Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a dolga egy ügyvéd mellett dolgozó titkárnőnek? fórum

Mi a dolga egy ügyvéd mellett dolgozó titkárnőnek? (tudásbázis kérdés)

10. vvicus
2009. okt. 12. 14:51
Ilyen állás engem is érdekelne, én jogot tanulok, de a sulinkban csak a már végzett jogászoknak ajánlanak munkát. Ügyvédi irodákat kéne felkeresni? És amúgy kb. milyen fizetésre lehet számítani? Priviben is várom, ha nem nyilvános. :-)
9. Sookie (válaszként erre: 2. - A9338a7669)
2009. okt. 12. 14:45
Köszi! :) Írtam privit!
8. Sünciné (válaszként erre: 7. - A9338a7669)
2009. okt. 12. 14:16
Köszi! Akkor majd probálkozunk!
7. a9338a7669 (válaszként erre: 5. - Sünciné)
2009. okt. 12. 14:13
Az előny lehet. Én végigjártam megy jó pár ügyvédi irodát és érdeklődtem. Vagy esetleg interneten is lehet keresgetni. Pesten láttam ilyeneket annak idején, de nekem az nem volt jó.
2009. okt. 12. 14:09
Bocsi! nem?
2009. okt. 12. 14:07
Az ilyen állás a lányomta is érdekelné! Neki jogiasszisztensi végzettsége van! Hol találhat ilyet? Gondolom ez előny enm?
2009. okt. 12. 13:52
Nekem annak idején mákom volt. Egy cégnél dolgoztam, ahova bejárt az ügyvédjük nap, mint nap. Nem volt titkárnője így velem csináltatott egy pár dolgot. Aztán a cégnek vége lett én meg mehettem az ügyvédi irodába. Aztán ő befejezte a pályafutást, közben megismertem egy másik ügyvédet, aki "átvett". Végül elköltöztem, és itt is mákom volt, mert direkt ilyen helyet kerestem, de persze nem volt. Aztán az egyik helyről (ahol ott hagyta ma számomat) pár hónap múlva elment a titkárnő és felhívtak.
2009. okt. 12. 13:48
Hogyan találtok ilyen állást?
2. a9338a7669 (válaszként erre: 1. - Sookie)
2009. okt. 12. 13:46

Szia. 8 év tapasztalatát megpróbálom leírni röviden :)

Ugye a gépelés (diktálás esetleg diktafon alapján) alap. Ilyenek általában peres ügyeknél vannak, amiket nem tudsz egyedül megírni. Rövidebb "rutin leveleket" egyedül írod meg.

Nálunk pl. egy adásvételi vagy akármilyen szerződésnél úgy van, hogy én előkészítem a rendelkezésre álló adatokból, aztán együtt nézzük végig. Földhivatali nyomtatványok kitöltése is a titkárnő feladata. Illetve aztán a beadás is :)

Cégeket egyedül csinálod szerződésminta alapján. Most hirtelen ennyi jutott eszembe (ajjajj, pedig néha megbolondulok annyi minden van egyszerre :) ), de válaszolok szívesen, ha van kérdésed.

2009. okt. 12. 13:35
Sziasztok! Az érdekelne, ha valaki sima titkárnő egy ügyvéd mellett, szóval nem jogi asszisztens, akkor mi a dolga? Mire számíthat, hogy mi az, amit rábíznak? + Érdekelne az is, hogy milyen a munkarend egy ügyvédi irodában? Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook