Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős legyen a picibaba amikor először jönnek látogatni rokonok, ismerősök?Hány hét az optimális? fórum

Mennyi idős legyen a picibaba amikor először jönnek látogatni rokonok, ismerősök?Hány hét az optimális? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. nana21 (válaszként erre: 17. - Fishyke)
2012. nov. 20. 20:14
Hmmm..hát ez az...És még én paráztam folyton azon ha egy ismerősöm sétált a babájával és nem éreztem toppon magam,hogy jó messze álltam meg tőlük.Ilyenkor mindig az jutott eszembe,hogy biztos azt hiszi valami gondom van a gyerkőcével,hogy nem megyek közelebb,hogy kikerülöm.Hát most már kezdem érezni a másik "oldalt" is.
2012. nov. 20. 20:14

3-4 hetes ...



Azt még betartja valaki, hogy napnyugta után nem illik ( v nem szabad ) csecsemőt látogatni ?

19. Derya (válaszként erre: 14. - Nana21)
2012. nov. 20. 20:14
hát mossák meg jól a kezüket, mielőtt megfogják, vagy akár az sem túlzás, ha veszel kézfertőtlenítőt a patikában.
18. sajert
2012. nov. 20. 20:12
Pénteken jöttünk haza kórházból, vasárnap este volt a közös, családi fürdetés. Január 29-én született, tomboltak a bacik odakint. Imádtam. Mindenki itt volt a családból, kb 13 fő :-). Kézről-kézre járt a gyerek, mindenki megcsodálta, aztán a nővérem megfürdette, de még hárman segítettek Neki. Nekem semmi dolgom nem volt :-). Nálunk ez családi hagyomány. A legfiatalabb baba "családi fürdetése" jó két hónap múlva került sor a születésétől számítva, mert a külsős Anyuka nem akarta hamarabb. Ezt furcsállottam, de elfogadtuk. Pedig nyári volt a baba :-). Ezt nektek kell eldönteni, mert lehet hogy két nap után szeretnél valakivel beszélgetni, vagy csak egy kicsit átadni, de lehet hogy fél év múlva is zavarna bárki is :-).
17. Fishyke (válaszként erre: 16. - Nana21)
2012. nov. 20. 20:05

:))

Van, hogy boltban, akár utcán is odajönnek, jajj, de édes, így meg úgy és már simogatják, ha nem szól az ember, hogy talán nem kéne, én se értem, hogy nem jut eszükbe.

16. nana21 (válaszként erre: 15. - Fishyke)
2012. nov. 20. 19:58

Pont ez az...Hát a kézmosás az evidens dolog...Amúgy is eü dolgozó vagyok,ráadásul "mániákus" kézmosós.Na azért nem alszom domestossal... :)

Nekem sosem jutott eszembe,hogy másnak a pici babáját tapizzam...

15. Fishyke (válaszként erre: 14. - Nana21)
2012. nov. 20. 19:52

Hát igen, hívatlanul menni hatalmas pofátlanság:( Te irányítasz, ezt nem lehet előre megmondani, érezni fogod, hogy mikor állsz rá készen. Nem kell senkinek a kezébe adnod, ha nem akarod. És mondd meg konkrétan, ha csak egy kicsit is gyanús, hogy beteg az illető, eszébe se jusson menni. Én is mindenkit megkérek mindig, hogy mosson előtte kezet, mert nem mindenkinek evidens:S

A másik, amitől frászt kapok, boldog-boldogtalan simogatni akarja a kezét...amit a szájába vesz...:S

14. nana21 (válaszként erre: 13. - Fishyke)
2012. nov. 20. 19:49

Hát meglehet,hogy még nekem is jól fog jönni az anyai/anyósi segítség :)

Inkább a tolakodó ismerősök inváziójától félek :( Sajnos van egy-kettő akitől tartok,hogy hívatlanul idejönne attól meg már a frász kerülget,hogy össze-vissza fogdozzák a picikémet :(

13. Fishyke (válaszként erre: 12. - Nana21)
2012. nov. 20. 19:43
Jaaa, úgy értem:)) Nekem is első baba, anyukám két hetet volt itt segíteni, anyós egy hetet, és valamiért egyáltalán nem volt zavaró, sőt, nagyon is szükségem volt a tapasztalataikra:))
12. nana21
2012. nov. 20. 19:40
Nálunk 2 nagyszülőnek könnyű dolga lesz :) Csak át kell jönniük a szobánkba :)
2012. nov. 20. 19:35
Ki bír ki 6 hetet? Nagyszülők meg is őrültek volna nálunk:)) Meg én is, hogy nem mutathatom meg:))
10. nana21
2012. nov. 20. 19:34
:) Köszönöm szépen a válaszokat! :) Párom állított rá,hogy érdeklődjem meg a dolgot.Első baba lesz,már nagyon közeleg az idő,csütörtökre vagyok kiírva.Kicsit félek tőle,hogy invázió lesz :( Szerencsére kertesházban lakunk úgyhogy a levegőzést akár az udvaron is meg tudjuk majd oldani.
2012. nov. 20. 19:32
nekem 1 honapos kor utan jottek mert csak akkor engedtem mar en is retegek most kezdodik a latogatasi roham.
8. Babeck (válaszként erre: 1. - Nana21)
2012. nov. 20. 19:30
Egyetértek, 6 hét minimum!
2012. nov. 20. 19:30
Hozzám már a kórházban is jöttek látogatni és dajkálták, és aztán otthon is folyamatosan. Odaadtam, aki dajkálni akarta, de direkt így akartam, még egyszer sem volt beteg (fél éves), és nem fél az idegenektől, nagyon barátságos baba:) Mai napig bárki dajkálhatja és el is alszik bárkinél, idegenekre mosolyog. Persze, az más kérdés, neked hogyan kényelmesebb, engem nagyon zavart a vendégjárás! Meg azért ő májusi volt, téli hónapokban talán jobb várni pár hetet, nehogy elkapjon valamit.
2012. nov. 20. 19:28
1 éves....:D
2012. nov. 20. 19:27
Én anno szülés előtt 6 hetet terveztem kábé, de 2-3 hét múlva mégis áthívtam a barátnőimet. A második babánknál is kb 3 hét múlva jöttek az első vendégek. Úgy voltam vele, ha sétálni elviszem, akkor miért ne láthatnák a barátaink is. (Persze fél órát-órát maradtak csak, nem fél napokat)
4. nextruha (válaszként erre: 1. - Nana21)
2012. nov. 20. 19:26
Én is a 6 hetet tudnám javasolni!Neked is pihenned kell,erősödni,nem volna jó egy "busójárás".:-)
2012. nov. 20. 19:23
Kb. 6 hét; csak családtagok jöttek az első naptól, de rokonok/ismerősök 6 hét múlva
2. Derya (válaszként erre: 1. - Nana21)
2012. nov. 20. 19:23
szerintem, a 6 hetet jó ha ki tudják várni. :-)
2012. nov. 20. 19:21
Mennyi idős legyen a picibaba amikor először jönnek látogatni rokonok, ismerősök?Hány hét az optimális?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook