Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mérgező szülők fórum

Mérgező szülők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
95. Kilimcs (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2014. dec. 26. 20:22

felnott a gyereked ??? mert igen a szulonek el kelk fogadni hogy a gyereke felnott... ennyi erovel a barataidat is felhivhatod, es ha epp alszanak beszolhatsz nekik, hat a te bajod minek van bekapcsolva a telod....


ha az az empatia hogy felnott embereket rendreutasitgatsz, hat en tenyleg nem ezt hoztam. nalunk onallo emberek vannak, ismerjuk a kerem es a bocsanat szot es nem maszunk egymas nyakara.... anyam az egyetlen kivetel. de igyekszik azert o is...


azert nehogy mar mas szoljon bele a telefonos szokasainkba vagy kialakult gyakorlatunkba. vagy teged a gyereked is hovogat hogy anya igy meg ugy jo szerinten rzt meg azt tedd??


facepalm....


a gyerekkorombol egy apro reszletet meg csak arra irtam hogy a szulo jajj mindenkepp hatalmas tiszteletet erdemel mert szulo... de ugylatszik nencsak a telefonos illemet, hanem a szovegosszefuggesek ertelmezeset se ismered.

94. fincsi5 (válaszként erre: 93. - Johanna2121)
2014. dec. 26. 20:08
Kilimcs77-nek
93. Johanna2121 (válaszként erre: 92. - Fincsi5)
2014. dec. 26. 20:04
Ezt kinek szántad?Én semmit nem írtam a gyerekkoromról.
92. fincsi5 (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2014. dec. 26. 19:55

És olyan ember nincs, akinek minden éjjel-nappal muszáj bekapcsolni a telefonját!

Különben már írtál a gyerekkorodról, megértem hogy nem sok empátiát hoztál .

91. Johanna2121 (válaszként erre: 88. - 4975ebdc2f)
2014. dec. 26. 19:49
Normálisabban is kifejezhetnéd a gondolataidat.Azert inditottam a fórumot mert tanácsokat kérek.Boldog Karácsonyt neked:)
90. fincsi5 (válaszként erre: 77. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 19:30

Lehet sírvaröhögni, de meg kell tanulni a gyerekeknek is, hogy ki lehet kapcsolni a telefont.

Van, akinek muszáj bekapcsolva hagyni munkája miatt, de én tudom, hogy az enyémnek nem. Csak lustaságból hagyják úgy, meg nehogymá' a reggelt azzal kezdje, hogy bekapcsolja.

És ezzel együtt nem vagyok rossz anya, mostanában már megteszi, ha pihennek, elzárja.

De úgy látom, neked alapból rossz, aki szülő, és nem hagyja, hogy a gyereke azt csinálja amit akar.

89. BESTia ☺ (válaszként erre: 86. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 19:28

Igy van. Nem tudhatjuk. Hiaba irja valaki, hogy ez nem problema, ha a foruminditonak az. Nem vagyunk egyformak, a szuleink sem azok.

Nem minden fekete vagy feher.

88. 4975ebdc2f (válaszként erre: 74. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 19:11

felnőtt nő ha engedi, és anyucinak nincs józan belátása csinálják....a felnőtkor kezdete lesz amikor KIÁLL MAGÁÉRT,AMIT AKAR, ADDIG MEG CSAK NYAFIZZON ITT , HA úGY JÓ NEKI . OTT VAN ANCI HOGY MEGTÖRÖLJE A NÓZIJÁT.Gyerek még kell neki a figyelem, ajnározás.sajnáljuk együtt.

SZEGÉNY BABUCI

87. Lizecske (válaszként erre: 82. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 19:10

41-es hozzászolás az enyém volt , nem címeztem spéciel senkinek.


a 44-es hozzászolásban már te írtál nekem, eléggé sértő hangnemben !

és így folytatodott... a kölcsönösség !


De tudod mit ??

Veszekedjetek ti tovább, a fórum általában a frusztrált személyeskedésről szól !!

86. Kilimcs (válaszként erre: 85. - BESTia ☺)
2014. dec. 26. 19:09

igen. ez alapvetően igaz. itt avval van a gond, hogy egyszerűen míg nem látunk bele nem tudhatjuk.


Látod, én leírtam anyám nem volt fényes anya (és akkor finoman fogalmaztam) Mégis jó nagymama, amiért tisztelem is, És segítjük is visszafele. De uyge ú így nem csak annyit tett,h oyg mesgzült... hanem oda vissza működik a dolog.


És itt az oda visszaság a léyneg. Mert uyge már mindenki felnőtt.

85. BESTia ☺ (válaszként erre: 82. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 19:01
Ha nem is tiszteletnek mondanam, de valami segitseget az apuka megerdemel csak azert, mert az apja. Valahol ez is resze lenne az osszetartasnak, ami mostansag hianyzik.
84. BESTia ☺ (válaszként erre: 81. - Lizecske)
2014. dec. 26. 18:56

A problema, konfliktus ott kezdodik, ha egyik fel elmonda a bajat, a masik meg letojja azt. (Ez sajnos a mai tarsadalomban is jellemzo.)

Teljesen mindegy, hogy anya-lanya, ferj-feleseg vagy milyen kapcsolat van a ket fel kozott.

83. Kilimcs (válaszként erre: 81. - Lizecske)
2014. dec. 26. 18:52

szerinted normális, ha nem egy háztartásban élő embertől naponta megkérdik hogy mit evett ebédre?? :O :O (úgy hogy adott illető nem is egyedül él?? )


Hát hm... Kinek mi fér bele.. Van aki ennél jobban levált a szüleiről, illetve a szüleinek sincs szüksége erre.

2014. dec. 26. 18:48

"Ismerek olyant is aki az alkoholista szüleit is tiszteli, mert az apja !! "


egészségére. De szerintem csak azért mert valaki, apa, vagy anya biológiailag, még nem érdemel tiszteletet.


ha meg nem nekem is szántad amit írsz, miért kezdted úgy:


"A fiatalokban, meg benned is, az a hiba, hogy nem ismeritek a toleranciát, illetve, magyarul mondva : a türelmet. .. a szülő iránti tiszteletet. "


miért írtad, hogy bennem is? holott nem is ismertél, nem tudhatod milyen családban nőttem fel, stb...


szóval áááccsiiiii.... az hogy utólag mást mondasz, emrt hoppá, máshogy fúj a szél... hát nem túl tiszteletreméltó ;) fórumon meg ahol nyoma van az előzőleg mondottaknak, kifejezetten vicces ;) :)

81. Lizecske (válaszként erre: 70. - Naplemente.)
2014. dec. 26. 18:45

Muszáj mindenből nagy ügyet kikerekíteni ???

Az a baj, hogy sokan számonkérésnek tarják, ha megkérdi mit ettél ?

Vagy egy szülői tanácsra: az már kioktatás !!


Tudod mit ? Karácsony van még ! Merry Christmas ! Boldog karácsonyt !

2014. dec. 26. 18:45
Beszeld meg anyukaddal, hogy melyik nap/hany orakor beszeltej. Muszaj neked meghuzni a hatart, idobe telik, mig megszokja, de el fog jonni az az ido is.
79. unom (válaszként erre: 78. - Lizecske)
2014. dec. 26. 18:44
Igen, ez átjön a hozzászólásodból is :D
78. Lizecske (válaszként erre: 66. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 18:41

Nem elvakult frázisokat puffogtatok ...és nem lelkiszegénységről szól az életem.... ilyen sarkosan csak te fogalmazol.......

Én az életben letettem valamit, amiben segítettem gyermekemet, vejemet, hogy elinduljanak a nagybetűs Életben !

Nem tudtam, hogy a te szüleid hogyan viselkedtek veled, hiszen nem is neked írtam az intést a türelemről !

Ismerek olyant is aki az alkoholista szüleit is tiszteli, mert az apja !!


Az a baj, hogy ha már kérdeznek a szülők, vagy tanácsolnak az már kioktatás, és számonkérés !!


Van, hogy nem értjük egymást, nem is baj !!

Nekem akkor is jó estém van, s az élet szép !

Nagyon szép !!

2014. dec. 26. 18:35

"Aki ilyen esetben sem kapcsolja ki, megérdemli!

Én is hívtam már szombat délután a gyerekemet, belemotyogott; alszom. Neki is azt mondtam; megérdemled, hogy felzavartalak!

Túlzásba viszik a fiatalok a telefon fontosságát! "


hahaha... kedves anyuka vagy..... tudod, az én nagyszüleim azt mondták, bocs, aludj.. a bartaim is azt mondjk, sőt a családom is azt mondja (mr anyám is..) de nyilván ez a jó szülői magatartás, hogy még neked ll feljebb, és megérdemled fiam.... áááááá..... sírvaröhögős.


a telefon net fontossága meg... Sokunknak a munkája múlik az elérhetőségen. evvan.

de az alap jóélneveltség, ha tudom valakiről, hogy pihenne, nem csörgök rá, csak ha valami életbevégó. Vagy ha mégis elfelejtettem, gyorsan leteszem. Ha valakit álmából ébresztek telőval, meg max azt kérdezem meg hogy mikor hívhatom, és elnézést kérek. vagy csak elnézést, és leteszem.


a telefon nem annyira új dolog, hogy ne lehessen betartani az alapvető illemszabályokat.

76. fincsi5 (válaszként erre: 74. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 18:23

De olvasd el, pl. , hogy szilveszterkor buliban volt, anyuka tudta is, mégis hívta másnap 10: kor.

Aki ilyen esetben sem kapcsolja ki, megérdemli!

Én is hívtam már szombat délután a gyerekemet, belemotyogott; alszom. Neki is azt mondtam; megérdemled, hogy felzavartalak!

Túlzásba viszik a fiatalok a telefon fontosságát!

És igazán nem tudhatjuk, mi áll a háttérben, hogy sokat hívja.

75. Kilimcs (válaszként erre: 70. - Naplemente.)
2014. dec. 26. 18:16

igen a kettő közt van az igazsg.


ezért gondolom azt,, amit az elején írtam. hpogy kellenek a barátok, aktív élet amikor a ygerekek kirepülnek. Nekem pl a nagyszüleimmel ez a naponta többször telefonálok a semmiért sose volt. Igaz voltak barátik, meg életük. Így nem az volt, hoyg hivogattak, hanem mi is hívtuk őket. (jócskn felnőtt voltam mikor elmentek..) Mindig az telefonált, aki mesélni akart valamit, És persze hogy meg akartuk osztani egymással a dolgaink. De ebbe simán belefért, a figy, hívj fel, ekkor ekkor, itthon lezsek, nem baj ha most nem érsz rá. És mindig visszahívtuk egymást.


felnőtt családtagok nem számoltatnak el ebéddel, stb... hanem ha kell együtt nevetnek, ha kell segítenek egymásnak, nem lógnak egymson. hiszen mindenkli önálló.

74. Kilimcs (válaszként erre: 71. - Fincsi5)
2014. dec. 26. 18:11

olvass vissza... engem is, a topikindítót is... az hogy felnőttként állandóan hivogatnak, túlmegy azért az alapaggódáson.


nem én közöltem megkrdőjelezhetetlenkl, hogy csak egyféle szülő van. Szerintem sokféle szülő van, és sokféle kapcsolat.


nekem jotott ami jutott, másnak más. Mége4gyszer: a tettek sokkal beszédesebbek mint a szavak.


aki állandóan telefonálgat, számonkér, azt hogy neveznéd? aggódónak? hmm? csak elhittem a topikindítónak, hogy tényleges problémáról ír. Nem puffogtatok frázisokat. Ha csak aggódó anyja lenne, nem is nyilt volna topik...

73. fincsi5 (válaszként erre: 72. - 4975ebdc2f)
2014. dec. 26. 18:09

Na igen, nem ismerjük egyik felet sem, nem tudhatjuk, miért teszi anyuka ezt. De az is lehet, nem 5, csak 2-3 hívás van.

És a fórumindító is leírta, hogy különben aranyos.:)

72. 4975ebdc2f (válaszként erre: 60. - Johanna2121)
2014. dec. 26. 18:07
hm kezd önsajnálat szaga lenni, ha felnőttként viselkedsz majd úgy is kezel
71. fincsi5 (válaszként erre: 66. - Kilimcs)
2014. dec. 26. 18:07

De azért, mert neked nem voltak jók a gyermekéveid, még nem minden aggódó szülő hülye, zsarnok, kisajátító.

Te itt azt a hangnemet folytatod, amit kaptál gyermekként.

70. Naplemente. (válaszként erre: 64. - Lizecske)
2014. dec. 26. 18:07

Szerintem nem az a tisztelet, ha hagyja magát a felnőtt gyerek rángatni.

Normális dolog, ha egy anya napi 5x telefonál?

Nem hiszem.

Akkor is kiakadtam, amikor a férjemet az anyuka naponta hívta, hogy mi volt az ebéd, kisfiam?

Huhh. És nem tette le a telefont fél óránál hamarabb.

Nekem apám volt, aki nem hagyott békén egy időben, próbált manipulálni, uralkodni, de nem hagytam. Anyám viszont sosem keres.

Egyik sem jó dolog.

69. Kilimcs (válaszként erre: 65. - Fincsi5)
2014. dec. 26. 18:06

pl. nem otthon mész wcre. ;)


alváshoz már neccesebb... akkor tudod kikapcsolni, ha rendszeresen ugyanakkor alszol... De ha pl a magad ura vagy melóban, és kicsit összevissza dolgozol, már nem fogod kikapcsolni. mert lehet egyik reggel 7 kor kelsz, de a másik nap csak 9 kor...


amúgy meg, ha valaki hivogatós, az tényleg mindig hív... de nem rólam szól a topik ;) Csak tudnék mesélni én is :)

68. unom (válaszként erre: 64. - Lizecske)
2014. dec. 26. 18:06
A kora vagy a státusza miatt senkinek nem jár alapból tisztelet. Azt nem elvárni, hanem kiérdemelni kell.
67. Lizecske (válaszként erre: 53. - Johanna2121)
2014. dec. 26. 18:06

Ez természetes, amiért párod van, az élet nem áll meg, a kapcsolattartás meg a kommunikáció kell, a talákozás is belefér.

Csak egy telefon ....és a lányom kér, hogy valamelyik gyermekét, vagyis az unokámat, hozzam el a suliból, vagy az oviból !


Mi több, kirándulni, nyaralni is elvisznek, együtt megyünk, a vejem is ott van !!! Senki sem háborog

Ők tudják, értékelik , hogy van egy anya !!

Illetve a vejem tudja, van ... egy anyós :)))

66. Kilimcs (válaszként erre: 64. - Lizecske)
2014. dec. 26. 18:03

az elvakult frázisokat puffogtatókban az a baj, mint benned is, hogy el se bírják képzelni az élet mennyire4 sokféle.


a szülőket akkor szokás tisztelni ha elég jó szülők. Vannak akik bőven nem férnek bele ebbe a kategóriába.


Már volt ahol leírtam: engem pl évekig vert annó anyám. Olyan fontos dolgokért pl hogy aznap miért coppfba tettem a hajam, miért nem fontam be stb.. míg elég idős nem lettem, és egyszer visszaütöttem. soha többet nem vert meg, mert ha közelített, megjegyeztem: üssön csak, de visszaütök. Ennek ellenére nagymamának, már elég jó nagymama. azért tisztelem is, amilyen nagymama. szülőként viszont nem.


az a te lelki szegénységed, hogy kötelező tisztelete szeretetet vársz, csak mert szült valaki.


hja, az meg nevetséges, hogy életbölcsességeket mondanak a szülők... sokan nem rendelkeznek evvel. sokan azért hívják fel a ygerekeiket, hogy számonkérjék, ócsárolják, kritizálják... ha neked ez hiányozna, és tiszteletet érdemelne egészségedre.


tudod, nekem a nagyszüleim azt tanították, hogy sose a kort tiszteljem, hanem a tetteket. Na ez tökéletesen működik. És itt a lényeg.


örülj neki, ha a te szüleid elég jó szülők voltak. De ne nyomd rá a te hiányérzeted másra. Miért kéne másnak elviselni a zaklatást? mert a te szüleid bölcsek votak?? azok a te szüleid voltak, nem másé.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook