Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mekkora egy panellakás rezsije? fórum

Mekkora egy panellakás rezsije? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 27. 21:34
Sziasztok! Ez engem is erdekelne! Bp-i panel,de sztem a kerdesem altalanos,az egyedi meros lakasnal is kell vmi alapot fizetni,vagy pl telen-nyaron van futesdij?
2012. jan. 27. 17:42
A távhő függhet attól is, hogy melyik városban laksz, és melyik cég a távhőszolgáltató.Biztos, hogy jó az egyedi mérő, de mi régen háromszobásban laktunk és a földszinten és a társasház együttes fogyasztását is figyelembe vették és a lakás négyzetmétere szerint elosztották. Mi mindig kevesebbet kaptunk vissza, mint a többiek, gyakorlatilag egy szobát fűtöttünk és fáztunk.És 14.000,- volt a közös költség, mert megycsináltattuk a szigetelést, kicserélték az ablakokat és erre a tház hitelt vett fel.
2012. jan. 27. 12:10

legfontosabb infót kihagytad: HOL?

Országosan elég nagyok lehetnek az eltérések...


az sem mindegy, korszerűsítve lett-e már a ház, vagy ha ezután fogják csinálni, akkor kell-e fizetni az előtakaréssogágot - melyet sokszor a közös költségbe szoktak beleszámítani


a közös költség függ attól is, hogy hány emeletes a ház, van-e benne lift, van-e külön takarítónő, vagy a lakók oldják meg a takarítást...


Az egyedi mérő jó dolog, nekünk felére csökkent utána a fűtésszámlánk.(1. emelet)

2. Bcicus (válaszként erre: 1. - MaryJane)
2012. jan. 27. 12:09

A közösköltséget sok minden befolyáolja ahol alacsony ott kevesebb dolog van benne általában vagy nincs lift stb.

A hőmennyiségnértő jó dolog, lehetőleg szigetelt házban vegyél lakást.

2012. jan. 27. 12:03

Sziasztok!


Azoktól szeretnék kérdezni elsősorban, akik panel lakásban élnek, hogy kb mekkora a rezsije egy 40-50 m2-es lakásnak. (költöznünk kell és csak erre futja, de szeretnék tisztában lenni a rezsivel, hogy kb mire kell számolni.)


Nézegettem hirdetéseket, van ahol a közös költség 10.000 ft és van ahol 4500 ft. Utóbbi lakás 7m2-el nagyobb volt, mint az előbbi, mégis olcsóbb a közösköltség.

Illetve az egyedi hőmennyiségmérő jó? Erről is vegyes tapasztalatokat hallani.

Mire érdemes figyelni vásárláskor?


Köszönök minden tanácsot előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook