Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyit tűrsz a családodnak? fórum

Mennyit tűrsz a családodnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
62. 5034e3957e (válaszként erre: 58. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 09:19

Pár mondatban nem lehet mindent leírni.Nálunk is el kellett maguk után pakolni, és a lecke volt az első.

A írásom lényege az lett volna hogy szerettek játszótársak jönni és belemerülni a játékba, jól érezték magukat otthon.Én meg ha csak tehettem menekültem otthonról gyerekkoromban, még úgy is hogy elszöktem.Messzire nem mentem, csak nagymamáékig, mert ott szeretetet éreztem.

61. syria (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 09:13
Az hogy van „kaja, tiszta ruha, meleg ágy, iskola” a minimum; szükséges, de messze nem elégséges feltétele a nevelésnek. Ha nincs meg a jó szó, a felelős érdeklődés, a terelgetés, a példamutatás, ha nincsenek pozitív érzelmek, akkor majdhogynem nulla a szülői szerep.
60. 50aa831df8 (válaszként erre: 59. - 8a65af67ce)
2017. máj. 9. 09:11
Vannak azért, akik szántszándékkal azt "játsszák", hogy a világ, azaz amit látnak belőle, olyan és csakis olyan, amilyennek ŐK látják. :-)
59. 8a65af67ce (válaszként erre: 46. - Plavalaguna)
2017. máj. 9. 09:00
Mindenki az eddig látottak és tapasztaltak alapján szól hozzá a témához, és a többség azt hiszi, hogy annyi a világ, amennyit ő eddig látott belőle. :D
58. gribedli*** (válaszként erre: 56. - 5034e3957e)
2017. máj. 9. 08:58

Nekem nem voltak ilyen igényeim, hogy jó lenne szétrúgni a házat jâték közben, akkor lehet, hogy ezért van,hogy az enyémeknek sem hagyom:DDD


És el is kell pakolni. Nem hiszem, hogy ettől megutâlnának, de igen, van, hogy vágnak pofákat (titkon még aranyosnak is találom, saját kamaszkorom jut eszembe). Viszont amikor meglátnak, mindig a nyakamba ugranak, még a nagy is, igaz, neki már úgy kell lehajolnia hozzám.

57. e8da813d29 (válaszként erre: 55. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 08:50
Bizony, nem ezt mondtam :)
56. 5034e3957e (válaszként erre: 50. - Plavalaguna)
2017. máj. 9. 08:46

Holott pont otthon kellene jól és biztonságban érezni magunkat.

Nem véletlen hogy azt mondják, a szülő azt próbálja megadni a gyerekeinek amiről ő úgy érzi nem kapta meg.Mondtam a gyerekeimnek, itthon rúgjátok szét a házat a nagy játék közben, az iskolában viselkedjetek.

55. gribedli*** (válaszként erre: 46. - Plavalaguna)
2017. máj. 9. 08:43
Nyilván nem ilyen értelemben írta, ezt nem gondolod komolyan,ugye? Én értem, hogy miről beszél. Nem azt mondta, hogy egy anya bármit megtehet rossz értelemben is az anyaságra hivatkozva.
54. e8da813d29 (válaszként erre: 46. - Plavalaguna)
2017. máj. 9. 08:42

Én mindig elszornyedek az ilyen irasoktol.

Nem, nem nyomok semmilyen dumát, nem érzem magam alszentnek, és legfőképpen nem akarom magam itt masmilyennek mutatni, mint amilyen vagyok.

Vannak gondolataim az életről, az emberi érzésekről, azokba közel s távol nem fér bele a gazellaolelgetes, a gonoszság, agresszió, a szaranyaság, sokkal inkább a mások megértésére való törekvés.

Mert mindenkiben van jó, amennyire rossz is. Kérdés, ki akarja a jót látni, és ki csak a rosszat.

Elnézést, ha én e szerint élek.

53. plavalaguna (válaszként erre: 51. - 9c485f67e8)
2017. máj. 9. 08:39
ha elfogadod, hogy az anyaság nem szent, és nem mindenki szerető anya, egyből megérted.
52. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Bjudit55)
2017. máj. 9. 08:39
Sajnálom. Legkisebbnek lenni sem mindig egyszerű
2017. máj. 9. 08:37

Valahol meg kell húzni a határt eé egy falat is, hogy ne nagyon fájjanak a bántások.

Nem tudom, miért keményednek meg a szülôk ahelyett, hogy inkább ellágyulnának.

Mire felnô és kirepül a gyerek, sok hibát elkövetnek, de felismerni a hibákat és igyekezni jóvá tenni, nem pedig védekezésül még jobban bevastagítani... nem értem. Egy életen keresztül ennyire negatívnak, keménynek, irgalmatlannak lenni... nem értem!

50. plavalaguna (válaszként erre: 47. - 5034e3957e)
2017. máj. 9. 08:35
:) én is anyám nélkül folyamatosan vidám voltam gyerekkoromban :) már attól vidám voltam, hogy nem volt ott, és nem bánthat :) egy két barátom, aki bejáratos volt hozzánk nem értette,h ogy lehetek olyan vidám máshol. De legalább máshol kikapcsolhattam
49. gribedli*** (válaszként erre: 33. - E8da813d29)
2017. máj. 9. 08:35
Igen, és minden gyerek máshogy reagál a kritikára,és máshogy fejezi ki azt is, hogy egyáltalán reagált arra a kritikára. Elég hallgatózni egy kicsit, amikor játszanak, abban mindent elmondanak, amit nem mernek elmondani négyszemközt vagy ha direkt rákérdezünk. De azért mégis az a gyerek, akire nincs minden ráhagyva, tehát van egy kis szigor, vagy szabâlyok, nagyobb biztonságèrzetet fejleszt ki mint az, akinek mindig mindent szabad. Az viszont elkerülhetetlen, hogy ùgyis össze fogják hasonlítani, hogy ki kapott többet ki kapott mást, ezért csak türelem kell, és majd ha ők is szülők lesznek, megtudjàk, hogy mindenki egyformán van szeretve, csak gyerekként mindent felnagyítunk.
48. plavalaguna (válaszként erre: 34. - Bjudit55)
2017. máj. 9. 08:34

ne törődj hopponopoval. Álomvilágban és tagadásban él. És ő nem gondol az extrém esetekre... mert a szent anyaság....


hja a legjobb, hogy a hopponopo félék szerint a lelki terror és zsarolás, az pláne az anyai szeretet megnyilvánulása, és jótakarás... eszem megáll... jön mindjárt a gyerek akart leszületni a földre baromság, ő választotta ezt, ő tehet róla, az anya a szent... brooááááá

47. 5034e3957e (válaszként erre: 41. - Dodi44)
2017. máj. 9. 08:31

:DD Tényleg ezt mondtad nekik?:))


Én úgy oldottam meg, mindenhol a vidámságot kerestem, hogy próbáljam egyensúlyba hozni magam.

46. plavalaguna (válaszként erre: 27. - E8da813d29)
2017. máj. 9. 08:29

a szive mélyén.... fúúú, hopponopo, pont az ilyen álszentségtől menekülnek sokan. Bármit megtehet az "anya" az "anyaságra" hivatkozva... elhanyagolhat, kinozhat, verhet, terroruizálhat, hiszen hát belőle így jön ki az anyai szeretet... Azoknak is ezt a dumát nyomod hoppo, kiknek az anyja azt mondja, tedd meg, mert így marad melletted a nevelőapád?


ne haragudj, de attól mert valaki szült, még nem lesz anya, aki mindenáron jót akar. Persze csinálhatunk úgy, meg az oroszlán is ölelgeti a gazellát, .... csak baromi nagy álszentség.


és nem nem akar mindenki jót a saját gyerekének.

45. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2017. máj. 9. 08:27
Igen, csak érzékeltetni akartam a különbséget, hogy van bőven ezalatt is. És ha a tesójával tudott normális lenni, akkor gondolom, vele is.
44. e8da813d29 (válaszként erre: 42. - Mária 54)
2017. máj. 9. 08:26

Nem érted, amiről beszélek:)

Még sem fordul a fejemben a "kritizálás" lehetősége:)

A gyereknevelés nálam már kisiskolás korban befejeződött, ha addigra kialakul az anya-gyerek kapcsolat igazából, akkor az úgy is marad örökre, bármi történhet, nem töri meg, meg a testvér féltékenység sem.

Ha nekik jó, az öröm. És ha nem jó? Azt is csendes szemlelodessel nézed?

43. 5034e3957e (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 08:22
Ez itt mondjuk nem idevaló példa volt,csak arra írtam hogy eldobta az anyja és mégis megbocsájtott mintha mi sem történt volna.Közben nem láthatjuk az ő érzésüket, azt sem mi a fontos számukra, mi megbocsájtható.Minden embernek mások az álmai, és ha nem teljesül akkor szenved abban a helyzetben.
42. Mária 54 (válaszként erre: 33. - E8da813d29)
2017. máj. 9. 08:16
Nálam működik a teljes elfogadás. Soha nem kritizálom egyik gyerekemet sem. Már az unokáim is kamaszok, őket sem irányítgatom. Ha tanácsot kérnek, adok, ha nem, éljék az életüket maguknak úgy, ahogy szeretnék. De törődöm velük, érzik, hogy van két nyitott fül a hangjukhoz, két kar, amire számíthatnak. Nálam a gyereknevelés tizenéves korukban befejeződött. Nekem tetszik az életük, mert ha nekik jó, az nekem öröm.
41. Dodi44 (válaszként erre: 21. - 5034e3957e)
2017. máj. 9. 08:15

"egyedüli gyereke vagyok, "


En is...

Mondtam is a szuleimnek, hogy tudom miert am!!!

Mert mar nallam jobb gyerek nincs is a vilagon, en tudom, hogy azert vagyok egyeduli gyerek, mert a masodik, mar csak rosszabb lehetne!!!


De Edesanyam olyasmit mondott inkabb, hogy lattuk, hogy te milyen lettel, hat meg veletlen sem akartunk megegyet ugyan abbol a vaszonvegebol hasitani!!!


:DDD

40. 5034e3957e (válaszként erre: 27. - E8da813d29)
2017. máj. 9. 08:15
Biztosan...elfogadtam...csak igen nehéz volt:(
39. 5034e3957e (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 08:14
Hidd el nekem hogy a lelki negatív hatás nagyon tud fájni.
38. e8da813d29 (válaszként erre: 34. - Bjudit55)
2017. máj. 9. 08:14

Én nem tudom, és nem is akarom meggyőzni senki fiát és lányát arról, hogy az anyák általában jót akarnak,legtöbbször sokkal sokkal jobbat, mint amennyi nekik jutott, attól a pillanattól kezdve, hogy megszultek a gyermeküket. Csak ők sem tanultak meg, milyen módon kell ezt éreztetni, főleg ha olyan családban nevelkedtek, ahol a "gyerek verve jó".

Extrém helyzetekre nem gondoltam, mint ami a Tied is. Sajnálom, hogy így eltel, így elted meg. :(((

De Te is lettél valaki, alakultal, formálódtal, nem a rozsabokor ringatott.

37. Dodi44
2017. máj. 9. 08:08
(Majdnem mindent...)
36. Mária 54 (válaszként erre: 32. - Judit36)
2017. máj. 9. 08:07

A saját sorsunkért mi vagyunk a felelősek. Mi javíthatunk rajta, mi ronthatjuk el. Tanulhatunk a jóból, sőt a rosszból is.

Az jutott eszembe, egyszer megkérdezem a gyerekeimet, milyen anyának tartanak. Én igyekeztem, de nem biztos, hogy mindent tökéletesen csináltam. Az eredmény jó, de az is lehet, más úton is el lehetett volna érni ugyanezt. Látom, hogy a lányom más módszerrel neveli a fiait. Ugyanakkor büszke vagyok arra, amilyenné sikerült nevelnem mindkét gyerekemet.

35. andi6020 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. máj. 9. 08:03
Le lehet egy gyereket úgy is szarni vastagon, hogy van tiszta ruha, meg meleg ágy.
2017. máj. 9. 08:02

Most olvastam vissza. Guruljka, hasonló volt a sorsunk kicsit.

Engem anyám évtizedekig terrorizált, mikor végét tudtam szakítani, nagy megkönnyebülés volt.


Hoponopoo honnan veszed hogy egy anya biztos jót akar? Persze biztos jót akar, csak az nem biztos hogy a gyerekének.

Mikor nekem kisiskolás koromban elmesélte hogy azért születtem mert a következő abortuszba már belehalt volna, azt mondta neki az orvos. Aztán hogy azt beszélték, hátha fiú leszek a másik 2 lány után, aztán majd elkallódok, elleszek köztük. Hát lány lettem, anyámék ütöttek-vertek, a másik kettő meg azért mert ők háború utáni gyerekek, nekem meg nehogy jobb legyen mint nekik volt a gyerekkor.

Ki akart itt jót kinek??? 40 éves koromig a létezés minden szintjén csak a fájdalmat okozták. Mióta a legközelebbi testvéremtől is 300km-re vagyok, azóta vagyok nyugodt. Vagy én lehetek rossz születésem óta? Érdekes, mások ezt nem éreztetik velem pedig már 62 évet leéltem.

33. e8da813d29 (válaszként erre: 31. - Mária 54)
2017. máj. 9. 07:59

Erről beszéltem.

Az a legnagyobb baj, ha egy gyerek önbecsülés rombolasnak és hibakeresesnek éli meg azt, ha az anyja (rossz szavakat használva, aggodasaban türelmetlenül) jobb irányba terelnê a gyerekét.

Gondolom, Te is, mint anya, a legnagyobb elfogadás mellett is, szoktad néha a nemtetszesedet kifejezni a gyerekednek, és ezt Te nem azért teszed, mert nem szereted, hanem pont ellenkezőleg.

A gyerek vajon ezt így érzékeli, ahogy szánod, vagy azt gondolja, hogy na, megint a rosszat látja csak bennem az anyám??

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook