Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a titka a jó sült húsnak (pl cigánypecsenye, ill. egyéb natúr sült húsok)? fórum

Mi a titka a jó sült húsnak (pl cigánypecsenye, ill. egyéb natúr sült húsok)? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 3. 14:44

Nálam kétféle variáció van: amikor hirtelensültet készítek, akkor kevés olajon (vagy zsíron) hirtelen megsütöm, de azt azonnal esszük is (pl. cigánypecsenye).

Amikor "sima" sült húst készítek, akkor úgy járok el, mint zsci a 10-es beírásával. Ez később, ha nem fogy el, eltehető, és nem lesz rágós, mert ugye párolódott is.

12. edb6c38cef (válaszként erre: 10. - 4282d8f4c9)
2009. márc. 3. 14:42
Anyukám is így csinálja, és nem lehet leutánozni, olyan jó a sült husija.
2009. márc. 3. 13:42
Én tarját szoktam sütni, előpácolás nélkül sima só+bors+fokhagymával olajon vagy zsíron jól megpirítom, aztán kis vízzel felengedve berakom a sütőbe lábosostul-fedőstül háromnegyed órára. Eredmény: nagyon puha, szaftos, omlós husika, de nem főtt, hanem finom sült.
2008. szept. 6. 13:52

sokan felkapták a fejüket mikor mesélem, h én a sült husikat kuktában szoktam sütni.

puha lesz, nem szárad ki és ropogós is lesz...


persze ha több -10-12 szeletet sütök akkor bő félkészre készítem el a kuktában aztán tepsiben vay serpenyőben még megpirítom.


de ha kettőnknek kell akkor elég a kukta...nagyon szép, finom, és pirult is lesz!

2008. jan. 30. 15:05
Hirtelen kell kisütni, majdnem forró, nem sok olajban / ez a natur sült húsra vonatkozik /
2008. jan. 15. 16:43
A sütőben sütött ropogós, mégis puha sült hús titka: be kell fűszerezni a húst,tepsibe helyezni és aláönteni fele víz, fele tej keveréket. Általában 1-1 decit, ha sok a hús, többet. Lefedni fóliával, majd a gázon felforralni és utána tenni a sütőbe. Ha valamit akarunk mellé tenni, a sütőbe helyezés előtt a fólia alá szórjuk (gyümölcs, dió stb.)Végén kicist fólia nélkül pirítjuk.
2007. aug. 17. 13:48
Volt egyszer egy kerti parti nálunk, pácoltam be húsokat, többfélét. De maradt meg belőle, amit nem is sütöttünk ki. Egy hétig állt a hűtőben, s csak a következő hétvégén sütöttem meg, olyan porhanyós lett, hogy szinte szétesett atomjaira a sütés után. :) Olyan jót még nem ettem. :)
2007. aug. 17. 13:46
Egyetértek, a jó pác!!!!
2007. aug. 4. 06:35
Pácolás egy éjszakára.
2007. aug. 4. 06:14

1. a pácolás - a sima natúr szeletet is érdemes legalább egy órával sütés előtt befűszerezni, ha csak fokhagymát, sót, mustárt teszel rá, akkor is (ha grillen sütsz előző nap pácold be a húst)

2. a sütés - kevés forró olajon hirtelen megsütöd mindkét oldalt, ezután sütöd-párolod takarékon tovább hústól függ mennyi ideig (néha pici víz sem árt alá)

ha szabadban készül, meg kell várni míg jó parázs lesz, forgatni a husikat és nem szabad kiszárítani

2007. aug. 3. 23:39

Nem jól tetted fel a kérdést!

Az ízre gondolsz,vagy a "porhanyosságra"? Ha az íz a fontos,akkor a rengeteg fokhagyma,hagyma és a jóminőségű hús(szűzpecsenye)!Ha viszont az állagára,akkor érdemes néhány órával a sütés előtt húspuhítót szorni rá és jól bedörzsölni.Ezután jöhet a fűszer ízlés szerint.Próbáld ki úgy,hogy barbecue fűszerrel bedörzsölöd.Eszméletlenül finom!

2007. aug. 3. 23:35
előre fűszerezed, pácolod, lassú tűzön ( parázson ) sütöd
2007. aug. 3. 23:21
Mi a titka a jó sült húsnak (pl cigánypecsenye, ill. egyéb natúr sült húsok)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook