Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megszakításos védekezés mellett eddig nem volt baba. Lehetek meddő? fórum

Megszakításos védekezés mellett eddig nem volt baba. Lehetek meddő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. 3a5c305959 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2014. dec. 2. 14:33

Nem, nogyogyaszati ellenorzes nem art, bar nagyon hasznalni sem hasznal, hiszen egy sima nogyogyasz nem fog szabad szemmel belatni a meh-be. Egyebkent meg nem ez irtad a kommentedben hanem hogy "meg ha gyereket szeretnétek, illik a párodnak is előtte elmenni megvizsgáltatni magát."

Erre irtam hogy szerintem felesleges.

32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - 3a5c305959)
2014. dec. 2. 14:02
Már rágörcsölt a témára, éppen írta, az abortusza miatt. Egy nőgyógyászati ellenőrzés soem árt, nem? Amúgy is el kell járni legalább évente.
31. 3a5c305959 (válaszként erre: 29. - Zebracsikó)
2014. dec. 2. 13:25
En egyenlore tuti nem mennek semmifele kivizsgalasra, es a pasimat sem kuldenem. Meg el sem kezdtek probalkozni es maris ragorcsoljenek a temara, ugy hogy nagy valoszinuseggel semmi bajuk? Semmi ertelme.
30. 3a5c305959 (válaszként erre: 27. - Dorkaah)
2014. dec. 2. 13:24
Ertem hogy aggodsz de egyenlore nem igazan van okod. Majd ha mondjuk fel eve probalkoztok sikertelenul, ugy hogy rendszeresen van menzeszed es ket naponta egyutt vagytok, akkor esetleg elkezdhetsz gondolkozni ilyesmin. Akkor sem valoszinu hogy az abortusz miatt van gond.
29. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Dorkaah)
2014. dec. 2. 12:32

miért nem vizsgáltatod meg magad?


AZtán meg ha gyereket szeretnétek, illik a párodnak is előtte elmenni megvizsgáltatni magát.


Sok férfi azt hiszi, hogy elég, ha a nőbe kukkantanak be, pedig ugyanannyi %-ban kellenek ők is a terhességhez, mint a nő.

28. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Dorkaah)
2014. dec. 2. 12:29
az, hogy egyszer teherbe estél, nem jelent semmiféle extrém termékenységet
2014. dec. 2. 12:28
Igazábol az abortusz miatt aggodok én :(
2014. dec. 2. 12:09
Menjetek el 2 hétre valahová. Igen gyakran szokott "következménye" lenni a pihenésnek :)
25. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - Dorkaah)
2014. dec. 2. 12:02
Egy abortusznak nagyon nagyon ritkan van ilyen komplikacioja. Persze hogy regeneralodik! De ezt nagyon egyszeru am kideriteni egy 3D-s uh-al egy meddosegi/veteles klinikan.
2014. dec. 2. 11:54
Pont a kompikáckompikáciok miatt aggodok :/ Nem is tudom mekkora a kockázata egy 7 éves abortusz? Ez idővel ez regenerálodik ??
23. NLbaby
2014. dec. 2. 10:50

Igen, lehetsz akar meddo is. En soha nem szedtem fogamzasgatlot. Szinte mindig napra pontosan menstrualtam, van ovulaciom, atjarhatok a petevezetoim, nem vagyok tulsulyos es meg sem sikerul teherbe esni. Paromnal is minden ok.

Igazabol megtudni, hogy meddo vagy-e csak ugy fog menni, ha elkezdtek elesben probalkozni. Ha a parodnal nincs gond, es nem sikerul, akkor valoszinuleg meddo vagy.

2014. dec. 2. 10:27

Szerintem nem vagy meddo, lasd mar voltal terhes. A pasidrol ugyanezt nem lehet elmondani. Viszont en nem idegeskednek ezen a helyedben. Olyan sok nővel talalkozok aki PCOs, pajzsmirigy problemas, elhizott stb mind mind olyan dolog amitol csokken a termékenység, aztan megis tok hamar teherbe esnek. Nalad meg elvileg nem is all fent semi ilyesmi. Ja, es a termékenységnel nemcsak az van hogy valaki igen vagy nem. Egyre tobb par kuzd mostanaban a csokkent termekenyseggel (subfertility). Ha jol tudom egy ev sikertelen probalkozas utan minosul egy par annak.


Nekem az utolso babam ugy csuszott be hogy egyszer megszakitassal voltunk egyutt a parommal es nagyon vigyazott. Ez volt a harmadik balesetunk. En is nagyon termekeny vagyok. :-)

21. Dorkaah (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2014. dec. 1. 16:37
Mint irzam az első hozzászulásba volt egy abortuszom. Akkor egy szakadt óvszer volt a ludas. Pedig vettem be esemény utánit :/
20. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Dorkaah)
2014. dec. 1. 14:42

Honnan gondolod, hogy elég termékeny vagy??


És akkor meg miért kérdezed a címben, hogy lehetsz-e meddő?


Amúgy persze, lehetsz.

2014. dec. 1. 14:15
Nalunk 9 evig nem volt majd elsore osszejott mind 2 amikor akartuk. Viszont sajnos bejott igy egynem kivant terhesseg is azota gumi es megszaitas ugyh ésszel ezzel!
18. cirmoscicajaj (válaszként erre: 15. - BoBi86)
2014. dec. 1. 13:04
köszönöm! :)
17. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Dorkaah)
2014. dec. 1. 12:29
Mi kb 8 evig megszakitassal vedekeztunk csak, majd ugy dontottunk egy nap, hogy gyereket szeretnenk es elsore osszejott! :) Erdekes, mert ilyen gondolataimm nekem is voltak, hogy talaln meddo vagyok, mert az nem lehet, hogy nem csuszik be 8 ev alatt a baba veletlenul, de aztan kiderult, hogy csak nagyon ugyes a parom! :)
2014. dec. 1. 10:41
Gondolom men lesz baj és simán mennifog. Remélem :) Bár kétségeim vannak a baba dologal kapocsolatba, azért várunk :/
15. BoBi86 (válaszként erre: 14. - Cirmoscicajaj)
2014. dec. 1. 08:22

Határozottan nem!

5 hónap még simán "belefér". Tudom, hogy idegőrlő de még abszolút benne van a pakliban.

Az időpont sem mindegy (minden nap sem jó összebújni!), a testhelyzet sem mindig mindegy (pl.hátrahajló méh) illetve sok-sok tényezőnek kell stimmelni. Próbálkozz esetleg a hőmérőzéssel, ovu teszttel és ha pár hónapon belül nem sikerül azért nézzen meg orvos. Gyors gyermekáldást kívánok! :)

14. cirmoscicajaj (válaszként erre: 1. - Dorkaah)
2014. dec. 1. 07:44
Én is ugyan ebben a problémában vagyok,július óta próbálkozunk,de nem jön össze.Már nagyon kivagyok.előtte csak megszakítással védekeztünk 5 évig.Ez még "normális",h 5 hónapja nem jön össze,vagy menjek orvoshoz?Úgy gondolom,h ha mindkettőnkkel rendben van minden akkor elsőre összejött volna,nem?
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dorkaah)
2014. dec. 1. 07:30
Védekeztél, nem? :D
12. pk86
2014. dec. 1. 07:07
Egyik barátnőm elég felelőtlenül viselkedett, megszakításos módszerrel csinálta alkalmi partnerekkel és a megszakítás se mindig jött össze. Nagyon féltem, nehogy teherbe essen ( meg persze a nemi betegségektől is), de szerencsére nem lett baj. Aztán férjhez ment, gyereket akartak és nem sikerült nekik 2 évig. A petevezeték átjárhatóság vizsgálat hozta meg nekik az eredményt, szóval el volt neki záródva a petevezetéke, amit a vizsgálatkor átmostak, ezután rögtön teherbe is esett. Azt viszont nem tudom, teherbe esett volna-e, ha nincs neki ez a nőgyógyászati probléma.
2014. dec. 1. 06:52

A megszakításos védekezés túl van misztifikálva, csak akkor eshetsz teherbe ha elbénázza a párod. Az előváladék eleve nem tartalmaz spermiumot csak akkor ha előtte már volt ejakuláció rövid időn belül és pl nem vizelt a pasi.. mert ugye az semlegesíti.. de ha marad is spermium, nagyon minimális az esélye, hogy az előváladékban maradottak képesek megtermékenyítésre. Nem csak a kezdősebesség hiánya miatt, hanem mert a megtermékenyítéshez nem egy spermium kell hanem sok.. egy csomó segít lebontani a petesejt körüli burkot, hogy az a bizonyos EGY bejuthasson.


Amúgy a legújabb kutatások szerint nem csak önmagukon múlik ez a dolog hanem a szervezeten is, ugyanis idegen anyagnak vannak tekintve, ergó a spermiumok azonnal le lesznek vadászva a méhen belül, és millió számra pusztulnak el, csak kevesen jutnak el a petesejtig.. tehát a matematikai esély ezáltal is nagyon csekély.


Szóval ha a párod képes uralni a testét, akkor nem valószínű, hogy teherbe esel.. mi is így védekezünk évek óta.. de 3 gyerekünk van, szóval nem vagyok meddő.. csak nem megszakítás mellett fogantak hanem élesben..

10. pink habroló (válaszként erre: 1. - Dorkaah)
2014. dec. 1. 06:51
Mi is megszakítàssal védekezünk, soha nem is védekeztünk máshogyan. Amikor eldöntöttük a férjemmel, hogy babát szeretnénk akkor 8 hónap próbálkozás után sikerült.
2014. dec. 1. 06:40

Én mióta nemi életet élek megszakításos módszerrel védekezek.És 28 éves vagyok.És két gyerek anyukája vagyok akik a tervezéstől számítva az első alkalommal megfoganntak. :-)Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni,hogy meddők vagytok,egyszerűen csak ügyesek voltatok:-)

Baj akkor lenne ha próbálkoznátok és ennyi idő alatt nem sikerülne.

8. Dorkaah (válaszként erre: 7. - Bessyna)
2014. dec. 1. 01:23
Hát sok kvt is én iszom :) a páron probál egézséges életet élni. Viszont beteges vékony és nem is a legszebb. Nem egy tenyész bika. Nem is a külseje miatt szeretem:) Azt mondja ha ő lenne a természet, a ronda génjeit nem engedné átadni.
2014. dec. 1. 01:19
Mi a párommal 3 évig a megszakításos módszert alkalmaztuk, sőt az utolso 1,5 évben megszakítás nélkül történt és nem estem teherbe. A páromról tudni kell, hogy naponta megivott kb 5 főzött kávét, viszont szeptemberben elmentunk egy hétre nyaralni, ahol csak 3 in 1-ben "kávét" ivott és meg is fogant a kisbabánk, aki már 13 hetes! Nemrég olvastam csak, hogy a túlzott koffein fogyasztás milyen rossz hatással van a nemzőképességre.. utána esett le, hogy miért pont nyaraláskor sikerult :)
2014. dec. 1. 01:15
Amugy elég termékeny vagyok. Anyukám is egyedülálóként 35 évesen lett terhes, nem akarta megtartani. Sirva ment a nőgyászhoz pozitiv tesztel. Ugye benent mondta hogy terhes. A doki meg azt mondta szépen fejlödik a kislánya. 28 hetes terhes volt. Szedte mellete a gyogyszert, duci nem látszott rajta nem is érzte csak egyszer csak nem jött meg neki. Kiborult hogy milesz, pont lett jó állása. Ma már 6 éves :) Anyu nem adná semmi pénzért azt mondta jol elbujt mert nagyon meg akart születni :)
5. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Dorkaah)
2014. dec. 1. 00:55

Azért, mert 3 év megszakításos védekezés mellett még nem estél teherbe, néhány "baki" ellenére sem, nem jelenti azt, hogy bármelyikőtök is meddő lenne. Lehet ez simán szerencse is - ha eddig nem akartatok babát. :o))

Majd akkor kezdjetek aggódni, ha már eldöntöttétek, hogy babát szeretnétek, és védekezés nélkül sem jön össze legalább egy évig.

2014. dec. 1. 00:44

Nálunk hasonló volt a szituáció jópár évvel ezelőtt. Megfűszerezve egy nőgyógyászati betegséggel. Hasonlóképp 16 évesen volt egy megszakításom pedig fogamzásgátlót szedtem. :( Utána 20 évesen az orvosom közölte, hogy ne szedjem a gyógyszert mert hormon problémáim vannak és idült kismedence gyulladásom. Közölte hogy kb. 2 évet kellene szánnunk a gyerekgyártásra asszisztált úton szóval jelentkezzek majd időben. A gyulladás elmúlt hamar, gyógyszert nem szedtem, a hormonokkal nem foglalkoztam. 2 évig ment mindez ami alatt nem is védekeztünk mert ugye minek?! Cigiztem is... Aztán egyszer feltűnt, hogy az amúgy rendszertelen ciklusommal már mindenképp illett volna találkoznom, elmentem egy tesztért az orvos előtti napon ami egyből pozitív lett. 2 hónapos voltam már. :) Azóta nagyfiú lett a kis spontán sumák babym. :)

Most mikor eldöntöttük, hogy kistestvért szeretnénk első alkalommal sikerült. Már 22 hetesek vagyunk. :)

Szóval szerintem semmit nem jelent hogy nem csúszott be véletlenül a baba megszakításos védekezés mellett. ;)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook