Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik "második" nyelvet válasszuk a gyerkőcnek? fórum

Melyik "második" nyelvet válasszuk a gyerkőcnek? (beszélgetős fórum)


2019. márc. 26. 11:48
Mondjuk ha az európai spanyolt tanítják a suliban, akkor erősen meggondolandó... Legalábbis számomra az lenne, mert a hideg ráz a susogós akcentusuktól. Tudom, hogy az az eredeti spanyol, de pl Mexikóban sokkal szebben, tisztábban beszélnek.
23. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Andita1)
2019. márc. 26. 11:44
A spanyolra szavaznék, pl az USA már gyakorlatilag kétnyelvű, lehet mire a fiad 30 éves lesz, többen lesznek a spanyol nyelvűek mint az angolul beszélők. Persze ha inkább marad Európában, a német jó választás. Megkérdezném őt is mit szeretne tanulni. Amúgy igen, a német nehezebb, a spanyolban is vannak nehezen értelmezhető dolgok pl a kétféle létige, de nekem még mindig könnyebb mint a német. Lehet azért is, mert franciatanári végzettségem van :D
22. trapiti (válaszként erre: 21. - Andita1)
2019. márc. 24. 14:27
Azt nem is irtam, hogy itt meg a norveg is dupla, mert ketfele irott nyelv van es akarmelyik az elsodleges mindenkinek kell tanulni a masikat is. Lucaek mar most hatodikban kezdik a nynorsk-ot a norvégorákba beépítve (mi bokmål területen lakunk) de 8-10. osztályban ill. középiskolában külön nynorsk is lesz. Szóban meg ugye kb. végtelen a dialektusok száma...
21. andita1 (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2019. márc. 22. 05:42
Tegnap voltunk szülőin/fogadóórán úgyhogy kaptam infót. A mi sulink elég kicsi ezért lehet "csak" ezt a három nyelvet tanulni de 15 km-rel arrébb már van pl kínaira is lehetőség. A másik amit megtudtunk, hogy itt is a spanyol a favorit, de utána a német és végül a francia. Lehet hogy híre ment a tanárnak. 😄
20. Banános Zselé (válaszként erre: 1. - Andita1)
2019. márc. 21. 15:31
mondjuk uniós hivatalos nyelve francia is, meg spanyolt is sokan beszélik
19. trapiti (válaszként erre: 16. - Andita1)
2019. márc. 21. 12:04
Az viszont fontos hogy jo legyen a tanar. Szerintem is jo otlet hogy hallgasson kicsit nemetet meg spanyolt is, mihez van jobban kedve. En egy kicsit azt is figyelembe vettem hogy melyik nyelvvel hova lehet utazni pl. tanulmanyutra... ez alapjan inkabb nemet vagy francia szerintem. Emellett itt a spanyolosok vannak legtobben, azok a csoportok a legnepesebbek pont amiatt, mert konnyebbnek tartjak es mert rengetegen jarnak spanyol nyelvteruletre, igy praktikus is nekik... a legkevesbe a nemet nepszeru a valaszthatok kozul, gondolom azert mert az elejen nagyon nehez.
18. trapiti (válaszként erre: 16. - Andita1)
2019. márc. 21. 11:59
Franciaul mi sem tudunk, epp ezert gondoltam hogy probalja ki kicsit mielott fejest ugrik bele :) Magyar tanarral tanulja a franciat skype-on keresztul, en arra gondoltam hogy ot megtartjuk azutan is hogy elkezdi az ungdomskole-t es a franciat, igy lesz egy kis segitsege a tanulasban ha kell.
17. Bolimekurac (válaszként erre: 1. - Andita1)
2019. márc. 21. 07:55
Pedig a francia nem rossz. Stephen King szerint "French is the language that turns dirt into romance..." azaz a francia az a nyelv ami egy kis "disznóságot" visz a romantikába. Persze angolul mondta :P
16. andita1 (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2019. márc. 20. 22:16

Wow! Ügyes! 😉

Nálunk nincs angol emelt szinten (sajnos vagy nem sajnos). A franciát kiejtettük mert a szomszéd gyerek azt választotta, de azt mondják hogy béna a tanár. Plusz mivel a szülők nem tudnak franciául, ezért az otthoni tanulásban a google fordítóra kell hagyatkozniuk.

Mondjuk mi sem tudunk egy kukkot se spanyolul, de az talán könnyebb.

15. trapiti (válaszként erre: 1. - Andita1)
2019. márc. 20. 21:43
Mi Norvégiában lakunk, itt 12 évesen kell választani majd, a lányom 11. Magyar, norvég, angol megy, emellé ő a franciát akarja. Elkezdett idén magán úton tanulni hogy tudja mire vállalkozik, azóta még inkább szereti. Még a japánt szeretné majd mellé de azzal még várunk. A szliban választhat a német, francia, spanyol között, vagy angol emelt szintet is. Valószínű a francia lesz.
14. andita1 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2019. márc. 20. 21:33
Ez a mesenézős jó ötlet, köszi!
2019. márc. 20. 21:09
Spanyolt. Az szebb.
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Andita1)
2019. márc. 20. 21:08

A spanyolt cca. 3x annyian beszélik, mint a németet - már ha nem csak Európában gondolkodunk. Elvetődhet majd a gyermek Dél-Amerikába is.

A németet csak itt Európában hasznosíthatja.

[link]


Személy szerint tanultam a németet alapfokig, de soha nem tudtam megszeretni.

Fontos, hogy a gyermeknek hagyd meg a választást.

Talán nézzetek meg néhány mesét német és spanyol nyelven is, hogy melyiket érzi magához közel, melyik "mászik be a fülébe".:)

11. andita1 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2019. márc. 20. 21:06
Én is pont így gondolom. 😊
2019. márc. 20. 20:38
Imádom a spanyolt, nekem ez a kedvenc nyelvem. De az számítson, hogy a gyerek mit szeretne.Szerintem.
2019. márc. 20. 20:28
inkább spanyolt
8. timycat (válaszként erre: 7. - Timycat)
2019. márc. 20. 20:23

Bocs látom a németet szeretné.


Minden egyes nyelvvel amit megtanul -bármilyen szinten- csak gazdagabb lesz.


Ha németet tanul se éri "kár", a spanyol más, neki új nyelvcsalád lenne. Azzal talán nagyobbat merítene.

2019. márc. 20. 20:20

Én magamnak a spanyolt választanám, de ő mit szeretne?


Gondolom a német barátjával angolul kommunikálnak szóval nem ezen múlna a barátság.

6. andita1 (válaszként erre: 5. - Birebora)
2019. márc. 20. 19:36
A németet, de csakis a barátja miatt aki jövőre már másik suliba megy. 😶
5. birebora (válaszként erre: 1. - Andita1)
2019. márc. 20. 18:21
Ő mit szeretne?
2019. márc. 20. 18:19
Spanyolt - vagy azt, amit ő szeretne ;)
2019. márc. 20. 18:18
Spanyolt
2019. márc. 20. 17:41
Angol mellé németet.
2019. márc. 20. 17:30

Fiam 11 éves és most kell eldöntsük hogy mi legyen a második nyelv amit tanulni fog jövőre. Svédországban lakunk. Alapból beszél magyarul és svédül. Az angolt tanulják a második óta, de ő már tud simán társalgási szinten. Jövőre választhatunk a francia, német és spanyol közül. A francia kiesik, mert NEM! 🙂

Marad a német és a spanyol.

Érvek a német mellett: tudunk benne segíteni, a legjobb barátja egy német fiú, és itt Európában jobban boldogulna vele mint a spanyollal.

Ellenérvek: ugyanaz a nyelvcsalád mint a svéd és angol, de sokkal nehezebb mint a spanyol.

Ti mit gondoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook