Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a fenébe lehetne belefogni, ebben a mai világban? 🤷‍♀️... fórum

Mi a fenébe lehetne belefogni, ebben a mai világban? 🤷‍♀️... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
2023. márc. 16. 14:28

Viccet félretéve, elárulom, fiam hogy kezdte a pénzcsinálást kb. 10 éve:

Összeadtuk a majdnem semmit, amiből lett összesen 50 ezer ft-ja. Ebből rendelt Kínából olyan cikket talán 3-4 db-ot, amire van kereslet, de tudja olcsóbban adni mint az üzletek. Egy ideig csak befelé forgatta a pénzt mert egyre több olyat cuccot kellett rendelnie. Akkor nyitott belőle vállalkozást mikor már az adót, meg miegymást ki tudta a haszonból fizetni. Hamar eljött az idő, hogy ez biztosította a megélhetését. Kb. 3 éve már passzív jövedelme is van belőle, mert biztosít egy szolgáltatást is a cucchoz, amit egyre többen kérnek.

Szóval ilyesmiben is lehet gondolkozni.

Sok árúcikkel el lehet ezt indítani, mert az üzletek nagy haszonnal adják a kínai árút. Fele annyi haszonból hamar kiépül a birodalom. Fiam már házat is épített belőle, most meg jövő hónapban költözik a Kanári szigetekre. Persze ott is vállalkozásba kezd, már megtörténtek az előkészületek.

14. dfc04c70e4 (válaszként erre: 11. - 55Judit)
2023. márc. 16. 14:25

Na, ki tudja? Lehet, hogy lenne rá vevőd.

De inkább tényleg ne termessz gandzsát. Képzeld, meg kellett néznem, mi az a gandzsa. A másik nevét ismerem. 😀

13. dad1f54482 (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 16. 14:24

Jogos. Nem figyeltem, bár állatot lehet tartani épületben is :)


És valóban. Pénz nélkül nem is értem mit szeretne. Előbb tegyen félre pénzt munkavállalóként.

12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 10. - Dad1f54482)
2023. márc. 16. 14:21

A mezőgazdasághoz föld kell és nem helység a házban.

De lehet, hogy nem jól tudom...-)


De tök mindegy, pénz nélkül, üres zsebbel semmibe sem lehet belefogni.

11. 55Judit (válaszként erre: 9. - Dfc04c70e4)
2023. márc. 16. 14:18

Vannak akik a youtube-on szedik meg magukat videófeltöltésekkel. Én ezt nem értem hogy lehet azzal pénzt keresni. Ehhez se kell külön helység.

Nekem is van egy 30nm-es szobám, amit semmire nem használok. Nem jövök rá hogy lehetne pénzt csinálni benne. Talán gandzsa termesztés? Ja, nem.😁

10. dad1f54482 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 14:15
Mezőgazdaság
9. dfc04c70e4 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2023. márc. 16. 14:13

Ja, így, hogy mondod. Ott van pl. a Tiktok (nem biztos, hogy ez a hivatalos neve), én nem tiktokozom 😀. De azt tudom, hogy az a közösségi oldal kitermelt már magából olyanokat, akik nagy pénzeket kaszáltak a semmiből.


Mondjuk ahhoz tényleg nem kell még egy külön helyiség, meg tőke sem.

Csak nem tudom, anonimunk konkrétan mire gondolt.

8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 14:05
Valami rettentően, bődületes badarságba kellene fogni. Nekem sincs rá ötletem, annyira sajnos nem tudok lemenni, de hihetetlen hogy egyesek milyen semmiből mekkora pénzeket kaszálnak. 🤷‍♀️
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 14:03

Turi butik?

Minden önálló munkakezdéshez kell valamennyi pénz. E nélkül csak alkalmazott lehetsz.

2023. márc. 16. 14:02

Hány lakossal, és mennyire idős/fiatalos a lakosság összetétele?


A rendszerváltás után ismerősöm hasonló helyzetben, a saját garázsukban:

- használt gyermekruhákat bevette bizományban, (megegyezett a tulajjal mennyit fog érte kapni) minimális haszonnal adta tovább

- másik hasonlóan bizományba vette be a könyveket, és adta tovább

- ha vannak iskolás korúak is, városi papírüzletből (ha lehet) bizományba hozol iskolai szereket (füzetek, írószerek, egyéb papíráruk)


Vagy mindezeket egyszerre, akár még a felnőtt használt felsőruházatot is a gyerek cuccok mellett

5. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 16. 14:02
Ja, ha pénzed nincs, akkor hiába adott a helyiség. Pénz nélkül nehéz belefogni bármibe is. Mindegy, hogy falu vagy város. Pénz kell minden vállalkozáshoz.
2023. márc. 16. 13:56

Ezeka kérdések mindig annyira furák számomra. Lehet, hogy a te faludban fodrászra lenne igény, de nincs szakmád, vagy az adott helyiség nem alkalmas rá. Vagy pont azért, mert az emberek azt szeretik már van belőle 3.


Nincs erre egyetemes igazság, hogy mit szeretnek az emberek, mindig a helyi igényeket kell nézni. Lehet, hogy valahol egy kávézó az igény, de lehet, hogy egy zöldséges 🤷‍♀️

3. Icuska538 (válaszként erre: 2. - Icuska538)
2023. márc. 16. 13:55
Bár ott kell letét!
2023. márc. 16. 13:52
Lottózó?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook