Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Sok ismerősömnek miután abbahagyta a fogamzásgátló szedését, hónapokra leállt a peteérése.Szerintetek mennyire jók a fogamzásgátlók? fórum

Sok ismerősömnek miután abbahagyta a fogamzásgátló szedését, hónapokra leállt a peteérése.Szerintetek mennyire jók a fogamzásgátlók? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. okt. 29. 08:31
nekem ra 6 hetre megjott.kulombsegek vannak fogamzasgatlok kozott.
2009. máj. 31. 17:51
Te jó ég, elég rémisztő dolgokat olvastam itt...Mi a megoldás?! 20 éves vagyok, 10 hónapos a kisfiam, születése után kezdtem el Cerazettet, majd Azaliat szedni. Nincsenek tüneteim (vérzésem se), de honnan tudjam, nem tesz-e kárt a szervezetemben a bogyó?! Még szeretnénk később kisbabát... :(
2009. máj. 19. 11:43
Én Minulett-et szedtem kb.7 évig mindenféle tünet nélkül.Aztán amikor elterveztük a férjemmel a babát,leálltam.Én is azt hallotam,hogy fél év ajánlott,de nem lessz semmi baj ha elöbb lessz baba.Aztán nekem se volt meg a menzeszem,a doki azt mondta nincs peteérésem.Ez volt 1 évig!Hiába szedtem rá bogyót,hol beállt hol kihagyott.Aztán amikor pihenőt javasoltak a görcsös próbálkozás után,akkor összejött a baba.Most 11 hónapos a kisfiam,és 6 hónapos kora óta újból szedem a Minulettet.
31. tücsimücsi (válaszként erre: 27. - Drnéni)
2008. aug. 27. 21:21
A spirál mellett is sokan teherbe esnek.
2008. aug. 27. 20:58
Egyebb tapasztalatok az , az hogy hosszu fogamzasgatlo szedese utan , nagyobb az esely az ikerterhessegre !
29. 991217
2008. aug. 27. 20:36
köszi mindenkinek a hozzászólásokat! Egyéb tapasztalatok???? Emberek, írjatok! Minden ami ezzel kapcsolatos, érdekel!
2008. aug. 26. 13:28
A dokik szerint semmi mellékhatás....ők könnyen beszélnek, nem az ő szervezetükbe kerül egy rakás hormonkészítmény! Én nem vagyok a híve a fogamzásgátlónak...12éve szedtem 1 évig, de örökké nőgyógyászati gondjaim voltak, havonta orvosnál csücsültem. Miután abbahagytam, elmúlt minden. Egy volt munkatársam 2évig folyamatosan szedte, visszerei lettek és megnagyobbodott a mája!!! De hallottam egy csajszitól, hogy az anyja szintén 2év folyamatos szedés után teljesen kiszőrösödött, még a mellei is! De durva! Ezek után azon sem csodálkozom, hogy leáll a peteérés. Szóval nekem ne mondják, hogy nincs semmi mellékhatás!!!
27. drnéni (válaszként erre: 23. - Diagonalt)
2008. aug. 25. 14:20
Jó kérdés. Azt hiszem, én a második baba után (valószínűleg úgyis császáros lesz) megpróbálom kisírni a művi meddővé tételt, de ez nem segít azon, aki még előtte van. A spirál szintén csak olyannak ajánlott, aki már nem szeretne gyereket. Lányom van, nem tudom, neki mit javasolnék. Remélhetőleg addig feltalálnak valami újat.
2008. aug. 23. 09:50

hogy lettél az ovszertől terhes, nem értem.

szóval ennek én is jól utána jártam, 4 évig szedtem a microginont, abszolut semmi de semmi bajom ne mvolt, Januárban abba hagytam, mert ugy éreztem 4 év elég volt, és reménykedtünk, hogy ideén összejön egy ház és akkor jöhet a baba. február, március még ugy jött meg, mint a gyógyszer alatt, április késett, már kezdtem,örülni, de hát nem is volt hogy, óvszerrel védekeztünk. aztán mikor az áprilisi menszeszem lejárt tudtuk mikor fogunk költözni és akkor mondtuk, most jöhet a babó, és már hétfőn lesz 17hetes a pocaklakóm. doki azt mondta, amig van a gyógyszernek hatása, addig nem tudsz terhes maradni, ez változó szervezettől függően lehet 1-2hónap de akár egy év is. Nekem az első késés jelezte, hogy kiürült. Ha valaki gyógyszer mellett terhes lesz akkor valószínű valami okból fogva agyógyszer nem fejtette ki hatásást, vagy nem volt megfelelő a szervezet számára. De semmivel sem rizikosabb a gyógyszer mellett terhes maradni mint anélkül, ugyanis ugyanolyan hormonok vannak benne, mint a testben

25. diagonalt (válaszként erre: 24. - Mion)
2008. aug. 23. 09:30
Nekem semmi bajom nem volt az óvszerrel,amíg meg nem babásodtam tőle.
24. Mion
2008. aug. 22. 21:59

Én úgy vagyok vele, hogy ha nem muszáj, akkor addig nem szednék ilyesmit, amíg nem mondom azt, hogy oké, nem szeretnék több gyereket... :) Nem hiába van ennyi meddő nő, vagy olyanok akik csak nagy nehézségek árán lesznek várandósak.... a természet megalkotta így, nem kell belepiszkálni / a fogamzásgátlásra gondolok/ :)

Jajj, de ne gyertek azzal, h az óvszer olyan, mint ha nyáron gumicsizmában tocsognánk :D

23. diagonalt (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. aug. 22. 21:49

Jujj,ez elég rémisztő.

Csak azt nem tudom,h akkor mi marad.Óvszer mellett babás lettem,a megszakításos védekezés nem ér semmit,Spirált nem akarok,mert nem egy ismerősöm lett babás,illetve többeknek is körbenőtte a méhe,esetleg kilökődött,és kidobott 40 pénzt(vagy többet) a semmiért.A kúpokban,krémekben nem bízom,meg elveszi a spontanalitást,mert hiába van gyerek,nem vagyok az a fajta,aki délben megbeszéli,h este szexel-e.

2008. aug. 22. 14:48

A fogamzásgátlók nem tesznek kárt a mégis megfogant magzatban. De legyetek nagyon óvatosak: a fogamzásgátlóknak vannak olyan gyakori mellékhatásai, amelyeket nem nagyon reklámoznak, de léteznek. 3 évi szedés után a korábban teljesen egészséges méhem sorvadni kezdett, az orvosom azt mondta, azonnal abba kell hagynom, és álljunk neki babát csinálni, mert nagyon kicsi az esély, hogy sikerüljön kihordani. Hál'istennek, azóta megvan a lányom, majdnem 4 kilóval született, de amennyit én a vetélés miatt aggódtam, azt nem kívánom senkinek. Szülés után 6 héttel a méhem megint akkora volt, mint egy 6 évesé.

A dokim mondta, hogy ez gyakori mellékhatása a fogamzásgátlóknak. Ugyanígy járt a húgom és a barátnője is!

Ha nem muszáj, ne szedjétek!

21. 5a7f699553 (válaszként erre: 5. - 991217)
2008. aug. 22. 10:14

Szia,


Ezt nekem minden orvos eddig cáfolta. 3 nőgyógyásztól kérdeztem meg, azt mondták, hogy nem kell ennyi idő a kiürüléshez...

20. Danica16 (válaszként erre: 13. - Diagonalt)
2008. aug. 22. 09:48
én is cerazettet szedtem szoptatás alatt, híztam tőle 6 kilót, és olyan hangulatingadozásaim voltak, hogy azt leírni sem lehet... abbahagytam, majd egy hónap alatt kétszer kéthetet véreztem tőle... és azóta se normális a ciklusom...
19. diagonalt (válaszként erre: 18. - Lexi018)
2008. aug. 22. 09:43
Csinálj egy tesztet,az majd megmondja.Én óvszer mellett a második tabi mentes hónapban babásodtam meg.
2008. aug. 22. 08:47
Akkor szerinted akár terhes is lehetek?
17. diagonalt (válaszként erre: 16. - Lexi018)
2008. aug. 22. 08:18
Édesanyám is ezt szedi.Már a hugom előtt is szedte,és amikor betervezték a kisassonyt abbahagyta.Az első hónapban 3 nap késés után pozitív lett a teszt.Hugi már 14 éves.
2008. aug. 22. 08:07
Én a tri-regolt szedtem közel fél évig.A manzeszem már késik több mint egy hete.mennyi idő alatt ürül ki?és ez ennek a melékhatása lehet szerintetek?
2008. aug. 22. 07:57

Én most készülők abbahagyni, több mint egy év után, még van azt hiszem egy hét és befejezem, én mostanában felszedtem 5 kg-ot meg fáj a hasam két mensi között, meg amikor megvan baromi erős a vérzés, szóval kiváncsi leszek hogy milyen hatások lesznek ha abbahagyom, de semmi jóra nem számítok ilyen elözmények mellett.


De mostanában már olyan tabikat gyáratanak, hogy pár hónapot kell csak várni amig kiürül, de egyébként se okoz problémákat, legalábbis ezt hangoztatják.

14. diagonalt (válaszként erre: 12. - Jay néni)
2008. aug. 22. 07:53
Én is úgy tudom,h akár azt a babát is mg lehet nyugodt szívvel tartani,aki tabi mellett fogant meg,nem lesz semmi baja.Nekem is egyből 28 napos ciklusaim voltak,ah abbahagytam.
2008. aug. 22. 07:52

Én másfél évig szedtem Milligestet.Pokolian rosszul voltam tőle az elején.Később sem volt tökéletes,de sokkal jobb volt.Aztán váltottam Novaringre(hormonális alapon működő hüvelygyűrű),ami nagyon jó volt,csak pokolian drága.Az egyik hónapban,amikor ki kellett volna váltani rájöttünk,h most nincs több mint 10 e Ft-unk erre,így maradt az óvszer.Úgyis nagyon szar volt a munkarendunk,és néha csak fényképről láttuk egymást.

Most szoptatás miatt Cerazette van,és nincs semmi mellékhatás,de majd,ha vége lesz,akkor újra a novaringben töröm a fejem.

2008. aug. 22. 07:48
Én eddig mindenkitől max. három hónapot hallottam, sőt egy neves nőgyógyász az mondta, hogy az új gyógyszerek szinte azonnal kiürülnek a szervezetből, pár nap az egész.
11. diagonalt (válaszként erre: 3. - 991217)
2008. aug. 22. 07:47
Én óvszerrel védekeztem tabi után.Meg is lett az ereménye;nemsokára 3 hónapos é Csengének hívják...
10. Danica16 (válaszként erre: 9. - 991217)
2008. aug. 22. 07:30
nem javasolta, jadine-t szedtem, de lehet azért nem javasolta mert csak kb 3-4 hónapig szedtem
9. 991217 (válaszként erre: 6. - Danica16)
2008. aug. 22. 00:52
neked nem javasolta az orvos a fél évet? te mit szedtél h annak elég egy hónap a kiürüléshez?
8. 991217 (válaszként erre: 7. - C066a749d7)
2008. aug. 22. 00:52
Milyen hatást váltott ki és mit szedsz most?
2008. aug. 21. 20:47
nekem a yasminelle és a lindynette20 volt az ami nem vált be.
6. Danica16 (válaszként erre: 5. - 991217)
2008. aug. 21. 20:17
én bevállaltam egészséges lett a baba, és kb egy hónap alatt ürülnek ki az újak...
2008. aug. 21. 20:06
jah és ráaádásul ha már eldöntjük h na jöhet a baba, fél év még kiürül a szervezetből:S addig nem ajánlott bevállani a babát, ajánják az orvosok az óvszert arra az időre
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook