Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi jelenleg Mo-on ma a munkanélküli segély(minimum)? fórum

Mennyi jelenleg Mo-on ma a munkanélküli segély(minimum)? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
51. jozsef.csoke (válaszként erre: 50. - Tinendo)
2008. okt. 1. 22:18

Bocs,nem teljesen igy van. Korábban leirtam. Ketté van osztva. Van egy max. 90 napig terjedő első szakasz,majd max 270 napig tartó második szakasz. Már alacsonyabb összeg.

De mint jól irtad,ez csak akkor,ha 1440 nap megvan.

Ha ez lejár,van egy újabb fix összegü,az már nevében is segély,mig az elöző az járadék. A segély fix összegű,max 3 hó. Ha valaki elmult 50,úgy még 3 hó.

Utánna sincs munka,kikerül a foglalkoztatási segélyrendszerböl,de az más történet.

Bocs,de azért egészitettem ki,mivel egy picit értek hozzá. Munkajogi és nyugdij szakjogász volnék már egy jó ideje.

Az első hozzászólásomat is nézd. Ott is irtam egy és mást. Jó éjt

50. tinendo (válaszként erre: 3. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 21:57
Ha a munkanélküliségedet megelőző 4 évben folyamatosan biztosítva voltál, akkor azt hiszem 9 hónapig kaphatsz munkanélkülit, az akkori minimálbér 60%-át, ami most olyan 40.000 ft-t, de ebből levonják a nyugdíjpénztárt, így olyan 37.000 ft-ot kapsz 1 hónapban, mind a 9 hónapon keresztül.
2008. okt. 1. 21:23

Köszönöm, annak, aki segített, én csupán egy válaszért regiztem.

További jó mocskolódást "kedves" pitzburg.

Akinek nem inge, nem veszi magára: És én nem vagyok ingyenélő cigány. De ki is regizek innen, nem vagyok a hozzád hasonlókra kíváncsi.

A választ megkaptam olyan emberektől, akik tudnak civilizáltan viselkedni, és köszönöm nekik!

És a priviket, amiket neked írtam, bátran felvállalom! Naná, hogy felveszem a kesztyűt egy olyan "ember" ellen, aki így ismeretlenül lecigányoz!!!!

2008. okt. 1. 20:51

Kár,hogy egy nap alatt elment ez a beszélgetés egy bizonyos irányba. Szerintem meg kellett volna maradni az eredeti ártatlan kérdésnél,azaz mennyi a járadék összege.

Én csak erre kivántam válaszolni,mivel ez a tudásbázis oldala.

A téma ami közben fölmerült,lehetne egy fórum bevezető kérdése.

Szerintem ott megbeszélhetitek ott.

Sok igazság van mit mondotok,nekem is van erről véleményem,de talán szakmám okán kicsit árnyaltabb. Ezért itt nem kivánok véleményt nyilvánitani. De más fórumon igen. Én csak tanácsot kivántam adni,amit másnak is megadok.

Mint már nekem is adott valaki egy jó tanácsot egy általam nyitott fórumon valaki,aki nemrégiben ide is irt.

Ő tudja ki,magára ismer. Én itt köszönöm meg neki,mert ott ő mert olyan dolgot leirni,amit más nem,és elgondolkodtato amit irt.

Jó éjt mindenkinek

47. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 43. - E71af41436)
2008. okt. 1. 20:42

És ne forgasd ki a szavaimat!!!!

Én csak azt írtam, hogy ne ítéljen el senki!!

Mert mindig is dolgoztam, fogok is!!!!!!

És kérdezz már meg 10 anyát, hogy mi mellett döntene:

1: gyes mellett eljárni olyan műszakba, ahol hétvégén is szombat vasárnap menni kell,éjszakázni is. 75eft-ért-20 e bérlet, és kaja stb..magyarul alig marad pénz, és a családi életed is oda...(mert hétközben, ha esetleg van szabid, akkor a gyerek oviban van)

2.Munkanélküli míg nem találsz olyan melót, ahol nem kell éjszakázni, lehet rangon aluli is, írtam többször!!!!!!


Na??? Tetves 20e ft(vagy még annyi se!!) plusz-ért inkább várok, és keresgélek még!!! De a gyerekemet minden nap én fektetem le!!!

46. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 42. - E71af41436)
2008. okt. 1. 20:35

Én meg sajnos nem tudok elhelyezkedni.. Szeged melletti kis faluban élek, semmi lehetőség:-(

Gyerekkel pláne nem:-(


De büszke lehetsz magadra!

Lecigányozni, engem, aki tényleg dolgozni akarok..

Hogy jössz te ehhez????!!!!!!!!

És mit képzelsz magadról??

Minden előzetes beszélgetés nélkül, fogod magad, és azt írod, hogy én is csak egy cigány vagyok??!!


Elég sekélyes lehet a lelkivilágod!!!

45. 39f5f6877d (válaszként erre: 44. - E71af41436)
2008. okt. 1. 20:12
Igen van protkóm mostmár, ha ezt úgy nevezik. De sokat kellett dolgoznom és nyelnem mindezért. Ja és az áldozatokról nem beszélek. De megérte. És ha nem fognak esetleg visszavenni, aminek kicsi az esélye, akkor sem esem kétségbe.
44. e71af41436 (válaszként erre: 34. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 20:02
most már protkód van :)))))))
43. e71af41436 (válaszként erre: 13. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 19:59

tehát ha valaki becsüli a munkát és teszem azt nem akar ingyenélő szarjankó lenni,az rossz anya....



gratulálok kedves....te mint szuper anya....

42. e71af41436 (válaszként erre: 9. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 19:56
na ez az amit nem hiszek el....szaros raktárosként ha kell holnaptól el tudok máshova helyezkedni.....
41. jozsef.csoke (válaszként erre: 23. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 19:16

Én csak a lényeget irom. A járadék alsó és felső határa az évenként emelkedő minimálbérhez ígazodik. A járadék alsó határa megegyezik a a minbér 60%-val a felső határ pedig a min.bér 120 %

Ha az álláskereső korábbi átlagkeresete a járadék alsö határánál alacsonyabb,a jcradél a folyositási idő mindkét szakaszában az átlagkeresettel megegyezik.

Egyenlőre ennyi,mert sokminden egyedi lehet. Ha érdekel megirom a privin. Mert függ jelenlegi béredtől,jogot adó időtől.

Amúgy a 25 ezer igy nem igaz. Az elöbb leirtak szerint.

40. 39f5f6877d (válaszként erre: 13. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 18:57

Ezt a válaszodat még most fogom fel igazán.


1. Ne te döntsd már el hogy én milyen anya vagyok!!!!!!!!!!!!!

2. Az sem igaz, hogy nem volt családom amikor éjszakáztam, mert még hat hónapos terhesen is jártam éjszakázni. Pontosan azért gályáztam, hogy legyen némi egzisztenciám gyes utánra. Már húsz évesen vágytam gyerekre, de akkor én is élhettem volna a munkanélküliek életét. És nappal emellett még tanultam.

3. Ha napközben is családdal akarsz lenni a neked való munka a gyöngyfűzés vagy boritékolás. Akkor nem csak este vagy reggel látod a családot. Sajnos szerintem olyan munka amit te keresel nem is létezik vagy ritka mint a fehér holló.

3. Szomorúan értesültem hozzászólásodból hogy egy anyasehová sem kell. Akkor úgy látszik a magyarországi anyák nem dolgoznak. Hát számomra ez kétséges.

Úgy látszik én rossz környezetbe élek, mert itt az anyák is el tudnak helyezkedni. A sógornőm is űgyes anya úgy látszik, mert Ő is talált melót, de valójában rossz anya is mert reggel héttől este hatig dolgozik. Jaj otthagyta a családot!

39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - Szecsilla)
2008. okt. 1. 16:22

Miért áll égnek a hajad? Elmondta a véleményét, ahogy mások is.

Ha 3 évig otthon szeretnél maradni a bébivel, szerintem kár máris azon aggódnod, hogy lesz-e munkád több mint 3 év múlva :)

38. szimba (válaszként erre: 37. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 16:01
Gondolom, a neten keresnek munkát is. Már aki.
37. 39f5f6877d (válaszként erre: 36. - Szimba)
2008. okt. 1. 15:46
Azt nem mondtam, hogy a nyugdíjkorhatárral egyettértek-e. De ahogy látok, hozzászólásokat sokan egész nap gépközelben vannak és a nehéz munkát találni helyzet miatt sajnáltatják magukat, nem munkát kellene addig is keresni?
36. szimba (válaszként erre: 34. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 15:04
Azért én azt egy icipicit furának tartom, hogy a 40 fölöttieknek akár 20 évig adnál munkanélkülit, a 35 alattiaknak meg 1 hónapig. Érdekes elgondolás.
35. szimba (válaszként erre: 34. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 14:59
Hát szecsilla nem is egészen téged sajnált! :)
34. 39f5f6877d (válaszként erre: 26. - Szecsilla)
2008. okt. 1. 14:45

Engem nem kell sajnálni. Én tudod kit sajnálok? Frutty-t aki lenyomott már 29 évet és neki tényleg nehéz lesz munkát találni, mert elmúlt már 40. Nem öreg ugyan, de ennek a kotosztálynaka legnehezebb munkát találni. Neki adnék munkanélkülit amig el nem éri akár a nyugdíjas kort, mert Ő már tett valamit az asztalra. De 35 év alatt max 1 hónapig adnék csak. Azt is mindenkinek fix összegben, hogy ösztönző legyen dolgozni és nem ingyenélni.

Én sokáig Pest megyei voltam, de sajnos családi okok miatt Szabolcsba kellett költöznöm. Hát itt mint tudni való nagyon rózsás a helyzet, mégsem lettem munkanélküli, pedig nem volt protkóm. Én most is azt mondom aki dolgozni akar az talál munkát. ( és nem a 35 év felettiekről beszélek).

33. szimba (válaszként erre: 31. - Jay néni)
2008. okt. 1. 11:08

Én értettem. :)

Szerintem az mindenkiét... Bár én most a helyzetemből adódóan belegondoltam abba, hogy végzettség, képzettség nélkül, mondjuk az ország egy elmaradottabb részében, egy kicsit sötétebb bőrrel, hát, nagyjából a lehetetlennel egyenlő munkát találni. (Más kérdés, hogy közülük sokan tényleg nem is akarnak, de aki akar, annak se megy.)

32. a74de3d08a (válaszként erre: 31. - Jay néni)
2008. okt. 1. 11:05

az enyémet is. :-)

amúgy az a maradék kb. 20% valószínűleg pár hónap alatt talál is valami munkát.

31. Jay néni (válaszként erre: 30. - Szimba)
2008. okt. 1. 11:01

Én nem veszem egy kalap alá. :)))

De a 80% nagyon bacca a csörömet.

30. szimba (válaszként erre: 29. - Jay néni)
2008. okt. 1. 10:58
Nekem csak az nem tetszett, hogy egy kalap alá vette a 80%-ot meg azt a 20-at...
29. Jay néni (válaszként erre: 26. - Szecsilla)
2008. okt. 1. 09:58

Szerintem meg senkit nem szabad elítélni a véleménye miatt. A munkanélküliek és a szoc. segélyen élők legalább 80% ingyenélő, ez tény. A te + az én adómból fedezik a költségeiket.

A maradék kb. 20% az aki ténylegesen dolgozni akar és keres is munkát, mondjuk ők találnak is előbb-utóbb.

28. lufi
2008. okt. 1. 09:48
Ilyenkor kívánom mindig azt bárcsak férfinak születtem volna. Vajon tőlük is megkérdezik, hogy van-e, vagy mikor akar gyereket?
27. frutty
2008. okt. 1. 09:43

én,29 év után,csödöttjelemtet,a cégem,se pénz semmi.

8 álltalánosom vann,3múszakot,is válalnék

gyerek mellet,de ahol,én lakom minden hely betelt.

vagy,nincs rá végzetségem.

kérdem én mit csináljak 44 évesen?

26. szecsilla (válaszként erre: 22. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 09:42
édes istenem, sajnállak és főleg azt sajnálom, hogy ilyen emberek vannak, mint bvildikó. Én csak most várom a babát, de már azon gondolkodom mi lesz maj ha lejár a gyed. de ilyen hozzászólásokat, a hajam égnek áll
25. szimba (válaszként erre: 24. - A7e00e9cb2)
2008. okt. 1. 09:15
Még a "protekciós" állásinterjún is megkérdezték tőlem, hogy mikorra tervezünk gyereket. 30 éves vagyok, most mentem férjhez, nem mondhatom, hogy 5-8-10 év múlva...
24. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 20. - Szimba)
2008. okt. 1. 09:12

Ez igaz..

Ha nő vagy és pályakezdő, azért nem kellesz..ha nem vagy már kezdő, akkor azért nem, mert mindjárt szülni fogsz, ha van már gyerek, akkor azért nem, mert rengeteget lennél tp-en...később meg már öreg vagy:-(((((((((((((((((

23. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 21. - Szimba)
2008. okt. 1. 09:08

Igen, sajnos én is ezt tapasztalom!!

Meg vannak hirdetve az állások, de csak azért mert ez az előírás! És közben már rég be is van töltve. Ismerős ismerősének az ismerőse már ott is van, és lehet gőze sincs a munkához!!!!

22. a7e00e9cb2 (válaszként erre: 18. - 39f5f6877d)
2008. okt. 1. 09:07

Míg nem volt gyerekem, én is úgy dolgoztam, hogy alig láttam a férjem!!!!!!

De most arról van szó, h itt a gyerek, értsd már meg!!

Ne gyere nekem azzal, hogy mi volt, mikor nem volt gyerek!!

Mert akkor én is másképp gondolkodtam!!!!!

És én is csak azt tudom mondani, h szerencsére nem vagyunk egyformák!

Én is azon vagyok minden erőmmel, hogy jobb legyen!!!És azért vagyok felháborodva, mert anyaként sehová sem kellek, csak ahol jól ki tudnak használni potom pénzért!

És 5 évig voltam a cégnél, nem jelentettek be többel, mint minimálbér!! Mert errefele ez a módi sajnos...

De dolgoztam, mert akartam!!!! Sőt a diplomámat is terhesen és egy újszülött gyerek mellet szereztem meg!!!!!!!!

Úgyhogy nekem ne mondd ezt,hogy nem akarok dolgozni!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook