Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mért van az hogyha valaki tudna szoptatni mégsem teszi nehogy a melle elformálódjon?Neki nem a baba egészsége a legfontosabb? fórum

Mért van az hogyha valaki tudna szoptatni mégsem teszi nehogy a melle elformálódjon?Neki nem a baba egészsége a legfontosabb? (tudásbázis kérdés)


2015. júl. 15. 07:27
Kedves Hugacs! Látom már régi a kérdés, de azért hozzászólok, mert pont az ilyen jó szándékú kíváncsi emberek ellen "küzdök". Az a baj az ilyen kérdésekkel, hogy rendszerint olyan válaszok jönnek rá, amik akaratlanul is mély sebeket tépnek fel olyanokban, akik nagyon akartak szoptatni, de ez valamiért nem valósulhatott meg. Ha Te is sokat küzdöttél a tejért, akkor ezt meg kell értened. Akik úgy döntenek, hogy nem akarnak szoptatni, hát nem akarnak. Nem feladatunk ezt megérteni.
2010. jan. 13. 19:21
Valóban magánügy, de az is igaz, hogy szoptatás után a mell "megereszkedik".
2010. jan. 13. 18:05
én két gyereket szültem és akartam szoptatni de nem volt tejem, , de ismerősöktől hordtam az anyatejet és a tápszert is kapták, viszont igy tiz év után , teljesen megértem azokat akik nem akarnak szoptatni, ez függ biztosan a mell nagyságától is , de én nagyon sokat szenvedek, mert azért még a melleim átalakultak, pedig azelőtt átlagosak voltak, most meg....nagyon kényelmetlen..
2009. ápr. 13. 04:51
Magánügy.
21. HUBERTUS 33 (válaszként erre: 7. - 9bbb5bd983)
2008. nov. 4. 20:58

Tőlemkérdezték adhatják-e más tejét mert még nem indult meg és nagyon éhes volt. DE határozottan megtiltottam, vagy az enyémet vagy tápszert! Annyi vírus terjed az anyatejen keresztül...

Nem kockáztatok!

20. katácskák (válaszként erre: 15. - Esztella100)
2008. okt. 30. 17:21
nekem ( mármint a melleimnek megnQtt és azóta sem változott a mérete-nagyon) is csak jót tett+ pesze a BABÁMNAK is ez a LÉNYEG :), HOGY Q FEJLÖDJÖN..
19. Kedveske (válaszként erre: 18. - Krizsanevi)
2008. okt. 30. 17:05
Sajna nekem is múlófélben vannak:-((
2008. okt. 30. 15:25
Hát, nekem is szülés után nőttek nagyot, azóta ez elmúlt :(
17. Kedveske (válaszként erre: 9. - Verka)
2008. okt. 30. 15:18

"Mire a szülés elérkezik a mellek elérik fejlettségüket, nem nőnek tovább. Így a szoptatás a mellek alakját már nem változtatja."


Ezt vagy egy hozzá nem értő sok gyermeket szoptatott pasi írta, vagy én vagyok a nagy kivétel.

2008. okt. 30. 13:20

Adottság kérdése is, hogy kinek mennyire deformálódik, de ez nem számít szerintem, A szoptatás jó, olcsó, kényelmes, egészséges stb... Én is láttam ilyent, alig várta a "hercegnő" (IQ kb. 80 lehetett), hogy kiengedjék a kórházból, és adhassa a tápot a fiának. Bent meg azt hazudta, hogy nincs teje, nem szoptatta, hanem vitte tápszerre szegény picit, pedig a nővérkék nagyon erőltették, hogy: -Próbálja csak meg, biztosan menni fog!

A sminkje viszont mindig tökéletes volt bent a kórházban! A hálóing mini, szép hosszú lábak stb...

15. esztella100 (válaszként erre: 4. - Diagonalt)
2008. márc. 17. 06:27
Nem feltétlenül következménye a szoptatásnak a logó mell.Én sok olyan nőről tudok aki szoptatott,és nem ment tönkre a melle.Persze belehet segíteni egy kis tornával is!
2008. márc. 17. 03:24
hugacs: Ez talan az illetore tartozik, a maganugye, vagy nem? O megkerdezte mar toled, mi a francokat utod az orrod mas dolgaba?
13. dus (válaszként erre: 12. - 9bbb5bd983)
2008. márc. 16. 15:54

Szia.


Akinek esetleg betegség miatt nem lehetséges a szoptatás, azokat nagyon sajnálom! Nekik a legrosszabb, mert saját hibájukon kívül nem szoptathatják babájukat! (Olvastam a naplódat és le a kalappal előtted! :-) Gratulálok a kitartásodhoz és gyönyörű babádhoz! )

De azok, akiknek semmi bajuk nincs, csak egy "kicsit önzőek", azokkal nem értek egyet!

A tápszeres babák valóban nem mind kövérek, de akad köztük dundi baba, aki nem is egészséges!

És néha anyuka még el is dicsekszik, hogy ő bizony nem szoptat, mert félti a melleit! Hát, érdekes emberek vannak!

2008. márc. 16. 11:58

Nem értetek engem. Én sem vagyok a nem szoptatás mellett. Nem tartom jó dolognak, sőt iszonyú önzésnek tartom, ha valaki a mellei szépsége miatt nem akar szoptatni. Legyen az ő baja.

De akkor sem értek egyet veled, dus. Az anyatejes babákkal is megtörténhet, hogy kicsit kövérebbek, lassabban fejlődik a mozgásuk. Ismertem ilyet. Az anyuka mást sem csinált, egész nap csak ciciztette. Kövér a kisfiú. A tápszeres sem mind kövér, lassú.

Az anyatej a legjobb táplálék a kisbaba számára, ez egyértelmű. Aki ezt nem látja be, az nem oké.

Én nagyon szerettem volna átélni a szoptatás csodáját, nem lehetett. A kislányomnak sem tudtam ezt biztosítani, ez a nagyobb veszteség.

2008. márc. 16. 11:16
En ezt nem tudom, megkerdezted mar tole, ha ennyire erdekel?
10. dus
2008. márc. 16. 11:09

Az én fiaim is szopiztak, a nagy 7 hónapig, a kicsi 8,5 hónapig! Bennem sem merült fel, hogy nem teszem cicire őket, hisz egy csecsemőnek (szerintem) létszükséglet az anyatej! Sokkal egészségesebb, mint a tápszer! Látom, mekkora a különbség a fiammal egyidős baba és a fiam között! Mi arányosak vagyunk, míg a tápszeres baba közel 12 kiló, nem akar magától ülni, lusta mászni (11 hónaposan!!!), mert "kövér".

Számomra fontosabb(volt) a baba szoptatása, még ha a melleim meg is ereszkednek! A párom így szeret, ahogy és amilyen vagyok!

Egyébként mindenkinek szíve joga eldönteni, mit tart jónak.

Én mindenesetre nem vagyok a "nemszoptatás" mellett.

2008. márc. 16. 11:08

Sziasztok!

Talán nem olvasta az alábbiakat. :)

"az anyai szervezet már a terhesség alatt készül a szoptatásra, bonyolult hormonváltozások hatására már akkor elkezdődik a mellek átalakulása. Mire a szülés elérkezik a mellek elérik fejlettségüket, nem nőnek tovább. Így a szoptatás a mellek alakját már nem változtatja."

2008. márc. 16. 10:45
Számomra érthetetlen!Én mind a három fiamat szoptattam,a kicsi most 8-hónapos és még mindig cicizik!Az igaz,hogy meg is látszik sajnos a melleimen,de megérte!!Pedig hányszor volt,hogy gyulladt mellből szoptattam!Ha sírva is de végigcsináltam!Nincs annál jobb érzés mint amikor a kisfiammal egymás szemébe nézünk szopizás közben!Annyira látszik a kis szemén,hogy jólesik neki!
7. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 4. - Diagonalt)
2008. márc. 16. 10:44
Még valami. Bennem fel sem merült, hogy más anyuka tejét adjam a lányomnak. Szerintem úgy már nem lehet az igazi. Semmiképpen nem tenném!
6. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 4. - Diagonalt)
2008. márc. 16. 10:42
Igazad van, tényleg önző dolog. De hiszem, hogy attól ugyanúgy szereti a gyerekét, aki nem akar szoptatni. A szívbeteg anyuka sztoriját hol olvastad? Szívesen elolvasnám. Köszi, ha leírod!
5. Suhi
2008. márc. 16. 10:37

Engem még nem érint a téma, de egy előadáson azt mondták, hogy kutatások bizonyítják, hogy még 6 évesen is érződik a különbség az anyatejen nevelkedett és a tápszeren felnőtt gyermekek között. (később kiegyenlítődík a különbség) Az ellenanyagok miatt, és az állkapocs, fogazat rendes kialakulása miatt fontos a szoptatás. A gyerek okos, s ha cumisüveget kap, akkor nem kell megszenvednie a tejért, hiszen könnyebben hozzájut a táplálékhoz, s akkor már kevésbé rávehető mondjuk a szopásra.

Sok nézőpont van. Mindenki azt tesz amit akar. Én nagyon örülnék neki, ha szoptathatnám a babámat, de ez még odébb van (sajnos).

2008. márc. 16. 10:35
Én önzőnek tartom azt az embert,aki ilyen miatt nem szoptat.Aki ennyire önző annak meg nem való gyereke.Vagy azt hiszi,hogy a Kedvese nem fogja szeretni lógósabb mellel?Deh nem,hiszen az élet csodáját adja neki.Én ha tehetem inkább adok tejet olyan kismamának,akinek nincsen.Illetve most olvastam egy olyan kismamáról,aki azért nem szoptat,mert szívbeteg.
2008. márc. 16. 10:24
Én szívesen szoptatnék, de egy korábbi betegségm miatt a kislányom tápszert eszik. Nem ítélem el azt, aki a mellei miatt nem szoptat, ő tudja. Mondjuk én sem mondom azt, hogy mindenképpen anyatejet igyon egy baba. Ha ellenérzései vannak ezzel kapcsolatban a kismamának, inkább ne tegye. A tápszeren is felnőnek a gyerekek. Persze az anyatej a legjobb, ezt belátom.
2008. márc. 16. 10:21
hát szerintem nem, és pont azért amiért írtad, mert attól fél hogy a melle eldeformálódik, ezek szerint neki ez fontosabb, talán
2008. márc. 16. 10:19
Mért van az hogyha valaki tudna szoptatni mégsem teszi nehogy a melle elformálódjon?Neki nem a baba egészsége a legfontosabb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook