Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik kombinált tűzhely a legjobb? fórum

Melyik kombinált tűzhely a legjobb? (tudásbázis kérdés)


17. júliusi (válaszként erre: 1. - Iculi71)
2018. febr. 6. 12:43
Mit vettél végül?
16. Iculi71 (válaszként erre: 15. - Voltam...leszek)
2013. febr. 21. 19:51
Köszi, öröm azóta a főzés, a sütés pedig.... egy álom!!! Remélem hogy hosszú ideig így is marad!
15. voltam...leszek (válaszként erre: 14. - Iculi71)
2013. febr. 19. 12:25
Jó sütést-főzést!
2013. febr. 19. 10:34
Üdv mindenkinek, a Gorenje 60 centis inoxos változatát vettem végül meg, és nagyon-nagyon szeretem!! Köszönöm mindenki segítségét!
13. c6973617d3 (válaszként erre: 12. - Iculi71)
2013. febr. 8. 09:48
A feng shui szerint a tűzhely a konyhánkban a gazdagságot jelképezi, tehát érdemes jó nagyot választani ;)
2013. febr. 8. 08:38
Nagyon-nagyon köszönöm mindenki válaszát, szerintem most már jövő héten megveszem "szent tűzhelyemet" és megírom mi lett a végső választás!
2013. febr. 5. 14:15
50 cm széles, 60 cm mély...de a régimhez képest sokkal jobb az elosztása, elfér egymás mellett a két fazekam.
10. Iculi71 (válaszként erre: 9. - Voltam...leszek)
2013. febr. 5. 10:45
Szia, ez volt az első gorenje tűzhely amit kinéztem magamnak, de ez 50 cm széles. Vagy van 60 cm széles változata is? Mert ez árban is tökéletes lenne nekem, de kicsi. A 60 centise az, amit az előző kommentemben írtam neked, és az 100 eFt-ba kerül.... bár eléggé sokallom 10 centiért a 30 eFt-os különbséget.
2013. febr. 4. 20:38

K55303IW

Az Au..an-ban vettük 65 ezerért, ezen hátul van a legnagyobbik rózsa, nekem ez tűnt praktikusabbnak, ismerve a szokásainkat.

Végül mi sem a szakszervízzel kötettük be, hasonlóan gondolkoztunk...vagy most kifizetek 15-20 ezer forintot...vagy reszkírozok, és ha esetleg elromlik, akkor majd kifizetek ugyanennyit.

8. Iculi71 (válaszként erre: 7. - Voltam...leszek)
2013. febr. 4. 08:45
Köszi szépen, várom nagyon az infót. Ha 100 eFt körüli összegért vetted, akkor valószínű az amivel kb. 2 hete szemezgetek, csak elöl van a nagy égője (K65320BW típusra gondolok. Ezt a garanciális bekötést hallottam, és erősen gondolkodom rajta megéri-e, hiszen ezek a tűzhelyek úgy vannak csinálva, hogy 2-3 évig úgysincs semmi bajuk.... na mindegy, lassan mindenképp döntenem kell, mert a mostani tűzhelyem katasztrofális. Köszi előre is, szia
2013. febr. 3. 22:46

Holnap estére előhalászom a papírokat. Karácsony előtt vettük, ezzel csináltam végig az ünnepi sütést-főzést, illetve mivel 5 gyerek van minden nap sütök....múlt héten néztem a fogyasztást, ha jól számoltam pár száz forinttal lesz több, mint elötte. De bőségesen kárpótol, hogy mekkora nagy segítség.

Viszont felénk a szakszervíz csak nagyon nehezen jön ki, és 15 ezer forint a garanciális bekötés......

6. Iculi71 (válaszként erre: 4. - Voltam...leszek)
2013. febr. 3. 19:41
És még egyet kérdeznék: nőtt észrevehetően a villanyszámlád? Ha igen, mennyivel? Köszi a választ előre is, üdv.
5. Iculi71 (válaszként erre: 4. - Voltam...leszek)
2013. febr. 3. 19:24
Szuper, nekem is a gorenje áll jelenleg a number 1 helyen. Megírnád konkrétan milyen típust vettél?
2013. febr. 3. 10:11

MI most cseréltük le az ezer éves gáztűzhelyünket egy Go...nje kombináltra. Ez is 60 cm-s.

Imádom. Minden sokkal hamarabb készen van benne minden, a süteményeim gyönyörűek, fent a gázon pedig elférnek a fazekaim...mert eddig bizony sakkoznom kellett, ha egyszerre akartam főzni a kis 7 személyes családomra....

3. 731e5b9ffb (válaszként erre: 2. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 3. 10:08
A fázisos dolgot gyorsan visszavonom, az a villanytűzhelyekre érvényes, bocsi..
2013. febr. 3. 10:05
Ha csak nem akarsz az 50cm-esen 3 nagy lábast egyszerre melegíteni, akkor nem lehet gondod, mert direkt úgy vannak megcsnálva a melegítő felületek, hogy a két nagy átellenben van egymással. Tehát széltében egy nagy egy kis lábasra van méretezve. A 60cm-esen is ugyanúgy kisebb- nagyobb korongok vannak, tehát 2-nél több nagy lábast azon sem tudsz használni egyszerre. Meg nem tudom hány fázisú a villamos hálózatod, de ha 1fázisú, akkor amúgy sem célszerű egyszerre az összeset használni, mert lecsaphatja a biztosítékot. Sütési időben nem észleltem különbséget, én a helyedben összehasonlítanám, van-e a teljesítményükben különbség, mert ha a 60cm-es nagyobb teljesítményen melegít, akkor a sütés ideje nem nő meg, csak a fogyasztása.
2013. febr. 3. 09:50

Kombinált tűzhely vásárlás előtt állok. 500 fórumot elolvastam a témában, rengeteg pozitív-negatív vélemény elolvastam, mire végül eldöntöttem, hogy csak maradok az eredeti felállásnál és kombinált tűzhelyet veszek, de mindenképpen 60 cm széleset szeretnék, mivel az 50 centisen nem fér el 2 nagy lábos vagy fazék egymás mellett.

DE: attól félek hogy a sütő tűztere nem lesz így túl nagy, és nem fog túl sokáig tartani benne egy-egy étel elkészítése? Nekem most egy régi gáztűzhelyem van, amiben mondjuk egy alap piskóta 10 perc előmelegítés után 12 perc alatt sül meg, egy sült hús, előmelegítés nélkül 1 óra alatt. Hogy változnak ezek az értékek egy 60 cm széles villanysütőben? Gorenje, Amica, Siemens márkák között vacillálok (esetleg elektrolux még). Köszi a válaszokat előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook