Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Megtakarítás manapság fórum

Megtakarítás manapság (beszélgetős fórum)


1 2
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2018. júl. 26. 15:52
Azt bezzeg közölte, hogy 24 évesen 400 ezer Ft vésztartaléka van... :D
12. lapbarna (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 15:50

Képes vagy megkérdezni, más zsebében mennyi van, de annyi vér nincs a pucádban, hogy a lentebb feltett kérdésekre válaszolj (mennyit keresel, mióta dolgozol, egyedül élsz, vagy szülőknél, stb).

Nem értem, miért kérdezel ilyet? Tudni akarod, elvered-e a pénzt, vagy sírni akarsz, hogy milyen keveset keresel?

Nyaralni mész akkor? Vagy az "ciki", ugye?

2018. júl. 26. 15:23

Kb. 1 MFt szokott lenni, ami biztos háttérként ott van számlán, ebből fedezzük az éves többletkiadásokat, amik az életen és a rezsiköltségeken felül keletkeznek, pl. a lakásfelújítással kapcsolatos költségeket. Ez az összeg és a stabilitás viszont nekünk is hosszú évek munkájával jött össze, most pedig igyekszünk szinten tartani.

A munkabér mellett egy ügyes kezű, talpraesett, szorgalmas ember még sok lehetőséggel tud pénzt keríteni innen-onnan. Azért most már stabilabb a gazdasági helyzet, mint mondjuk pár évvel ezelőtt.


Spórolni is lehet, pl. az ételen: mi menüt rendelünk, napi két adagot, egyik vacsorára, a másik másnapra ebédre. Bőven jól lakunk belőle ketten.

Áramon: kicseréltünk minden régi villanykörtét ledre, már vissza is jött a befektetett pénz (kb. fél év alatt), tehát innentől megtakarítunk vele.


Ilyesmik jutottak hirtelen eszembe. Mindemellett vagy mindezek figyelembe vételével egy felső-közép kategóriás életet élünk. Luxus kiadásaink nincsenek, de minden megvan, ami kell.

10. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2018. júl. 26. 15:08
Én azt nem is értem.:(
9. Amaunet (válaszként erre: 7. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 15:03
Nem, sajnos nem csak te. Nézd meg a segélyt várók topikját, hogy pörög!
8. simple (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. júl. 26. 14:44
Én is így gondolom. Meg kell nézni, hogy mennyit akarunk félretenni, azt el kell tenni, és a maradékból gazdálkodni. Ha költekezünk, és a végén akarjuk félretenni ami marad, akkor rendszerint nem marad semmi.
2018. júl. 26. 14:00
Jó nektek,hogy tudtok félretenni...Én élek már csak úgy ebben az országban,hogy a rezsi,kaja,létfenntartás elviszi a havi fizut és marad 4-5 ezer ft ho végére?
6. Borzolo (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 13:43

Mivel nem ismerjük a bevétel-kiadás adataidat így nem tudni "ciki-e".

Szerintem beállítottság kérdése is a dolog, hogy tudsz-e félretenni. Én gyerekkoromban a zsebpénzemet is félretettem, most is van vésztartalékom (kb vissza tudnám fizetni a maradék lakáshitelt, ha kellene). Csak akkor költekezek, ha valamire tényleg szükségem van, csak azért mert lenne rá pénzem nem veszek semmit. Persze más, ha a lakbér-rezsi-kaja elviszi a fizu nagy részét, úgy tényleg nem lehet félretenni, vagyis csak minimálisan.

5. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 13:37
Ha 24 éves korodra mondjuk azért nincs nagyobb tartalékod, mert nemrég végezted el az egyetemet, akkor ez teljesen rendben van. Az is érdekes kérdés, hogy mennyi fizetésből nem tudsz annyit elrakni, amennyit szeretnél. Ha nem vagy elégedett a fizetéseddel, akkor meg körül kell nézni, hogyan tudnál jobb munkához jutni. Esetleg képezni magad, hogy magasabb pozíciót tudj betölteni.
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 13:34
No, meg mióta dolgozol?
3. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 13:24
Az sem mindegy, hol laksz; szülőknél, albérletben, vagy már saját lakásban?
2. globus (válaszként erre: 1. - Zsombor1988)
2018. júl. 26. 13:07

Erre nem fogsz választ kapni.

Tartalékképzés úgy lehetséges, hogy már az elején "eldugod" azt a részt, amelyet félre szeretnél tenni. Ha maradékot teszed félre, általában nem sikerül.

2018. júl. 26. 13:00

Sziasztok!

Sterintetek ciki,ha a mostani fizetésem nem engedi,hogy félre tudjak tenni belőle? Elszomorít,hogy 24 évesen 400 000 Ft vésztartalék9m van,amihez nyúlni tudok.

Nem szeretnék senkit faggatni,de nektek mennyi megtakarításotok van,ha beüt a krach...?

Köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook