Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Menszi görcsök peteérés után? fórum

Menszi görcsök peteérés után? (beszélgetős fórum)


7. Eszter780 (válaszként erre: 6. - Koperta)
2012. márc. 9. 09:52
Szia! Lett valami előrelépés az ügyedben? mert nekem ez a problémám most...tudsz segíteni? KÖSZI
2009. jún. 29. 15:12

Szia! Nem jár Neked a Kismama magazin? Abban ezt olvastam erről a témáról:

"Fél éve határoztuk el, hogy gyereket szeretnénk, de még nem jártunk sikerrel. A peteérés után (amit enyhe fájdalom jelez és az áttetsző nyák is igazolja) egy-két, máskor négy-öt nappal erős, menstruációszerű, görcsös alhasi fájdalmat érzek. Ez pihenésre kicsit szűnik, de mozgásra, illetve napközben elő-előjön. Legutóbb még a lépteim is késszúrásszerű fájdalmat okoztak. Menstruáció előtt visszatérnek a tünetek. Utána panaszmentes vagyok az újabb peteérésig. Szeretném tudni, hogy ez normális-e. Dolgozni busszal járok. Lehet, hogy az a 35-40 perces zötykölődés okozza, hogy nem tud beágyazódni a megtermékenyült peteselyt?"

Válasz: "A középidős fájdalom esetében akkor lehetünk biztosak abban, hogy ez a tüszőrepedéssel függ össze, ha utána a hüvelynyák fokozatosan sűrűvé, fehérré válik, és a mennyisége is csökken. A fájdalom oka, hogy a megrepedt tüsző folyadéka a hasüregbe ürül, és irritálja a hashártyát. Ennek lelassult bélműködés és akár lábba, derékba sugárzó fájdalom is lehet a következménye, de normálisnak tekinthető. A menzesz előtti és alatti fájdalom viszont betegség, az úgynevezett endometrózis jele lehet, ez a teherbe esést is nehezíti. Hogy valóban erről van-e szó, hasi tükrözéssel lehet megállapítani. Ennek során két kis vágást ejtenek a hasfalon, majd laparoszkóppal megtekintik a kismedencét, és ha szükséges, egyúttal operálni is tudnak ezzel a módszerrel. A "kismedencei fájdalom" ismert tünet, jobb híján használjuk olyankor, amikor a fájdalom okát nem tudjuk pontosan. A hasi tükrözés ennek tisztázásában is segíthet. Bár nem tudok arról, hogy vizsgálták volna, milyen hatással van a buszozás a beágyazódásra, nem tartom valószínűnek, hogy ez gondot okozna."

(Bemásoltam, mert sajnos a Net-en nem találtam meg a cikket. A júliusi szám 57. oldalán volt.)

2009. jún. 27. 18:00
Igen,menszi szerü görcsök 17.ciklusnapon.Még nem is csodálkoznék,dehát ennyire korán nem szokott lenni SOHA.Babára sem utalhat,az meg túl korai lenne.Szerintem az az előbbi lesz...sajnos..megint
2009. jún. 27. 17:34
irok mindenképp de mi van veled ?fáj a hasad ?
2009. jún. 27. 17:22
CIA LILLÁM!Örülök,hogy látlak,hol vagy elveszve csajszikám???PUSZIKA
2009. jún. 27. 17:17
nekem is fáj ! szia !!!jaj de jo te irsz...irok neked privit
2009. jún. 27. 17:04
Meg tudnátok mondani, hogy ez mit akar jelenteni?Rendes menszi görcseim vannak, meg leszakad a derekam, de még csak most volt peteérésem!Soha de soha nem szokott ilyen lenni. . meg a menszim is 26-28 napra jön meg mindig, soha sem késik és soha nem is jön meg előbb!Ez most mi???Nagyon szeretnénk babát!Van már egy 11 éves fiam, vele egyböl terhes lettem, meg tavaly októberben egy méhenkivülim. Az a terhesség nehezen jött össze!Sajnos kivették az egyik petevezetékem, de elméletileg lehet még babánk és nagyon bízom ebben a hónapban, csak aggasztanak ezek a görcsök, hisz ez még csak a 17. ciklusnapom,peteérésem meg pár nappal ezelött volt!Lehet, hogy akkor most sem jött össze a baba????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook