Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gáztűzhely helyett kombinált sütő fórum

Gáztűzhely helyett kombinált sütő (beszélgetős fórum)


30. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2013. máj. 9. 20:55
Azt nem írtad, hogy a gázt átalányban fizeted-e v. mérőárával. Az előbbinél jobban jársz anyagilag, ha nem villanysütőset veszel!
29. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Muizé)
2013. máj. 9. 20:50
Mindenképp a garanciához meghatározzák, h. kivel szereltetheted be, de azt meg tudod kérdezni. Azt azért a helyedben előtte kérdezném meg, hogy a villanyvezetékek mennyire bírják ezt a terhelést, mert ez nem egy vasaló.. Nálam külön vezetéken van bekötve. A villanyóráról nem is beszélve...
28. forrest2010 (válaszként erre: 26. - Muizé)
2013. máj. 9. 14:27
Azt mondják egyenletesebben süt , lehet , nekem volt egyszer nagyon jó gázsütőm , az is sütött olyan egyenletesen , mint a mostani villany , pedig csak alsó lángja volt , és szerintem olcsóbb is volt a gáz működtetése .
27. szafaripók (válaszként erre: 24. - Forrest2010)
2013. máj. 9. 11:16
Ismerősünk hűtőt vett ilyen helyen: behorpadt az oldala (rakodásnál szintén), de a hűtőben egyébként semmi kár nem esett. Ráadásul pont az az oldala került a falhoz, semmi nem látszik belőle, tökéletesen működik...:)
26. Muizé (válaszként erre: 23. - Forrest2010)
2013. máj. 9. 10:54
Amúgy nem tudod véletlenül a villanysütő miért jobb mint a gáz? 10-ből 9 ember dícséri, hogy jobban megsül benne a süti, egyenletesebb a hő, ha már pirul az alja, sütheted csak felülről, igaz ez?
25. Muizé (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 10:52
Sajnos nem pesti vagyok, hanem miskolci, így nálunk az ilyen boltok száma kevés. Bár egyről tudok, ami közel is van, azt meg fogom nézni. Azért néztük ki a webáruházban, mert házhozszállítással is jó ára van, de azért majd szétnézünk még előtte, hátha lesz valahol akcióban.
24. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 10:52
Ezt a lehetőséget én is olvastam már a háztartási gépekről , végül is , egy ilyen külső probléma miatt az még működhet jól ugyanannyi ideig .
23. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:49
Nem tragédia , h nincs légkeverés , nekem a legjobb sütőmnél se volt , sőt még alsó-felső se , csak alsó , de isteni klassz volt benne sütiket sütni , azt + azért volt muszály kicserélni , mert a gomboknál eresztett , volt mikor bekapcsoltam a gázt és ott is égett , vettünk akkor másikat , mielőtt egy bablevessel mi is elrepültünk volna .
2013. máj. 9. 10:48
én karácsonyra kaptam elecrolux kombi tüzhelyet nálunk csak gáz szerelö jött bekötni a sütö zsinorját a konektorba beduktuk és jól müködik azota is
21. szafaripók (válaszként erre: 17. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:47

Hát, látom pesti cégnél nézted ki.

Érdemes volna szétnézned "szépséghibás" házt.gép boltokban is.

MI a mosógépet is ilyen helyen vettük anyukáméknak - annyi volt a szépséghibája, hogy a programgombon volt egy karcolás, ill. a márka matricáján - rakodáskor sérült. 30 százalékkal olcsóbban kaptuk meg.

A porszívónkat is ilyen helyen vettük - az azért volt "szépséghibás", mert a raktárukban rágcsálók megrágták az eredeti dobozt, ezért nem csillivilli feliratos dobozban árulták, hanem sima karonban. Jót röhögtem, és megvettünk egy 22 ezres porszívót 13ért...:)

Csomó ilyen van, vannak kifejezetten ilyen üzletek, esetleg keress rá, hátha kifogsz valami hasonlót!!

20. Muizé (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2013. máj. 9. 10:47
Mondjuk én most pont azért választok 4 gázégőset, mert jelenleg 3-as van, amiből csak 2 működik, és elegem van már abból, h ez lelassítja a főzést. :)
19. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:45
A garancia rémlik nekem is , de a mienk már kb 6-7 éves , akkor szerncsénk volt , h nem volt más gond vele , a 4-ik gázégő + amúgy se hiányzott , a régi is csak 3-as volt .
2013. máj. 9. 10:43
Garancia csak akkor van ha az ő általuk kijelölt szerelő teszi üzembe/bedugja a konnektorba ,és ráteszi a gázcsatlakozást. ez a sima gáztűzhelyre is vonatkozik. Általában 13000 ft +, nem elég ha megveszed a készüléket.
17. Muizé (válaszként erre: 16. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 10:42

Sajnos nem légkeveréses, ez az egyetlen "hátránya", viszont ennél többet nem tudunk fizetni ére, így erről a funkcióról lemondtam. A felső és alsó-felső sütés viszont nagy előny a karancshoz képest. :)


Sokan dícsérik a gorenjét és indesitet is amúgy.

16. szafaripók (válaszként erre: 9. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:34

Jól olvasom, hogy nem légkeveréses?

Nekem olyan volt, indesit, imádtam...:)

15. szafaripók (válaszként erre: 11. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:32

Attól függ, milyet vesztek. Mármint márkafüggő, hogy "hivatalos partner" szerelheti-e csak be, vagy "csak" annyi a lényeg, hogy szakember legyen.

Aki hozzánk jár házt. gépszerelő egyszer mesélte, hogy egy x márkájú mosógéphez nem nyúlhat, pedig nem bonyolultabb, mint a többi, de nincs meg egy olyan tanúsítványa, amit a cég csináltat meg azzal, aki szerelni akarja az ő gépeiket.

Így vagy megszereli, és elvész a garancia, vagy nem nyúl hozzá, és a tulaj vadászhatja a szerelőket...


Kombi tűzhelynél akkor csak a gázos szerelő jön ezek szerint...:)

14. Muizé (válaszként erre: 12. - Forrest2010)
2013. máj. 9. 10:30
Úgy tudom, garancia csak akkor van rá, hogyha márkaszervíz szerelője köti be. De majd rákérdezek.
13. szafaripók (válaszként erre: 10. - C6973617d3)
2013. máj. 9. 10:30

Na látod, kösz a kioktatást.

Feljebb már leírtam, hogy valóban nekünk villanytűzhelyünk volt, azért volt szükség rá...

2013. máj. 9. 10:29
Huha , ezt a szerelődolgot nem tudom , mert nálunk a családból jött egy gázszerelősrác , ő üzemelte be , de kérdezz rá az üzletbe , nekik tudni kellene , meg gondolom a használati utasításban van erről is valami .
11. Muizé
2013. máj. 9. 10:25
És ami még eszembe jutott, az az, hogy hivatalosan a márkaszervíz munkatársával kell majd beköttetni, gondolom a boltban ahol vesszük, majd tudnak ajánlani szerelőt. Ilyen esetben, amikor kombi tűzhelyről van szó, milyen szakember jön ki? Villany vagy gázszerelő? Az egyik az egyik részéhez, a másik meg a másikhoz nem ért, vagy igen?
10. c6973617d3 (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 10:23
Na látod rosszul tudod, az elektromos főzőlaphoz kell a három fázisú dugaljzat, a sima kombinált tűzhelyhez nem.
2013. máj. 9. 10:22

Köszönöm a válaszokat! Egyébként ezt a tűzhelyet néztük ki:


[link]

2013. máj. 9. 10:21
A villanytűzhelyhez lehet , h másik kábelezés kell , nálunk nem kellett semmi , elég volt a kombinálthoz a sima földelt konnektor , mint , ahogy a mosógéphez is , meg a hűtőhöz is , azt mondták csak , h lehetőleg ne hosszabbítóval oldjuk meg , de nem is kellett , épp a tűzhely fölött a falon van hozzá a konnektor , amit a férjem kicserélt egy 3-as osztatúra , h a felette lévő neont is legyen mibe bedugni . A gázcsőre a gázszerelősrác tette fel .
7. szafaripók (válaszként erre: 5. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:16

Hát, ahogy látom az előző hozzászólásokból, elég a konnektor is (ezek szerint a teljesen elektromos más). Hosszabítós megoldást viszont nem nagyon javasolnék, legalábbis ilyen kaliberű eszközhöz nem, amit ráadásul napi szinten használ az ember...

Villanyszerelőt hívj, igen, mert meg tudja neked mondani, hogy hogy a legegyszerűbb megcsinálni, ill. meg tudja mondani, hogy a vezetékeitek milyen állapotban vannak.

Én személy szerint nagyon félek az elektromos tüzektől, amióta egy ismerősömnek gyakorlatilag a falban kezdett égni a vezeték, olyan rossz állapotban volt már (panel), és a fél lakása kiégett...:(

6. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:15

Nem kérdeztél hüleséget , jobb előbb mint később ! Egy sima földelt konnektor kell hozzá , mint általában a mosógéphez is , hűtőhöz is ezt ajánlják .

Nekünk is kombinált van irtó mázlink volt mikor vettük , mert 40 v 50 e ft-ért kaptuk meg már néhány éve , mintadarab volt , se doboza már , se jótállás / azt utólag küldtek / de klassz dolog , nem zománcos , hanem fémborítású . Nagyon szeretem , hőlégkeveréses a sütője , viszont nálunk a 4 gázrózsából egyik hátsó sose égett , nem tudom miért . A gázra flexibilis / remélem jól írtam / csővel csatlakozik , könnyen kifordítható a helyéről , h a koszt alóla is ki lehessen takarítani , de gondolom ma már mindet így készítik . Szóval jó dolog nagyon .

5. Muizé (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2013. máj. 9. 10:11

Hű, hát ezt lehet megfogadom, mert a nyáron ugyan felújítás lesz, de vezetékelés, meg ilyesmik nem. És nem szeretném ha ez problémát okozna.


Kit hívjak? Villanyszerelőt?

4. szafaripók (válaszként erre: 1. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:06

A helyetekben először is hívnék valakit, aki ért hozzá, hogy a jelenlegi helyére be tudtok-e tenni olyat.

Mert nem elég egy sima dugalj, amibe bedugod, és működik, a miénknek pl. külön káblezése volt. Igaz, a lakás (új építésű társasházban) is úgy volt kialakítva, hogy eleve a falból lógtak ki neki a kábelek, de még így is kellett egy kicsit trükközni a férjemnek (ő ért az elektromos kütyükhöz...), hogy össze lehessen kábelezni, mert természetesen nem olyan kábel jött a falból, amire a sütő ki volt találva (csak elektromos, nem kombi egyébként). De valami szerelődobozos megoldással megcsinálta...

Szóval először szerintem nézzétek meg, milyen lehetőségetek van, mint hogy megveszitek, aztán szét kelljen barmolni mindent, hogy lehúzzák a kábelt...

2013. máj. 9. 10:06
Csak egy dugalj, esetleg hosszabbító (2S+F= "kétsarkú földelt"))
2. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Muizé)
2013. máj. 9. 10:02
Sima konektor legyen a közelben, nem kell semmi extra ;)
2013. máj. 9. 09:59

Sziasztok,


Gáztűzhely, vagy kombi sütő vásárlás előtt vagyunk. Jelenleg egy 100 éves Karancs gáztűzhelyünk van, szeretnénk egy mindennel ellátott, sok évre jól működő tűzhelyet venni.


A kérdésem az lenne, hogyha jelenleg gáztűzhely van beépítve, és most kombináltat veszünk, aminek a sütő része villany, ezt a beszerelésnél hogyan oldják meg? Kell-e valami kiépített villanyhálózat a gáz közelében? Vagy hogy vezetik el a villanyhoz?


Lehet nagy hülyeséget kérdeztem, de sosem vettem még tűzhelyet. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook