Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi kimenőt kaphatunk? fórum

Mennyi kimenőt kaphatunk? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 17. 17:08

Sziasztok !

Nekem nem adatott meg a kimenő a fiam kiskorában. Igaz, bárhova eljuthattam illetve mindent megengedhettem magamnak ( normális kerestek között ) ha vittem magammal a gyereket.Később is csak körülötte forgott a világ, mit eszik, milyen rendezvény lesz oviban iskolában, mikor milyen ruhát adjak rá. Akkoriban nem fárasztott,ha nem is nagyon élveztem a dolgot.Már egyetemista, most is teljesen kiszolgáltatja magát. A férjem 10 éve meghalt, igy "egy fiú - egy anya" háztartásban élünk. A 19 éves fiamnak ez nagyon kényelmes, teljesen az un. " Anyám nyakán " szindróma.

Közben dolgoztam is 1000-rel,és most 40-en túl hiányzik nagyon, hogy amióta megszületett a fiam, gyakorlatilag egyetlen gyerekmentes pihenőnapom nem is volt, kicsit kezdek besokallni, mert szellemi szabadfoglalkozású vállalkozó vagyok és a nehezebb gazdasági helyzetben én inkább a pénzkeresésre koncentrálnék, de miután a fiamat kiszolgálom, már nem igen marad energiám nemhogy magamra, hanem a munkámra sem

2010. márc. 31. 23:40

Sziasztok!

Azt hiszem nálunk ez elég jól működik, persze nyílván lesz olyan aki azt mondja gáz, mert nem feltétlen vagyok 24 órában összenőve a Lányommal...

De már régen eldöntöttem, miután láttam mennyi kapcsolat megy tönkre miután jön a gyerek, hogy azért nem foroghat a föld csak a gyerek körül.. szüksége van a gyereknek az anyjára, de még inkább szüksége van egy normális kiegyensúlyozott családra, és ha a felnőttek bezárkóznak, abból sok jó nem sülhet ki szerintem.. persze tisztelet a kivételnek..

Szóval én pl minden héten eljárok a barátnőmmel 2 órára infraszaunázni, ilyenkor jót pletyizünk, kikapcsolunk, relaxálunk. Ilyenkor Apa van Mannával, együtt megvacsoráznak, játszanak, fürcsiznek... Van egy időszak mikor Apának van bowling sorozata, ilyenkor megy minden héten egyet... ez annyiból rosszabb, hogy ilyenkor ugye később ér haza, de hát Neki is jár a kimenő.. Hozzáteszem, minket is mindig hív, hogy mennyünk drukkolni, tehát nem tőlünk akar elszabadulni, csak kicsit mást is csinálni, mint meló, meg az otthoni rutin.. Aztán néha nekem is összejön egy egy csajos összejövetel (nem disco, csak kis duma party, de ez nagyon változó, nem is heti rendszerességgel, és néha Apának is becsúszik egy póker party... Hétvégén van egy pár óra, amikor felvisszük Mannát Anyukámékhoz, és ilyenkor milyenk a világ :), és vannak progik, amikre hármasban, vagy éppen egy társasággal, gyerekestül megyünk el :)... Ezeket leszámítva a hétköznapjaink szinte ugyan úgy telnek.. Reggel Apa dolgozik, mi elvagyunk :), legkésőbb 6-ra de inkább előbb haza ér Apa, együtt családi vacsi, játék... Apa fürdeti Mannát, még kis játék, és Apa teszi le aludni Picurkánkat :)... Szóval az egy-egy külön progi kell, mert mindenkinek szüksége van a hétköznapokból a kizökkenésre, és kicsit sem érzi magát bekorlátozva az ember, akkor viszont a megszokott hétköznapokra is jó szívvel gondol az ember, mert jó családnak lenni :)... Amúgy mondjuk mi szerencsések vagyunk abból a szempontból, hogy elég sok segítségünk van, ha úgy alakul Anyukámék, Tesóm, és barátnőim is tudnak vigyázni Mannára :)

bocsi, ha kicsit hosszúra sikeredtem :)

2010. márc. 30. 19:37
Én bármikor mehetek bárhova. Feltéve, ha a gyerekeket is viszem magammal.:-)
2010. márc. 30. 09:42

Szerintem kinek mekkora igénye és lehetősége van, annyit kimenőt tartson magának.

Én, amióta megszületett a kisfiúnk (most 26 hónapos) soha nem voltam sehol kikapcsolódás végett a gyerek és a férjem nélkül. Igazából a férjemmel is olyan kevés, csak ketten együtt töltött percünk van (három havona egy-egy este és az is max. éjfélig), hogy ha van lehetőségem egy kis szabadidőre, akkor azt is vele akarom tölteni, mert igényem van rá.

Ezért gondolom, hogy teljesen szubjektív ez a kérdés.

2010. márc. 29. 22:14
na jó éjt csajok mentem.pá.
2010. márc. 29. 22:14
amugy lehet egyszerüen féltékeny. :)..és azért dünnyög.
2010. márc. 29. 22:12
próbáld ki egyszer,hogy kicsit iszogatsz,épp csak annyit,hogy megérezze rajtad ,és áradozz,hogy milyen jól érezted magad, és másnap pihenj,vagy esetleg foglalkozz a gyerekekkel. bármit mond ne érdekeljen. á de hülye vagyok,ne csinálj ilyet! egyszerüen törödj bele,hogy a pasiknak könnyebb minden téren. ez van.
33. msaca (válaszként erre: 30. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 22:09
Akkor lehet, hogy ez a baja? Az, hogy ilyenkor megint nőnek érzem magam?Biztos jobban szeretné, ha csak "cseléd" lennék és nem lennének igényeim.
32. msaca
2010. márc. 29. 22:07
Ja és én másnap végignyalom a lakás és vacsorával várom és teszem a napi rutint. Ezzel szemben én még hallgathatom, hogy mennyire szarul van, mert "kicsit" másnapos. Én még csak nem is iszom.
31. d560948772 (válaszként erre: 30. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 22:06
Igen... ez be szokott válni... :o))
2010. márc. 29. 22:05
hát akkor elmondom,hogy volt idő nálunk is hogy tulságosan megszokott,és megszokta azt,hogy mindig otthon vagyok és vezetem a háztartást,meg a gyrekek stb. éreztem,hogy mint nő már nem vagyok sehol. soha nem bókolt, nem ajándékozott meg stb. na én erre begurultam,hogy hát mégis mi vagyok én egy cseléd? (ezt még anyukámtól hallottam), és elkezdtem barátnőzni, eljárogatni. bekattant,szerintem azt hitte van valakim,azóta néz valamibe,és én sem járokmár el. pedig volt ugy hogy semmi kedvem nem volt elmenni,de erőt vettem magamon és elhuztam otthonról.
29. msaca (válaszként erre: 27. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 22:03
Hát ezzel védekezem én is. Csakhogy időben ez egyenetlenül lett elosztva. Mert most pont úgy jött össze, hogy hétvégén pénteken is meg szombaton is elmentem. Más-más társasággal. Plusz csütörtökön megint bejelentkeztek hogy egy harmadik féle társaság összejön. Vagyis a havi egy most feltornázódott, és így már nem tolerálja ilyen jól. De nyilván ez másoktól is függ. Van olyna, hogy csak havonta max egyszer megyek valahova. Egyébként meg neki is volt már ilyen hétvégéje.
28. d560948772 (válaszként erre: 26. - Msaca)
2010. márc. 29. 22:02
Egy biztos, hogy ezekben a kimaradásokban nehéz tartani a normális mértéket.... már ami mindenkinek normális.
27. 2656c806ea (válaszként erre: 26. - Msaca)
2010. márc. 29. 21:59
de ha ő is elmegy?
26. msaca (válaszként erre: 20. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 21:59
Vágja a pofákat, és mérgelődik, hogy miért nem bírok a véremmel! Csak az a baj, hogy mindig meg akarok felelni!
2010. márc. 29. 21:58
mármint a férjed mit mond ha csajbulizol?
24. msaca (válaszként erre: 19. - D560948772)
2010. márc. 29. 21:57
Hát ez az! Sokkal nyugisabb vagyok tőle. Illetve fel vagyok napokig dobva, és jobb a közérzetem, mert végre nő vagyok és nem kismama!Felöltözhetek és mehet emberek közé....
23. d560948772 (válaszként erre: 20. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 21:57
Mármint ki? Én? .... én már csak utólag gondolkodom (mer' utólag tökkönnyű okosnak lenni! ;)), én annak idején átmentem anyába, illetve kimozdultunk sokat, de csak a férjemmel... (anyukám jött vigyázni a gyerekekre szívesen.) :o)
22. 2656c806ea (válaszként erre: 21. - Msaca)
2010. márc. 29. 21:56
jaja! de ő sem tökéletes. :)
21. msaca (válaszként erre: 18. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 21:55
De jó fej! Na az ilyet díjazom!
2010. márc. 29. 21:54
és olyankor mit mond ha elmész?
2010. márc. 29. 21:54
Lényeg, hogy kell a "kimenő", kell egy kicsit a baráti társaság, hogy ne menjen át a nő teljesen ANYÁBA, ugyanis életünk párja a NŐ-be szeretett bele... aki izgalmas, sokoldalú, sokrétű... és nem csak gyermeknyelven beszél. :o)
18. 2656c806ea (válaszként erre: 15. - Msaca)
2010. márc. 29. 21:53

na igen! néha azért visszalephetne. :)

végülis minden oda-vissza működik. én is megvettem a jegyet a páromnak a metallica koncertre,erre vett egy jegyet nekem is,hogy én is menjek.

17. msaca (válaszként erre: 14. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 21:53

Nem vagy bunkó! Szerintem ez ilyen kettős dolog. Ha én engedem, akkor viszont én is mehessek!

Márpedig én még biztatom is, hogy menjen nyugodtan, minden rendben lesz itthon. Azt hittem, hiszem jó fej vagyok.Viszont ezt nem kapom vissza.

2010. márc. 29. 21:51
nekem van egy 12 éves és egy 7 hónapos fiam. ugyhogy vágom miről beszélsz.
15. msaca (válaszként erre: 11. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 21:51
Négy év után először mentünk el kettesben egy hétvégére. A szülinapjára leptem meg vele. A gyedből spóroltam meg az árát. Nem mondom, hogy nem volt hálás, de... neki mindent szabad, nekem viszont...
2010. márc. 29. 21:50
nekem ezzel csak az a bajom,hogy (ez lehet önző dolog) az tök jó,ha én mehetek,de nem biztos hogy jól esne ha a párom is elmenne. de bunkó vagyok! :)
13. msaca (válaszként erre: 9. - 2656c806ea)
2010. márc. 29. 21:49
Ja, ezt tök jó! Csak az a baj, hogy ha már gyerek-gyerekek is vannak, akkor ezt nehéz megoldani. Az én párom is megy havonta legalább egyszer, de akkor én nem tudok, mert nincs kire hagyni a gyerkőcöket. Most meg úgy alakult, hogy nekem van több lehetőségem kimaradni (hansúlyozom 21-1-ig kb. nem pasizós, nem táncos discos)de máskor meg elmegy négy napra a haverokkal túrázni, és én szó nélkül elengedem.Viszont ha én mennék, és két hét alatt már harmadszor, akkor vágja a pofikat.Talán jogosan? Hangsúlyozom rendes kislány vagyok, és mivel kutyaharapást szőrivel, az itthoni teendőimet ugyanúgy ellátom.A gyerekeket lefektetem, mire ébrednek itt vagyok.
12. 2656c806ea (válaszként erre: 10. - D560948772)
2010. márc. 29. 21:48
Hát ez már hajnal fele volt.
2010. márc. 29. 21:47

a wellness hétvégével csak az a gond,hogy szerintem a férfi is ugynugy megérdemelné.

jut eszembe..a párod is elmegy külön szórakozni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook