Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire nehezíti meg az életet, ha anya nem vezet? fórum

Mennyire nehezíti meg az életet, ha anya nem vezet? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
38. Channa* (válaszként erre: 17. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 09:07

Budapest!

A bölcsi, ovi, suli és a külön órák a közelben vannak.

El nem tudom képzelni, hogy pl, egy gyereket a XV. kerületből a XII. kerületbe kelljen hordani. Kerületen belül is megoldható. Ez ugye egy külvárosi kerület. Miért kellene a belvárosba vagy Budára vinni?

Ja, ha elég sznobok vagyunk, akkor képesek vagyunk a XVIII. kerületből is valamelyik budai elit iskolának vélt helyre hordani, de minek?

Általában a körzetes bölcsi, ovi és suli a saját kerületben vannak, azaz ha gyalog túl messzinek is tűnik, akkor BKV-val 2-3 megálló.


És ugye azt még meg sem említettük, hogy ha ragaszkodunk a belvárosi "menő" cuccokhoz, akkor jó kis borsos árat fizethetünk a parkolásért is. Ez meg kinek hiányzik?


Én nem vagyok sznob, nekem pont megfelelt a körzetes suli is, és persze az a sport egyesület is, ami a kerületben vagy a szomszédos kerületben van, így max. 1 busszal néhány megállóval elérhető volt, és amikor már a gyerek elég nagy lett, akkor már egyedül is el tudott oda menni.


A gyerekem nem lett butább, ügyetlenebb, stb. attól, hogy nem ráztam a rongyot már a bölcsi kiválasztásakor:D

37. aaaabbbb (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2017. jan. 19. 09:07
Mert béna vagyok vezetni meg fosok. Ezért van a rossz érzés bennem.
36. aaaabbbb (válaszként erre: 32. - Plavalaguna)
2017. jan. 19. 09:06

Mikor a körzetes bejelentette, hogy hiába lakunk itt 40 éve, többre értékeli a lakcímmel bűvlszkedőket, a maradék sulik közül lehetett választani.


Volt terror fegyelmű versenyistáló és volt olyan is, ahonnan a körzetes, ha be is mert iratni, kimentekítette a gyerkőcöt 2-3 hónap alatt.


A 9 átszállás az a kerületen belüli suli, ahova még volt tornaterem a délutáni órában a külön sporta.

35. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 09:05

van jogsid is meg kocsid is és mégis 3 átszállással tömegközlekedve vonszolod reggel a gyerekeid iskolába???



miéééért??

34. plavalaguna (válaszként erre: 31. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 09:03

egyre kevésbé értem. jogsid is van, tömegközlekedni is utálsz... akkor már csak azt kell kitalálni hogy szerezz egy tötyögőre valót, amivel kocsikázhatsz. Csinálj költségvetést, stb, hogy termted meg erre a lehetőséget. hogy tartod fenn az autót (pl a bérletköltségekből lehet ki is jön a benzin egy része) és hajrá!


nem kell gyalog vagy tömegközlekedve járnod, senki se kényszerít.


engem se kényszerít senki hogy gyalogoljak, meg vonatozzak stb. Én vagyok jól el vele :) én ezért nem vezetek. de mindenki más. A gyerekekre nyilván javarészt a mintánk ragad, amit átadunk. nálunk mindkettőnknek van jogsija, én sose akartam vezetni, csak ha muszáj lenne, legyen lehetőségem (vennék nyilván órákat előtte újra) férjem szeret vezetni. így elvagyunk. Velem tömegközlekednek, férjjel kocsikáznak. mindkettőnk fején azt látták, hogy ez szuper, így mindkettőt jónak tartják :)


szóval ha te ennyire kínnak éled meg a tömegközlekedést kidobott időnek,akkor azon kell agyalni inkább, hogy legyen autót ;) nem azon, hogy más miért van el jól kocsi néklül, úgyse leszel más.

33. aaaabbbb (válaszként erre: 30. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 19. 08:58

Ebből a szempontból a belvárosban könnyebb tényleg.


Nálunk ritkábban jár a bkv, mint a volánbusz.

32. plavalaguna (válaszként erre: 29. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:57

de ha ehhez ragaszkodsz, illetve totál feleslegesnek tartod a várakozós időket, mert a lecke a prioritás, stb, illetve ennyit kell utazni, és a kocsiban hasznosabbnak éled meg, hajrá, menj el tanulj meg vezetni. Félmillából már használható kocsit kapsz, amivel járhattok. (most vett ismerős azért vagyok tisztában az árakkal)


szóval jogsira fel, és járj kocsival!


Én nem élem nehezítésnek, hogy nem vezetek . Nagyobb programokra úgyis együtt megyünk ált, vezet a férjem. Illetve nem érzem problémának azt se , ah több átszállással vonatozunk metrózunk bármi (egy időben minden héten tettük, mert olyan helyre vittem a gyerekeket. tök jól elvoltunk. tényleg nem éreztem kidobott időnek)


tényleg nem tudom hol laksz, nálunk 15 suli van pl félóra tömegközlekedésen belül. á, kamu, mert budai oldalon is van, akkor több... hol van pesten olyan kerület, ahol a körzetes van csak, plusz egy óra átszállósdira van aztán suli a kicsiknek?? csak mert akkor oda nem javaslom senkinek, hogy családdal költözzön...

31. aaaabbbb (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 19. 08:57

Gyerekkoromban mi is gyalog jártunk, de nem vígasztalt,hogy majd edzettebb leszek,mert fáradtabban az utazástól és másfél órával később értem haza. :(


Van jogsim meg autóm is. Ezért zavar ez nagyon. :((

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Syria)
2017. jan. 19. 08:55

Ez így igaz, van amikor a Deák tér és az Astori között 1,5 órát kell állni a dugóban, míg gyalog andalogva is 10-15 perc a távolság.


Nincsenek erre szabályok, hogy ki mivel járjon, inkább saját döntés, ki és milyen közlekedési eszközt részesít előnyben, na meg anyagiak.

29. aaaabbbb (válaszként erre: 24. - Plavalaguna)
2017. jan. 19. 08:51

A körzetibe nem vették fel,mert felvették inkább a vidékieket meg akik csak lakcímkártyán "laknak" a körzetben.


Úgy találtunk sulit, ahol a színvonal is elfogadható és volt is hely. Az egyik sport foglalkozás meg telente a kerület egy tornatermében van, de messzebb, a suliba már nem volt hely nekik.

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:50

Akkor végül is felesleges volt a kérdésed.

Teljesen mindegy más mit gondol erről, az a fontos Te és a gyerekeid ezt hogyan élik meg.


Szerezd meg a jogosítványt és pattanj autóba! Sok sikert hozzá!


A mínusz 15-20 fok nagyon ritka nálunk, jelentéktelen. Hogy kellő ellenálló képesség alakuljon ki, nem hiszem, hogy eső, hó megártott volna valakinek, ha az időjárásnak megfelelően tud felöltözni. Más, ha annyira csoró valaki, hogy nem tud évszakhoz megfelelő rucit venni a gyerekének, mondjuk az meg kocsit sem tud fenntartani talán.

27. plavalaguna (válaszként erre: 25. - Syria)
2017. jan. 19. 08:50
igen, ezt írtam előbb, hogy az hogy budapest, közlekedés szempontjából nem helymeghatározás. Én pl pest mellett lakom, de félóra alatt max még a pesti oldalon is benntvagyok bárhol múzeumban, moziban nevezetességnél stb... tesóm pesten él, a budai oldal központját egy óra alatt éri el... nekem az 20 perc... szóval nem mindegy :)
26. aaaabbbb (válaszként erre: 23. - Plavalaguna)
2017. jan. 19. 08:48
Nem olyan jó,ha közben lenne lecke, látni rajtuk, hogy utána nehezebben állnak neki, mint mikor autóval jövünk haza. :(
25. syria (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. jan. 19. 08:47
Bp.-en is van olyan siralmas tömegközlekedésű hely, ahol kocsi nélkül nem lehet létezni. Vagyis lehet, de iszonyatosan időrabló. Pl. ahol én élek, onnan a belvárosba be lehet jutni 20 perc alatt. Az út visszafelé másfél óra. De pl. két külvárosi kerület között simán kijön egy irányba 1,5 óra tömegközlekedéssel, míg kocsival max. fél óra.
24. plavalaguna (válaszként erre: 22. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:45

de miért olyan messzire hordod őket? :O


nekem ez szempont volt, hogy városon belül (kb mint egy pesti kerület akkora a város)

23. plavalaguna (válaszként erre: 21. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:44

mi mindennap így mentünk, mert nem vezettem :D eredmény: nem félnek a gyerekek az időjárástól. tudják mikor hogy kell felöltözni, mire mi a megoldás. láttak pl hóvihart :D azt is tudják mi az a szint, amikor már nem indulsz útnak, hanem inkább elkésel, vagy maradsz ahol vagy.


buszra várakozás meg együtt vagytok,csak plusz alkalom beszélgetni :) szerintem az bónusz családi idő.

22. aaaabbbb (válaszként erre: 18. - Plavalaguna)
2017. jan. 19. 08:42
A 3 megálló az még jó, nálunk 3x kell átszállni és van ahol 3-at megyünk, van ahol 9-et. :(
21. aaaabbbb (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 19. 08:41

Ha mindennap esőben, jégben, 40 fokban is ennyit kellene gyalogolniuk este is, a tanulási időben is élveznék?


Nekem nagyon rossz érzés, hogy a buszra várakozással megy az idő, meg, hogy állunk a megállóban perceket, hogy tartsa a busz a menetidőt.

20. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:40

budapesten se mindegy hol. vannak részek ahol nem olyan jó a közlekedés :)


ez teljesen helyfüggő:)


nálunk a közeli suliba persze akik másik városból vagy környező településről hordják azok reggel munkába menet kocsival hozzák agyereket, de visszafele már kb a 10 e kocsi jön, tényleg hamar mennek tömegközlekedve mindenki hazafelé.


vagy zenesuliba, ami buszvonal mentén van, a többség nem kocsival jár.

19. NomNom (válaszként erre: 14. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:38

Oh... hát nem tudom mi a jobb megoldás. :/

Én vidéki gyerek voltam. :)

18. plavalaguna (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 19. 08:37
igen, mi is oviba 3 megálló lett volna busszal annó. De mi inkább a másik úton gyalog mentünk. nagyon értékes közös idők voltak :) ráadásul megszokták, hogy igenis nem kell mindenért kocsiba ugrani, csak mert van.
17. aaaabbbb (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. jan. 19. 08:37
És nem zavart, hogy háromszor annyi idő volt, mintha autóznátok? Nálunk főleg esti órákban ( 1,2 7) vannak vége az óráknak, akkor dugó nincs, a bkv viszont ritkitva jár.
16. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:36

háááttt... ha van használható tömegközlekedés, azért nem mindenki kocsival jár. Nálunk sok gyerek busszal jár kb harmadikos korától. Bármire, bárhová. a többség nem cipeli a gyerekét jobbra balra felsőben. Szépen tömegközlekednek.illetve 16 éves kortól bicóznak is jópáran.


Meg mi a szomszéd utca? fél óra gyalogúton belül nyugodtan lehet gyalogosan közlekedni (igen télen is. csizma kabát stb.. és kész)

2017. jan. 19. 08:36

Egyik közeli ismerősöm mesélte, hogy bedöglött a kocsija, férje már elment.

A gyerekek nagyon élvezték, hogy gyalog mentek iskolába és onnan haza, pedig egy órát gyalogoltak. Azt mondták ezt máskor is ismételjék meg. Sokat beszélgettek, nézelődtek.


Én mindig gyalog vittem a gyerekeimet, a mai napig ha lehet mindenhova gyalog megyek, vagy kerékpárral. Bp-i és belvárosi vagyok.


Szerintem egészségesebb, ha valaki betudja iktatni a gyalogos közlekedést, tudom-tudom a légszennyezettség okán lehet azt mondani neeee, de az ablakainkon nem ugyanaz a levegő jön a lakásunkba?

14. aaaabbbb (válaszként erre: 11. - NomNom)
2017. jan. 19. 08:35

Ha jön a busz és nem 25-35 percet kell rá várni, mert ritkán jár. De ha autóval megyünk, akkor is lehagyjuk a buszokat.


Ez a belvárosban lehet inkább csúcsforgalomban. :(

13. spinneli (válaszként erre: 1. - Aaaabbbb)
2017. jan. 19. 08:34
Én nem vzetek,de a belvárosban lakunk minden közel van, viszotn enmsokára elköltözünk, nem sokkal messzebb, de messzebb, amikor jól fog jönni a kocsi, de az esetek többségében bicajjal vagy gyalog szeretnék járni 2-3 kilméteres távolságokra pazarlás kocsival menni, ha nincs rossz idő.
12. aaaabbbb (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. jan. 19. 08:34
Hát,nálunk nem így van. Pedig Bp. Nem tudom, Bp-en, hol van ilyen hely, talán a belvárosban. :() Háromszor annyi az idő bkv-val, mint autóval. Ez főleg akkor nehéz, amikor hazaérés után még lecke van és a bkv-zás időt erre lehetne szánni. :(
11. NomNom (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. jan. 19. 08:29
Ez igaz. Amikor a kocsiban az ember ül a dugóban, a busz általában vígan elmegy a buszsávban.
10. aaaabbbb (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2017. jan. 19. 08:26
A gyerekek könnyen fogadták, hogy nem vitted őket? Én nem "tudom" azt mondani a gyereknek, hogy nem járhatsz úszni, mert még nem tudsz egyedül közlekedni, várni kell arra még 5-6-7 évet. Mentek a sulival is úszni pár hétig, mindenki tudott úszni, elég kínos lett volna bármelyik kisgyereknek, ha mindenki tud úszni, ő meg nem. ( Egy ilyen gyerek volt az évfolyamban, vitték is a felmentést a szülők úszás-alól, mert az első órát végigbőgte a gyerekük.)
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. jan. 19. 08:25
Ja, én edzésre is BKV-val vittem a gyereket, amikor alsós volt, és zeneórára is, meg mindenre.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook