Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyibe kerül egy allergiavizsgálat, ha magánorvoshoz megyek? fórum

Mennyibe kerül egy allergiavizsgálat, ha magánorvoshoz megyek? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 7. 19:24
hát ja, a magánrendelések horror összegek... 20ezer alatt ne is gondolkozz...
2010. okt. 7. 19:14

8 évesen 3 napig voltam kórházba, ott az általános 20-25 allergénes sort vizsgálták. Ez nem túl sok, de akkor elég volt. Az a tapasztalatom, hogy a gyermekallergiásokkal jobban törődik az egészségügy, mint a felnőttekkel. Bár nem tudom most milyenek a gyerekekkel.


A felnőtté váláskor az allergiák átalakulnak, az ételallergiák általában megszűnnek és lesz helyettük légúti (ami már megmarad). Én is azért mentem kivizsgálásra, mert már átalakultak az allergiáim.

2010. okt. 7. 19:01
Sziasztok! Nekem gyerekkorom óta diagnosztizált allergiáim vannak. Állami rendelőkben, még kórházban is az általános allergéneket szokták vizsgálni. 3 éve elmentem egy központba, ahol teljes körű kivizsgálást kértem. Úgy 30-40 ezret hagytam ott, de megérte, mert megnézték az összes lehetséges étel-, pollen- és ételszínezék-allergént és légzésfunkciót is végeztek. Az ételt pick-teszttel, a pollent vérből, a színezékeket epicután teszttel nézték. Nekem ez egyszeri befektetésnek megérte, így jobban oda tudok figyelni. Többször nem is mentem.
12. Sicike (válaszként erre: 10. - Hannah87)
2010. júl. 10. 22:47

A bőrtesztben benne van az összes kajára,minden allergénre?Akkor szitásra szúrkálnak?

Mi korábban vérből kértünk,legutóbb nekem.

6 hét igaz,de a jó eget is kivizsgálják.

2010. júl. 10. 20:19
Nyíregyházán valaki vitte már a gyerekét Vass Klárához? Mennyibe kerül nála egy vizsgálat?
2010. júl. 10. 20:16
Magándokinál voltam. Konzultáció volt az első napon, megnézte a kiütést, adott rá ecsetelőt és megbeszéltük h megyek vissza 3 alkalmas allergia vizsgálatra (bőrteszt ahol mindent néznek), ami 6000FT lesz.
2010. júl. 10. 13:15
Hú, ez nem semmi, milyen árak vannak. Nekem a 4 éves fiam légúti allergiás gyanús. Na, én nem fogom szégyellni, meg fogom kérdezni telefonba, ha ilyen drága akkor megvárom azt az időt, amikorra fogom kapni az időpontot. (50000 ft? normálisak)
8. Sicike (válaszként erre: 4. - Maja780208)
2010. júl. 10. 12:44

Ismerős.Ha elolvasod a korábbi hozzászólásaimat,ugyanez volt-van?-nálunk is.

Kedden jöhetett ki a kórházból.....

7. Sicike (válaszként erre: 2. - Bogitimi)
2010. júl. 10. 12:43

Én is tervezem a fiamnak.

10 éves lesz.

Akkor is ennyibe kerül?

De ha orvos csináltatja,rendeli el,tb-re akkor ingyen van,nem.

Maszekban mennyi ideig tart?

Nekem az idén volt,tb-re,ingyen,de 6 hét.

Hát,fene tudja,de én 50-et nem tok" kifizetni....

6. globus (válaszként erre: 3. - Zsuzsi56)
2010. júl. 9. 21:51
Vérképből semmilyen allergia nem állapítható meg, hanem a vér alakos elemei.
2010. júl. 9. 21:41
Két éve voltam, kb. 20 félét vizsgáltak, 20 ezret fizettem.
2010. júl. 9. 19:48
Nagylányom allergiás csalánkiütéssel került bőrdokihoz(elmúl ugyan mire elé kerültünk) beutalóval mentünk vérvételre és minden félét néztek nála.Mint kiderült nem ételalleriája van,mivelc makk egészséges,csupán vírusfertőzése volt amire kiütéssel reagált a szervezete.De legalább megtudtam,hogy semmire se allergiás.Magánrendelésen bőrtesztb lett volna 10000.
2010. júl. 9. 15:31
Az kevés, amit a teljes vérképből állapítanak meg?
2. bogitimi (válaszként erre: 1. - Jennifer lopez)
2010. júl. 9. 14:37
Szia! Férjem májusban volt Székesfehérváron allergia vizsgálaton, 43 féle ételt néztek nála+tejfehérje teszt az volt 50000ft.
2010. júl. 9. 14:22
Mennyibe kerül egy allergiavizsgálat, ha magánorvoshoz megyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook