Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mekkora biciklit vegyek egy 6 éves gyereknek? fórum

Mekkora biciklit vegyek egy 6 éves gyereknek? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Zoé5
2018. máj. 7. 22:54
Köszönöm mindenkinek!Jelentem nálunk a ma volt a gyereknap! :-) Meglett a kis bringa.Gondoltam megosztom veletek.Egy Decathlonos B'twin 16-ra esett a választás:-) Szuper kis bringa, csak ajánlani tudom aki iyen cipőben jár!Nagy volt a boldogság!A fiam 15-20 perc alatt megtanult rajta menni pótkerekek nélkül :-) Szép estét mindenkinek!
30. Guruljka (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2018. máj. 5. 10:55

Tudom, hogy ezt tanácsolják. A nyeregben ülve általában városi forgalomban teszi le az ember a lábát, a zöldre várva. Vagy, ha tényleg csak rövid időre áll meg az ember. Talán akkor megbillentettem kicsit a bringát, hogy a talpam letehessem. Nekem az a biztonságos. Ezen a 35-ös talpon a lábujj még párnástul is túl kicsi felület... :D


Felnőtt koromban költöztünk falura, itt nincs lámpa. A biztonságérzet viszont az évek múlásával csökken. Most nagy gondom az új bringával a fel-le szállási probléma, mivel olyan 7 éve volt utoljára biciklim, közben már betöltöttem a 60-at... :D


Az a tuti, ha a gyerek is ott van, aztán meglátjátok.


Jó ez a táblázat! ☺

29. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 28. - Zoé5)
2018. máj. 5. 09:22
Szivesen!Nektek is!😊
28. Zoé5 (válaszként erre: 26. - Valakivagyok1984)
2018. máj. 4. 22:11
Ez szuper, köszönöm! Persze, viszem😊 mindenképp! Jó hétvégét!
27. Zoé5 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2018. máj. 4. 22:09
A napokban összehozzuk remélem😊 Köszi a tanácsokat, az infókat. Szép hétvégét!
26. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 21. - Zoé5)
2018. máj. 4. 20:24

Nekem pont a bicikli boltban mondtak h nem az a jo ha a teljes talpa leer.Hogy is irjam a “parnaig”kell leernie a labanak..

A lanyomnak is addig kelle emelnem amig ugy er le a laba mert ha a talpa leer akkor mar kicsinek erzi a bicajt pont ezert mondom azt h a bicaj boltban a 16osra es a 20asra is ultessd ra.Az a biztos ha viszed magaddal ugy nincs zsakbamacska😉

Nezzd ezt egy biciklibolt oldalan talaltam:



életkor tartomány* testmagasság lábhossz**

triciklik, járgányok 1,5-4 év között 80cm-től 35-42cm

hajtány (training bike vagy futóbicikli) 1,5-4 év között 85cm-től 26-42cm

12"-os gyerek kerékpár 2-4,5 év között 75-95cm között 35-42cm

14"-os gyerek kerékpár 2,5-5 év között 85-105cm között 40-50cm

16"-os gyerek kerékpár 4-6 év között 90-115cm között 45-55cm

20"-os gyerek kerékpár 6-10 év között 115-130cm között 55-63cm

24"-os gyerek kerékpár 8-12 év között 125-150cm között 60-72cm

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Zoé5)
2018. máj. 4. 19:32

Hátulra felesleges, mert a kézifékkel is meg tud állni szükség esetén. De ez az én véleményem csak.


Én azt nem tudom, és csak a gyerek fogja tudni megválaszolni, hogy a kontrafékes jobb-e neki, vagy a másik.


A kontrafékes drágább ma már, és egyre ritkábban kapható. Én abszolút a pártján vagyok, de ugye ahány bringás, annyi szokás.. :D


Egy hat éves kisbuksi még tapasztalatlan eleinte, de irdatlan gyorsan tanul. Szerintem majd ő tudja.

24. Zoé5 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2018. máj. 4. 18:46

Igen, erre én is figyelek.Azon gondolkodom, hogy kontrafékes bicajra lehet kézuféket is rakni-rakatni hátulra is? Fogalmam sincs... Úgy gondolom talán lehet. Nem akartam kobtrást de azt mondják a hozzáértők jobb a kicsiknek. De azért rakat ék előre is hogy megnyugodjon

😄

2018. máj. 3. 18:42

No, egy további szempont, meg is lepődtem ma.

vettünk használt felújított biciklit. Ahogy írtam, én középen emelem át a lábam a másik oldalra, úgy szállok fel. (Nem a nyereg fölött lendítem át.)

Az a bicikli, ami minden tekintetben megfelelt volna nekem, emiatt lett mégis a fiamé: belül a váz magas, hiába női a váz.

Amit végül nekem megvettünk, nem kontrafékes és nekem végül is nincs szükségem a sok sebességre. nem is tudom kezelni. De a sok közül nem volt több kontrafékes. Viszont fel tudok rá szállni, habár hozzá kell szoknom.

22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Zoé5)
2018. ápr. 30. 17:52
Persze. A 16-ost én is kinőttem, pedig nem lettem égimeszelő. :D
21. Zoé5 (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2018. ápr. 30. 17:47
Én is úgy akarom, hogy a tejes talpa leérjen mert akkor van egy biztonságérzete.Ilyenkor még úgysem ússza meg az ember, hogy ne cseréljen késöbb bicajt nekik.16ost veszek neki és viszem bizony magammal :-) Szép napot!
20. Guruljka (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2018. ápr. 30. 14:10

Minden gyerek más alkatú és másképp nő.


Én mindig úgy állítottam a biciklimet, gyerekkorom óta, hogy ne csak a lábujjhegyem érjen le.

Mert mindenki másképp is ül fel a biciklire. Van, aki a hozzá közelebbi pedálra teszi a lábát és a másikat átlendíti a biciklin. Van, aki felül rá és az egyik lábával a talajon "rollerozva" hozza mozgásba. Én úgy ülök fel, hogy a tőlem távolabbi pedálra lépek, azt le is nyomom, eközben felülök a nyeregre és a felemelkedő másik pedálra teszem a másik lábam.


Ha valami miatt megállok, miért ne állhatnék úgy, hogy a talpaim a talajon vannak, én meg épp csak a nyeregről szálltam le, a nyereg a hátam mögött van, fogom a kormányt. És mondjuk beszélgetek, mert ismerős jött szembe az úton.


Azért is menjen a gyerek. Ő meg a kerékpárboltos tudni fogják.

19. Guruljka (válaszként erre: 17. - Zoé5)
2018. ápr. 30. 14:02

Sosem értettem, miért pont a férfi bicikli ilyen veszélyes a "berendezésre". Nincs benne logika.


Pláne ha úgy állítják be a nyerget, hogy csak lekecmeregni tud róla, és a lába csak akkor ér le (pl. piros lámpánál), ha megdönti a biciklit.


A női bicikli váza, gondolom, a régi nagy szoknyák miatt olyan.


Szerintem gyereknél tényleg mindegy, persze ha a gyerek tiltakozik, hallgass rá. Ha haverokkal megy bringázni, ne cikizzék emiatt.

18. Zoé5 (válaszként erre: 13. - Anyucikóni)
2018. ápr. 30. 12:01
Nem, nem volt még neki csak futó.Nem volt rá igénye :-) Az az igazság, hogy imádott motorozni!Húzta nyúzta de már kicsi neki a legnagyobb is.A futóra sem űlt rá évekig.Csak miután kicsi lett a moci.Nem erőtettem.Ejött magától is az ideje...Most viszont már nagyon kellene! :-)
17. Zoé5 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2018. ápr. 30. 11:54
Rendben!Megírom mindenképp.Egy bicikiüzetben láttam egy nekem nagyon tetsző bicajt, neuzert 16ost lány vázast ugyan de iágoskék és repüős :-) Úgy gondolom iyen kis korban nem okoz gondot lány vázas sem egaább nem veri be a fütykösét:-) Jövőhétre tervezem a vásárást, megírom melyikre esett :-) Szép napot!
16. Anyucikóni (válaszként erre: 15. - Valakivagyok1984)
2018. ápr. 30. 09:14

Lehet csak olyan hülye látvány messziről :D mint majom a köszörűkövön :D :D :D

Én mondjuk mindig az előző árából vettem az újat max. 2-3ezer Ft ráfizetéssel. Így nem volt ráfizetés.

15. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 13. - Anyucikóni)
2018. ápr. 30. 09:02

Futobicikli utan siman megy a 20assal.En fiam 4evesen!mar a lanyom 20as bringajat hajtotta.

Neki 16ost vettunk de egy 6eves 1ev alatt kinovi tiszta penzkidobas.Erjen le labujhegyen a laba es tud vele megallni

14. 51c8cb4e90 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. ápr. 30. 08:48
Nem érdemes.
2018. ápr. 30. 08:43
115 cm, nem túl magas gyerek. Én a 16-os venném. Főleg hogy még nem volt neki tekerős bringája (???). Fiamnak volt 12-es, 14-es és most 16-os. Mind tekerős. Váltós nem kell egyenlőre. Ő is 6 éves.
2018. ápr. 30. 07:58
20 colosat
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Zoé5)
2018. ápr. 30. 01:01
Szívesen! És ha ráérsz, szívesen olvasnám, hogyan zajlott a nagy kiválasztás! :D Volt-e nagy öröm... ☺
10. Zoé5
2018. ápr. 30. 00:03
Köszönöm szépen a sok hasznos választ! Mindenképp viszem akkor magammal a gyerkőcök! Szép estét! Jó pihit!
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2018. ápr. 29. 22:38
A testmagasság sokat számít. Mármint a gyereké. :D És hogy milyen hosszú a lába. Nélküle biciklit venni nem igazán jó ötlet.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. ápr. 29. 22:26
Mi kisfiunk tavaly kapott papaektol egy18-ast, ami remekul allithato, marmint az uleset esa kormanyat is ugy,hgy,elotte 14-es volt agyerkocnek, de hamar hozzaszokott.
2018. ápr. 29. 19:56
Én azt a biciklit választottam ki magamnak, amiről leért a lábam, ha a nyergen ültem. Ahogy nőttem,a nyerget még lehetett emelni egy darabig.
6. rinike (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2018. ápr. 29. 19:51
Az én lányom is akkora (115 cm, 5,5 év). Most húsvétra kapott 16-os biciklit, de még nem mer vele menni, pedig megengedte, hogy a 12-es biciklijéről levegyük a kitámasztót húsvét után, és fél óra alatt megtanult kerékpározni. Gondolom, hogy ez annak is köszönhető, hogy ő is sokat futóbiciklizett. Egy ugyanakkora és ugyanannyi idős kis barátnője anyukájának tegnap láttam a kiírását a facebookon, hogy 20-as biciklit keres, ezek szerint az sem extrán nagy nekik, de azt nem tudom elképzelni, hogy egy ilyen pici gyerek 20-asnál nagyobb biciklivel menni tudjon. Szerintem a jelenlegi mérete a 16-os, amit valószínűleg nagyon hamar kinő majd.
5. Guruljka (válaszként erre: 3. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 19:09

Dodi, én az első féket leszereltem, mert megőrültem tőle. Gyerekkoromban más volt az első fék.Ennyit a technikai huzalomról.


Itt nálunk minden biciklit első-hátsó fékkel felszerelve árusítanak, és lámpákkal.


Nem a tulajdonos szereli a bringát, azt bevisszük a legközelebbi bicikliszerelőhöz, az garanciát is ad rá. A vásárlás utána garancia is akkor lép életbe, ha még új korában látta szerelő a gépet.


Nem biztos, hogy a 24-es kényelmes, nekem 16-os volt az első biciklim.

.

4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Pengő Gyöngyi)
2018. ápr. 29. 19:05

Vagy soha nem használja.


Sajnos divat a sok váltós, látsszon, hogy telik rá, de kevés gyerek használja.


Egy city bringa, 3-5 fokozattal elvileg egy kicsit dombosabb részen is elég. Az Alföldön mégis hova kellene a hegyi bicikli? (Mountain bike)

Szóval a lakóhely dönti el, és az is lehet,hogy a sok sebességgel dekorált bringa olcsóbb is.


Mindenképp el kell vinni a gyereket, a méret akkor dől el, ha rajta ül.

2018. ápr. 29. 18:55

A bicajokat a kerekei meretevel, amit colban merik foleg abbol kategotizaljak, a masik szempontha, hogy fiu e vagy lanynak lesz.

A fiatalabbaknak alltalaban a 24 colos kerekuekkel kezdik, majd a kovetkezo meret a 26 colos kerekuek.

A kovetkezo kerdes, szerintem az, zsebed melysege. Kovetni akarod a ket-harom evenkent jovo bicaj cseret, mert a gyerek kinovi a kissebb bicajt, vagy van testvere, unoka testvere, aki tovabb tudja majd hasznalni a kinott bicajt.

Rajtatok fugg, melyik utat valasztjatok.

Ha a gyereknek van technikai huzalma, olyant valasszal, amin a hatso fogaskerek valtoja is legyen!

Persze, elso-hatso fekei is legyenek!

Az elso lampat, a hatso piros lampat, meg az elemeket hozza kesobb is meg lehet venni, hogy a rendorseget is eltudjatok a haztol tartani.

Ha meg nincs a haznal egy levego pumpa a gumokhoz, azt is ajanlatos beszerezni...

A szinet mar a hasznaloja valassza ki.

Nekem ezek lennenek az irany vonalaim...

2018. ápr. 29. 18:14
Szerintem egész nyugodtan. Ha futóbiciklizett, nagyon hamar meg fog rajta tanulni tekerni, a váltó meg csak egy dolog, beállítod neki egy sebességre, aztán ha már biztonságosan megy a bringázás, akkor úgyis megtanulja kezelni azt is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook