Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megalázó-e a közmunka, avagy lufi-e az árfolyamgát? fórum

Megalázó-e a közmunka, avagy lufi-e az árfolyamgát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
33. ca8f748537 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 13:25

Most azért 47e-ből megélni...azonnal depis leszek!! És akko ne menjen a feketegazdaságba dolgozni. Mert ott 2x annyit megkeres, de zsebbe.Nem csodálkozom az elvándorláson sem. Mondom én boldog vagyok a kis szakmácskámmal, meg pénzecskémmel, de én pl. kb. 10x ennyit kapnék a skandináv országokban, ha tudnám a nyelvet, a férjem meg 7x ennyit.

Ez mind nem baj. Nem is vágyom sokra. Csak annyira, hogy fel tudjuk nevelni azt a gyermeket tisztességesen, akit vállaltunk. Abból egy van. Nem is lesz több. Lassan már annyi az igényünk, hogy a számlákat fizessük, és enni tudjunk, és mi a középréteg vagyunk-állítólag-. Nem sajnáltatni akarom magam, mert minden törvényes lehetőséget megragadunk, csak megérteni: mi a fenét akarnak a felettünk levők, ha nem tudják, hogy a középrétegnek is xar, akkor mekkora adag annak, aki közmunkázik?

32. Cilumiluci (válaszként erre: 31. - 273206364e)
2013. nov. 20. 13:21
Igen,így van :(
31. 273206364e (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 13:20
Nagy igazságot írtál le!:(
30. Mezei Virág (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 13:18

"ha közmunkásnak van munka, akkor azt miért nem teszik főállássá?"


Mert sok helyen előbb kidobták az embereket és azután visszafoglalkoztatták őket, mint közmunkások.

Ez a jó magyar módi! :((

Ja látom, te is tudod...

Azért már nem törlöm ki, majd a modi.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Ca8f748537)
2013. nov. 20. 13:17

Persze, hogy emlékszem. Arra is, hogy akinek nem tetszik, el lehet menni. Nagyon béketűrő ember vagyok, de akkor ökölbe szorult a kezem és úgy éreztem, amit még sosem előtte, hogy valamit a TV-hez kellene vágnom. A caros bérek miatt családok ezrei szakadnak szét, talán örökre.

A fiatalok elvándorolnak, a szüleiknek talán éppen a saját szüleiket kell istápolni, a nagyik már nem tudnak az unokákkal kapcsolatot tartani, maximum a Skype segítségével...persze, ki mennyire messzire megy az sem mindegy, de számomra dühítő állapot. Minden képzett szakmunkás, valamint diplomás nyúlcipőt húz, aki meg itthon marad mind potenciális áldozattá válik, míg többje van, mint a másiknak.

2013. nov. 20. 13:16

A közmunka alkalmazásának módszere a megalázó.

Nem annak a szégyene, aki erre rákényszerül. Nincs más lehetőség. Munkahelyek alig vannak.

Van már hasonló topik: [link]


Árfolyamgát pedig a megoldás elodázása.

Munkahelyek kellenének tisztességes munkabérekkel.

Na és a bankokkal megegyezni, mert eléggé tisztességtelenül jártak el.

27. ca8f748537 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 13:09
Persze, hogy vicc. Emlékszel, amikor valamely (nem)általunk választott (általam nem normálisnak gondolt) képviselőtársunk kifejtette, hogy ennyiből, amit kapnak, meg lehet élni?
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 25. - Ca8f748537)
2013. nov. 20. 13:06

Ez tény, de maga a helyzet ostoba, ha közmunkásnak van munka, akkor azt miért nem teszik főállássá?...akár úgy is, hogy határozott idejű az a munkakör.

Persze a kérdésem költői volt, tudom, hogy miért nem.

25. ca8f748537 (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 13:02

Igen, pont ez a baj.

De még mindig több, mint ha otthon csücsülne.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Ca8f748537)
2013. nov. 20. 13:01
Buta is aki nem becsüli. De itt a gond, hiába dolgozott le x évet becsülettel, a közmunkáért nem fog annyit kapni,mint a fizetése volt, ez pedig a nyugdíján fog látszódni. :(
2013. nov. 20. 12:50
Pl.itt van a sógorom. 2 szakmája van, de sajnos 60 éves. Pár hónap kell csaka 40 éves munkaviszonyos nyugdíjaztatásához. Azt gondolta, tuti munkahelye van, agy nagyvállalatnál kazánokat gyártottak. Ott 1 évvel ezelőtt leépítették. Mindig kiváló dolgozó volt. Aztán térköveket gyártott. Befuccsolt az is. Aztán egy német cégnél betonelemeket. Röhögve emelgette a 80-100 kg-os gerendákat, de az is megszűnt. Elmentek a cégek keletebbre, ahol még ennyit sem kell fizetni.Nem kell sehová, senkinek. Közmunkás lett. Sajnálom. De soha nem jutna eszembe emiatt bántani. Csak becsülni
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Ca8f748537)
2013. nov. 20. 12:46
Nem kell szégyellni, mert nem az, de attól még egy kényszerhelyzet, ami bizonyos munkakörökben lehet megalázóan kevés pénz. Tudod én ezt arra értem, gyakran tapasztalom ismerősök ülnek bizonyos munkakörökben, akár 8 osztállyal is. Gőze nincs mit kellene csinálni, odatesznek mellé egy nyelvet beszélő diplomást (a nyelv kell a példában), és a 8 osztályt végzett kap 2x annyit, mint a helyzet magaslatán álló diplomás. Ha ez nem megalázó másnak, akkor megemelem a kalapom a tűrésküszöbe előtt.
2013. nov. 20. 12:36
Miért lenne megalázó? Szerintem dolgozni nem az! Számomra az akaratot jelenti,hogy valaki nem adja fel! Nem lufi az árfolyamgát! Inkább egy meglékelt csónakhoz hasonlítanám! Később süllyed el! De hogy elsüllyed,az biztos!
20. ca8f748537 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 12:30

Haj, az ember mekkora békákat képes lenyelni a családja boldogulásáért.

Természetesen én sem azt mondom, hogy ez így jól van, de meg lehet tenni, és a cél érdekében elviselhető, nem kell szégyellni egy percig sem.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Ca8f748537)
2013. nov. 20. 12:23
Nem is a szégyen a kérdés itt szerintem, hanem a megalázás. Igen az megalázó, amikor nem csupán a végzettsége magasabb valakinek, hanem a TUDÁSA is, mégis mondjuk ő viszi haza a minimálbért, mindenféle juttatások nélkül, míg a másik ugyanazért a munkáért a dupláját és a bérletet, cafeteriát, beiskolázási segélyt stb.-t. Így nézve megalázó:((
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Ina87)
2013. nov. 20. 12:16

Egyszerűen meg kell érteni, hogy sajnos munkanélküliség van. Ami akárhogy forgatjuk a szavakat, azt jelenti a munkaerő piacon nagyobb a kereslet, mint a kínálat munkahelyek iránt.

Lehet mondani, hogy valaki nem akar dolgozni, persze akad ilyen is, de az a nagy büdös helyzet, nem tudnak mindenkinek munkahelyet biztosítani.

2013. nov. 20. 10:46

A közmunka nem megalázó-az árfolyamgát egy olyan lufi, ami végül elhasználódik és kipukkan...a kérdésre válaszolva.

Én is diplomás vagyok, van még munkahelyem, de ki tudja meddig.Emellett is kénytelen vagyok maszekolni, 8 éve nem emeltek fizetést.Ha az eüsöknek emelnek, nem vagyok eüs, ha a köztisztviselőknek emelnek, akkor meg épp köztisztviselő nem vagyok, hanem eüs. De legalább dolgozom valahol. Idegileg ki tudja készíteni az embert akkor is, hogy ott lebeg a Demoklész kardja a feje felett, hogy ki tudja, holnap kell-e a tudása, a munkája.

Én soha nem szégyellném, ha ez bekövetkezik, hogy elmennék vasalni, takarítani, polcot tölteni éjjel, vagy közmunkára. Mert akkor is dolgozom, nem otthon várom a sült galambot.

16. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Ina87)
2013. nov. 20. 03:12
Én valamikor azt hittem , h egy diplomás emberke tud teremteni valamit a sok-sok tanulást hasznosítva . Aztán rájöttem , h ez nem így van , mert nem pont diploma szükséges ahhoz , h valaki felmérjen , felismerjen olyan hiányokat , lehetőségeket , amit az ő tudásával esetleg lehetne orvosolni . Valamikor sok munkalehetőség volt , ha az ember egyik nap kilépett , másnap már volt jobb munkahelye , persze , ha akart is dolgozni , de ma meg sokan hiába akarnak , nem igazán találnak jót , van , ahol semmit . Hiába tanult valaki évekig , ha nem alkalmas arra h magától képes legyen a problémáit megoldani , segítséget meg nem kap mellé semmit . Valahogy másképp kellene elosztani a megtermelt javakat , mert valahol nincs az rendjén , h az egyiknek a semmiért is sok jár , a másik meg semmi nem jut !!
15. ancsika688 (válaszként erre: 14. - Ina87)
2013. nov. 19. 15:39
Ez azért nem teljesen így van.Sok frissen végzett diplomást azért nem vesznek fel,mert nincs gyakorlatuk,de hogyan legyen gyakorlatuk mikor nem alkalmazzák őket?
14. ina87
2013. nov. 19. 15:32
Nem,sokan nem mennek el dolgozni olyan hejre mert az ő végzetségevel szégyen,nyilván az ilyen embereknek van aki eltartsa őket ez a szégyen.nem a munka,sok ujonan diplomát szerzetnek pedig hiába ajánlanak munkát nem megy el mert pont nem az igényének megfelelö a munkahely ja és miert is menne ha a szülö még eltartsa,de 30-40 év mulva milesz velük,ezért fog minden el veszni mert hiába lenne munka ha a többség sz.rik rá!
2013. nov. 19. 09:45
Közmunka=Éhenhaláshoz sok a megélhetéshez kevés....Árfolyamgát=Érdemben nem segít azoknak akik legjobban rászorulnak....Összegezve= Nulla az osztályzatom...-D
2013. nov. 19. 09:36
Mindig megtalálják a kiskapukat , csak hogyan lesz ebből folyamatosan növekvő munkabér és majd egyszer nyugdíj , mert ezzel nem fog a szerencsétlen felhalmozni semmiféle megtakarítást !
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - Gyöngyszemü)
2013. nov. 19. 09:23
Megesik, hogy átveszik főállásba, de a visszahívást úgy értettem, hogy megvárják amíg, kötelező kivonni a "közkincset" a munkából, majd őt hívják vissza, mert ha elégedettek a munkájával, akkor jó a szinte ingyen munka és már ugye, nem is kell betanítani a a feladatra, tudja. Kész főnyeremény a munkáltatónak.
2013. nov. 19. 09:22
Így igaz ! nem véletlenül mondják azt , h egy nyelvet még kicsit tudni is érdemes , azt már lehet bővíteni , tökéletesíteni , kár , h annakidején itt az oroszt tették kötelezővé , szörnyű ! volt !!!!
9. gyöngyszemü (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 19. 09:18

Hiába elégedett a munkáltató... nem fogja visszahívni teljes állásba, hanem ugyanígy fog foglalkoztatni mást, mert így éri meg neki.. Kihasználják ezt a lehetőséget, így nem kell annyi járulékot fizetnie a dolgozói után, hiszen elvégzik ennyiért is... :-(

Sok helyen elküldik a dolgozóikat vagy felajánlják nekik hogy menjen el valamelyik Munkaerő kölcsönzőhöz, vagy munkanélkülinek, és akkor visszajöhet dolgozni, persze töredékét fogja kapni de örülhet hogy dolgozhat! Ő meg nem fizet utánuk szinte semmit..

8. ittmost (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2013. nov. 19. 09:07

Nem mondom én ezt,mert nem akarom elvenni tőlük a hitet..nem mondok semmit,betűrtem a szám.

Én tudok ezernyi dolgot,és sokféle munkatapasztalatom is van.Nekem meg már azt mondják a józan kívülállók,h ilyennel senki nem akar dolgozni,mert idegesítő. Mert a saját hiányosságaikat juttatom az emberek eszébe.

Középutat kellene találni.

A nyelvtanulás az,ami biztosan,és mindenképp megéri.

7. forrest2010 (válaszként erre: 5. - Ittmost)
2013. nov. 19. 09:01
Hűha ! ezt ne mondd , h ne tanuljon sokat ! én ma úgy látom , h még többet ! de hasznosítható dolgokat , h ne verhessenek át olyan emberkék , akik csak rafináltságból tudnak többet ! Persze , talán ez az életrevalóság ! Rettenetesen sajnálom , h ezernyi dolgot nem tudok és nem taníthattam meg rá a gyerekeimet sem , mert így sokkal kiszolgáltatottabb az ember . De az egész biztosan megalázó , h olyan kerül jól fizetett pozícióba aki töredéke tudással , szorgalommal rendelkezik , mint az , akinek dirigál !!!!
6. ittmost (válaszként erre: 5. - Ittmost)
2013. nov. 19. 08:55

elnézést a hibákért..az indulat...

butábba= butábbak

tapspsztalszanababk= tapasztalatlanabbak

hitel= hittel

2013. nov. 19. 08:52

A közmunkában az a megalázó,hogy sok esetben a képzettséged alatti munkákat kell elvégezned,ÉS nagyon kevés pénzért.Ha vagy csak az egyik lenne,vagy csak a másik,azt még úgy-ahogy elviselné a legtöbb ember.

A legmegalázóbb,vagy inkább legdühítőbb pedig az,mikor nálad butábba,tapspasztalatlanabbak,lustábbak dolgoznak ott,rendes fizetésért,ahol te is helyt tudnál állni.

És végül:a legkatasztrogfálisabb ebben az,hogy a tudás,a munkatapasztalat becsülete,értéke vész el ezzel a rendszerrel.

Én már nem tudom hitel,meggyőződéssel azt mondani a gyerekeknek,hogy tanulj sokat,jól,mert akkor jó életed lesz,vagy legalábbis élhető.

Most nem érdemes tanulásra nevelni a gyerekeket,sokkal inkább életrevalóságra,a tudás rovására is.

2013. nov. 19. 08:41

A közmunka azokra megalázó , akik kitalálták , mert nem képesek normális munkahelyeket teremteni már 20on éve , csak rombolni !

Szerintem igen , lufi ! jó nagy lufi , ha közbe + gyüjtőszámlán gyűlik a fennmaradó összeg ! Mi a rossebből fogja kifizetni , az , aki most se tudja ?! Beírtam a keresőbe : árfolyamgát lényege , amit kidobott , abból : Árfolyamgát - Bemutatkozom , címmel érthetően elmagyazázza , de ha 33 %-ot is emelkedett az árfolyam , mi a manótól emelkedett az embereknek 100 meg még nagyobb %-al a fizetnivaló , uzsorakamat !!!!!!! hivatalos helyről !

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook