Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mérlegképes könyvelő fórum

Mérlegképes könyvelő (beszélgetős fórum)

2015. ápr. 15. 21:14
MÉrlegképes könyvelői pénzügyi vizsgasort keresek a legutolsót 2015. évit. Köszönöm
2012. febr. 16. 11:02

Sziasztok!

Kicsit nem idevágó, de szeretnék segítséget kérni. :) Számvitelszervezésből keresem a Számvitelszervezés a vállalkozásoknál c. könyve beszennelve.(teljes hosszában vagy rövidítve.) Esetleg nem tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm!

2010. jún. 12. 17:09

Húúú. :S Ez már így nem is hangzik olyan jól..:S

Annyira borzasztó, hogy egyszerűen nem lehet szinte semmilyen munkahelyet találni..:S

10. hte23
2010. jún. 11. 10:55

Tudod hány mérlegképes könyvelőnek fogalma sincs a könyvelésről. Azt sem tudja mi az akasztófa, napló, eszköz, forrás. Csak amit bemagolt.

Hidd el tudom. Felhigult a szakma.

Visszaállitanám azt a régi szokást, hogy gyakorlat kelljen. Amikor én kezdtem 3 év szakmai gyakolathoz kötötték, és akkor még felsőfoku végzettségnek minősült. Ma már nem, csak középfoku.

2010. jún. 11. 10:41
Ezt nem tudom, de az biztos hogy hiába a tanfolyam, bemagolva senki nem tud egy vizsgát letenni. Ezt érteni kell, ha fősuli, ha tanfolyam.
2010. jún. 11. 10:25

Igen, én is kerestem 500 ezret. Csak ez a jó munkahely vezetői(tulajai) összevesztek, és elköltöztek tőlünk több száz kilőméterre. Mindenkit kirugtak.

Sokat számit a térség. Mennyi a multi( főleg külföldi tulajdonu - ott követelmény az idegennyelv ismeret társalgási szinten 9

A kis középvállalkozók pedig semmibe vesznek minket, nem érdekli őket a szabály, mennek a fejük után, mert ők a tulajok.

7. *Haynee* (válaszként erre: 5. - Hte23)
2010. jún. 11. 09:10

Az én környezetemben nincs munkanélküli mérlegképes könyvelő. Az előző cégnél ahol dolgoztam konkrétan 300ezret keresett havonta. Szerintem az nevezhető jó fizetésnek.


Szerintem nagyon kell hozzá matek. Nem egyenlet szinten persze, de a pénzügy és a könyvvezetés is számolás, számolás, számolás, képletek.

2010. jún. 11. 08:34
És nem mindegy, ahol laksz milyenek a munkalehetőségek.
2010. jún. 11. 08:32

Miért kellen hozzá matek? Összeadni, kivonni, szorozni, osztani, ennyi.

Nem kell egyenleteket felállitani, nem kell bizonyitásokat végezni.

Igen? jól keresnek a mérlegképesek, honnan veszed?

Kell nyelvtudás minimum társalgási szinten, kell főiskola és akkor bekerülhetsz egy multihoz, ahol kb 10-12 órát dolgozhatsz naponta.


23 éve van mérlegképes papirom, regisztrálva vagyok. (30 éve könyvelek ) Hatalmas szinte mindenre kiterjedt tapasztalatom, gyarkolatom.


De nincs főiskolai végzettségem, nincs nyelvtudásom, van egy 9 éves és egy 18 éves SNI gyerekem, 48 éves vagyok. Nem tudok napi szinten 10 órát dolgozni, ugy hogy még a kilómétereket nem számoltam (utazási időt) .

Igy nem nagyon kellek sehova.


Hozzá nem értő, tapasztalatlan, kihasználható, frissen végzett ( gyorstalpalós, ahol csak bemagolják de nem értik )vannak előnyben.


Mi érdekel még?

De nem akarlak lebeszélni.

4. *Haynee* (válaszként erre: 3. - 2b0bbeabcf)
2010. jún. 11. 08:16
Matek nagyon nagyon kell hozzá. :S
2010. jún. 11. 06:33
Húú..És a matek nagyon kell hozzá, ugye??
2010. jún. 10. 21:34

Szia!

Én jelenleg pénzügy-számvitelt tanulok,ami alapfeltétele a mérlegképes könyvelőnek, ha tanfolyamot csinálsz. Nagyon kemény már a pénzügy is. Nyelvtudás nem kell hozzá, és a mérlegképes könyvelők jól keresnek az tuti... De rengeteg tanulás kell hozz, meg szerintem érzék is.

2010. jún. 10. 16:34

Segítségetek szeretném kérni..Ha van köztetek valaki, aki mérlegképes könyvelő, legyen szíves írni nekem a szakmáról..Mit kell csinálni? Mennyi a fizetés? Milyen nyelvtudás kell hozzá?? Privátot is szívesen fogadok.

Előre köszönöm..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook