Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legfontosabb teendőnk ha ki akarunk költözni Angliába? fórum

Mi a legfontosabb teendőnk ha ki akarunk költözni Angliába? (tudásbázis kérdés)

1 2
24. 8ef78160df (válaszként erre: 22. - C0066c35a1)
2011. dec. 27. 22:18
Ez így van, nagyon nehéz lakást találni!
2011. dec. 27. 22:18

A bankszámlához annyit hozzáfűznék, hogy egy "kis" hazugsággal egyből tudsz számlát nyitni. Ügyintézőtől is függ, de hátha sikerrel jársz te is.

Mikor én kimentem beregisztráltam egy agencybe, de semmi papírt nem adott róla, hogy tudjak a banknál intézkedni, de azért bepróbálkoztam.

Azt hazudtam, hogy van munkám, és h már 3 hónapja itt vagyok (ezt biztos, látták, hogy nem így van, de ezért gondolom, hogy ügyintézőtől függ).

Vagy "próba" kártyát is kaphatsz, ha még nincs munkád, amire mehet a fizetés majd, és azt hiszem boltokban is tudsz vele fizetni, csak netbank, és online fizetést nem tudsz csinálni vele, és ha már van munkád, és érkezik rá rendszeresen a fizetésed, akkor kicserélik neked ezt.

2011. dec. 27. 22:10
amugy meg a sok rosszindulat itt mutatkozott meg :) biztassatok , ingatlanosnal lakast nem kap. Nem tudom, ti miota eltek kint, az elmult par honapban sokkal nehezebb lakast talalni. Nem fogom biztatni.
2011. dec. 27. 22:09
Marta pl ismer, Barbisbukta ( lehet rakaeresni, mi segitettuk ki, ingyen, ok elnek velunk mert igy alakult. valszeg egy 3 eves gyerekkel, csaladdal nem atveresre jatszom
20. c0066c35a1 (válaszként erre: 18. - Arrival)
2011. dec. 27. 22:07
Ki mondta h borzaszton kornyekeken ??? Ismersz??? NE itelj ha nem ismersz nem KELL nalunk lakni. Olvashatod a naplom, senkinek nem volt feltetel, te mit kepzelsz magadrol ??? Tobben olvasnak es ismernek, nekunk igy sikerult. Bankszamlat nyitni most 1.5 honap itt tartozkodas utan lehet munkaval. Jarj utana... ne itelj amig nem tudod, ki es miert lakik nalunk, akiknek segitettunk INGYEN ! Ld Hoxas is, akit sosem lattam addig
19. arrival (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2011. dec. 27. 21:56
Mi mindig nagyon egyformákat mondunk ;)
18. arrival (válaszként erre: 15. - C0066c35a1)
2011. dec. 27. 21:55

Sokaknak nem segített senki, pl. nekem sem. És mégis eljutottam oda, ahova. MAGAMTÓL.


Topiknyitó: vigyázz az olyanokkal akik segítséget ajánlanak az elinduláshoz, de náluk KELL lakni akár hónapokig, borzasztó környékeken.

Sajnos, én több magyar átverőst ismerek mint normálisat :(

17. MelisUK (válaszként erre: 15. - C0066c35a1)
2011. dec. 27. 21:08

Nincs szükség segítségre, önerőből is meg lehet mindent oldani, nem egy embernek sikerült már. Egyedüli dolog, ami szükséges, a nagyon jó angol nyelvtudás. Ha ez megvan, akkor mindent angolul intézni, mindennek angolul utánajárni. Ez az egyetlen módja a normális kintlétnek, a beilleszkedésnek.

Én személy szerint nem ajánlom, hogy mégtöbb külföldi kijöjjön, senkit nem bíztatok, hogy jöjjön, hisz azoknak sincs könnyű dolguk, akik már évek óta kint vannak és ismerik a kinti dörgést. Vannak olyan országok, ahol könnyebben el lehet indulni, ahol gyorsan és könnyen megszedheti az ember magát, hogy legyen egy biztos alapja, hogy máshová lépjen. Ilyen pl Ciprus.

2011. dec. 27. 21:01
Nagyon jól megtanulni angolul. Ez tényleg a minimum.
15. c0066c35a1 (válaszként erre: 14. - Crawley girl)
2011. dec. 27. 20:35
fel de tegyuk hozza ha van aki segit elindulni :S
2011. dec. 27. 20:20
Ugyértem nem könnyü elindulni de ha van kitartás fel lehet kapaszkodni....
2011. dec. 27. 20:19
Hát igen elöször is pénz fix bejelentett lakcim amire kéred a bankártyát és az insurance numbert .Aztán munka amit most itt sem könnyü találni és persze a jo nyelvtudás mert anélkül nehéz munkát azt találsz hotel takaritás vagy bármilyen takaritás 10 12 ora hétvégézés stb..Nem könnyü elindulni ha van kitartás.
12. c0066c35a1 (válaszként erre: 9. - Gyongyvirag555)
2011. dec. 27. 20:09
egyebkent, aki olvassa a naplom tudja : sok embernel ezt ugy oldottuk meg, hogy meg lett adva Agency-nel a mi szamlank, elment melozni, kapta a fizut. Miutan volt Payslip, bement a bankba es nyitott szamlat. De ok nalunk is laknak a mai napig, es igy konnyu. Kolcsonos volt a dolog. Egyutt meloztunk es van akivel most is. Nekik mar mindnek sikerult, de ez tenyleg bizalmi kerdes.
11. c0066c35a1 (válaszként erre: 9. - Gyongyvirag555)
2011. dec. 27. 20:05
interneten amugy lehet nyitni csak nagyon sok ido :S
10. c0066c35a1 (válaszként erre: 9. - Gyongyvirag555)
2011. dec. 27. 20:05
teljes 22es csapdaja :(
9. Gyongyvirag555 (válaszként erre: 7. - C0066c35a1)
2011. dec. 27. 20:04

"Bankszamlat nyitni munkahely hianyaban eleg nehez, viszont munkat max Agency ad, ha nincs semmid. ( ok sem szivesen adnak szamla nelkul )"

Csak én látom úgy,h ez a 22-es csapdája?ha nincs számlád,nem alkalmaznak,ha nincs munkád,akkor meg nem nyithatsz számlát. de ha pl nem dolgozni mész ki,akkor nem lehet számlát nyitni?

2011. dec. 27. 17:00
Mi mar tobbeknek segitettunk kijutni, fuggetlen tanacsadast barmikor vallalok, mi sem lennenk kint ha nekunk nem segitenek :)
2011. dec. 27. 16:49

Minden papir rendben legyen. Legyen FIX szallasod , mert itt kint nem tudsz berelni, ha nem fix helyre jossz. Hiaba van penzed.


Bankszamlat nyitni munkahely hianyaban eleg nehez, viszont munkat max Agency ad, ha nincs semmid. ( ok sem szivesen adnak szamla nelkul )


Ha leirod a kerdeseidet konnyebb valaszolni :))

2011. dec. 27. 16:04
Azt már sok embertől hallottam meg olvastam is, hogy szabad munkavállalás van, de albérletet szinte lehetetlen találni és az nagyon drága.Lehet mondani, hogy csak ajánlás útján lehet. Ha munkát akarsz vállalni és azért költözöl ki, akkor a munkaadód gondpskodhat szállásról. Kinti bankszámla mindenképpen kell.Annyi pénzed mindig legyen, hogy bármikor haza tudjál jönni.
2011. dec. 27. 14:51
hat, ez egy eleg szeles koru valaszt igenyel, illetve szukithetned, pontosan mi is erdekel. milyen teren?! munka, gyerek ellatas, szallas, utazas, penz... mert ezt igy egyben leirni ido hianyaban szinte lehetetlen!!
2011. dec. 27. 14:19

Van egy oldal: londoni magyarok...

Sok információ megtudható.

2011. dec. 27. 14:15
sajnos én nem sokat tudok segíteni, én is ugyanebben a cipőben járok. hát nyilván előny, ha ismersz ott valakit. A londoni magyar nagykövetség honlapját olvasgasd, ott találhatsz sok jó infót esetleg.
2011. dec. 27. 13:57

Itt tanácsokra lenne szükségem!Tudom hogy nyelv szükséges,de ezen kívül mi az amit jó tudni!Mondjuk szállás,utazással kapcsolatos dolgok hivatalos papírok ilyesmikre gondolok!


Légyszíves segítsetek!

2011. dec. 27. 13:55
Mi a legfontosabb teendőnk ha ki akarunk költözni Angliába?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook