Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik száraztáp jó egy 6 hetes bébi kutyának? fórum

Melyik száraztáp jó egy 6 hetes bébi kutyának? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. d5bae51d10 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2018. aug. 17. 07:28
Ezzel egyetértek.
33. 124637ff9b (válaszként erre: 32. - Apeeng)
2018. aug. 4. 21:16

Nekem azért annyira nem tökmindegy, de te tudod....


Végül is, sajnos lehet példálózni bármilyen extrém helyzettel, és a szegénység még sajnosabban nagy úr, de a nélkülözésben is lehet gondolkodni, hogy inkább egy szelet zsíros kenyér (gyereknek zöldséggel), mint az a májas.

Polemizálhatnánk arról is, hogy aki gyereket/kutyát vállal, az tegye úgy felelősséggel, hogy megfelelő egészséges körülményeket tud neki biztosítani, de ez így nem igazságos.

Kerülhet bárki bármilyen helyzetbe.

Bízzunk, hogy ennek a kiskutyának jó sora lesz.

32. apeeng (válaszként erre: 31. - 124637ff9b)
2018. aug. 4. 20:21

nekem oly' tök mindegy, hogy ki mivel eteti a kutyáját(is)..

...amikor egy babakocsit toló anyuka több kis lurkóval válogat a felvágottnak való rúdkészítményekből, az egyik kisgyerek felkiállt:-anya ezt vegyük meg, ezt szeretem...és anyuka megveszi a kilós párizsit, aminek 600Ft az ára, de láttam akcióban 400.- ért is..újévkor bolgan veszik az emberek kisgyerekkel a kosár mellett a 2-3-4száz Ft/kg.-os virslit..hadd ne soroljam, mit is tartalmaznak.

...és látom, hogy a háromezer forintos kenőmájas helyett a 170.-Ft-ost veszik le a polcról.(amire rá van írva, hogy májtartalom 25%)

ezeket az élelmiszereket más formában te is megeszed, csak nem tudsz róla.



Amúgy egy távolkeleti orosz laktanyában egy hadosztálynyi katonának adtak 1200gr-os kutyatápot rendszeresítve. Ez úgy tudódott ki, hogy egy kiskatona hosszú eltávon elmesélte egy Moszkvai rokonának, aki azonnal jelentette. Több tucat tisztet, főtisztet, tábornokot szereltek le azonnal.(nyugdíj nélkül)


pedig senkinek semmi baja nem történt.


ezt a kutyatémát befejeztem.

31. 124637ff9b (válaszként erre: 15. - Apeeng)
2018. aug. 4. 17:48

Kóstoltad már azt a 170 ft-os rúd kenőmájast?

Én egyszer igen. Hát abban annyi tartósítószer, nitrit, só van, hogy reggeltől estig csak vedeltem a vizet.

Egy kiskutyának amellett, hogy nagyon carul érzi magát tőle, egyenes út az allergia kialakulásához.

Inkább ne egyenek kenőmájast.

30. andi6020 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. aug. 4. 17:40
Ezt most minek linkelted nekem?
29. andi6020 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. aug. 4. 17:38

Nem jó a macskatáp a kutyának.

Taurintól kezdve sok minden van benne, ami nekik kell, de a kutyának nagyon nem.

Oké, elhiszem, hogy a te kutyád felnőtt rajta, nem is azt mondom, hogy elpusztul ha azt eszi, de hogy nem egészséges és ideális, az biztos.

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2018. aug. 4. 17:36
27. andi6020 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. aug. 4. 17:33

Marhára kevés csak a fehérjetartalmat nézni.

A részletes beltartalom az, amit figyelni kell.

A toll, bőr, köröm, fül, farok, minden ótvar nyesedék is fehérje.

26. Guruljka (válaszként erre: 25. - Apeeng)
2018. aug. 4. 16:30

A lüke komondorom feleszeretett abba a dologba, amit egyszer próbaképp rendeltem: a gyerekeknek kuki néven forgalmazzák, az az ujjnyi puffasztott izé, kukoricalisztből. Zsákos kiszerelésben veszem a kutyának való változatát.


Hát imádja ropogtatni, ha mondom, adjak csipszet? -éktelen csóválásba kezd.


Persze felnőtt eb-állat már.


Kapnak szárazat ("csipszet" is ☺ ) napközben, este meleget.


Mikor a komondor kölökként idekerült, majdnem 7 hetesen, tényleg cicatápon nőtt fel szinte. Az esti meleg vacsora mellett.

25. apeeng (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. aug. 4. 16:24

Így van. A kenőmájasra is rá van írva a tartalom, pont úgy, mint bármire..


majd a gazdi eldönti. Egyébként a kis konzervételeket az enyém csámcsogva ette, közben piszkosul csóválta a farkát.

Sokféle kutyakonzerv van, próbálgatni kell.


Látom némelyik gazdi(?) vizet önt a száraz tápra, aztán részéről a kutyaetetés pipa.

24. 124637ff9b (válaszként erre: 23. - Tinacska1995)
2018. aug. 4. 12:45
Hogy telt az utóbbi nap? Evett? Széklete milyen?
2018. aug. 4. 10:39
köszönöm a válaszokat,igyekszek mindent megtenni hogy jobban legyen! az anyukájának elapadt a teje hét kölyke volt el kellet választani.
22. 124637ff9b (válaszként erre: 20. - Tinacska1995)
2018. aug. 3. 14:37

A mi kutyánk is ezt a hipoallergént eszi, egy nagyon súlyos, majdnem tragikus kimenetelű betegség után, az állatorvos javaslatára. (nem a cég miatt, és nem partyhaver)

Jó lenne a rizs is mellette, péppé/ragacsossá főzve, főtt darált csirkemellel, legalább egyszer naponta.


Drukkolok, minden rendben lesz!

21. Lia14
2018. aug. 3. 14:22

Nem tudom, hogy került hozzád ez a pici kutya 5 hetesen, annak még legalább 3 hétig az anyja mellett lenne a helye...

De ha igy alakult, akkor semmiképp ne adj neki macskatápot, és ha váltasz is tápot, csak fokozatosan tedd, ne egyik etetesről a másikra. Ez nagyon megterheli a kis gyomrát.

Ami nagyon fontos, és már itt is leírták, hogy mindig áztasd fel a bébikutyatápot, mielőtt eléteszed. Ne hideg csapvizzel, hanem forralt vízzel, aztán várd meg, mig kihűl, és csak akkor add neki. Mindig ugyanavban az időpontban Ezt tenyésztők is igy javasolják! Pár hetig macera, de megéri, mert nem lesz bélcsavarodása.

Pont ezért később is jót tesz neki, ha nem szárazan kapja a tápot, hanem kicsit nyakonöntve vizzel, persze akkor már elég a sima hideg csapvíz..

Ha nem eszi meg, vedd el előle és boritsd ki. Soha ne hagyj ételt a táljában, főleg ilyen melegben.

Embernek való ételt egyelőre azért ne adj neki, mert az még jobban megtrheli a bélrendszerét. Nagyon kicsi még.

Sok türelmet, örömet kivánok és egészséges kutyust! :)

2018. aug. 3. 13:50
az orvos a happy dog márkájut ajánlotta (a bárány-rizst ette),most elmentem nézzni másikat az javasolták probáljam meg neki adni ugyan ezt a márkájut gabonamentesbe remélem jó lesz.
2018. aug. 3. 12:59

Egyébként itt egy láthatóan kezdő kutyatartó vett magához egy 5 hetes kicsit, mert az anya nem szoptatta tovább.


Gyakorlati és tapasztalati tanácsokat vár ebben a nem könnyű helyzetben.


Lehet egy kiskutyát tökéletesen és szuper-mintaszerűen is felnevelni, de ehhez abba a körbe kell tartozni, ahol a rendszeres kerti parti-vendégek között akár állatorvos is akad, akivel vitorlázás közben is összefutunk néha a Riviérán.


Aztán van a sok sikeres kutyatartó, aki ettől még uyganúgy becsületesen elrakja azt a havi tartalékot, ha állatorvos kellene, és a piacon vesz alkalomadtán nyesedéket.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Unom)
2018. aug. 3. 12:53

Akkor tudja, ha konkrét ismerete van a gyártóüzemről.

Egyébként ugyanazokat a tájékoztató anyagokat kapja meg, mint az átlag fogyasztó.

17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Apeeng)
2018. aug. 3. 12:51

Én a kenőmájasban nem nagyon hiszek, elég sok benne a nem máj.

A csirkemáj pl. nálunk olcsó, fél kiló pár napig elég a kicsinek. Aprítva, rizzsel összefőzve jó lehet.


Lehet már egy-egy alkalommal feláztatott száraz táppal próbálkozni, de persze hogy nem lehet csak azzal etetni. Szárazon végképp nem.

16. unom (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. aug. 3. 12:49

Vagy mert jobban tudja, hogy mi a különbség a tápok közt, mint egy átlag kutyatartó.

Ha ajánl valamit, rá lehet kérdezni, hogy miért azt, és utána dönteni.

15. apeeng
2018. aug. 3. 12:45

ezt a kiskutyát még bűn száraz táppal etetni..


esetleg főtt rizs kenőmájassal keverve kis gombócokban, párizsidarabkák, esetleg ami leesik a tányérról, csirkebőr, vagy valami emberibb..

a kenőmájas az osanban 170 ft/rúd, egy kis lecsókolbász is feldobja a kutyus kilátásait a jövőre nézve.


az orvos mindenféle cuccot ad neki, főleg sok injekciót..

a kutya persze továbbra is fosik..

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. aug. 3. 12:44
kó = kő
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Andi.Bobi)
2018. aug. 3. 12:43

Elég gyakran nézegetem a kutyatápokat, mert szívesen adom én is lehetőleg a jobbat. Sajnos "a név kötelez" alapon nem nagy különbségek vannak az árakban, ha egy adott márkát néz az ember.


Ha a fehérjetartalmat nézzük, a megfizethető áru (azaz nem a kifejezetten jól szituált kutyatartók számára elérhető) és nem ilyen-olyan sepciális tápok összetétele nem az árral egyenes arányban nő.


Ahogy a kozmetikumok is, ha kipróbáltatják pár héten át jelöletlen flakonokkal, gyakran az olcsóbbat találja jobbnak a fogyasztói csoport. Nálam pl. a pár száz Ft-os hidratáló testápoló a nyerő, ami a Coop névtelen saját áruja. És jobb, mint pl. az Avon vagy valami márkás, aminek már el is felejtettem a nevét.


A lényeg az, hogy a száraz tápot midnenképp fel kell még áztatni, nem tudja még jól elropogtatni. Az áztatástól sem fog szétmállani, csak picivel puhább lesz.

Saját tapasztalat, hogy a kutyatáp kó jellegő marad áztatva is, a kicsi még nem tudja megrágni. A kutya-tejporos tejbe áztatott macskatápot viszont igen.

12. Andi.Bobi (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. aug. 3. 12:35
Ajánl valamit,amit nem muszáj megvenni,de lehet keresni abból a fajtából olcsóbbat...
11. Andi.Bobi (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2018. aug. 3. 12:34
Igen tudom csak egy példa volt!!
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Andi.Bobi)
2018. aug. 3. 12:21

A táp nem gyógyszer.

A macskatáp fehérjetartalma jó. Könnyebben felpuhul beáztatva.


Nálam a komondor nőtt fel részben ezen, de persze van a Royal Canin-nál drágább is.

Amit esetleg a doktor is ajánlani fog, ha egy céghez valami előnye fűződik. Vagy mert ajánlani semmibe sem kerül.


Persze hogy hasmenése van, túl hamar és hirtelen kellett elválasztani.

2018. aug. 3. 12:13

Tedd azt amit az orvos mondott!!


Macska táp a macskáknak van. Én úgy gondolom...Pl egy kis gyereknek sem adunk felnőttnek való gyógyszert vagy bármit..

8. Andi.Bobi (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2018. aug. 3. 12:09

A másik fórumban írtam én is,hogy azt adja amit az állatorvos mond...kicsike volt még akkor is.

Most meg hasmenése van szegénynek:((

2018. aug. 3. 11:45
Én nem szoktam beáztatni a tápot, próbáltam de nem eszik meg. Hasmanéses kutyának legjobb a főtt rizs diéta.
6. d5bae51d10 (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. aug. 3. 11:44

Little Wolf of Wilderness Junior 'Wild Hills' - kacsa vagy más ízekben. Internetes webáruházból rendeld, úgy olcsóbb.


A Royal Canin baby táp (Royal Canin Junior) is tökéletes választás. Az enyém azt kapta kilenc hónapos koráig.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - Tinacska1995)
2018. aug. 3. 11:25

Írtam már a macskatápot, amit beáztathatsz.


Abban is a sima olcsó.


Nem sok minden van a drága tápokban sem, ebben a kérdésben sem jobb a drága. Legalábbis nem annyival jobb.


A fehérjetartalom az, amit figyelni kell. Az az olcsó macskatápban is megfelelő.


A rizst meg, ha összefőzöd a hússal, talán jobban eszi, az a hasmenés miatt kellene.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook