Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meggy- és cseresznyebefőtt, ki hogyan szokta? fórum

Meggy- és cseresznyebefőtt, ki hogyan szokta? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 31. 16:50
Amennyi kg. a meggy annyi 1/2 kg. cukor,persze magozott meggy,24 óra állás, ja egy kis szalicilt is bele keverek,másnap üvegekbe lével felönteni csipet szalicil,tökéletes.A maradék lé málnának,ha letisztul.
11. Lolita63 (válaszként erre: 9. - Debóra)
2011. jan. 31. 16:39
Én is így szoktam csinálni:)
2009. jún. 20. 16:41
ez így elég cukrosnak hangzik, ha üvegbe teszem és rá pár kanál cukor, nem túl édes, és a lé is biztos elég.a forró leves öntögetés nekem macerássab, a gőzölés tisztább meló.
2009. jún. 20. 16:38

Pont ma csináltam meggyet.

2 liter vizhez 80 dkb cukrot tettem fazékba forrni és hozzáöntöttem a meggyet.

Amikor gyöngyözika teteje, levettem a tűzről. Üvegekbe tettem a meggyet és felöntöttem a levével. Tetejére pici szalicil és be a meleg dunsztba. Reggel kiveszem és teszem a polcra.

2009. jún. 20. 12:16

nálunk ez a gőzöléses jött be, soha nem romlanak meg a befőttek, ha valami mégis történik velük általában azért mert a kupak nem jó,elgörbült használt stb.De a hőkezelés nagyon jól tartósít.

szoktunk úgy elrakni meggyet hogy kifejtjük, és bőven megcukrozzuk+tartósító(vagy rum a tetejére) ezt nem szoktuk gőzölni,sütikbe jó szokott lenni.

2009. jún. 20. 10:23
Az egyik könyvemben olvastam, hogy meggyet lehet eltenni szódavízzel. A megmosott meggyet az üvegekbe töltjük egy kis cukrot teszünk rá , majd megtöltjük szódavízzel (csak a bolti jó)lezárjuk és a helyére tesszük. Hónapok múlva olyan lesz, mint a rumos meggy. Én még nem próbáltam nem tudom milyen lehet.
2009. jún. 20. 10:17
én is így teszem el, én nem szoktam bele rakni szalicilt sem. Idén édesítővel raktam el. A meggy az isteni finom lett - egy kis szegfűszeget és fahéjat is szoktam belerakni. A gyerekek nagyon szeretik. Nekem jobban ízlik mint a cseresznye.
5. e28ddc7c9b (válaszként erre: 3. - Napsugi60)
2009. jún. 20. 10:16

Nem, mivel a víz lehülés közben átveszi a száraz dunszt szerepét.

Én mindig este szoktam dunsztolni, reggelre kihűl és lehet a helyére pakolni. Nem kell a nehéz lábast cipelni.

4. ében11 (válaszként erre: 2. - Vaczila)
2009. jún. 20. 09:52
mi is így szoktuk,de szalicilt teszünk bele vagy semmit(gyerek miatt)-2-3 évig is eláll, a gőzölés jól rászorítja a kupakot-vákuumos lesz.
3. Napsugi60 (válaszként erre: 2. - Vaczila)
2009. jún. 20. 09:47
És akkor ezt a változatot már nem kell száraz dunsztba tenni?
2009. jún. 20. 09:36
Én cseresznyét szoktam befőttnek. A tisztára mosott szép egészséges nem túlérett cseresznyét üvegekbe rakom úgy, hogy 2-2 kanál cukrot teszek az üveg aljára, közepére, tetejére. Felöntöm vízzel, kevés nátrium benzonátot teszek rá és lekötöm. Ezután kigőzölöm. Egy nagy lábos vagy fazék aljára konyharuhát rakok, ráhelyezem az üvegeket és közéjük is konyharuhát rakok, hogy nehogy összekoccanjanak és eltörjenek gőzölés közben. Felöntöm vízzel kb az üvegek 4/5 részéig. Alágyújtok. Forrásig hagyom egész lángon, ha felforr és az üvegek is gyönygyözni kezdenek, takarékra állítom a lángot és fedő alatt még 8-10 percig hagyom. A vízben hagyom kihűlni. Nekem így 2 évig is el szokott állni, ha nem fogy el közben.
2009. jún. 20. 09:04
Szeretnék egy eltenni meggyet és cseresznyét, várom az ötleteket, ki hogyan szokta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook