Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megbántam az abortuszt! Merjek szülni még 41 évesen? fórum

Megbántam az abortuszt! Merjek szülni még 41 évesen? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
31. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 12:49
Szerintem is aludjatok még erre. Nem terveztetek gyereket, csak becsúszott. A röntgen sugárzás esetleges következményeit nem lehet megjósolni mik lettek volna. Én nem biztatnálak ennyi idősen, hogy szülj még. Örülj a 2 szép egészséges gyerekednek inkább. Persze te tudod. Manapság divatos a saját gyerek nagyszülőjének lenni, de ez nem biztos, hogy jó. Szerintem csak a trauma miatt akarsz most gyereket, úgy gondolod enyhítené a fájdalmad.
30. Csipkerózsika (válaszként erre: 29. - 70c8cd4453)
2013. márc. 2. 10:49
Nem azt tette, mert azt hiszi, az önzés lenne...
29. 70c8cd4453 (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 10:37
Azt tedd amit a szíved diktál!!!!Én ugy gondolom hogy nem véletlenül jön az a baba!!:))
28. Liliomvirág71. (válaszként erre: 27. - A94ac54e89)
2013. márc. 2. 10:23
Jogos!
27. a94ac54e89 (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 10:19

Kidobtam egy pár cipőt, de nagyon megbántam.

Kéne vennem helyette egy másikat.

Hmm?

2013. márc. 2. 10:11

Többen írtátok, hogy miért nem az abortusz előtt gondolkodtam másként? Teljesen jogos a kérdés. Haragszom is magamra,talán kezeltetni is kellene magamat, hogy 41 évesen nem vagyok erős,határozottabb egyéniség. Ezt érzem...

A férjem teljesen rám bízta a döntést. Azt monda, ő maximálisan támogat,bárhogy is döntök. Ez normális szerintetek? Így én döntöttem. A tüdőszűrő mellett, a döntésnél azt is néztem, hogy én nagyon későn, majd 40 évesen, pályát módosítottam, és új szakmát tanultam. Akkor az volt az álmom, hogy még egyszer munkába,tudjak állni. Ugyanis nagyon sokáig voltam otthon. Most babákkal,kisgyermekekkel foglalkozom.:)

Ennek ellenére minden vágyam, hogy még egyszer átéljem a várandóság,szülés babázás csodás napjait.Lehet,hogy ez is ÖNZŐSÉG??? Csak magamra gondolok,hogy boldog legyek? Hisz már kétszer átéltem:) Segítsetek! Az eddigi válaszokat is nagyon KÖSZÖNÖM!

2013. márc. 2. 09:41

Sokan hivatkoztok a tüdőszűrésre, pedig általában a genetikai tanácsadáson nem szoktak egy tüdőszűrés miatt abortuszt javasolni. Úgy tűnik, hogy itt sem ez történt.

Tehát ha az a kérdésed, hogy merj-e terhességet vállalni, akkor azt gondolom, ha egy tüdőrtg miatt féltél, akkor ne merj. Mert lesz egy csomó stresszelnivaló a korod miatt, némelyik kedves orvos majd megjegyzéseket is tesz és a kromoszómavizsgálat (amniocentezis) eredményére való több hét feszült várakozás is bőven embert próbáló.


Szóval csak akkor vállalj gyermeket, ha az iránta érzett vágy jóval erősebb, mint a félelmeid.

Meg akkor, ha a férjed is maradéktalanul támogat ebben.

24. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 08:46

Tüdőszűrés után szerintem is kockázatos lett volna megtartani a babát, emiatt ne okold magad!

Hogy tényleg szeretnél-e még egyet,azt Te tudod eldönteni, de várj még, amíg az előző eseményeken túlteszed magad!

Józan ésszel döntsd el, ha már van két nagy gyereked, tényleg szeretnétek-e még egy harmadikat, vagy most élvezitek már lassan a pároddal a kettesben tölthető órákat!

23. belladonna3 (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 08:20

Ez nem bátorság kérdése,a helyedben én nem tenném!

De most komolyan:számít az neked a te korodban hogy ki mit mond?

2013. márc. 2. 08:13

A közös döntésnek volt alapja, hiszen voltál egy tüdőszűrésen is, ami bizony csinálhat rossz dolgokat. Nem hiszem, hogy azért takargatnak le bizonyos részeinket röntgennél, mert kíváncsiak arra, hogy jól áll e nekünk...


Valahogy ezen túl kell lépned, már nem tudsz ellene tenni, hiszen megtörtént és visszavonhatatlan.


Ha viszont szeretnél még gyereket, akkor vállalj nyugodtan. Nem fogsz kilógni a sorból, sokan vállalnak ennyi idősen gyereket. Ez ne tartson vissza, de ahogy @ntea is írta, jól meg kell gondolni, hiszen elölről kell kezdened, amin már túl vagy. Lesz e türelmed, energiád rá?

2013. márc. 2. 08:10
Miért nem gondolkoztál előbb?Szegény babát elvetetted egy hete,most meg másikat akarsz????? :( kövezzetek meg,de 41 évesen már el kellene tudnod dönteni mit akarsz,és mit nem!
20. Mókuska_57 (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 08:09
Én kihagynám. Nem a korod miatt, hanem gondolom végiggondoltad mielőtt abortuszra mentél. Most csak a gyász miatt gondolod másképp, majd elmúlik.
19. kisj (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 07:36

Hoztatok egy közös döntést, tehát most már ne bánd meg.

Biztos jó okotok volt így dönteni (a tüdőszűrésen kívül, mert én nem tartom valószínűnek, hogy csak ez volt az oka)

18. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 03:54

ezt fel kell dolgoznod! kerj segitseget!

tudom, hogy erezheted magad, pedig nincs gyerekem.

17. b486c9cf7d (válaszként erre: 16. - B486c9cf7d)
2013. márc. 2. 01:01

Persze ez csak egy masik oldalrol megkozelitese a feltett kerdesednek.

Nem tudom, hogy merj-e vagy se.

Az biztos, hogy egy tudoszuro utan en is aggodtam volna, ha kiderul, hogy terhes vagyok.

2013. márc. 2. 00:57

En most azt tanacsolnam, ha ilyenben lehet tanacsot adni, hogy elvezd, hogy nincs koszos pelenka, gyerekbomboles, tantrum stb. de foleg azert, mert en most ezt elem a gyerekeimmel.

Nem is az a kerdes, hogy mersz-e, hanem ujra elorol kezdeni egy gyerekkel, amit mar kettovel vegigcsinaltal, menne-e, nem lenne-e jobb most mar inkabb elvezni, hogy tobbet lehettek kettesben a ferjeddel es elheted az eleted bekeben, nyugalomban, aludhatsz nagyokat, nem kell plusz aggodalmakat bevallalni...

2013. márc. 2. 00:44
merj!
14. Csipkerózsika (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 2. 00:06

Simán belevághatnátok/belevághattatok volna...

De az a gyanúm, hogy a gyász és a bűntudat íratta meg veled ezeket a sorokat.

Ezt dolgozd fel és ki magadból először, aztán ha úgy döntetek, hogy vállaltok még egyet, akkor hajrá, de ne bűntudatból és ne a másik baba helyett tegyétek.

2013. márc. 2. 00:02
Én is csak bíztatni tudlak.Nekem ma 16 hónapos a kisfiam,akinek a bátyja 16 éves múlt,lassan 17 inkább.Én 37 vagyok,35 évesen szültem.Ahogy írták a többiek,heverd ki,legyél túl rajta,ne őt akard hanem egy babát,és akkor hajrá,én drukkolok.Sok 40 feletti ismerősöm szült.
12. Kuglófmazsi (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 1. 23:35

Nagyon sajnálom, ami történt!

Szeretnélek biztatni én is.

15 hónappal ezelőtt szültem egy kisfiút, 41 évesen. A kiírt napon, 4300 grammal, normál úton, 1.5 óra alatt született egészségesen, úgy, hogy a nővére pontosan 20! évvel idősebb!

Nagyon jó döntés volt! :)

Szép estét kívánok!

2013. márc. 1. 23:19

Ezt a kérdést jobb lett volna 2 héttel ezelőtt feltenned:-(

Vagyunk itt páran hasonló korúak, akik mit meg nem adnánk érte, ha "véletlenül" teherbe esnénk...

2013. márc. 1. 23:17
Hajrá!!! ;)
2013. márc. 1. 23:04
vagjatok bele.:) engem is 41 evesen szult az anyukam! :)
2013. márc. 1. 22:57

Én is sajnálom. Arra gondoltam, hogy esetleg nem e a gyász mondatja e ezt veled?

Egyébként meg minden további nélkül szülhetsz még.

7. 9dab75fa2c (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 1. 22:56

Sajnálom, szegényke!

Most már ezt nem lehet visszacsinálni, próbáld feldolgozni.


És igen, vágjatok bele, de csak akkor, ha nem helyette akartok, hanem egyszerűen babát akartok.

Nagyon sok sikert és jó egészséget kívánok Nektek!

6. Zizisicc (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 1. 22:55

Szerintem is aludjatok rá még párat. Úgy sem kell azonnal dönteni, gondolom, még kb. 5 hetet úgyis "pihenned" kell, legalább lesz időtök alaposan átgondolni, tényleg előről akarjátok-e kezdeni a babázást és mindent, ami vele jár.

:o)

2013. márc. 1. 22:53
Sajnálom. :-(
2013. márc. 1. 22:51

Szia!

Szerintem dolgozd ezt fel, nagyon fontos ez a része és aztán hajrá! Vannak internetes oldalak, ahol más elvesztett babák anyukájával tudsz beszélgetni akár. Vagy családállítás, feldolgozó csoportok, pszichológus, dúla, bármi. Sokan bánkódnak a meghozott döntés után, ha ez vigasztal.

Drukkolok, hogy legyen harmadik! Ha a nagyok és a férjed is benne van, ráadásul vágysz is rá, miért ne? :)

2013. márc. 1. 22:50

Szia Liliom :)

Csak bátran vágjatok bele!!!

Én 19 hónapja,44 évesen szültem(simán)első és egyetlen gyermekem!! :) :)

És erre biztathatlak szakemberként is...28 éve Bába vagyok...manapság nap mint nap szülnek 40 feletti nők!!

Persze van rizikója...vizsgálatok kellenek!

De ha a szíved azt diktálja, vágj bele!!!

2. ittmost (válaszként erre: 1. - Liliomvirág71.)
2013. márc. 1. 22:49
Aludj még rá párat,mikorra elmúlik az első sokk.És menj el vizsgálatokra,h egészséges vagy-e,ha igen:hajrá:) minden jót!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook