Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik budapesti piacon láttatok (szép) besztercei szilvát? Nem hiszem el a kofáknak, hogy kiveszőben lévő fajta. =) fórum

Melyik budapesti piacon láttatok (szép) besztercei szilvát? Nem hiszem el a kofáknak, hogy kiveszőben lévő fajta. =) (tudásbázis kérdés)


9. Skar
2010. szept. 3. 02:38
Idén is kellene szilvalekvárt főzni...
2009. szept. 5. 16:38
Igen, kiveszőben van. De itt vidéken újra divatba jött a lekvár végett. Nekem a kertemben 2 fa van ,közel 100 kilót termett. Pedig az egyik még nagyon fiatal fa.
7. Skar
2009. szept. 4. 17:36
Közben ha esetleg érdekel ez még valakit rajtam kívül, szólok, hogy a Hunyadi téri piacon észleltek beszterceit. :)
6. Skar (válaszként erre: 4. - Szaszy79)
2009. szept. 4. 14:21

Sajnos sok a pimasz, aki csak annak mondja, néha egész piros, gömbölyű szilvákra is!

És nem ültetnek/miért ne ültetnek újakat?

Vidékről írják épp, hogy náluk van sok helyütt, vödörszám szedik, de rajtam az itt nem segít.

Köszi legalább tudom, mire számítsak.

Azt hiszem, szerencsét próbálok holnap a Fehérvári úti meg a Fény utcai piacon, bár nem sok kedve van onnan cipelni 10-15 kg-t, de azokban reménykedem.

2009. szept. 4. 14:18

csatlakozom: "kihaló félben" lévő fajta...:(sajnos

nagyon ritka

itt Szombathelyen még van egy két "Öreg nénikénél"

2009. szept. 4. 14:15
Igazat adok a kofának (kertészmérnöknek tanultam), sajnos nagyon beteg az állomány, így ha találsz is piacon, az vagy még a maradék, vagy csak annak mondja! :(
2009. szept. 4. 14:12

Pedig sajnos az:( Mivel nagyon vírusosak az ültetvények és a nagyobb szeműeket jobban szeretik, mégha az ízük elég vizes.

De segíteni sajos nem tudok, mert nem járok piacra.

2. Skar
2009. szept. 4. 14:11
És a szilvalekvár csak abból jó.:) Tudjátok, az a hosszúkás, kék, hamvas fajta.
1. Skar
2009. szept. 4. 14:10
Melyik budapesti piacon láttatok (szép) besztercei szilvát? Nem hiszem el a kofáknak, hogy kiveszőben lévő fajta. =)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook