Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire vannak megelégedve a városotokban lakó emberek magával a várossal? fórum

Mennyire vannak megelégedve a városotokban lakó emberek magával a várossal? (beszélgetős fórum)


1 2 3
jan. 21. 12:02
Ti tényleg jó helyen laktok ezek szerint.
jan. 21. 11:59
Ne elégedetlenkedj, hanem változtass ha nem jó.
40. hottie (válaszként erre: 38. - A6e86abb96)
jan. 21. 11:58

Próbáltam, igaz nem vidéken, hanem Budapesten.

Nem volt egyszerű ott sem, de soha nem a várossal voltam elégedetlen, inkább azzal foglalkoztam, hogyan tudom építeni a jövőmet, egy jobb életet megteremtéséhez.

39. Enissa (válaszként erre: 1. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:54

Maximálisan elégedett vagyok. A város egyik legszebb részén lakom, minden a számban van, mégis egy csendes utcában élek.

A kerület ahol élek maximálisan törődik a gyerekekkel és a nyugdíjasokkal is, ez pártfüggetlen is, mert egyik sem akarja elvenni, ami már jól bejáratott.

Szórakozási, kirándulási lehetőségek városon belül is adottak.

Nálunk MÉG az EÜ. ellátás is jó. CT, MR, egy héten belül.

Sok helyre nem kell időpontokra várni.

Nyáron a gyerekeket buszra teszik és felviszik a Szabadsághegyre, ahol van uszodájuk is.

Balatonfenyvesen üdültetik nagyon kedvezményesen a nyugdíjas helyi lakókat.

Sok az ingyenes rendezvény is.

Én elégedett vagyok.

38. a6e86abb96 (válaszként erre: 37. - Hottie)
jan. 21. 11:53
Próbálj meg fennmaradni Békésben. Vagy Csongrád megyében. Vagy eladni jó pénzért az ingatlanod hogy aztan tovább léphess. De ne egy lepusztult albérletben vegetálj, vagy valahol a híd alatt.
37. hottie (válaszként erre: 2. - A6e86abb96)
jan. 21. 11:44
Ez szerintem nem a lakóhelyedről mond véleményt.
36. hottie (válaszként erre: 1. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:43

Nem találkoztam még ezzel a dologgal, nem is morfondíroztam még rajta, de most elgondolkoztam.

Azt gondolom, hogy itt, ahol élek, az a jellemző, hogy megbecsülik az emberek a jót, a lakóhelyüket.

Én nagyon szeretem a mellettünk lévő nagyvárost is, és a kicsi falut is, ahol lakunk. 😊

35. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 29. - A6e86abb96)
jan. 21. 11:40

Egerben az a jó, hogy sokat nem változott az évek alatt..


mert a vörösbor vörös maradt...

34. Channa* (válaszként erre: 32. - Andi6020)
jan. 21. 11:36
De jó, hogy nem nekem kellett ezt leírnom...
jan. 21. 11:36

Az emberek nyafogása lényegtelen, hiszen mindig van miért nyafogni, ahogy már írtátok is.


Van miért nyafogni, csak a legtöbben elhiszik, hogy az a valami azért történik, amit a médiában mondanak.


Budapesti példa: mindenki fúj Gerire a bicikli utak által okozott dugók miatt a körúton. A bicajosok fújnak az autósokra.

Mivel kevés pénz van a fejlesztésre és soha nem a fontos dolgokat végzik el a nem létező pénzből, mert ugye Bp. büntiben van, ezért mindenki az illetőre fúj, holott ő csak kevés pénzből mást nem tud tenni...


Nehéz a témáról beszélni, mert az egész politika! Ami itt ugye tilos.


Egyébként én szeretem a városomat. Teljesen elégedett vagyok vele, bár zavar, hogy a sok idetelepülő szidja, mert koszos. Persze, hogy koszos. Én naponta több esetben látom, amikor valaki eldobja a szemetet, ahelyett, hogy elmenne egy szemetesig.

Vagy leviszi a ház elé a már felesleges bútort, ahelyett, hogy megvárná vele a lomtalanítást. És még sorolhatnám...

32. andi6020 (válaszként erre: 2. - A6e86abb96)
jan. 21. 11:29
Egyeseknek mindegy hol élnek, csak vegetálnak. Gyakran ez nem földrajzi kérdés.
31. Channa* (válaszként erre: 24. - Timycat)
jan. 21. 11:28

Tudom, hogy nem Pesten laksz, de szinte egy az egyben igaz, amiket írtál, Budapestre is, csak ugye más a kórház, iskola, stb. szám.

És nem, nem Geri a probléma, de igen ott keresendő, hogy a települések és városok leamortizálódnak, de legalább mindenhol van néhány stadion, ahová azok nem jutnak el, nem tehetik be a lábukat, akik ott vannak helyben...

jan. 21. 11:27
Itt meg minden megy tönkre. Utak, házak. Emberek. Fákat kivágják, mert balesetveszélyes. Nem szeretem ezt a helyet. Nagyapám 92 eves korában halt meg. Az utolsó években mindig azt hajtogatta róla megfeledkezett az istene. Hát erről a helyről is, asszem. Pedig a polgival nincs gond, rendes ember csak hát annyiból gazdálkodhat ami van.
29. a6e86abb96 (válaszként erre: 27. - Gyöngy:))
jan. 21. 11:21
Egerben az a jó, hogy sokat nem változott az évek alatt.. Nem tudta még elrontani senki. Csak szebb lett.. Ki ott a polgi?
28. gyöngy:) (válaszként erre: 20. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:20
Nekem nagyon tetszik a te városod, többször kirándulási célpont.
27. gyöngy:) (válaszként erre: 10. - VDSz)
jan. 21. 11:18

Eger lett az első a vidéki települések között.

Szívem csücske.

26. unom (válaszként erre: 21. - Muci1971)
jan. 21. 11:16
Nekem is Tata jutott eszembe.
25. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 20. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:15
Ez nem lehet más csak Tata..-))
24. timycat (válaszként erre: 1. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:14

Nálunk minden ami jó a városban az a földrajzi elhelyezkedéséből, a körülötte lévő természetből (ezt azért igyekszünk irtani) és az ősök által kialakított városszerkezetből, épületekből adódik. Utóbbiakat amellett hogy nem gondozzák legalább fejlesztés sincs 😕 Sokan utálják a SUV-okat, de itt már gyakorlatilag más autóval nem lehet biztonságosan közlekedni, döglött kutya nagyságú kátyúk mindenhol, 5 út jön be hozzánk, ebből 3 gyakorlatilag alig járható. Van híd, ami pusztul, lesz másik mert tudjukkinek kell így ez a híd már így marad, van kikötő, de azon kívül hogy sokmilliárdot elfröcsköltek a vágány felújításra (másik tudjukki végezte) amin vagy 20 éve nincs forgalom, mivel nincs beruházás nem is lesz.

Egy gyönyörű, lehetőségekkel teli város volt, aminek a lakosságszáma a 90-es évekig egyenletesen növekedett, azóta csökken, az utóbbi pár évben masszív 1,5%-kal. Nincs munka, nincs fejlődés, az iskolák színvonala zuhan (amikor én jártam a helyi zseniképzőbe benne volt a magyar top 10-ben, most lehet a 100-ba se fért már bele). Egy alapítványi suli van, ahova a lányom is jár és külföldről tolják bele a lóvét, ott még minőségi az oktatás, ez a suli vonz ide gyerekeket, fiatalokat, de nyilván nincs "ingyen pénz" az itt tanulók az egyetemet, főiskolát már nagy eséllyel külföldön fogják elkezdeni, tanulmányi eredménytől függően (ezzel leszűrve a javát) olcsóbban is mintha itthon lennének, de az életüket mindenképp külföldön képzelik el, az iskola ebbe az irányba is tolja őket. Szomorú, de abszolút érthető.

Az eü nem működik, szép új kórház, csak orvos nincs. Minek is jönne ide bárki, nincs fejlődés, nincs előrelépés. 17 felnőtt háziorvosi körzet ebből 3 üres, 3-ban már bőven nyugdíjas korú az orvos, 2-ben súlyos beteg az orvos. Egyikre sincs jelentkező aki folytatná.

6 házi gyermekorvosi körzet van, ebből 4-ben nyugdíjas az orvos, de legalább van, még.


A karácsonyi díszkivilágítás az jó volt, volt egy nyári esemény, ami viszonylag sok népet vonzott ide, idéntől fizetős lesz állítólag, önkori kiszervezte, ezzel valószínűleg a helyieket is bukja az esemény. De a parkolás ingyen van, meg a tömegközlekedés, utóbbi nincs így azért könnyű.

23. a6e86abb96 (válaszként erre: 20. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:13
Minden fesztivál elmúlik egyszer. Az élet nem csak a szórakozásból áll. Ha így nézzük minden hely jó ahol partizni lehet. Cirkusz, meg foci. Ez kell a népnek aztan mar húzza is be a X-et.
jan. 21. 11:09
Amilyen jó hely volt városunk, most már szinte semmi nincs.
21. muci1971 (válaszként erre: 20. - Utolsó betyár)
jan. 21. 11:07
Bocsi leírás nagyon illik Tatára.
20. Utolsó betyár (válaszként erre: 16. - Globus)
jan. 21. 10:53

Mikor fesztivál van nálunk azért elégedetlenkednek, hogy hangos a zene, nem tudnak aludni, csukott ablaknál megfőnek. Mikor a covid idején az ilyen rendezvényeket lefújták azért kiabáltak, hogy ebben a városban már semmi sincs, ahol szórakozhatna az ember. Ha jönnek a vadludak, akkor az a baj, hogy a tómedret telecsinálják, illetve kieszik a vetést. Mikor idő előtt távoznak, azért sipákolnak, hogy a szilveszteri tűzijáték a szegény állatokat elüldözték.

Azt sem veszik észre, hogy olyan jó a földrajzi elhelyezkedése a városnak, hogy Budapesttől vonattal 1 órára vagyunk, illetve az osztrák határ irányába sem kell sokat utazni.

19. globus (válaszként erre: 17. - Flóra76)
jan. 21. 10:49

Inkább természetesnek veszik, mint ilyen, már nem okoz örömet.

Mennyire tudunk örülni, ha végre meggyógyulunk egy betegségből, pedig azelőtt rá se gondoltunk, milyen jó, hogy egészségesek vagyunk.

18. Flóra76 (válaszként erre: 15. - VDSz)
jan. 21. 10:48
Még kell pár évtized hozzá.
17. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Utolsó betyár)
jan. 21. 10:46
Sehol nem tudják az emberek megbecsülni azt, ami jó.
16. globus (válaszként erre: 1. - Utolsó betyár)
jan. 21. 10:44
Bármi jót mutatsz, mondasz, arra mindig vannak fanyalgók, ne törődj vele. Semmi olyan nincs, amivel maradéktalanul mindenki elégedett lenne, többet nyekeregnek az emberek, mintha háború, járvány, éhínség pusztítana.
15. VDSz (válaszként erre: 14. - Flóra76)
jan. 21. 10:42
Nyugi, én sem fogom megszokni.
14. Flóra76 (válaszként erre: 13. - VDSz)
jan. 21. 10:42
Banyek, télleg!!
13. VDSz (válaszként erre: 8. - Flóra76)
jan. 21. 10:38
Vármegyét akart kend mondani nem? Vigyázzon, mert kap az ispántól.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook