Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a teendő akkor, ha egy önkormányzat utcanév változtatását kezdeményez, és más lesz a cím, kinek kell kifizetnie az ezzel járó átíratást? fórum

Mi a teendő akkor, ha egy önkormányzat utcanév változtatását kezdeményez, és más lesz a cím, kinek kell kifizetnie az ezzel járó átíratást? (tudásbázis kérdés)

9. dus
2009. jan. 9. 10:55

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Egyenlőre még áll a dolog, az utcában lakók nem nagyon akarják ezt a változtatást, tehát még nem aktuális a dolog. Csak azért jó tudni, mivel jár, ha mégis változtatnak.

Örülök, hogy pénzbe nem kerül, csak a sok idő, amit utána kell mászkálni...! Na, de az még bele fér.

2009. jan. 9. 10:33

Semmilyen költség nincs.!!!


-Jogsin nincs cím,tehát azt nem kell cserélni. (Legalább is az újfajta jogsin)

-Lakcím kártya ingyenes.

-Bankban is ingyen átírják.

-Közüzemi számláknál is ingyen írják át.


Én most csináltam ezeket végig,és sehol nem kellett fizetni.Időigényes,de nem költséges.

Oepnek a gyed miatt illetve a Magyar Állam Kincstárnak a családi miatt Ajánlott levélben küldtem meg és jó volt.

7. SDitti (válaszként erre: 2. - Dus)
2009. jan. 9. 09:30
Telefonálj be a hivatalba és kérdezz rá, hogy hogyan szól a határozatuk, átvállalja-e az önkormányzat a költséget.
6. SDitti (válaszként erre: 2. - Dus)
2009. jan. 9. 09:29
Hivatalban dolgozom és tudom, hogy a lakosnak kell fizetni, az önkormányzat ezt átvállalHATja.
5. rohiani (válaszként erre: 2. - Dus)
2008. okt. 2. 14:39

Személyi és jogsi nem kell másik. A lakcímkártyát elvileg ingyen kellene kapni, mert önkormányzati rendelet alapján változik a lakcím.

A számláknál egy telefon és megmondják, hogy elég-e levélben v. mailben a címváltozást (utcanév változást) bejelenteni., a bankban szintén ugyan ez. Ezek nem kerülnek pénzbe csak időbe, de talán az még drágább.


Annó a nagyszüleimnél változtatták az utca nevét (Sztálinról Jókaira) nem kérdeztek senkit, hogy mit szeretne.

2008. okt. 2. 14:38

Szia!

Mire gondolsz pontosan?? mert a lakcímkártyán van a címed, azért nem kell fizetni, a többi hivatalos okmányodon nincs cím, a hivatalos helyekre, biztosító, bank, meg csak küldesz egy faxot, vagy felhívod őket és bejelented a változást. Nem kerül pénzedbe.

2008. okt. 2. 14:18
Szia! elvileg a lakcímigazolóért nem.. a többit nem tudom.
2. dus
2008. okt. 2. 14:16

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy mi a teendő akkor, ha egy önkormányzat utcanév változtatását kezdeményez, és más lesz a címed, kinek kell kifizetnie az ezzel járó papír átíratásokat!

Van erre valami jogszabály vagy rendelet?

Nem olcsó mulatság a család minden papírját át íratni: jogsi, lakcímigazoló, személyi, számlák (gáz, víz, villany stb.), pénzintézeti szerződések! Azt sem tudom, hogy ezek közül mindenért kell fizetni?

Még nem eldöntött tény a változtatás, de mi van, ha az utca lakói nem akarják a változást? Kötelezhetnek bennünket a változtatás elfogadására?

Tud nekem valaki ebben segíteni?


Előre is köszönöm a segítséget!

1. dus
2008. okt. 2. 14:16
Kinek kell fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook