Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Méhészkedés fórum

Méhészkedés (beszélgetős fórum)


1 2
18. MarcsiD (válaszként erre: 16. - 99c6cef036)
2011. jan. 6. 08:10

Ha, jo az év... A tavalyi nem arrol volt híres méhész körökben...

én 7 családdal kezdtem, mára már 52 van. Szép lassan fejlődünk. Az első 2 év szinte csak tapasztalatszerzés volt (hozammal persze), de máig van mit tanulni.

2011. jan. 6. 05:06
Az jó ;) ;)
2011. jan. 5. 19:34
ha jo eved van 5csaladtol egy evben kapsz kb 50 kilo mezet szerintem az mar jo egy kezdonek es nembeszelve hogy meg hozhatnak uj csaladot[raj]
15. cukormeister (válaszként erre: 14. - Re11)
2011. jan. 5. 18:47
Erre gondoltam én is ;)
14. re11
2011. jan. 5. 12:43
Szerintem sem kell első évben 5 családnál több, hiszen ha beüt a krakk nem buksz annyit rajta és nem megy el egy életre a kedved tőle. Ha jövőre is megmaradnak, akkor vehetsz még melléjük.
2011. jan. 5. 08:19

Kezdésnek elég az a 4-5 család méh. Az igaz, hogy hozam az nem lesz sok, de ha valaki csak a pénzért csinálja, ne is kezdjen neki. Felesleges. Ezt szívvel kell csinálni. (az csak egy plusz, hogy ha jo év van, akkor keresni is lehet vele).

Azon a pár családon lehet gyakorolni, tanulni, megszeretni, aztán majd bővíteni, ha rátalálsz a szépségére.

12. cukormeister (válaszként erre: 9. - Sonysony)
2011. jan. 5. 05:58
NA igen,csak pénzben sem mindegy, hogy 3-4 család,vagy 20-30...
2011. jan. 5. 05:57
Minden tanácsot köszönök,aki hozzászól ;)
2011. jan. 4. 21:15
fokozatosan kell elkezdeni mert ha idokozben meggondolja magat vagy nem megy neki akkor nincs akkora vesztesege.en is elkezdtem 5 csaladdal de nincs hozza turelmemm es feladtam,de igazabol gondoskodast es odafigyelest igenyel,ne legyen kozel olyan helyekhez ahol kulonfele szerekkel permeteznek,legyen erdo a kozelben es viz,az akac nagyon fontos repce,napraforgovetesek es meg sokminden.
2011. jan. 4. 21:07

3-4 családdal nem érdemes kezdeni mert nem sokkal több a munkád ha 15-20-szal foglalkozol. A tapasztalatod viszont sokkal több. (És a méz is)

Bár én nem sokat foglalkoztam méhekkel de néhány ismerősöm méhészkedik. Tőlük hallottam EZT A BÖLCSESSÉGET. Tegnap is kaptam mézet. :)

2011. jan. 4. 17:32
Igen van,az idén megyek hozzá gyakorolni ;)
7. re11
2011. jan. 4. 14:50

Erdélyben élünk, pontosabban Kovászna megyében, szóval az erdő adott, viszont az idén ott szinte semmi gyűjtés nem volt az időjárás miatt.

Mivel akác és hárs erdő nincs a közelben költöztetni is szoktuk minden évben és bizony pár száz km-re kell menni ami nem kis pénz. Májusban virágzik az akác, szóval akkor ott vannak, majd utána a hárs és végül a napraforgó, de az utóbbi években az kimaradt. Augusztusban már itthon vannak a méhek. Akkor viszik fel az erdőbe őket vagy pedig a mezőre. Ősztől tavaszig pedig itthon vannak a kertben.


Van a közeledben ismerős aki tudna segiteni és tanácsot adni?

2011. jan. 4. 14:18

sziasztok!


Én gyógynövénnyel foglalkozom elsősorban,de a méheket a levendulára és a kamillára használom,én speciel meghalnék a méh csipéstöl de nem foglalkozom ezzel ha van kálcium.

És a levendula méz nagyon finom:d nyami-nyami:D

5. cukormeister (válaszként erre: 4. - Re11)
2011. jan. 4. 14:10

Merre csináljátok?

Úgy értem,hogy hol vannak a méhek?

Szokták költöztetni is őket?

4. re11
2011. jan. 4. 14:00

Szia


Nekünk is van elég sok családunk (százon felül), vagyis nagyapám meg apum foglalkozik velük, de én is ebben nőttem fel. Ha szereted nyugodtan fogj hozzá, de ne gondold, hogy csak nyáron kell foglalkozni velük. Mint minden más vállalkozás ez is lehet néha veszteséges, nem ugyanolyan a hozam minden évben.

Nálunk egész jól kiegésziti a keresetet, de csak és kizárólag ebből megélni nem igazán lehet. Szerintem hobbinak nagyon jó, és nem utolsó sorban pénzt is keresel vele. De emiatt a munkádat ne hagyd ott, mert nagyon sokan pórul jártak.

2011. jan. 4. 12:38

Szia!

Lenne egy pár kérdésem...

Szeretném elkezdeni..Nagyon az elején vagyok..

Kértem beutalót allergia vizsgálatra,hogy megnézzem,mennyire vagyok rá allergiás.

Mennyire éri meg vele foglalkozni?

Nem kezdenék sok családdal,talán 3-4-re gondoltam.

2011. jan. 4. 12:30

szia én itt vagyok:D

méhésszünk

2011. jan. 4. 12:24
Aki méhészkedik, és van kedve erről beszélgetni,az jöjjön ide légyszi!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook