Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Baj, ha csak száraztápot és 1 féle ennivalót eszik meg a macska? fórum

Baj, ha csak száraztápot és 1 féle ennivalót eszik meg a macska? (tudásbázis kérdés)


2016. jún. 24. 19:58
az enyém csak a frieskiest eszi, semmi mást, inkább éhen hal:( a hülyéje.
2016. jún. 23. 22:09
Nálunk is ez megy.. Ha nincs félix akkor inkább nem eszik 2 napig.. :D
20. ca6273a8a5 (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2016. márc. 20. 11:51
igen, a sok friss víz fontos! főleg száraztápra több folyadék is kell nekik.
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 18. 13:28

Ha homok képződik, az nem vizelettartási probléma, hanem pont elzárja a vizelet útját, tehát a hólyagjában marad a vizelet.


Több cicát meglehet operálni, de van amelyiket nem. :(


Nyilván, a száraz táp hajlamosít, nem mindegyiknél alakul ki, úgy, mint embereknél, mondjuk a vesekő.

18. csgybzs (válaszként erre: 17. - Csgybzs)
2016. márc. 18. 11:47
És adhatsz neki heti rendszerességgel pár falat szőroldó pasztát, ami segíti az emésztését és a könnyebb ürülést.
17. csgybzs (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. márc. 18. 11:45
Nem lehet ettől beteg. Adj neki jó minőségű száraztápot és mindig legyen előtte sok friss víz, hogy ne legyen gond az emésztésével és a húgykővel.
2016. márc. 18. 11:35

az én 11 éves cicám csak a friskiest eszi meg száraz tápban + kap alutasakost, de azokból már válogat:(

ivartalanítva van.

a doki azt mondta, hogy minden 6. macskánál előfordul a vizelettartjási zavar, mi nem tapasztaltuk ezt szerencsére, de nálunk kijár pisilni.

2016. márc. 18. 08:17

Nekem is ivartalanítva van, hallottam, hogy hajlamosak a vesehomokra, amit ha sokat iszik, megelőzhető. Így egyből beszereztünk egy itatókutat, ami ingerli az ivásra, és meg kell mondjam látványos a pisicsomón, ha itthon vagyunk nagyobbak, ha anyukámnál vagyunk ahol nincs kút kisebbeket pisil.

Gratulálok a 17 évhez, szép kor. :)

14. syria (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. márc. 18. 08:16

Örülj neki, hogy így eszik! A csirkehúsról bizton tudod, hogy mit adsz neki, a száraztáp meg segít abban, hogy ne hulljanak ki idő előtt a fogai. A 16 éves, többnyire száraztápos cicámnak több foga van, mint a fiam két, aszpikos kaján tartott fiatalabb macskájának együttvéve. A száraztáptól való homokosodást szerintem sok vízzel meg lehet előzni (meg gondolom, fajtától is függ, melyiküket érinti inkább); az én cicáim nagyon sokat isznak, mindig van előttük friss víz.

Egyetértek a 2. hozzászólással, hogy a macskakajákba valami függőséget okozó anyagot kevernek.

2016. márc. 18. 05:38

Szerintem is tök normális. Jó ez így. A mi cicánk egy ezüstperzsa és ő is csak egy fajta kaját eszik meg. Csak a wiskas csirkés és marhás száraz táp keverékét. Persze ebben is válogat, mert valamit mindig kipakol belőle:D

Most úgy 2 éve rákapott néhány ember kajára is (sonka, főtt hús).

Nem kell aggódni, ettől a cica hosszú életet élhet egészségesen. A mi cicánk augusztusban lesz 17 éves.:D

2016. márc. 18. 05:29
Nekem az állatorvos azt mondta, hogy száraztápot adjak nekik, mert én is panaszkodtam, hogy nagyon válogatnak. Sajnos, én is hozzászoktattam őket az alutasakos kajákhoz. Bár most vettem olcsón konzerveset, és csodák csodája, megették.
11. andi6020 (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. márc. 17. 22:59

Tök normális, sőt jó.

Ne keseredj el.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2016. márc. 17. 22:37
Mivel nálunk nem volt előzmény, így a speciális táp már nem jöhetett szóba. Egy hétig volt a klinikán infúziót kapott, katéter volt behelyezve neki, hogy mossák a veséit, hólyagját. Hazahoztuk, kezdődött előröl minden. Az orvos mondta ne kínozzuk tovább a cicát, feleslegesen fizetünk érte , nem tudják megmenteni. Nem csak egy orvost kérdeztem meg. A szívem majdnem beleszakadt, de muszáj volt elengedni. :(
9. Cucicsillag (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2016. márc. 17. 22:28
Hhaaat, ez az! A szomszedban van egy kandur, cirmos, ossze-vissza szaladgal es majd' kicsattan...ez a jobbik eset :)
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. márc. 17. 22:26

Nekunk van egy perzsa es egy hazicica. Mindketto ivartalanitott, plusz a hazi makkanak spec.mutetje is volt ,kivezettek a hugycsovet, mert total behomokosott a vizelete es mar wc-zni sem birt. Anno talaltuk egy fa alatt, eleg roncs allapotban, az anyukaja ott hagyta-velszeg, emiatt.

Jelenleg kutatasokra jarunk es kap ulrta speci tapot, es laborokat vegeznek rajta.

Szval, amig nincs baja a cicadnak ettol. Akkor bizti jo :)

7. emagdi (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2016. márc. 17. 22:16

erre a betegségre pont hogy van speciális száraztáp... (csak mert az én egyik macskámnak is ez a baja, a spec. táppal már évek óta szinten tartható a problémája szerencsére:)) elvileg CSAK ezt a száraztápot ehetné, de olyan kis éhenkórász, reggelente kap egy kiskanál nedves tápot is, csak a "feeling" kedvéért (de nem szabadna elvileg).


de persze a legideálisabb az lenne, ha az állatokat is valódi nyersanyagokból, otthon elkészített ételekkel etetnénk (mint a család többi tagját), betartva a macskák magas fehérje és minimális szénhidrát igényét.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. márc. 17. 22:05

Szia!


Teljesen mindegy fajtatiszta, vagy sem a cica, a száraz táp nem a legjobb megoldás.....mondta nekem egy klinikai állatorvos.

Az előző cicám 5 évesen került hozzám, tenyészkandúr volt. Egy bizonyos prémium tápot kapott, mert kiállításokra is hordták.

A lényeg, húgyhólyaghomokja lett a száraz táptól, többször műtötték, de végül el kellett altatni, mert elzáródott a húgyvezetéke, nem tudott pisilni.


Ha lehet inkább hússal etesd, hiszen ragadozó, ha kicsi is. :)

Vess neki cserépbe búzát, vagy vegyél neki macskafüvet, meg lesz a zöld is neki.


Legyen benne sokáig örömöd!

2016. márc. 17. 22:03

a főtt csirke az tökéletes. a száraztáp, ha jó minőségű, akkor az is tökéletes :)


nem lesz semmi baja, ha ezt eszi mindig.

azért néha próbálkozhatsz nála mással is, hátha változik az ízlése :)

4. kszb
2016. márc. 17. 21:21
a macskák ilyenek :) Ebben az állatorvos is megerősített múltkor minket :) Nekünk egy sima házimacsekunk van, de ő is erőteljesen válogat. Mondjuk ő meg első sorban az alutasakosra van rágerjedve, de abból se mindegy, h milyen.
2016. márc. 17. 21:17

Az egyoldalú étkezéstől nem hiszem, hogy megbetegedne. Van valami baja egyébként a cicának?

Nekem brit cicám van, és britteknek való tápot kap, 3 éves lesz, de csak azt az egy fajtát kapja. Volt hogy próbálkoztam próbacsomagokkal, de csak azt az egyet eszi meg. Nekem elfogadja és szereti az alutasakos kaját, de én csak két naponta adok egy felet. Egészséges, jó a közérzete, pisi-kaki rendben, így én nem aggódom, ha baja lenne, akkor majd váltunk, de egyenlőre minden ok.

2. 6b3a35c3e8 (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2016. márc. 17. 21:12

Nagyon sok macsek ráál egyféle kajára és ha éhendöglik se akar mást megenni. Mondjuk a főtt csirkehúson csodálkozom, mert nekem régi mániám, hogy a macska kajákba valami függőséget okozó anyagot kevernek....

A macskák sok gyógyszerre, vegyületre másképp reagálnak mint a többi emlős. Lehet valami közönséges adalékanyag, ami minden konzervben, tartós élelmiszerben benne van. Csak az emberre, kutyára, sertésre nem hat a macskozokra meg igen.

2016. márc. 17. 21:04

Sziasztok!

A fajtiszta cicánk 1,5 éves és sajnos a főtt csirkehúson és a száraztápon kívül semmi mást nem eszik meg. Se alutasakos, se konzerv, se hal, semmi... Emiatt lehet beteg szerintetek? Tapasztalt már valaki hasonlót?

Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook