfoglalkoztatás a mostani hatalom egyik legnagyobb szégyene. Ennél nagyobb már csak a korruptsága.


Magyarázza el nekem valaki, hogy a vizet gereblyézés után hogyan fog bárki is visszakerülni az igazi munka világába!

2016. aug. 6. 14:44

A közmunkában nincs kitörési lehetőség.


[link]

Jön a közmunkás megyék ideje?

Hiába a javuló statisztika, az ország egyre inkább kettészakad, sok olyan megye van ugyanis, ahol szinte más nincs is, csak közmunka.

a piac önerejéből az összes állás 22 százalékát hozta létre félév alatt.

Önmagában már ez a százalékos arány sem nevezhető teljesen egészségesnek, hiszen arra enged következtetni, hogy az állam változatlanul "ráhasal" a munkaerőpiacra, ezzel biztosítva százezrek számára a munkajellegű "időtöltést" és javítva a statisztikákat.

Az országban 9 olyan megye van, ahol a meghirdetett új állások több mint 80 százaléka közmunka volt,

2016. júl. 25. 10:00

Remek lehetőségek!


[link]

„a legfontosabb, hogy eljöjjenek, mert így nem esnek ki a rendszerből,” a toborzás helyszínén pedig fizikai felmérést és alkalmassági tesztet kell csinálniuk. Ha ezen nem felelnek meg, nem kapnak a katonaságtól állásajánlatot, s mostani munkaadójuknál közfoglalkoztatottként dolgozhatnak tovább. Ha viszont megfelelnek, szerződéses katonának hívják őket.

2015. okt. 22. 13:28

Remek lehetőség a még itthon maradtaknak! :(

Még, hogy 1 millió munkahely... hahaha! :((


Történelmi rekordot döntött a közfoglalkoztatottak száma, ám a statisztikák javításán túl kevés haszna lehet a programnak. Szinte lehetetlen visszakerülni az elsődleges munkaerőpiacra.

A viszonylag jól képzettek közmunkássá válása jelezheti, hogy a hazai munkaerőpiac egyrészt továbbra is nagyon gyenge lábakon áll, másrészt három hónap alatt szinte lehetetlen munkát találni. Viszont az álláskeresési járadékot – ismertebb nevén munkanélküli segélyt – csak ennyi ideig folyósítják.

2015. szept. 28. 19:55

Na, mégis csak rájöttek, már éppen ideje volt, vagy is már elkéstek.


„Nincs, aki egy téglát odébb tegyen!” Légvárra épül a közmunka

A közmunka katasztrófája az, hogy légvárakra épül – állítja egy somogyi mezőgazdasági vállalkozó, aki arra panaszkodik: nem kap munkást, akit felfogadhatna, mert a falvakban mindenki közmunkásnak akar állni, ott azonban inkább kerülik a munkát, és sok esetben nem tudják értelmesen foglalkoztatni őket.

A falusiak nem akarnak dolgozni, az 50 ezer forintos közmunkási bér elég nekik. Akik meg akarnak, azok odébb állnak: nemrég felmondott egy brigád, inkább elmennek Franciaországba gyümölcsöt szedni, mert ott jobban megfizetik őket

… Az is felmerült, hogy a közmunka mindenáron erőltetése egy idő után a piaci foglalkoztatás gátjává válhat. Ennek egyik jele, hogy egyre kevesebb embert találnak idénymunkára a mezőgazdaságban.

[link]

2015. aug. 13. 11:43
“Uram, gyártósor mellé kértek 30 embert, nem tudtam küldeni a felét sem. Elvitte az embereket a közmunka”
49. Mezei Virág (válaszként erre: 48. - Domcsy91)
2015. aug. 12. 07:10

Működnek a reformok... :(

Valódi munkahelyek kellenének, de nem éri meg a vállalkozónak. :(

2015. aug. 10. 13:07
Én már lassan egy éve veszek részt a közmunka programban. érettségim és főiskolai végzettségem van, az iskola befejezése után nem találtam mást, azóta is keresek. A közmunka programról nincsenek jó tapasztalataim, csak azért vagyok benne mert az a nettó 51 ezer Ft is nagyon kell. Munka hol van, hol nincs, ha van akkor meg szakadunk, ha nincs, unatkozunk. Irodában dolgozom, ez persze jobb, mintha söprögetni kellene, de az önbizalmam romokban. Rossz érzés, hogy a saját munkahelyén lenézik az embert, hátrányosan meg vagyunk különböztetve, hivatalos ügyben nem állhatunk szóba senkivel, ha külön felhatalmazásra mégis, akkor sem vesznek minket komolyan. Mi vagyunk azok, akikkel úgy lehet beszélni, mint a kutyával, de közben legjobb tudásunk szerint megcsinálunk mindent, amit ránk bíznak. Kihasználnak minket, mint munkaerőt... Itt is folyamatosan azt szajkózzák, hogy ez egy átmeneti állapot, hogy az ember "visszakerüljön a munka világába", de ezek csak szavak, tettekkel és hozzáállással nem támogatják. Közben pedig az ember lánya nagyon bele tud fáradni a sok elutasításba... Megesik, hogy otthon a párom már azt mondja, hogy ha ez ilyen, akkor inkább legyek munkanélküli. A felénk tanusított bánásmódot a legnehezebb elviselni, a munka mennyisége emellett részletkérdés. Persze hozzá kell tennem, hogy vannak kivételek, ahol a közfoglalkoztatottat is teljes értékű embernek tekintik... Ahol én dolgozom az sajnos nem ilyen hely.
2014. nov. 10. 15:17

Így kell elszegényíteni az embereket.

(ja és látom, senkit sem érdekel ez a dolog, akkor hajrá!)

"A közmunkával egyébként a hetvenes években megpróbálkoztak az északnyugat-európai országokban is, de leálltak vele, mert nem volt fenntartható. A közmunka ugyanis költségvetési transzferekből történik: nem nettó befizetővé teszi az embereket, hanem nettó kedvezményezetté. Addig megy, amíg pénzt költ rájuk az állam."

2014. nov. 6. 11:48

Érdekes és nagyon hasznos kutatás. Tanulni kéne belőle...

Remélem, nem kerül törlésre :)


Átfogó kutatás a közmunkaprogramról

[link]

MTA Közgazdaság-Tudományi Intézet.

45. Mezei Virág (válaszként erre: 44. - Lanema)
2013. dec. 3. 19:27

Tanulj bizony nyelvet!

Itthon nem sok esélyed van :((

Másoknak sem.

Az éhbéres közmunka egy jó nagy átverés. A szegénységből esély sincs kiszabadulni általa.

44. lanema (válaszként erre: 43. - Mezei Virág)
2013. dec. 3. 18:26
Ha sikerül társalgási szinten megtanulnom németül akkor lesz munkahelyem ez tuti.Csak addig nehéz eljutni sajnos.De nem adom fel!!!
43. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - Lanema)
2013. dec. 3. 16:43

Van esélyed munkahelyre?

Mert ugye azok inkább megszűnnek, mint létrejönnek.

Vállalkozni hahaha... (kevés embernek lesz sikeres)

Mihez lehet kezdeni? Mindenki menjen el?

42. lanema (válaszként erre: 41. - Mezei Virág)
2013. dec. 2. 19:19
Sajnos így van...
41. Mezei Virág (válaszként erre: 40. - Lanema)
2013. dec. 2. 19:11

Valahogy meg sem lep ez az eljárás... :((

Embertelen, mint amúgy is általában.

40. lanema
2013. dec. 2. 19:03
A tanfolyam tetszett volna csak sajnos ma derült ki,hogy 4 hónap helyett 2 hónap alatt kell a tanfolyamot teljesíteni.S ha nem sikerül mindent fizetni kell vissza.És még sorolhatnám a buktatókat,melyeket csak ma közöltek velünk.
39. lanema (válaszként erre: 38. - Mezei Virág)
2013. dec. 2. 18:59
Mielőtt a végleges döntést meghoztam volna.Bementem a munkaügyre és megkérdeztem.Ők mondták,hogy annyi a következmény,hogy megszűnik a jogviszonyom és nem kapok további támogatást.Mivel nem írtam alá a szerződést,ha aláírtam volana akkor lenne ebből gondom.
38. Mezei Virág (válaszként erre: 37. - Lanema)
2013. dec. 2. 18:46

Nem lesz következménye?


Jól döntöttél, csak nehogy kibabráljanak veled...

37. lanema
2013. dec. 2. 18:21
Én ma voltam a tájékoztatón és ma kellett volna megkötni a szerződést az oktatást szervezőkkel,ami igen csak egyoldalú és teljesen másról szólt mint amit beígértek.Nem írtam alá... szerintem jól döntöttem.
36. Mezei Virág (válaszként erre: 35. - 25c0525233)
2013. dec. 2. 18:13

Mi mindenre jó ez a nagy kiszolgáltatottság...

Ez a magyar munkahelyteremtés.

Mo. jobban teljesít! :((


Tényleg jól átvertek benneteket. Szomorú, de nagyon.

35. 25c0525233 (válaszként erre: 32. - Arnikababa2010)
2013. dec. 2. 17:40
Nálunk az történt hogy azt mondták április 1.-ig tanfolyam, utána 1 hónap utca seprés,ehhez képest miután mindenki alárírta velük a szerződést, betereltek minket egy terembe és előadták, hogy na akkor nincs elég tanár, meg tanterem és akkor holnaptól lehet menni sepregetni az utcára. Tehát jól átb....k minket.
34. lanema
2013. nov. 28. 19:47
Ha valaki közfoglalkoztatási programban van,s menetközben módosítják az oktatást a munkaügy részéről.viszakozhat a közfoglalkoztatott,tehát visszautasíthatja a szerződést amit még nem írt alá?,de már 1 hónapot dolgozott?Érdekes ez az új program....
2013. nov. 21. 09:57

Olvasd el a 36. hsz-t!


[link]

2013. nov. 20. 15:06

Sziasztok!

Kaptam egy kiközvetítői levelet téli közfoglalkoztatásra. Azt mondták a munkaügyibe,hogy ez március végéig tanfolyama,aztán áprilistól munka,végzettségnek megfelelően.Érettségim és 2 szakmám van.Rá is kérdeztem,hogy ugye nem utcaseprésre gondoltak és arra azt mondták,hogy nem,mindenki a végzettségének megfelelőt kap.

Mennyire hihető ez?Dolgozni szeretnék,de mégsem az utcán..:(

2013. nov. 18. 18:02

Közelít a 300 ezerhez a közmunkások száma


[link]


Ez a nyomor tartósítása... :((

2013. nov. 16. 19:19

Süllyedünk.Még van hová. :((


[link]

fontos, hogy télen is sok legyen a közmunkás, mert különben rájönnek az emberek, hogy mennyire magas igazából a munkanélküliség”.

„Több probléma van. Az egyik az, hogy aljasság fontos kulturális munkát diplomásokkal, közmunkában végeztetni. Két oldalról is aljasság, egyrészt az adott diploma és a diplomás megbecsültségét rontja, másrészt a végzett munka megbecsültségét. Mert persze munka a közmunka, de azért mindannyian tudjuk, hogy nemolyan munka. Ezért nem becsüli senki a közmunkásokat, ezért válik egyre lekezelőbbé a társadalom velük szemben, de ami rosszabb, hogy a kormány is egyre lekezelőbb, pedig ők találták ki ezt az egész mostani rendszert.

29. Mezei Virág (válaszként erre: 28. - Forgatos)
2013. aug. 21. 15:00

Nem ez nem fog menni.

Leszakadtunk már mindenkitől. :((


A kutya sem törődik a néppel...

Lehetőség jó nagy 0

28. forgatos (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2013. aug. 18. 23:17

"Jó adórendszer és munkahelyteremtés ami hosszútávon segítene az embereken."


Ezzel egyetértek. De ez nem fog menni egyik napról a másikra, és nem csak nálunk.

2013. aug. 15. 13:34

Csak találtam...

[link]


A közfoglalkoztatás és a különböző közmunkaprogramok már régóta jelen vannak Magyarországon, de a válság beköszönte óta sokkal nagyobb tömegeket érint. A kormány egyre több embert szeretne így foglalkoztatni, így a számuk csak nőni fog. Ez egyszerre jó és rossz. A kormánynak mindenképpen jó, mert ezzel statisztikailag „megszüntetheti” a munkanélküliséget, azonban az embereknek már kevésbé előnyös egy ilyen megoldás. Ugyanis hiába végeznek a közfoglalkoztatottak a társadalom számára hasznos munkát, ha munkájukért semmilyen megbecsülés sem éri őket a társadalomtól (pl.: az anyagiak terén).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook