Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig lesz még divat a mérgező szülők kifejezés? fórum

Meddig lesz még divat a mérgező szülők kifejezés? (beszélgetős fórum)


1 2
2022. júl. 1. 17:37
Ha valamit nagyon szeretne a gyermek, de a szülő megtiltja. Utánna a gyermek a hibás, mert okolja a szülőt? NEM! Igen is jogos. Gyermek nem tulajdon, Nem a szülő gondolkodását követi. Ameddig a morális elveken belül marad, igen is tegye amit szeretne, így talál rá önmagára. Tehát vannak szülők akik jobban tudják mi kell a gyemeknek. Aztán majd csodálkoznak ha 35 éves korukban is otthon maradnak. Mert a szárnyaikat lemetszették. Vagy nagyon korán elmennek otthonról, és élik az életüket. Mindenki volt gyermek csak vissza kellen emlékezni. Persze a túlzott engedékenység se jó. Erre írtam a morális kereteket.
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Ildi992)
2022. júl. 1. 17:37
Idézek: túlzással.
2022. júl. 1. 17:32
Akinek nem inge, miért veszi magára?
22. ildi992 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 1. 17:31
Itt nem mások okolásáról van szó, hanem a szülők azaz a mérgező szülőkről.
21. ildi992 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 1. 17:29
Idézlek "Már - túlzással - az az anya is mérgező aki nem a megfelelő bögrébe öntötte a gyerek kakaóját,"
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Timycat)
2022. júl. 1. 17:24
Pontosan ezt mondtam valamelyik nap egyik gyermekemnek. Addig amíg mindig a körülményeket és másokat fog okolni, nehéz lesz boldogulnia.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 1. 17:22
Ez annyira a lónak az a bizonyos túlsó oldala, hogy ennyi oldalú ló nincs is. 🙄
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Ildi992)
2022. júl. 1. 17:17
Elolvastam amit írtam fófumindításként újra, hol látod azokat, amikre most válaszolsz? 🤔
2022. júl. 1. 16:39
Azért van különbség hogy, "rosssz" bögrébe öntött ki valamit, vagy évtizedeken keresztül bántalmazó "anya" között. Igenis van mérgező szülők, aminek az egyetlen módja a kapcsolat megszakítása.
16. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 1. 16:15

Addig lesz, amíg mindig valakit hibáztatni akarunk valamiért. Na nem magunkat, hanem mást és amikor már nincs kire mutogatni akkor erre mi sem tökéletesebb mint egy vagy két szülő.


Azért felnőtt embereknek illene már túllépni dolgokon. Mindig forgatom a szemem mikor megy a mutogatás, hogy ha valakinek baja van, de hát ő nem tehet róla, pláne nem ellene, mert mérgező szülei voltak/vannak.

15. LBO
2022. júl. 1. 15:50
Soha nem vertek a szüleim, de ha anya kiakadt ránk, na azt az egész falu hallotta. 😂
14. f6e17c1dbe (válaszként erre: 13. - 8d00a82c06)
2022. júl. 1. 15:49
13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 12. - F6e17c1dbe)
2022. júl. 1. 15:47
Nem is kell püfölni őket,de könyörögni sem hogy Ödönke drága lègyszìves ne rugdoss... Mert jajj a kis lelkènek ha nem szépen kérek valamit,nem baj ha lerúgja a vesèmet...
12. f6e17c1dbe (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 1. 15:39
Engem meg minden sz@rért elvert a nagyanyám, mert ő is úgy szocializálódott, de nyilván én nem akként gondolkozok, mint sokan, hogy ha ők kikaptak gyerekként, akkor nehogy már a mai gyerekek ezt megússzák...
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 8d00a82c06)
2022. júl. 1. 15:36
Az én anyai nagymamámtól hallottam többször " jobb, ha az égen csinálsz házat" , vagy "akkor az égen csinálsz házat". Gyerekként nem értettem, felnőttként értem, mégis tudom, hogy nem a jelentés szerint értette. Hozzáteszem, nem emlékszem, hogy valaha is bántott, ha igen, azt már beborította a feledés homálya. Nagyon szerettem őt.
10. f6e17c1dbe (válaszként erre: 8. - Bichi)
2022. júl. 1. 15:35
Én azért örülök neki, hogy nem lehet már csak úgy püfölni a gyereket, mint anno, amikor gyerek voltam. Sokan visszaéltek ezzel.
9. 8d00a82c06 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2022. júl. 1. 15:18

Az enyém kiskamasz. 11 èves lány.

Igaz,hogy ami a száján kijön azt megkapja. Túl sokat is, ami miatt néha azt hiszi hogy neki mindent lehet.

Elég ránéznek ès bocsánatot kér,mert nem akart olyat mondani.

Apjával más a helyzet.

Vele szemben többet megenged magának,mert az apja csak otthagyja.

Ha otthon vagyok bizony ràüvöltök ès megfenyegetem,hogy úgy szájon vàgom,hogy kiköpi a fogait! Sosem bántottam,de ettől nagyon fél. 🤣

Szerencsére közösségben nincs vele gond.

8. Bichi (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. júl. 1. 15:11

Hát akkor én is az vagyok...

De nem is beszélt és viselkedett a ma már felnőtt fiam velem úgy, mint ahogy ma látom, hogy legszívesebben én kevernék le egyet az anyja helyett. De hát akkor még a gyerek az gyerek volt, most meg jogai vannak.

Igaz, akkor is volt az óvodában, hogy elszakadt nálam a cérna már a látványtól, és megkérdeztem anyukát, hogy neki az miért természetes, hogy a gyereke belerúg... Válasz persze nem akadt...

7. 8d00a82c06 (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 1. 15:06

Nekem a nagymamám mindig azt mondta: inkább a gyerek sìrjon,mint a felnőtt,mert ha a felnőtt sír valami nagyon el lett rontva!


Meg nem ütöm,de ha èn üvöltök a szomszéd is vigyázzba vágja magát!

2022. júl. 1. 15:01
Mármint a gyereknevelést. 😄
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. júl. 1. 15:01
Hasonlóan gondolom én is. 👍
4. tuttuka (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. júl. 1. 14:55

Nem vagy mérgező szülő!!!

Dehogy is! A gyermekeidet az életre neveled, és hálásak lesznek érte!

Csak így tovább!

3. f7f780f355 (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2022. júl. 1. 14:43
Dehogy vagy szaranya. Szerintem ez a normalis. Sajnos elkorcsosult a vilag es a normal nevelest tartjak bantalmazasnak. Par pofonba meg leszidasba senki se halt bele en se annak idejen.
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 1. 14:30

Nézd,èn szaranya vagyok.

Miért? Mert nevelem.

Van,hogy felemelem a hangom,van hogy büntetek,tiltok.

Nem hagyom,hogy a nyúl vigye a puskát!

Mérgező vagyok. 🤣

Véleményem hogy kinyalhatja aki ìgy gondolja!

2022. júl. 1. 14:18

Előrebocsátom, hogy nagyon sajnálom azokat az embereket - akár gyerek, akár felnőtt - akik bántalmazó családban nőttek fel, legyen az testi, vagy lelki bántalmazás. Úgy tapasztalom viszont, hogy ez a "mérgező" szó már szinte divat lett, és főleg az anyákra nézve. Ezerszám jönnek le cikkek ebben a témában szakemberektől, vagy újságíróktól, mondvacsinált újságíróktól egyaránt. Már - túlzással - az az anya is mérgező aki nem a megfelelő bögrébe öntötte a gyerek kakaóját, csúnyán nézett rá, többször is, aztán szegény majd járhat pszichológushoz felnőtt korában. 5 mondat, vagy 10 mondat, amit soha ne mondj a gyereknek, ilyen hangzatos címekkel is próbálják az anyukákat kibillenteni a néha igencsak labilis lelki egyensúlyukból.

Gyereket nevelni nem könnyű, nincs is tökéletes szülő, max arra törekszünk.

Vélemények?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook