Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mentett kutya, ha itthon vagyok jól viselkedik. 1 órára elmentem, felugrált minden szekrényre, mint a macskák. Erről hogy szokik le? fórum

Mentett kutya, ha itthon vagyok jól viselkedik. 1 órára elmentem, felugrált minden szekrényre, mint a macskák. Erről hogy szokik le? (beszélgetős fórum)


1 2
10. timycat (válaszként erre: 9. - Tien)
2023. febr. 10. 18:44

Húgomnál a szeparációs szorongással küzdő kutya azután kezd rombolni, hogy húgom már hazaért. Amíg egyedül van csak fekszik, buslakodik.

Gyakorlatilag akkor vezeti le a feszkot rombolással a kutya miután "elmúlt a veszély". Keres valami játékot/párnát/papírt akármit és icike-picike darabokra tépi, szigorúan hátat fordítva a gazdának. Ki se lehet zökkenteni a tépkedésből amíg nem végzett. Olyan mintha büntetne, hog b+ hogy itthagytál.


A kutya lélek rejtelmei 🤷‍♀️

9. tien (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 10. 18:37

Nagyon hálásak tudnak lenni .

A miénk nem menhelyi kutya.


Méltatlan körülmények között élt négy hónapos koráig ,majd mi befogadtuk.

A rombolás is egy tünete a szeparációs szorongásnak.

Azt hiszi ,hogy soha többé nem jössz vissza hozzá.

Így vezeti le a feszültségét.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Tien)
2023. febr. 10. 18:17
Szerintem örül, hogy befogadta valaki és ő akar a középpontban lenni. Meg az is lehet a rombolás oka,hogy nem érti, milyen jogon megyek el otthonról.
7. tien (válaszként erre: 6. - Timycat)
2023. febr. 10. 15:44

Igen ,nálunk is bevonul Prézli a kennelbe ,ha már unja a pofánkat😁

Nem büntetésként használjuk.

6. timycat (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 10. 14:10
A szobakennel számomra is meglepő volt, de nem büntetés a kutyának. Húgomnak van ilyen plafonra is felmenő kutyája, ez a kutya kapott szobakennelt, nagyon szereti, ha otthon van húgom tárva nyitva a kennel akkor is szívesen bevonul pihenni a kutya. Inkább abból szokott lenni a probléma ha a másik kutya is be akar menni a kennelbe.
5. tien (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 10. 13:51

Szeparációs szorongás?

Mi ezzel szenvedtünk ,és a kutya érdekében kellett betenni a kennelbe.

Nyilván előtte beszoktattuk, játékkal,jutifalattal stb.

A miénk egy tornádó.(foxi /amstaff mix)

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Tien)
2023. febr. 10. 12:13
Mindig zarjam be? Másikkal nem volt ilyen soha, igaz, ő nem tud ugrani,de semmit sem tett tönkre. Idáig kiléptem az ajtón és ő maximum csak hasalt és várt, majd aludt. Semmi káosz nem volt és plusz elzárás.
2023. febr. 10. 12:06
Tegyél úgy, mint aki elmegy, és lesd meg. Abban a pillanatban, hogy elkezd rosszalkodni, lépj elő, és szólj rá határozottan. Türelem kell hozzá, de le fog szokni róla. Abban a tudatban kell elnie, hogy bármikor észreveszed, ha nem jól viselkedik. :)
2. tien (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 10. 12:03
Szobakennel,míg távol vagy arra a pár órára?
2023. febr. 10. 11:40
Nagyon akrobata kutya. Ha konyhába van kizárva, akkor nincs min ugrálni, csak az üres asztalra tud felmenni. Örökké a konyhába kell kizárnom? Ketten vannak, a másik soha nem csinált ilyet. Ez meg mint a tank, mindent lever, majd megrág. 😀 2 éves. Agilityre kellene vinnem, de az pont nincs itt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook