Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a megtermékenyítés, beágyazódás jelei? fórum

Mik a megtermékenyítés, beágyazódás jelei? (tudásbázis kérdés)


24. zomilla2 (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
2019. aug. 9. 10:45

Elmentem és negatív lett, 1 tehát nincs terhesség....

Ez az esedékes előtt 6 nappal....

23. Ágio8405 (válaszként erre: 21. - Zomilla2)
2019. aug. 9. 04:40
Még korai. Na meg ha túl korán mész és van minimális elkezdesz örülni pedig esteleg csak kémiai terhesség és aztán meg jön a nagy csalódás hogy mégsem.
2019. aug. 8. 16:54

A teszt még szerintem nem mutatná ki.

A vérvétel pedig...azt tényleg nem tudom.

Nekem a 29.napon már mutatta az is, a teszt pedig a 28.napon. Amint pozitív lett, mentem is egyből az orvoshoz, tudott aznap fogadni. Uh még nem mutatott semmit (akkor még ilyen lelkes voltam, hogy rohantam azonnal orvoshoz), viszont adott beutalót laborba, amivel másnap reggel - tehát a 29.ciklus napon - mentem, és az már mutatta a magas HCG-t.

Én amúgy mai ésszel nem szúratnám meg magam :)

Vegyél egy érzékeny tesztet, amivel hétfő magasságában lehet nézni, hogy miujság :)


Bár tudom, az ember ilyenkor annyira izgul és kiváncsi, én aludni nem tudtam a vérvétel előtt :)

21. zomilla2 (válaszként erre: 20. - Magdi985)
2019. aug. 8. 16:43

Esetleg ha holnap elmegyek vervetelre, már kimutathatja?


Elvileg múlt hét hétfőn még nem volt repedés, másnap kellett együtt lennünk, tehát jó esetben kedd este találkoztak :))) onnan akkor 7 napig vándorol, és kezdődik a beágyazódás, jól gondolom? Tehát szerda óta eltelt 9 nap ami elég kevés, vérből is szerintem a beágyazódás vége mire kimutatja, jól gondolom?

2019. aug. 8. 15:57

A kezdet kezdetén szedtem terhesvitamint, de abbahagytam, mert kivétel nélkül mindegyiktől iszonyú nagy étvágyam lett.

Meg voltak persze a csodaszerek: méhpempő, barátcserje, amit el bírsz képzelni :)

Te szedsz valamit?

19. Magdi985 (válaszként erre: 18. - Zomilla2)
2019. aug. 8. 15:48

Nem szedek semmit.

Nekem olyan jók az eredmenyeim, hogy az orvos azt mondta, hogy maradjak az egészséges táplálkozásnál, rendszeres mozgásnál, az most bőven elég :)

Ha bekövetkezne a csoda, akkor elég lesz szedni plusz vitamint.

Az viszont igaz, hogy nagyon odafigyelek a szénhidrát szegény, sok fehérjéből, halból rostból és zöldségből álló táplálkozásra.

18. zomilla2 (válaszként erre: 17. - Magdi985)
2019. aug. 8. 15:06

Rendben majd utána járok!


Köszönöm szépen :)


Te szedsz valamilyen vitamint egyébként?

17. Magdi985 (válaszként erre: 16. - Zomilla2)
2019. aug. 8. 12:26

A ciklus első pár napjában néznek egy hormon sort, illetve a huszonegyedik nap körül is néznek ugyanígy egy hormon sort. Nem mindegy a női horMonok esetében, hogy a ciklus melyik részében nézik őket, mert az elején és a második felében is más a megfelelő szint. Azért kettő vérvétel kell.

A nőgyógyász ki tudja írni ezeket a vizsgálatokat, háziorvos ha jól tudom nem. Esetleg ha nem akarsz elmenni orvoshoz, akkor pl a synlab-nak van kifejezetten ilyen vizsgálati csomagja. Igaz azért fizetni kell.

16. zomilla2 (válaszként erre: 15. - Magdi985)
2019. aug. 8. 12:02

Még nem voltam!


Milyen kettő vérvétel?

15. Magdi985 (válaszként erre: 14. - Zomilla2)
2019. aug. 8. 11:52

Hogy vérből mikor mutatható ki leghamarabb, azt nem tudom.


Mellemen én nem vettem eszre semmit. Máson se, egyszerűen caak éreztem :)

Orvosnál egyébként voltál már? Én egy évet vártam és már bánom, mert hamarabb kellett volna menni. Nálam ugyan úgy tűnik, hogy minden rendben, de férjemnél nem. Párodnak is esetleg érdemes volna elmenni, egyszerűen csak mintát kell adni, és pár óra múlva kiderül az eredmény. Ha minden rendben akkor legalább megnyugszotok, ha meg nem, akkor rengeteg gyógyszer is más lehetőség is van amivel javítani lehet az esélyeket.

Első körben neked is kettő vérvétel lenne, amiből nagyon sok minden kiderül.

14. zomilla2 (válaszként erre: 12. - Magdi985)
2019. aug. 8. 11:07

Ohh igen, de igaz az a mondás, hogy egy nő két dologért képes mindent megtenni, hogy legyen gyereke vagy hogy ne legyen :)


8-9 hónapja de már kicsit türelmetlen vagyok :)


Egyébként abszolút stimmelnek a napok amit te mondasz, egyenként a vérből ha jól tudom hamarabb kimutatja, te tudsz erről valamit?


Melled egyébként semennyire nem volt érzékeny?

2019. aug. 8. 10:08
Mennyi ideje probalkoztok?
2019. aug. 8. 10:01

Lh teszt, Hőmérőzés és a nyák vizsgálta alapján egyébként gyönyörűen be lehet lőni, hogy mi mikor történik.

Csak sajnos az ember könnyen megszállottja lehet ennek, én emiatt nem figyelem már ezt.

Két három naponta együtt kell lenni, és akkor egy idő után teljesen biztos, hogy megfelelő az időzítés. Onnantól kezdve pedig a természetre van bízva.

Nyilván, sokat segít az esélyeken, ha monden egyes ciklusban tökéletesen van időzítve, de a saját példámról tudom, hogy egy idő után ez átcsap oda, hogy szinte az egész élet erről szól.

11. Magdi985 (válaszként erre: 10. - Zomilla2)
2019. aug. 8. 09:57

A beágyazódás a nagy találkozástól számított hat-hét nap általában.

A beágyazódástól pedig ugyan ennyi időnek kell eltelnie, hogy a legérzékenyebb tesztek ki tudják mutatni a terhességet, bár ez nem törvényszerű.

10. zomilla2 (válaszként erre: 8. - Magdi985)
2019. aug. 8. 09:48

Igen, ezt sokan írják, hogy egyszerűen érezték. Nem tudom, ilyenekbe bele sem gondolok :)


Nekem a 15. nap mondta az orvos, hogy gyakorlatilag bármikor repedhet, pár óra, nem tudom hogy akkor ha sikeres volt a találkozás, mikor lehet, lehetett a beágyazódás, ma vagyok a 25. nap, pár napja elmúlt a mensziszerű érzés, néha picit feszít de ennyi, ezért sajnos gondolom hogy nem volt sikeres a beágyazódás ....

2019. aug. 8. 08:20

Olyan nekem is szokott lenni, 14. és a 15. nap környékén, hogy valamelyik oldalon a petefészeknél szurkálást érzek. Talán az lehet a tüszőrepedés?

Viszont Ez olyan halvány kis érzés, hogy néha arra gondolok, Hogy csak beképzelem, vagy esetleg már annyira figyelem magamat, hogy valami kis bélmozgást gondolok annak.


Viszont amit az előbb leírtam, az nagyon is konkrét volt, azt nem beképzeltem. Nekem meggyőződésem hogy nálam az volt a beágyazódás tünete.

8. Magdi985 (válaszként erre: 7. - Zomilla2)
2019. aug. 8. 08:17

28 napos szabályos ciklusaim vannak.

Ez a 21-23.napon volt. 14.nap volt peteérés, lh teszt szerint legalábbis , ezért időben stimmelne, hogy az a beagyazodás volt.

Ezen kívül semmi más tünet nem volt.


A 28.napon pedig egyszerűen éreztem, lelkileg, hogy valami van, csináltam is a munkahelyemen egy tesztet, és pozitív lett :)

Nagyon szép volt :)


Mi is régóta vágyunk babára, pontosan tudom, hogy milyen, amikor az ember mindenbe kapaszkodna.

7. zomilla2 (válaszként erre: 5. - Magdi985)
2019. aug. 8. 07:41

Hány naposak a ciklusaid?


De ez az érzés napokig volt, folyamatosan?

Ezen kívül volt valami?

6. zomilla2 (válaszként erre: 3. - 15edb900b6)
2019. aug. 8. 07:39
Persze, teljesen igazad van, csak aki régóta vagyok babára, kapaszkodik, reménykedik és a legfontosabb, hogy bízik
2019. aug. 7. 18:55

Én egyszer voltam terhes, ami sajnos nem maradt meg.

Akkor a 21.nap körül azt éreztem, hogy mentem megjön. Meg is ijedtem, hogy bolondozik velem a ciklusom, ennyire hamar nem szabad menstruálni. Másnapra ez az érzés annyira erősödött, hogy tettem is be oda egy darab zsepit, mert biztos voltam benne, hogy megjön.

Pár nap múlva elmúlt.

28.napon pozitívat teszteltem.


Azóta se volt soha ilyen.

De hogy ez a beágyazódás volt-e, vagy se....ki tudja.

4. macskossz (válaszként erre: 3. - 15edb900b6)
2019. aug. 7. 18:32
Ez teljes mértékben így van. Nem vagyunk egyformák.
3. 15edb900b6 (válaszként erre: 1. - Zomilla2)
2019. aug. 7. 17:23
Szerintem fölósleges mások véleményét kérni terhesség témában.Mindenki máshogy terhes.Van,aki megérez olyan dolgokat,amit mások nem,és vannak olyanok akiknek semmi jellemző tüneteik nincsenek vagy olyanok,amit a legtöbben megtapasztalnak mégis teljesen normális és egészséges terhességük van.Felesleges ezen stresszelni magunkat,hogy en miert nem érzem ezt meg azt,amikor xy igen,vagy fordítva.
2019. aug. 7. 17:21
Az is lehet, hogy magát a tüszőrepedést érezted. Főleg, ha egyik oldalűn volt, ugyanüs a méh az középen van.Tüszőrepedés körül 1-3 napig simán van ilyen. Én is szoktam érezni. A beágyazódás ezt követően történik. Azt nem tudom pontosan, talán 5-8 nappal utána (erre a számra nem emlékszek pontosan), mivel a megtermékenyített pete még vándorol lefelé a petevezetékben a méhbe és ez bizony időbe telik. Tehát, ha például a 16-17. napon volt a tüszőrepedés, akkor lehet, hogy csak a 21-23. napon ágyazódik be.
2019. aug. 7. 13:40

Sziasztok!


Sok helyen olvastam a beágyazódás jeleit, sőt talán tapasztaltam is, viszont arra nem igazán, hogy ez meddig tart?! A pontosabban a kérdésem arra vonatkozik, hogy aki érezte, illetve volt jele, ez egy folyamatos szúró, feszítő érzés míg a nem várt napja el nem jön?


15. nap voltam UH ahol 24 mm-es tüsző, és 9 mm-és nyálkahártya volt ami elvileg nagyon szép. Ha megtörtént a nagy találkozás, az olvasottak alapján kb akkora éreztem is hogy szúr a jobb oldalam, ahol volta a domináns tüsző, illetve fájt napokat a derekam, határozott belenyilalások voltak majd egyik nap teljesen abba maradt.

Kérdésem az lenne hogy ez vajon mennyire jellemző? Vagy ez ilyenkor rosszat jelent? Aki érezte, onnantól kezdve sokáig meg volt ez az érzés? Jól tudom, semmi nem biztos, csak kérdezek, próbálok bízni benne, érdeklődöm, és ebben várom a vélemenyéket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook