Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció alatt strand. Vélemény? fórum

Menstruáció alatt strand. Vélemény? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. máj. 24. 09:59
Én még a normális napokon is messzire elkerülöm a medencét, sajnos fogékony vagyok a fertőzésekre. :( Viszont a saját szememmel láttam olyat, hogy a hölgy kifelé jött a medencéből és hát... hogy is mondjam... nem csak vizes volt a fürdőruhája (gondolom, átázott a tampon). Eléggé gusztustalan volt. :S
2011. máj. 1. 14:09

Nem értem miről beszéltek itt??? A menstruáció nem betegség, miért ne lehetne menni azzal strandra? Én 44 éves vagyok soha semmi nőgyógyászati bajom nem volt. Két gyereket szültem simán. Eszembe sem jutna, hogy "azokon" a napokon másként éljek!

Szerintem akiknek ilyen gondjaik vannak talán a neveltetésükből adódik, hogy nem úgy kezelik ezt a dolgot mint ami természetes.Én akkor is jól érzem magam és megyek oda ahová kedvem van. Természetesen tamponnal. Kinyílik a méhszáj, de nem annyira, hogy emiatt kapj fertőzést. Egyébként nem csak a menszesz napjain lehet fertőzést kapni.

Mellesleg van szülésznői végzettségem.

Természetesen aki nagyon "betegnek" érzi magát ne menjen strandra. De hangsúlyozom ez természetes dolog és nem kell úgy kezelni mint egy mumust.

Akinek diszkonfort érzése van annak meg különösen ajánlott a mozgás, sportolás. Szerintetek az úszok nem edzenek azokon a napokon???? Ezek után döntsön mindenki kedve és felfogása szerint.

Én ma is megyek úszni és szaunázni!:)

71. ab4b6bc17d (válaszként erre: 70. - 566f1d9107)
2011. máj. 1. 13:45
:)
70. 566f1d9107 (válaszként erre: 69. - Ab4b6bc17d)
2011. máj. 1. 11:36
Én is így vagyok vele!Nem éppen jó az amikor lent nyitva vagy és fertőzés mehet fel,arról nem beszélve,hogy másokkal szemben sem éppen....
69. ab4b6bc17d (válaszként erre: 68. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 28. 22:42

Ja, és azokon a napokon utána csak napoztam.

Így nem csak magamra vigyáztam, de azért másokra is figyelnünk kell ilyenkor! (meg egyébként is). Azért gusztustalan így fürdőzni.

2011. ápr. 28. 22:33

Nem normális mensessel strandra járni. Könnyebben kaphat az ember lánya fertőzést, az meg kinek hiányzik? Sokszor már így is félek, hogy elkapok valamit!


Nemrég voltunk Zalakarosan. Éppen meg akart jönni, de késett egy pár napot, amikor bementem az élményfürdőbe (szerintem kivárta míg én is örülhetek egy kicsit a wellneshétvégének). Na, lényeg a lényeg, a sok masszázsfúvókától, ami a hasamra ment, este azt vettem észre, hogy minden fájdalom nélkül, szinte alig észrevehetően megjött! Máskor már előre éreztem a diszkomfort fájást... most meg? Semmi. Tehát, ciklus előtt a vízi hasmasszázs jót tesz! :) mert utána tök simán lezajlik az egész.

2009. aug. 27. 03:11
én eddig csak természetes vízben (balcsi) fürödtem menzesszel, nem szedtem össze semmit. szerintem típusa válogatja, de zzért alapjáraton, ha valaki nem túlérzékeny lehet strandolni. akik úsznak is járnak úszni a nehéz napokon, mégis élnek még. persze nem az igazi az élmény tamponnal.
66. Neenaa
2009. aug. 9. 16:39

Elég rossz ötlet olyankor strandra menni, bár azért páran járnak így is.. Egyrészt rossz a közérzet, a hangulat sem a igazi, de ami a legfontosabb, hogy olyankor nyitva van a méhszáj, bejut a sok kórokozó, és máris megvan a baj.. És csak a Jóisten tudja, hogy mennyi idő alatt lehet kikezelni, és milyen szövődményei lesznek (ahogyan egy sporttársamnak is volt)..

Én nem tenném kockára az egészségemet, így is van elég bajom..

2009. júl. 23. 15:20
Szerintem nem jó ötlet, mi is akartunk menni ma, mert nagyon meleg van. De így inkább nem! :(
64. Binky
2009. ápr. 4. 11:25
Szerintem egész szép fertőzéseket össze lehet így szedni...
63. 7130b15964 (válaszként erre: 36. - Moncsa78)
2008. aug. 29. 21:44

Nem tudom, hogy mit csináltál, de amit a dokik javasolnak, hogy egyszerűen tovább kell szedni szünet beiktatása nélkül. Ez semmit nem borít fel.

Én egyszer használtam ki a lehetőséget, amikor egy hónapig Thaiföldön voltunk, sokat utaztunk közben és így kényelmesebb és higiénikusabb volt. Semmi problémát nem okozott.

62. macs77
2008. aug. 29. 21:35
Sziasztok! Én amikor úszni jártam, nekem bevált a tampon. Nem tudom, ez mindenkinél máshogy van...
2008. aug. 29. 21:24
Én biztosan nem mennék...fürödni úgysem tudnék,meg amúgy sem...akkor kényelmetlen a bikini:)))
2008. júl. 17. 11:26

Tudtommal ilyenkor kinyílik a méhszáj, és feljuthat minden mocsok, ami fertőzést, gyulladást, esetleg még meddőséget is okozhat.

Egészségügyi ember mondta nekem, hogy amíg nyomát látom, ne menjek fürdeni (csak zuhany alá), mert addig még nem zárult össze bent minden. Esetleg ha nagyon tiszta, természetes vízben van lehetőségem fürdeni, és már csak nagyon kicsit van meg, betéttel (vagy aki azt használja, tamponnal) ússzak egyet, utána rögtön menjek mosakodni, na meg természetesen muníciót cserélni. Én ezt tudom.

2008. júl. 2. 08:13
Köszi a véleményeket. Sajnos vagy szerencsére már tárgytalan, de én sem szerettem volna menni "így".
2008. jún. 30. 14:29
Én asszem egy hete voltam úgy strandon, hogy megvolt és nem volt vészes néha még el is felejtettem.
57. Babii
2008. jún. 26. 20:02
hát igen, látom nem csak én gondolom így..:)
2008. jún. 26. 11:11

Szerintem tampont egyébként sem ajánlatos használni.

Stranda pedig főleg nem, nagyobb a fertőzésveszély.

55. Babii (válaszként erre: 53. - Alyce)
2008. jún. 26. 11:02
szívja a vízet, így is könnyebb fertőzést elkapni...de engem nemigazán érdekel, mondom ez higiéniai kérdés, ki mennyire higiénikus...
54. Zizisicc (válaszként erre: 47. - Alyce)
2008. jún. 24. 15:38
Ez is lehet, de ha a h.bemenet erősen zár, akkor nem nagyon jut fel víz, még akkor sem ha szerinted nem sikerül elég mélyre feltenni a tampont.
53. alyce (válaszként erre: 48. - Babii)
2008. jún. 24. 14:23
Persze, hogy felszívja a vizet, nálam azért is bajosabb ezek szerint, mert rövidebb a hüvelyem, és könnyebben éri a víz...
2008. jún. 24. 13:45
Az nem jó, hogy bemegyek és amikor kimegyek törülközőt a csípőmre kötöm?
51. Ekidli (válaszként erre: 50. - Nicky101)
2008. jún. 24. 13:03
Egyszer nekem is volt ilyen, elmentem velük a strandra, bementem kb. 5 percre a vízbe, utána meg mondtam, hogy ma napozni akarok, és befeküdtem az árnyékba. Nem mertem tovább benn lenni. :)
2008. jún. 24. 12:56
Én még csak betétet használok, és pont tegnap jött meg és ma megyek strandra és az unokatestvérem mondta, hogy menjünk vele a starndra és én nem mondtam neki, hogy megjött.És most hogy csináljam?
49. Greac (válaszként erre: 48. - Babii)
2008. jún. 24. 11:56
miért a vas taszítja a vizet?ezt melyik iskolában tanítják?
48. Babii
2008. jún. 24. 11:50
hát azért a tampon nem vasból van h kitaszítsa a vizet:D
47. alyce (válaszként erre: 46. - Zizisicc)
2008. jún. 24. 09:13
Igen, elképzelhető az is. Bár nálam szerintem az a baj, hogy rövidebb a hüvelyem, a tampont sem tudom olyan nagyon mélyre feltenni. Lehet itt a gond.
46. Zizisicc (válaszként erre: 45. - 0c97fbb607)
2008. jún. 24. 00:07
Ha nem elég szűk már a hüvely, akkor bizony befolyik a víz!
45. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - Babii)
2008. jún. 23. 23:58

Én nem tudom nektek hol folyik be a víz??

Igénytelenség?Szerintem meg pont arra lett kitalálva ,hogy azokon a napokon se gátoljon semmi a mozgásba,vagy a programokba.

44. Babii
2008. jún. 23. 23:50
hát ezaz, átázik akkoris éri víz a tampont...a tampon nem véd a fertőzések ellen... szerintem akkor is igénytelenség vérzéssel lubickolni a vízben.. ahova ráadásul más is jár...(higiénia...)
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook