Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejmentes babakeksz fórum

Tejmentes babakeksz (beszélgetős fórum)


1 2
40. Vikianya (válaszként erre: 39. - Csodapók)
2010. máj. 16. 14:37
ez szuper hír, gratula :)
39. csodapók (válaszként erre: 25. - Tulipantunder)
2010. máj. 16. 09:13

Sziasztok! A vér vizsgálat nem mutatott ki semmit! Teljesen negatív lett. Voltunk a héten tejterheléses vizsgálaton is, de nem tudtuk végig csinálni, mert pici adagokkal emelik a mennyiségeket és Bálint a negyedik próbálkozás után már nem itta meg a tejet. Ezzel együtt nem produkált semmilyen tünetet, még bőr tünetet sem, ezért most két hétig itthon kell emelkedő adagban adnom tejes, tejtermékes ételeket. Eddig minden rendben. Remélem így is marad!

A bőr tünetekre egyébként azt mondta a Drbácsi, hogy nagy százalékban nem találják meg az okot. Nem áll mögötte feltétlenül ételallergia!

38. csodapók (válaszként erre: 37. - Tulipantunder)
2010. ápr. 17. 18:54

Szia! Örülök, hogy ízlik! Bálint is nagyon szereti. Darabszámra tényleg sok van benne, csak azért írtam, hogy drága, mert egy átlagos kekszhez viszonyítva valóban soknak tűnik. Ha már elmúltatok egy évesek érdemes kipróbálni a zabfalatokat. Nagyon ízlik az is a kisfiamnak.

Jó hétvégét Nektek!:)

37. Tulipantunder (válaszként erre: 2. - Csodapók)
2010. ápr. 17. 15:46
Szia! Vettem, a kisfiam imádja! Köszi a tippet! Egyébként hiába drága, arányában olcsóbb, mint a másik keksz, ami 1%-ban tartalmazott tejet, úgyhogy duplán köszi! :)))
36. csodapók (válaszként erre: 35. - Niki0724)
2010. ápr. 16. 13:49
Átküldtem, ide a Hoxára! :):)
35. niki0724 (válaszként erre: 34. - Csodapók)
2010. ápr. 15. 15:02
Köszönöm,és nagyon várom
34. csodapók (válaszként erre: 18. - Marika0116)
2010. ápr. 15. 10:19
Szia! Nem felejtettem el, csak még nem volt időm bepötyögni!:)
33. Vikianya (válaszként erre: 32. - Tulipantunder)
2010. ápr. 14. 20:25
szívesen :)))
32. Tulipantunder (válaszként erre: 29. - Vikianya)
2010. ápr. 14. 20:21

Köszönöm szépen! :))))

Kipróbálom és megírom, hogy sikerült!

2010. ápr. 13. 18:44
Biztos nem mondok újat, de ha tejmentesség kell, akkor jó a szója vagy rízs tej. Mindkettő nagyon drága, de a védőnőm szerint rízstejet lehet házilag is készíteni. Sőt lehet áruházakban kapni tejmentes tejfölt, "tejtermékeket".
2010. ápr. 13. 18:40

ha valaki kipróbálja írja meg létszi, hogy milyen sikere volt.

Van egyébként egy másik receptem is, de abban tojás, margarin és méz is van. Szóljon akit érdekel.

Ja és jó étvágyat a piciknek :)

29. Vikianya (válaszként erre: 5. - Tulipantunder)
2010. ápr. 13. 18:38

Elnézést, hogy ilyen soká jövök, de két kicsi mellett kevés az idő (2éves, 4 hós)

Az én nagylányomnál is felmerült az allergia, szerencsére ez nem igazolódott be. A keksz receptet nem próbáltam ki, így nem tudom, hogy finom e:

Hozzávalók:

egy nagyobb érett kajszibarack vagy banán

egy csésze zabpehely

3 evőkanál liszt

2 evőkanál olívaolaj


A zabpelyhet apróra kell őrölni, majd az összetört gyömölccsel, a liszttel és az olajjal össze kell dolgozni. 10 percig állni kell hagyni, majd olajos kézzel kb 1 cm vastag lepénykéket kell formálni. 180 fokon kb 15 perc előmelegített sütőben.

Ez viszonylag kemény állagú, ami kifejezetten jó a kicsiknek

28. csodapók (válaszként erre: 27. - Pocak0515)
2010. ápr. 13. 13:38
Szia! Nálunk azt mondta a Drnéni, hogy egy éves kor után szoktak allergia vizsgálatot csinálni, mert addig normál esetben nem találkozik a baba szervezete allergizáló anyaggal. Persze a tej kivétel, de ide tartozhatnak még a citrus félék, a szója, különböző gabonák és fehérjék. Mi beutalóval voltunk allergológiai szakrendelésen, ahol a felnőtteknél szokásos bőrpróbát végeztek / alkarra vitték fel apró pontok formájában az allergéneket/. Ez a vizsgálat negatív lett, de mivel a bőrpanaszok láthatóak voltak és mert a tápszer csak fekvőbeteg intézmény javaslatával írható fel egy éves kor után, tovább küldtek minket, szintén beutalóval és időpont kéréssel, gasztroenterológiára. Most itt tartunk. Addig is folytatjuk a diétát.
2010. ápr. 13. 12:57

Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni, ha lehet?!


Kislányom 8 és fél hónapos. Pontosan nem biztos, hogy tejtermékekre allergiás-e, de nagy a valószínűsége. Neki is bőrproblémája volt, de két nap alatt egy bizonyos gyógyszertári kenőcstől elmúlt.

Kérdésem az,hogy akinek csináltak allergia vizsgálatot, hogy és hol csináltatta a gyereknek? Köszi előre is a választ

26. csodapók (válaszként erre: 25. - Tulipantunder)
2010. ápr. 13. 10:33
OK! Megírom mi történt!:)
25. Tulipantunder (válaszként erre: 24. - Csodapók)
2010. ápr. 13. 10:27

Kíváncsi leszek, majd írd meg az eredményt! Én is próbálok újra beutalót szerezni, hátha most sikerül. Addig pedig próbálom elkerülni a rizikós dolgokat.

:))))

24. csodapók (válaszként erre: 23. - Tulipantunder)
2010. ápr. 13. 10:22
Szinte ugyanígy zajlott nálunk is, azzal a kivétellel, hogy Bálint nem volt nagyon hasfájós. De a bőrtünetek..., nem kívánom senkinek! Ráadásul, megfigyelésem alapján úgy tűnik, hogy a citromsavra is érzékeny, ez pedig szinte minden készítményben benne van. De már nem találgatok, 29-én megyünk gasztroenterológiára, remélem minden kiderül. Korábban voltunk allergia vizsgálaton, ott bőrpróbát végeztek, az negatív lett.
23. Tulipantunder (válaszként erre: 17. - Csodapók)
2010. ápr. 13. 10:07

Ááá, nem bizonyítottak semmit. Csak 2 hónapos koráig akkora volt a pocakja, mint egy lufi, nem lehetett etetni, mert üvöltött és vastagon ekcémás lett a kis feje, füle, nyaka... mindene. Ahogy a tej le lett állítva, (és kapott szteroidos(!) krémet), elmúlt az ekcémája úgy-ahogy.

Az biztos, hogy a tejfehérjével van gond, mert még az 1%-os tartalomtól is azonnal ekcémásodni kezd. Rendszeresen kenjük a bőrét egy nagyon jó zsírozóval és cremorral, ezek mellett is van a karján és a lábán.

A rizspépet én is próbáltam, szereti, de csak módjával, attól is hasfájás lesz (konkrétan szinte mindentől).

A R...mannban találtam még gabonát (tönkölybúza), amiből lehet tejmentes pépet készíteni, azt imádja és NEM fáj tőle a hasa.

Ezt pedig Anyukámtól kaptam ma reggel, hátha Nektek is hasznos lesz:

[link]

Én szívem szerint laktózra is megnézetném, mert ha laktóz tartalmú cuccot kap, fél órán belül hatalmas lesz a pocakja és órákon át üvölt, de a gyerekorvos szerint ő megoldotta a problémát, így jó minden, ahogy van. Szerinte az ekcéma is csak apró kellemetlenség...

22. csodapók (válaszként erre: 21. - Niki0724)
2010. ápr. 13. 09:58
Leírom később és átküldöm!:)
2010. ápr. 13. 09:55

bocs a cimemre elküldenéd miből mennyi teszel bele

marika0116@citromail.hu

2010. ápr. 13. 09:53

Nagyon köszönöm kipróbálom

üdv Marika

19. csodapók (válaszként erre: 18. - Marika0116)
2010. ápr. 13. 08:36
Szia! Én már kikísérleteztem egy jó linzertésztát, amit kekszhez is és pl. almáslepényhez is lehet használni. Lig. margarin a zsiradék, tejföl helyett tápszert használok és hogy mégis könnyű legyen, sütőpor helyett egy kevés instant élesztőt. Nemrég kipróbáltam az új expressz élesztőt, nagyon jó lett azzal is. Abból fél kiló liszthez és 15 dkg cukorhoz kb. a felét tettem.
2010. ápr. 13. 08:05

Sziasztok!

Nálunk az unokám talán már a születése óta teljes tejallergiás, de mi nagyon szeretjük a Sinlac tápszert.Ebből ő még 3,5 évesen is megiszik napi 2 cumis üveggel.De ez mellet jár bölcsibe neki külön főznek,mi is úgy csinálunk itthon hogy neki is megfeleljen de a tej mentes keksznek én is szeretném elkérni.Abban is szeretnék tanácsot kérni,hogy hogyan lehet valahogy kicsit felhizlalni,mivel még most is 13.5 kg a súlya.

Köszönöm előra a választ .

Marika



nálunk a

17. csodapók (válaszként erre: 16. - Tulipantunder)
2010. ápr. 12. 20:26
Az én kisfiam is allergiás valamelyik tej összetevőre, hogy mire, az nem sokára kiderül, mert megyünk vérvételre. Bálintnak is ekcémás tünetei vannak, ami hol enyhébb/csak az arcán/, majd erősebb/a testén is/. Örültem, mikor rá találtam erre a termékre. A Mül... drogériában szoktam natúr rizspépet venni, ehhez csak vizet és gyümölcsöt adok. Van még más tejmentes pép is. A Sinlacot Bálint sem nagyon szerette! Nálatok már bizonyított az érzékenység?
16. Tulipantunder (válaszként erre: 14. - Csodapók)
2010. ápr. 12. 20:21
Köszi, megkaptam! Én nem ezzel találkoztam ma, sokat segítettél!!! :))) Köszi!
15. Tulipantunder (válaszként erre: 14. - Csodapók)
2010. ápr. 12. 20:18
Köszönöm szépen! Várom! :DDDDDDD
14. csodapók (válaszként erre: 11. - Tulipantunder)
2010. ápr. 12. 20:17
Szia! Küldök egy linket privátban!
13. Tulipantunder (válaszként erre: 9. - Vikianya)
2010. ápr. 12. 19:50
Köszi!!!!!! :DDDD
12. Tulipantunder (válaszként erre: 10. - Fdóri)
2010. ápr. 12. 19:49
A laktóz tejcukor, nekünk tejfehérje problémánk van, az nem ugyanaz, de köszi a tanácsot! :))))
11. Tulipantunder (válaszként erre: 2. - Csodapók)
2010. ápr. 12. 19:48

Megnéztem ma ezt a kekszet és azt írják a dobozán, hogy tartalmaz sovány tejport. Nem mertem megvenni. :((

A kisfiadnak nem volt tőle semmi gondja?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook