Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Még jobban szeretnék spórolni, de hogyan? Minden megoldás érdekel fórum

Még jobban szeretnék spórolni, de hogyan? Minden megoldás érdekel (tudásbázis kérdés)

1 2
20. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 19. - Szeszil74)
2012. febr. 2. 10:52
Elég sok helyen kapható ahogy nézegetem,de én nem szeretnék fizetni csomag költséget..Így is drága..
19. szeszil74 (válaszként erre: 18. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 2. 10:50
Ha találsz egy jó forrást, engem is érdekel. Szeretem az illóolajat, de mivel nem keveredik össze 100%-ban a vízzel (mikor beteszem a tartályba), egy-két rucin pici foltot hagy néha.
18. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 17. - Borsa)
2012. febr. 2. 10:30
Örülök neki és köszi.Most épp mosóparfüm után böngészek öblítő helyett.:D))
17. Borsa (válaszként erre: 16. - 9bbaa658f2)
2012. febr. 2. 10:27
Már be is jelöltem kedvencnek.
16. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 15. - Borsa)
2012. febr. 2. 10:25
Van egy új naplóm nézz be oda is,régi jó dolgokat találhatsz,a takarításhoz.
15. Borsa (válaszként erre: 12. - Szeszil74)
2012. febr. 2. 10:13
Kösziiiii!!! Azt hiszem, hamarosan elő is állítom, nagyon jól hangzik. Meg mivel ipari mennyiségben fogy, így sookkkkal olcsóbban is jövök ki.
14. ujlany
2012. jan. 31. 20:20

En semmi olyan dolgot, amibol az eves fogyasztasom kiszamithato es a termek jol tarolhato nem veszek semmit teljes aron, csakis akciosan.

Mososzer, oblito, mosogatoszer, mosogato tabletta, sampon, balzsam, tusfurdo, fogkrem, fogkefe, wc papir, kave, edesitoszer stb.

Mindenbol akkor veszek amikor a legjobb akciok vannak.

Cizmat, teli cuccot sokszor a telvegi learazasnal, el van az a szekrenyben a kovetkezo telig.

Mosasnal alacsony homersekleten mosok, kiveve amihez kell a 60 fok, vagy az felett.

Vasalni csak is azt amit tenyleg muszaj.

A forro vizet en sem folyatom a konyhaban feleslegesen, ha keves viz kell, hasznalom a vizforralot.



Jo ez a topik es jok az otletek! :-)

13. szeszil74 (válaszként erre: 10. - Lady Blakeney)
2012. jan. 31. 19:52

Tényleg, én is sok mindent hasonlóképpen csinálok.


Mosópor helyett mosódiót, és mosószódát, öblítő helyett illóolajat és ecetet használok.

A fagyasztást én is előszeretettel alkalmazom :)

Teát én is egy kannával főzök egy filterből.

12. szeszil74 (válaszként erre: 7. - Borsa)
2012. jan. 31. 19:49

Borsa!

1 liter tejet szobahőmérsékletűre langyosítani.

Egy csatos üvegbe teszek 2 evőkanál bolti natúr joghurtot és 1 evőkanál sovány tejport (ez utóbbi elhagyható).

Összekeverni, ráönteni a tejet, és éjszakára kinn felejteni a konyhapulton. Másnapra van egy liter joghurtod. Sokáig eláll a hőtőben.

A következő adaghoz pedig már ebből a joghurtból veszek ki.

11. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 10. - Lady Blakeney)
2012. jan. 31. 18:53
Nagyon jó ,sokat én is így csinálok.:D))
2012. jan. 31. 18:44

Néhány tippet hoztam én is. Remélem találsz köztük használhatót.


1: Én nem használok öblítőt, mosni anélkül is lehet.

2: A mosógéphez nem veszek vízlágyítót, mert drága. Tökéletesen megteszi az ecet.

3: A fogkrémet nem nyomom végig a fogkefén, hanem csak félig. Így dupla ideig elég.

4: Nálunk a lakásban konvektorok vannak. Minimálisra hajtjuk csak fel, inkább alaposan felöltözünk.

5: Az ereszcsatornából lefolyó esővizet nagy műanyag hordókba gyűjtjük, azzal öntözöm a virágaimat. Ingyen van, nem terheli a vízszámlát. /Persze ez nem télre vonatkozik./

6: A házban kicseréltük a hagyományos villanyégőket energiatakarékosakra. Ez nagyon jól bevált.

7: Tavasztól őszig száműzzük a hajszárítót a szekrény mélyére. Anélkül is megszárad a haj, ha jó idő van, így nem nő az áramszámla. Nem is beszélve arról, hogy a hajszárító ártalmas a hajnak.

8: Mi a párommal rengeteget spórolunk a fodrászon is. Nekem hosszú hajam van, én elől hátul levágom magamnak könnyűszerrel. A páromnak vettünk egy hajnyírót. Pár ezer forintért már beszerezhető. Azóta ezzel vágom a haját. Ha a fodrász által elkért összeggel összehasonlítjuk, nagyon hamar behozza az árát.

9. Mosóport mindig nagy kiszerelésben veszek, az olcsóbb mint a kicsi. Ezen kívül szódabikarbónával keverem, így kevesebb kell belőle. Szódabikarbónát kilós kiszerelésben veszünk.

10: Az élelmiszerboltban folyton figyeljük az akciókat. Amikor olcsó, akkor kell megvenni. Nagyon sok mindent le lehet fagyasztani, és akkor sokáig eláll.

11: Nálunk gázbojler van a fürdőben. Éjszakára mindig lehajtjuk alacsonyra. Reggel is csak 1-re tekerjük fel, mert napközben úgyis csak kézmosáshoz kell általában, oda meg nem kell forró. Délután 16 - 17 óra felé tekerjük magasabbra, hogy estére a fürdéshez legyen meleg víz. Így szerintem jóval kevesebbet fogyaszt, mint ha folyamatosan menne.

12: Én a mosogatásnál is spórolok. Először is nem folyóvízzel mosogatok. Másodszor mosogatáshoz felesleges a bojlert feltekerni, nem kell oda 80 - 100 liter meleg víz. Én egy lábosba vagy fazékba teszek fel a tűzhelyre vizet melegíteni. Pillanatok alatt felforr, és sokkal kevesebb gázt fogyaszt el ennyi idő alatt a tűzhely, mintha felmelegíteném az egész bojlernyi vizet.

13: Vásárlások alkalmával itt-ott az emberre mindig rásóznak néhány nylon szatyrot. Azokat soha nem szabad eldobni, mert tökéletesen megfelelnek a kukába szemeteszsáknak.

14: A teafilteren is spórolok. Nem a csészébe teszem a filtert, hanem teáskannába forralok vizet, és abba teszek bele 1 db-ot. Így sokkal több tea kijön egy filterből.

15: Takarításhoz tökéletes az ecet és a szódabikarbóna. Jóval olcsóbb, mint a tisztítószerek, és környezetbarát is.

2012. jan. 31. 17:57
még azzal is tudsz sporolni ha jobban krumplit veszel tészta vagy rizsa helyett pörkölt mellé is jo a krumpli :)
8. tökvirág (válaszként erre: 7. - Borsa)
2012. jan. 31. 17:23
En hallottam mar errol, de meg nem probaltam. 1 pohar natur, elofloras joghurtot beleraksz egy liter langyos tejbe, aztan hagyod masnapig a konyhapultom allni.
7. Borsa (válaszként erre: 5. - Szeszil74)
2012. jan. 31. 16:03

Először is sziasztok!


Szeszil, elárulnád a natúr joghurt - titkot???? Nagyon érdekelne engem is. Előre is köszi!

6. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 4. - Krilion)
2012. jan. 31. 15:18

Lisztet 99 ft/kg áron veszem.Így a két tojás és kb 70 dk liszt úgy 140 ft-ba van.Víz a kifőzéshez persze mindkettőhöz kell.De ez ráadásul finomabb is.Igaz én minden tésztát magunknak gyúrok itthon.:D))

Akkor viszont egy kg liszthez 10 tojást teszek.

2012. jan. 31. 14:16

Én kenyeret magunknak sütök immár 10 éve.

Natúr joghurtot saját magam gyártok, ez is jóval olcsóbb.

Száraztésztát magamnak gyúrom.

2012. jan. 31. 14:08
A nokedlis dologgal nem értek sajnos egyet, mi 5-en vagyunk és kb. 70-80 dkg liszt kell egy adag nokedlihez plusz mondjuk két tojás minimum, az kb. 90-100 Ft liszt és 70 Ft tojás és akkor ehhez hozzászámítom a vizet a mosogatáshoz, plusz az energiát, akkor nem jövök ki jobban, mint egy csomag 4 tojásos tészta , ami a Pennyben 199Ft nálunk. Sok dologgal van ez így sajnos. Én úgy spórolok például, hogy mindent ott veszek, ahol tudomásom szerint a legolcsóbb, pl. tejet a Pennyben, kenyeret a Coopban...összességében kb. 100 forintos különbség van, ami havi szinten min. 3000 Ft-ot jelent ezen a két dolgon. Persze mindenkinek meg kell nézni, hogy bejárható-e, ha több helyre megy az ember. Nálunk, szerencsére pont egymással szemben van ez a két bolt.
2012. jan. 31. 13:50

Takarításhoz nem kellenek drága bolti dolgok.Elég ha van otthon ecet,szódabikarbóna ..Esetleg nézzetek be a naplómba.

A száraz kenyeret ledarálom zsemlemorzsának.

Nem veszek köret tésztát inkább itthon csinálok nokedlit..így hirtelen..ez jutott eszembe..

2012. jan. 31. 13:28
Ez engem is érdekel.
2012. jan. 31. 13:27
Még jobban szeretnék spórolni, de hogyan? Minden megoldás érdekel.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook