Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Méhészet a szomszédban fórum

Méhészet a szomszédban (beszélgetős fórum)


1 2
29. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - 8d00a82c06)
2019. aug. 19. 16:29

Ha nincs aki az önkormányzatnál tudja a szabályokat...

írjatok email-t a polgármesternek, csatoljatok fotókat is.

Legyen nyoma, hogy gondotok van!

28. Mezei Virág (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2019. aug. 19. 16:26

Bemásoltam, nem kell semmit keresgélned. Tarthat a szomszéd méhet.

Nem engedném én sem...

27. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2019. aug. 19. 16:24

Bocsi, most ahhoz nincs türelmem, hogy a hatályos törvényt elolvassam.


Nekünk is volt néhány méh-családunk még a '60-as években, akkor bizony csak télire hozhattuk haza, de amikor a virág-gyűjtés időszaka (tavasztól-őszig) akkor városon belül nem lehettek a családok. Minden évben kint voltak egy ismerős tanyáján.

26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2019. aug. 19. 16:22

Ja, igaz.

Akárhonnan nézem a 4 méter még véletlenül sincs betartva .

25. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2019. aug. 19. 16:16
Olvasd el Napsugaram a 15. hsz-t! :)
24. andi6020 (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2019. aug. 19. 16:16
Dehogynem lehet.
23. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2019. aug. 19. 16:10

Tudomásom szerint lakott területen belül nem lehet méheket tartani. Ugyanis ez nem sertés, vagy kutya, amit be tudsz zárni, másrészt aki egészségileg érzékeny a méhcsípésre, annak komoly baja is származhat.

Márpedig az utcai járókelők, a hatodik szomszéd, akárki, nincs biztosítva arról hogy a méhek nem repülnek oda.

22. Mezei Virág (válaszként erre: 18. - Bozsu55)
2019. aug. 19. 16:09
Szerintem nem ismeri a szabályokat. De a törvény nem ismerete, nem mentesít.
21. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - Bless the child)
2019. aug. 19. 16:08

Ennyi. Aki szándékosan a szomszéd közelébe teszi akkor, mikor tudja, hogy allergiás, az egyszerűen aljasság. Aljasokkal pedig aljas módon kell bánni, mert mást nem ért. :(

A szabályokat neki is be kell tartania. De nincs, aki betartassa...

20. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 8d00a82c06)
2019. aug. 19. 16:05

Nem vagytok társasház. Azt a részt is bemásoltam.


A szomszéd kerítésétől 4 métert kell betartani.

2019. aug. 19. 15:58
Mi méhészkedtünk, de eszünkbe se jutott "hazavinni" a méheket
18. bozsu55 (válaszként erre: 10. - 8d00a82c06)
2019. aug. 19. 15:57

Ez nem feljelentősdi. Szabályt kellene tudni. Tarthat vagy nem, 5méterre vagy 15méterre?

Két ismerősömnek van, de ők településen kívül "zártkertben" tartják. Ők vagy szabály ismerők vagy békességben szeretnek élni.

17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 15. - Mezei Virág)
2019. aug. 19. 15:55
Mi semmit nem írtunk alá.
16. Mezei Virág (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2019. aug. 19. 15:54

De nem tartja be. :((

Aljaskodik szándékosan!

A méheket nyírnám ki utoljára. A baj az, hogy nehéz betartatni a törvényt. Főleg, ha nem is tudják az illetékes elvtársak/nők.

15. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2019. aug. 19. 15:52

Készíts fotókat a kaptárakról, hogy látni lehessen a távolságot a kerítéstől.


[link]


Mire figyeljünk a telepítésnél?

Törvényi előírásként a következő 3 főbb pontot mindenképpen be tartanunk, ha méheket szeretnénk telepíteni:


Legalább 10 méter távolságot kell tartanunk az úttól.

A szomszéd kerítésétől 4 métert kell betartani.

Ha társasháznál szeretnénk elvégezni ezt a műveletet, akkor a társasház összes lakás-tulajdonosától írásos hozzájárulásra van szükség.

A szomszédos Ausztriában 10 méterre kell lennie a kaptárnak a telekhatártól, ha közelebb van, akkor 2 méteres falnak vagy sövénynek kell ott húzódnia. A szomszéd engedélyére itt sincs szükség.

14. andi6020 (válaszként erre: 6. - Mezei Virág)
2019. aug. 19. 15:49
Ez mondjuk tényleg ritka szemét dolog. Főleg ha betartja a törvényi előírásokat.
13. Mezei Virág (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2019. aug. 19. 15:46

Amit tudsz, azt tedd meg. Pl. a kerítésre, vagy elé gyékényt lehet tenni. Nem megy át annyi méh, nem lát át. Az ablakra meg függönyt kell tenni.


Ha tulaj lesz, csak rosszabb lesz...


[link]

DARAZSAK ELLEN CUKROS VÍZ CSAPDA + méh


Mindannyian szeretnénk nyugodtan ülni a kertben, anélkül, hogy aggódnunk kéne a darázs miatt. A megoldás egyszerű: a kert széleihez helyezzünk pár szódavizes edényt vagy befőttesüveget. A vízbe keverjünk egy kis cukrot. A cukros-szódás vizet helyezzük el a kert különböző részeiben, ezek majd magukhoz vonzzák a méheket, a darazsakat és a legyeket, így békén hagynak minket és a vendégeink. Ha nem csupán távol akarjuk tartani őket, hanem végérvényesen is megszabadulni ezektől az állatoktól, akkor az üvegek belső oldalát kenjük be cukorral vagy mézzel, és a vízbe öntsünk egy kevés olajat. A méhek az édes ízeket megkóstolva megszomjaznak, és isznak majd az edényekben, üvegekben lévő vízből. Az olaj következtében viszont az elrepülés már nem olyan egyszerű, és leggyakrabban az odarepült teremtmények soha többet nem szállnak fel onnan. Mivel a méhek amúgy hasznos állatok, ezt a módszert inkább más fajta rovarokon használjuk.

12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 11. - Láthatatlanvagyok)
2019. aug. 19. 15:40
Közvetlen a tövében van.
2019. aug. 19. 15:38
Legalább 3 méterre kell lennie a kerítéstők a kaptárnak, úgy emlékszem. De lehet, hogy rosszul emlékszem.
10. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Bozsu55)
2019. aug. 19. 15:38

Én még ezzel (mással sem) nem voltam bent a hivatalban, mint mondtam nem vagyok az a feljelentgetős fajta.

Ha választ nem tudott adni a kérdésre akkor nem tudom hogy tudná-e tolmácsolni. Nem mindenki alkalmas a munkájára.

2019. aug. 19. 15:36

Vannak bizonyos szabályok, amik vonatkoznak rájuk, pl., hogy milyen távol kell lenni a kaptárnak a kerítéstől, meg ilyenek. Én azokat nézném meg, és ha megszegi, szólni, ha leszarja feljelenteni.

Ne légy szívbajos.

Nekem is volt allergiás rohamom méhcsípéstől, de nem tudom, hogy csak mert a fejemen csípett meg, vagy amúgy is lett volna, mert akkor jött elő, amikor a harmadik csípett meg azon a nyáron. Nekem a testvérem méhészkedett, megtanultam nem félni tőlük és nem kapkodni, nem menekülni, kb. húsz éve nem is csípett meg egy sem.

8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Mezei Virág)
2019. aug. 19. 15:34

Az még hagyján, hogy ilyen szemét. Csak bérli és mivel eladó lett azt hittük ez még fog szünni. Felhívta a szomszéd asszony a tulajt , erre benyögte, hogy nem csinál semmit, mert a bérlő élt az elővételi jogával, felőle azt csinál amit akar.


Azt már meg sem említem hogy a műhely faltól falig ablak. Belát a hálónkba is...

2019. aug. 19. 15:31

Beírtam:méhtarás szabályai... Olvass

Azt a méhészekkel foglalkozó nőt megkérni tolmácsolja a méhész felé a kérésetek ?

6. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 8d00a82c06)
2019. aug. 19. 15:28

Ez elég aljas dolog.

A szomszédoddal összefogva kellene intézni a dolgokat az önkormányzatnál. Fényképezd le a méheket az udvarodban!


Tudom, ritka szemét dolog, de a méhész által nem látható helyen, méhcsapdát készítenék. Ha egyszer direkt ilyen bunkó...

5. 8d00a82c06 (válaszként erre: 4. - Tidy)
2019. aug. 19. 15:23

Igen, de a kerítéshez teszi azt az édes kacatot amiről leszedi a mézet, amire jönnek a darazsak.

Nincs helyem ültetni oda semmit.

4. Tidy
2019. aug. 19. 15:21

A szomszéd felé ha magas növényeket (ami nem viragzik) ültetsz akkor nem arra fog repülni.


A darazsaknak nincs köze ahhoz, hogy mennyi méh van a közelbe

3. 8d00a82c06 (válaszként erre: 2. - Bozsu55)
2019. aug. 19. 15:13

A szomszéd asszony már volt bent, van is egy nő aki méhészekkel foglalkozik vagy mi a szösz, de érdemben nem segített. Most telefonált hogy, mint 2 allergiás fogjunk össze és csináljunk valamit. De mit?

Nem vagyok az a feljelentgetős fajta, de ez már tényleg sok(k).

2019. aug. 19. 15:08

Be kell menni a PolgárJenő hivatalba,(☺) és a szabálysértési osztály ad hivatalos választ.

Sajnos vannak esetek amikor el kell viselni dolgokat,mert mindenkinek más a fontos. Megértelek, nem jól körülmény.

2019. aug. 19. 14:47

Sziasztok!

Sajnos méhészet van a szomszédomban.

Méhcsípés allergiás vagyok, ráadásul a második szomszéd is. Ők összevesztek, így jelen pillanatban kb 15 élő kaptár van a kerítésnél itatóval . Ez szerintem veszélyeztetés . Be vagyok zárva a házba, mert a mi kerítésünknél is van kb 70 kaptár+ a belseje amiről már leszedve a mézet.

Minél többször kérjük, hogy csináljon vele valamit, annál veszélyesebb dolgot csinál.

A kaptárak nem szoktak itt lenni, de mióta veszekednek a másik szomszéddal azóta rengeteg. Csak telephelynek használta, itt pergette a mézet. A mi udvarunk is tele van már méhekkel és darazsakkal.

Mit tehetnénk?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook