Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire hanyagoltad el magad gyerek után? fórum

Mennyire hanyagoltad el magad gyerek után? (beszélgetős fórum)


1 2
17. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Katybla)
2018. jan. 25. 19:37

Ha esetleg sorstarsra vágytál ... Itt nem fogsz találni, mert itt mindenki mindig tipp-topp .. 😊

Nem is kell.

Az már jó, hogy felismered: baj van.

Kapd össze magad, és legyen magadban hited!

Ne a múlton (tegnapon) keseredj, hanem rázd meg magad és kezdd el, csináld meg!

2018. jan. 25. 17:49

Semennyire. Mondjuk közben sem hanyagoltam el magam, a sport a mindenem, terhességek alatt is sportoltam. Szerintem nem okvetlenüla belőtt sérón van a hangsúly, legyek tiszta, ápolt, ennyi. Szeretek sminkelni, de ha siettem pici babával, akkor pl elég volt egy kis színezett hidratáló, szájfény, szempillaspirál. Mackóban soha nem jártam az utcára, egyberuhákat szeretem, 90%ban ezeket hordom, mert harisnya, ruha, cipő és már mehetek is, fontos, hogy gyorsan készen legyek.


Nem nézem le azokat sem, akiket ez nem érdekel, de úgy látom, hogy azért a többséget érdekli, hogy jól nézzen ki, csak tenni nem mindenki szeret érte. Pedig ennyit mindenki megérdemel, önmagáért is tegye, ne azért, mert mit mondanak màsok. Boldog anyuka=boldog gyerek.

2018. jan. 25. 13:10

Soha életemben nem voltam körmösnél. Kozmetikusnál egyszer, az esküvőm napján (15 éve). Fodrászhoz átlag 2 évente megyek, de rendre bánatosan távozom. Így van, hogy magamnak vágom, több-kevesebb sikerrel.

Az első gyerek után visszafogytam, a második után nem. Volt pár év, mikor 83 kiló voltam. Aztán 34 évesen elhatároztam, hogy lefogyok. Megtörtént. 35 évesen elkezdtem futni. 38 évesen terhes lettem, és 39 évesen megszületett a harmadik kisfiam. Azóta nem sikerült lefogynom, de le fogok. Majd.

Naponta 1-2-szer zuhanyozom, hajat is mosok hetente 2-szer. Tiszta ruhában járok. Mentálisan köszönöm, jól vagyok.

14. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Katybla)
2018. jan. 25. 11:14

Semennyire. Ugyanugy jarok 6 hetente fodraszhoz, 4 hetente kormoshoz es 4 hetente szemoldok gyanta es festes.


Nem biztos, hogy sminkelek mindennap, de ha lebüfizik a baba, akkor szinte rogton tiszta felso es vettem csinos leggingseket es tunikakat itthonra.


Nem zabalok indokolatlanul, egyedul a sport visszaiktatasa mutat hianyossagot, de dolgozom rajta.

2018. jan. 25. 07:22

Nem hanyagoltam el magam, időm se volt rá. Szabadúszóként itthonról dolgoztam már akkor is. Szülés után két héttel már ugyanúgy fogadtam az ügyfeleket, mint előtte. Rendes ruha, feltűzött haj, kevés smink.

Agyilag pedig esélyem se volt leépülni (könyvelés, adószakértés.)

Strapás volt, néha irigyeltem a "csak gyesen levő" ismerősöket, de jobb volt így.

2018. jan. 25. 00:42
egyentalan nem hanyagoltam el magma,mert no letemre szerettem mindigis csinosan kinezni.ilyenkor ferjem nezett utana a gyerekeknek!
11. Clarah (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jan. 24. 22:17

Pont ugyanez jutott eszembe, leírtad helyettem - köszönöm.


Emellett meg a mentális elhanyagoltság, "leépülés" is baj. Fontos gondozni a pszichét.

2018. jan. 24. 21:59

Hat éve szültem, nem sokkal utána, és most is annyi kg vagyok mint előtte. Heti rendszeres sport 2-3 éves koruk óta. Előtte viszont a lakásból is alig tudtam kitenni a lábam, nem voltam slampos, de nyilván másabb mikor már az ember visszatér a munkába is adnia kell a külsőre (is)!

Fórumindító mesélj magadról, hogyan érted az elhanyagolást, hátha tudunk ötletet adni!

2018. jan. 24. 20:04
41 èves vagyok,3gyermekem van.Mindegyik terhessègnèl 15kg-ot hìztam.Szerencsès alkat vagyok,mert hamar visszanyertem az alakomat.Most mèg szoptatok,nem fogyòzok,viszont naponta tornázok.
2018. jan. 24. 20:02

Hoztam 18 kilót mire megszületett. Aztán ez pár hónap alatt visszament és félévre rá megvolt a kezdési sulyom.

Én januárban szültem, a szülés után pár nappalentem szoliba,mert ugye azt terhesen nem lehetett. Aztán vittem a babakocsis pulyát a körmöshöz is.

Kicsit azután kezdtem elhanyagolódni sulyban anikó már nem szaladtam utána 3 éves kor körül.

De mostanra megint oké. Nem szeretek lerongyolódni.

2018. jan. 24. 19:51

Mindenki a súlyról beszél, de nem csak attól lehet elhanyagolt egy nő, ha túlsúlyos...

Látok nem egy igen kacsú nőt, akik ha mellém állnak inkább elmegyek onnan. Igénytelen ruha, igénytelen haj, stb. Azt nem hiszem, hogy az elhanyagoltság a túlsúlynál kezdődik, ha csak nem erre gondol a fórumindító kifejezetten.



Én egy kicsit sem hanyagoltam el magam. Igaz, én 22 éves voltam, amikor szültem és abban a korban szerintem minden nőnek nagyon fontos a kinézete.

Tehát, ugyan azokat a ruhákat hordtam, mint terhesség előtt, a hajam, bőröm, higiéniám rendben volt továbbra is. Rendszeresen jártam fodrászhoz, vettem ruhákat magamnak, jártam tornázni egy idő után, stb.

2018. jan. 24. 19:33

Nem hanyagoltam el magam.


Nem szerettem volna, ha a gyerekemnek szégyelljen, majd egyszer. Volt egy ismerősöm, akinek az anyukája kövér volt, csúfolták a gyerekek miatta, képes volt átmenni a túloldalra, hogy ne tudják ki az anyukája, ha meglátta, hogy szembe jött vele.


Mindenki önmagáért felelős. Semmiben, és soha ne hanyagold el magad. Ok nincs rá, csak okot lehet keresni, hogy miért hanyagolja el valaki magát.

2018. jan. 24. 19:22
Semennyire. Első gyerekkel 26 kilót híztam, a második terhességem az eredeti súllyal kezdtem, most 4 kilóval vagyok több, mint lány koromban.
2018. jan. 24. 19:18

Semennyire!

Sok súlyfelesleg feljött terhesség alatt,de mivel időm sem volt enni,hamar lement.3 kilóval vagyok nehezebb,mint terhesség előtt és ezt 7 éve tartom.

Sportolni sosem sportoltam,viszont futottam a gyerek után eleget..Járni tanulás majd jött a bicikli tanulás! :D

Fodrászhoz családostól járunk,ha az én hajam rendbe,legyen mindenkié! :)

3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Katybla)
2018. jan. 24. 19:13

Semennyire. Súlyom 2 hónap alatt beállt, fodrászhoz hetente, kozmetikushoz akkoriban havonta jártam.

Sportolás nem volt.

2018. jan. 24. 18:51
Nem hanyagoltam el magam. Te se tedd.
2018. jan. 24. 18:50

Mennyire figyeltetek oda magatokra, az alakotokra, a külsőre, mindenre?


Én sajnos nagyon elhanyagoltam, és nagyon nehéz rendbe hozni. :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook