Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire tartjátok normálisnak, hogy 3 hónapos csecsemő kezét fogdossák és puszilgatják "idegenek"? fórum

Mennyire tartjátok normálisnak, hogy 3 hónapos csecsemő kezét fogdossák és puszilgatják "idegenek"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
63. 6b006fc769 (válaszként erre: 62. - Gera175)
2011. szept. 18. 13:58
A nagyszülők nagyon szeretik nyalni-falni az unokát mindenhol, de az tényleg alap lenne, hogy tiszta ruhában kéz- és arcmosás után nyúljanak hozzá. Ilyen formájában a gyermekemhez való közeledésük soha nem zavart - ha erre nem képesek, akkor teljesen igazad van, de ha ezek után is "koszosnak" látod őket, akkor szerintem a rossz viszony is közre játszik a idegenkedésben. Azt nem hiszem, hogy egy kisbabát bárnikek szájon kellene puszilni, azt meg kell neki mondani, hogy ilyent ne csináljon, mert nem egészséges.
2011. szept. 18. 13:36

Lányok!

Én vagyok a kérdező,és azt hiszem félreértettetek... Az idegent ezért tettem macskakörömbe... Számomra idegenek, mert nem én vagyok és nem az apja. Valóban, a viszonyunk sem túl jó... De!!! Itt nem pusztán kézmosás hiányáról van szó, hanem alapvető tisztaság hiányáról. Én sem puszilom meg a gyerekem száját, akkor ezt más miért tenné?

61. trapiti (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 13:30

Nem kell szerintem ezen lovagolni.

Az a nagyszülő, aki nem él együtt a családdal és a babával, hanem pl. látogatóba jön, az ebben az értelemben idegen, különösen ha nem tisztálkodik.

Egyébként nálunk a nagyszülők közül a 3-ból ketten mindig megkérdezték, meg lehet-e fogni, és nem is volt kérdés, hogy előtte kezetmossanak. Anyósom hajlamos olyasmit csinálni amit nem kellene (anno volt rá példa, hogy az alvó gyereket kiszedte a hordozóból csak azért hogy fogdoshassa) de legalább tiszta. Ő pl. rendszeresen szájoncsókolja (a másik nagyszülők max. a feje búbját, vagy mióta nagyobb az arcát) most már a gyerek szól hogy zavarja...

2011. szept. 18. 13:24
Nagyszülőre én is rászólok, már boccs. Rászólok hogy kézmosás, fertőtlenítő. Anyum pénztáros, pénzzel dolgozik, méghozzá az egyik nagy hipermarketben. De azért a nagyszülő (nálunk 4-ből 3) értelmes és csak felfogja és be is tartja a szabályt. Jómagam sem tapizom a saját gyerekem kezét ha utcáról jövök, vagy ha utcán mégis megfogom, megtörlöm a kezét
59. 6b006fc769 (válaszként erre: 58. - 83e25137af)
2011. szept. 18. 13:19
megtörtént:) csak azt nem tudom, hogy ilyenkor segítséget várnak vagy egyetértést. illete tudom. de nem értek egyet. talán néha ez a hasznos.
58. 83e25137af (válaszként erre: 56. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 13:05
olvass vissza. engem is meglepett.. ezek szerint nem felhőtlen a viszony.. erre láttam példát nem egyszer.. sajnálatos dolog..
2011. szept. 18. 13:02

Ez anno nekünk is gond volt, én sem szerettem, hogy akár ismerősök is akik az utcánkban laktak, feljogosítva érezték magukat arra, hogy fogdossák a kezét koszos kézzel, stb.Az idősebb nénik, vagy ilyenek.Nálam volt, hogy kiborult a bili, amikor például egy köztudottan nem igényes nő a szájába akart nyúlni, hogy megnézze hány foga van.Ez azért már sok volt.De volt olyan, hogy a néni épp a krumpliszedésből jött fel és megnyugtatóan közölte, hogy ha most nem onnan jött volna, bizony megszorongatná.

A kezét puszilgatták, amit a szájába vesz ugye a gyerek, meg a kis arcát, nekünk szerencsénk volt, hogy nem jött ki semmi, az egyik barátnőm gyerekének az arca ki is pattogott.Mondjuk nem tudtuk biztosra, hogy ettől van e.De szerintem ezt nem szabad én azt sem szerettem ha a hasamat fogdossák terhesen.Az ilyeneknek általában elég rég volt gyereke pici, vagy egyszerűen nem foglalkoztak vele.Igen nem tarthatjuk burokban a gyereket, de engem is felháborított egyes emberek viselkedése

2011. szept. 18. 13:02
Könyörgöm, csak nekem furcsa, hogy a nagyszülő idegen?
2011. szept. 18. 12:54

Szerintem a csecsemőt egyáltalán ne fogdossák idegenek!!!Rájuk kell szólni,hogy ezt nem illik.Ilyenkor még olyan kis pici a baba,nagyon kiszolgáltatott,miért kell kitenni annak,hogy bármilyen fertőzést összeszedjen?

Én nem engedtem senkinek,hogy fogdossa,puszilgassa a gyerekeimet amikor picik voltak.

Normális ember feléri ésszel,aki nem annak meg el kell magyarázni.

54. coci
2011. szept. 18. 12:51
Nem szeretem ha megfogják a kezét, de azért most már (most 3,5 hónapos) nem ölnék érte embert... de a pusziért igen!! A gyerek a kezét a szájába veszi, ezért senki ne puszilgassa!! Én szoktam a kezére puszit adni, de pl. soha nem csinálom, amit sokan, h lenyalom a cumit, vagy számba veszem a kanalát vagy akármi..kiráz tőle a hideg!
53. Bonti74 (válaszként erre: 52. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 12:08
Igen, de volt olyan, hogy nem érkeztem figyelmeztetni az illetékeseket...
52. 9536810fa1 (válaszként erre: 51. - Bonti74)
2011. szept. 18. 12:07
... és ha ez a bevett szokás (mármint a kézmosás, lakásba lépés után) , erre simán lehet figyelmeztetni másokat is... általában semmi gondot nem okoz :)
2011. szept. 18. 11:48

Nekünk az a bevett szokásunk, bárhonnan hazajövünk, ha csak a kertből vagy csak a teraszról is, kezet mosunk. Számtalan rokon, látogató stb. jött úgy hozzánk, hogy rájuk kellett szólni, hogy mossanak már kezet, ha újszülötthöz jönnek látogatóba.

De egyébként miért olyan fontos pont a kezét fogdosni és puszilgatni???

Ezen mindig csodálkoztam.

Max. a feje búbját vagy a lábát. Miért pont azt a testrészét, amit bekap???

50. 9536810fa1 (válaszként erre: 49. - 9536810fa1)
2011. szept. 18. 11:12
süllyednél = süllyednék
49. 9536810fa1 (válaszként erre: 48. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 11:12

... hááát csatlakozom... akkor süllyednél el, ha a gyermekem nagyszüleinek azt kellene mondanom, hogy hjajjjjj, ne érj hozzá... Megfelelő feltételeket kell teremteni, kézmosás és blabla... és jelezni, hogy ez az első, általában megértik.

Ahogy írtam, apum ilyen .... de ő volt az, aki 2-3 évesen végighurcolászta a gyerekem a falun, elvitte oda, ahol volt állat, hogy lássa, hogy milyen a birka, milyen a ló, a kecske, a nyúl, a szamár... és blabla... együtt kapáltak, ástak, veteményeztek... bizony, mert ezek nem a parfümös, nyakkendős úri munkák, de milyen jó, ha a kicsi gyerek ismeri.... és ha később örülni tudunk ennek, hát babaként se ítéljük. :)

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2011. szept. 18. 11:06
Ennek az obiektív eldöntéséhez látni kellene a nagyszülőt, a viselkedését és mindkét fél hozzáállását. Lehet, hogy tényleg roppant ápolatlan, de az is lehet, hogy egyszerűen egy vidéki ember, akinek cserzett a bőre, és állatszaga van. Valahogy számomra nem természetes hozzáállás, hogy a nagyszülők idegenek, ez az az alap, ami miatt számomra gyanús az édesanya viszonyulása.
47. tündér74 (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 11:04

Lehet, hogy úgy gondolta, hogy hiába szólna, hogy mossanak kezet, legközelebb megint piszkos kézzel nyúlnának a babához. Aki nem szokott hozzá a kézmosáshoz, az már nem is fog.

Az én rokonságomban is voltak /és vannak is/ ilyen értetlen emberek, hiába szóltam pl. azért, hogy lázas betegen ne látogassák az én 2 hónapos gyerekemet, legközelebb amikor mi mentünk hozzájuk megint beteg volt a "kedves" rokon, de nem szólt volna, hogy inkább ne menjünk, mert beteg, nehogy elkapjon valamit a pici.

46. trapiti (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 10:52
Mert annyira ápolatlan a nagyszülő... ez szerintem nem pszichés kérdés.
45. 6b006fc769 (válaszként erre: 44. - Tündér74)
2011. szept. 18. 10:28
Pont az, hogy azt írta, szerinte nem segít a kézmosás.
44. tündér74 (válaszként erre: 42. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 10:24
Éppen az a problémája, hogy nem tiszta kézzel nyúlnak hozzá a picihez.:(
43. trapiti (válaszként erre: 42. - 6b006fc769)
2011. szept. 18. 10:23
Hát ezért ez attól is függ, mennyire ápolatlan az a nagyszülő...
2011. szept. 18. 10:17
A nagyszülők nem idegenek. Ha kézmosás után hozzányúl és neked ez problémát okoz, az nem higiéniás, hanem pszichés kérdés.
41. trapiti (válaszként erre: 36. - Gera175)
2011. szept. 18. 10:12

Nemcsak az a lényeg, hogy idegen-e. Ha mi hazajövünk valahonnét, mindig az az első hogy kezet mosunk, nem tapizzuk addig a gyereket.

Ha buszoztam-metróztam Vele, mindig volt nálam kézfertőtlenítő, és én magam sem nyúltam a kezéhez-szájához pl. a mozgólépcső gumikorlátjának fogdosása után csak miután használtam a kézfertőtlenítőt. Sőt, a lányomnak is ezt tanítom, ha egyik percben a buszon kapaszkodunk, akkor nem nyúlunk a koszos kezünkkel utána a szánkhoz-szemünkhöz stb. Ha nem így tennénk, akkor az kb. ugyanaz lenne, mintha odamennénk a legmocskosabb csavargóhoz és lenyalnánk a kezét... gondolom ehhez senkinek nem lenne gusztusa.

Nem tartom búra alatt, de alapvető higiénés szabályokat gyereknek-felnőttnek egyaránt be kell tartania.

Ja... és homokot sem evett soha, mégis makk egészséges 4 éves...

2011. szept. 18. 10:11
meg kell mondani nekik ugyanezt gera aztán ennyi, itt felesleges irogatni ettől nem lesz jobb
39. 83e25137af (válaszként erre: 36. - Gera175)
2011. szept. 18. 10:09
hujuj.. komoly családi bajok lehetnek nálatok akkor :S
38. trapiti (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2011. szept. 18. 10:06
Mi Bp egyik külső kerületében lakunk, ami régen falu volt. Itt előfordul. Anyósom egy Pest megyei kisvárosban, ami olyan mintha falu lenne, ott is gyakori. A belvárosban, pl. metrón már nem jellemző.
37. trapiti (válaszként erre: 28. - A14deb9047)
2011. szept. 18. 10:03

Nem tarthatjuk. De kíváncsi lennék, Te mit szólnál ha a buszon fogdosna vagy csókolna szájon egy idegen. Ha mi sem tűrjük el, akkor egy kisbabát miért kellene kitenni ennek?

Ráadásul tényleg komoly betegségeket is el lehet így kapni, felelőtlen aki ezzel nem foglalkozik.

36. gera175 (válaszként erre: 34. - Mosolyka1111)
2011. szept. 18. 10:03
Szerintem idegen az, aki nem az apja és nem az anyja. Speciel anyósról és apósról van szó. Megbántani sem akarom, de forrok a dühtől.
35. anyucika3 (válaszként erre: 8. - Cippora)
2011. szept. 18. 09:48
Csak nem 3 hónaposan.Feltételezhető,hogy homokot sem most eszik,amit pedig a szájába vehet az tiszta.Most kezd kialakulni az immunrendszere,nem mindegy,hogy 3 hósan kap el valamit,vagy 1-1,5 évesen.
2011. szept. 18. 09:48

Hát, lányok, én nem tudom, mi ez.

Én aztán hurcolásztam pedig a babámat buszon, tömegközlekedésen, de a rámosolygáson kívül nem volt semmi (vidéki nagyváros).

Amúgy is, csak az foghatta meg, akit én akartam, hogy megfogja.

Lehet, hogy felétek barátságosabb emberek vannak, vagy közvetlenebbek (mármint aki írta, hogy megfogdossák idegenek a babáját.) Nekem fura...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook