Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi jelenleg Mo-on ma a munkanélküli segély(minimum)? fórum

Mennyi jelenleg Mo-on ma a munkanélküli segély(minimum)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
21. szimba (válaszként erre: 10. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 09:04
Hát tudod nekem is van diplomám, és munkát keresek, nem izgat a "rangon" aluli meló, Tesco pénztárostól kezdve bolti eladóig jelentkeztem mindennek, de válaszra sem méltattak. Nem várok a végzettségemnek megfelelő munkára, de semmilyet nem kapok.
20. szimba (válaszként erre: 9. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 09:02
Ha pedig még nincs gyerek, akkor abba.
19. lufi
2008. okt. 1. 09:02
afsz-en minden infót megtalálsz. Sajnos én is rákényszerültem, mert gyes alatt tulaj váltás volt, és épphogy lejárt a gyes, ki is rúgtak. Hát elmentem a munkaügyibe, mert ugye pénzből élünk. Bárcsak ne kellett volna, úgy bánnak az emberrel, mint egy semmire kellővel. Elszomorító ami ott folyik.
18. 39f5f6877d (válaszként erre: 14. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 08:57

Én azért dolgoztam éjjel nappal hogy ne 25 ezer legyen a GYED. Elhiheted volt, hogy hétfőtől szerdáig csak annyit láttam a családot, hogy sziasztok, mindenki jól van. És a többi nap se találkoztunk sokkal többet. De megérte. Egyébként 83 ezer forint a GYÁS amit kapok. De én ezért megdolgoztam.

Én is dolgoztam olyan cégnél ahol csak minilmálbéres voltam és ezért nem vállaltunk gyereket csak most. Én is szülhettem volna már rég 25 ezres gyesre. Na mindegy nem vagyunk egyformák szerencsére. Kivánom, hogy mielőbb találj olyan munkát ami számodra megfelelő.

2008. okt. 1. 08:26
Amúgy én sem adnám 270 napig, ugyanis annyi a maximum idő, mondjuk 4 hónapig folyósítanám csak, még lehet, hogy ösztönzőleg is hatna.
2008. okt. 1. 08:24

Munkanélküli segély már pár éve nincs!

Álláskeresési járadéknak hívják.


Itt minden fent van róluk:

[link]

2008. okt. 1. 08:20

"De ha neked fontosabb az hogy többet legyél a családdal, mint az hogy nagyobb anyagi biztonságban éljetek, hát tedd azt. "


Felfogtad, mit írtál???


Már hogyne lenne fontosabb a család???????!!!!!!!!!!!


Sajnos itt nem olyan összegekről és lehetőségekről beszélek, ami kicsit is elgondolkodtatna azon, hogy elvállaljam az éjszakázást, és ne lássam családom, csak perceket egy nap...


És eztán is minden erőmmel azon leszek, hogy munkát találjak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Eddig is azon voltam!

14. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 12. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 08:15

jaaaa!!!!! Párdon!


Ne mondd már, h gyesen vagy, mert a 25eft-os gyes nem ugyanaz, mint a 80e ft-os GYED!!!!

Mert, ha igaz, amit írtál, akkor a fizud után te most ennyi GYEDet kell, h megkapj!!!!

Nekem a GYED is lóf@sz volt, mert a cég,a hol dolgoztam minimálbérrel volt hajlandó csak bejelenteni!!!

De elvállaltam a melót, mert dolgozni akartam, TUDOD??????!!!!!!!

13. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 12. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 08:09

Te meg miről beszélsz??????!!!!!!!


Hisz, mikor eljártál éjszakázni még nem is volt családod!!!! Én most itt elsősorban a gyerekemre gondolok!!!!

Megnézném én azt, mikor kisgyerek mellett te elmész éjszakázni!!!!!!


Én is éjszakáztam, és rangon aluli melókat is elvállaltam!!!! szó nélkül!!! De akkor még nem volt gyerekem, családom!!!!!!


Még mindig nem érted ezek szerint, h én miről beszélek!

Arról, hogy egy anya sehová sem kell!!! Ha van diplomája, ha nincs!!!!


És igenis nekem fontosabb az, hogy többet legyek a családdal!!!

Mert így egész nap együtt vagyunk, úgy meg csak reggel és jobb esetbe este látnám a gyerekem, ha épp nem alszik.

És igenis fizessen most az állam, ha már lehetőséget nem ad normális munkára!!


Igazságtalan vagy! Ne mondd már nekem, hogy te egy gyerek mellett elmennél éjszakázni!!!!! Hogy ne is lásson több napig! Ezt nem hiszem el.

Nekem nem ér annyit havi plusz30-40 eft(aminek árán szinte nincs is családi élet).


És nekem sem járt az agyamban, h munkanélkülire megyek, ha lejár a gyes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Több hónapja keresek melót!!! Érted?? több hónapja, és már vagy 100 pályázatot beadtam, lehet többet is!!!

A munkahelyem megszűnt, oda nem vesznek vissza:-(


Te könnyen beszélsz, de megnézném, mit tennél az én helyemben!!!!!

És ha azt mondod, h havi 50 eft-ért elmennél éjszakázni, akkor hazudsz!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vagy nem vagy jó anya!!!!!!!!!!

12. 39f5f6877d (válaszként erre: 11. - A7e00e9cb2)
2008. szept. 30. 22:58

Az a baj hogy szart se tudsz rólam. Ha tudnál akkor rájönnél miért ez a véleményem. Szégyeltem volna magam 27 évesen azon gondolkodni, hogy munkanélküli legyek. Én érettségi óta dolgozm és még a fősuli mellett is dolgoztam. Éjt nappallá téve, hogy a családomnak jobb legyen és ne keljen azon gondolkozni hol húzzuk meg a nadrágszíjjat. Egyébként én is készletgazdálkodási asszisztensként kezdtem egy hipermarketben 56000 ft minusz bejárásért. De egy év után oszt.vezető lettem havi 156000-ért és GYES-re már kereskedelmi igazgató gyakornokként jöttem el havi 254000-ért. Hát nekem se lett volna muszály diplomásként csicskásnak lenni egy non-stop bevásárlóközpontban. Én is lehetem volna az éjszakai műszak helyett a családdal. És hogy eddig eljussak nappal még suliba jártam. A nap 24 órákából kb. kettőt voltam a családdal, de hosszútávom megérte. Én is kisgyerekes anya vagyok, sőt még gyesen lévő, de akkor se a munkanélküli fog az agyamba járni ha lejár a gyes.

A férjem épületgépész diplomával most gy autógumkat javító és forgalmazó cégnél van és nem akart segélyen élni. Pedig az elején kevesebb volt a fizuja, mint amit kapott volna munkanélkülit. De hát vannak akik akarnak dolgozni.

De ha neked fontosabb az hogy többet legyél a családdal, mint az hogy nagyobb anyagi biztonságban éljetek, hát tedd azt.

11. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 10. - 39f5f6877d)
2008. szept. 30. 22:25

Nem arról van szó, h rangon aluli meló...hanem arról, hogy 50 e ft-ért( mert 25e csak a bérlet..) éjt nappallá téve dolgozzak, és a családomat nem látom még hétvégén sem..vagy maradok itthon....

Én is dolgoztam már benzinkútnál, büfében!!!!!!!!!!

Mert nem esik le a karikagyűrű az ujjamról!

De most a család az első!!!!!!

És fizessen az állam, amíg nem találok olyan melót, ami a családdal összeegyeztethető!!!


Tragédia, hogy a kisgyerekes anya sehová sem kell!:-(


De kívánom neked, h érezd át!!Utána legyen ekkora a szád!!!

10. 39f5f6877d (válaszként erre: 9. - A7e00e9cb2)
2008. szept. 30. 22:20
Hát tudod nekem is van diplomám, de amikor munkát kerestem nem izgatott és elvállaltam "rangon" aluli melót is, mert dolgozni akartam és nem a végzettségemet fitogtatni. Ja és hála az égnek ebből kifolyólag még egy napot sem élősködtem a dolgozók nyakán. Ha arra várnék, hogy végzettségemnek megfelelő munkám legyen lehet több évig is munkanélküliként tengődnék.
9. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 8. - 39f5f6877d)
2008. szept. 30. 22:14

Nem, nem gondolom!

Inkább felháborító, hogy közgáz diplomával, perfekt angollal ismeretség nélkül nem lehet bekerülni sehová!!

Ha pedig kellenék, akkor meg mindjárt abba kötnek bele, h kisgyerekem van...mennyit leszek vele tp-en...


Felháborító.

8. 39f5f6877d (válaszként erre: 7. - A7e00e9cb2)
2008. szept. 30. 22:09
Maradj ha ez boldoggá tesz. Szíved joga, csak arra is gondolj, hogy azok tartanak el akik dolgoznak. Tudod én is válaszhattam volna ezt, de mivel fiatal vagyok ki dolgozzon ha nem azok. Én is olyan helyen dolgoztam ahol szombat, vasárnap és ha úgy jött még ünnepen is dolgoztam. De a család megértette. Nem onnan kell nyugdíjba menni, de addig jó míg nincs más. Akkor se munkanélküli!!!!!!! Ez kicsit megalázó nem gondolod?
7. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 6. - 39f5f6877d)
2008. szept. 30. 22:05

Szégyelld magad!!

Remélem egyszer rá fogsz szorulni!

Én is el tudtam volna menni üzletvezetőnek, csak tudod olyan helyre, ahol hétvégén is 9-ig van nyitvatartás..

Egész héten nemlátom a családom, és még hétvégén se legyek velük??

És kapnék 75 e ft-ot???És még a bérletet sem fizetik, ami 20 e ft???? akkor????? Gondolkozz már!!!

Na neeeeeee!!!

akkor maradok itthon!

2008. szept. 30. 22:00
Én lehetnék ilyen helyzetben, de én azt mondom csak az nem talál munkát aki nem is akar. A dolgozni akar az nem válogat!
5. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 4. - 39f5f6877d)
2008. szept. 30. 21:57

tessék????!!!

Miért nem??

Itt vagyok diplomával, és gyes után nem tudok elhelyezkedni!

Hogy mondhatsz ilyet?

Kívánom, h érezd át a helyzetem!!!

2008. szept. 30. 21:55
Én is úgy tudom 25 ezer forint. De ha rajtam múlna egy petákot sem adnék.
2008. szept. 30. 21:36
Arra lennék kíváncsi, hogy az aki minimálbérrel volt bejelentve, aztán Gyed-en majd Gyes-en volt, mennyi munkanélküli segélyt kaphat, és meddig??
2008. szept. 30. 21:34
Én úgy tudom a minimum 25ezer!
2008. szept. 30. 21:22
Mennyi jelenleg Mo-on ma a munkanélküli segély(minimum)?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook