Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig kötelességem pénzzel segíteni? fórum

Meddig kötelességem pénzzel segíteni? (beszélgetős fórum)

1 2
28. Suesue
2013. aug. 22. 15:46

Évekig tartottam el a bátyám, a férjem mondta, hogy elég nincs tovább!

Sokáig felénk se nézett, de most már el tudja tartani magát, legalábbis pénzt nem kért azóta!

A viszonyunk nem felhőtlen, de alakul.

A sarkadra kell állni, másképp nem megy.

Sok sikert. :)

27. gribedli*** (válaszként erre: 14. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:46

Mennyivel segitett? Ha mar megadtal neki annyit, stop.


Csak azert kereget mert tudja, hogy van, nem kell elmondani, ha nem tudsz neki nemet mondani, inkabb hazudj arrol, amid van. Ha pl dicsekszel vele elotte, logikus, hogy allandoan kolcsonker. Ha letagadod, nem tud mibol kerni es kesz.


Mondjuk kifogas helyett meg mindig jobb a szemebe mondani, hogy amit o adott anno, azt mar reg visszafizetted, slussz

26. noozimanoo (válaszként erre: 1. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:45

Nekem is van egy tesóm, ő annak idején jobban fizető pályát választott, jobban is megy neki, mint nekem. Segít is bármikor bármiben, ha szólok. Mindig is segített, és szerintem elég sokat (nem milliókról beszélek). De őszintén? Már nincs hozzá pofám, hogy szóljak neki. Végső mentsvárként persze megnyugtat a tudat.

Én a helyedben leülnék a tesóddal, és megbeszélném ezt vele. Végülis az a félretett pénz nem csak a tiéd, hanem a CSALÁDODÉ! Az ÚJ családodé. Ők mit szólnak ehhez? Pl a párod?

2013. aug. 22. 15:43

nem kotelezo autoval naponta atjarni A-ba dolgozni;

szoval millios kocsi + a kocsi tankolasa, biztositasa, adoja, stb... keresse meg maganak a ravalot;

2013. aug. 22. 15:43
ne adj neki több pénzt, mondd meg,hogy ez már a családodnak kell. Ő csak kihasznál téged, nem hiszem ,hogy annyira szeretne, mint te őt.. azért van az embereknek bőr a képén...
23. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2013. aug. 22. 15:36
Ilyet vele sosem tudtam megbeszélni.Neki csak pénz kell,ha ellent mondok bármiben is vagy szembesítem a hibáival,felháborodik.
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 12. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:36
Lehet, csak nehezebb. Én (ha kivitelezhető) kölcsönadnám az autóm, ha pl. interjúra megy vagy próbamunkára. Aztán ha valami konkrét munka van, akkor papírra vetnék, hogy pontosan az autó vásárlást a visszafizetéssel együtt. Esetleg ha nem feltétlen szükséges, akkor egy-két hónapig mehetne a járművel, hogy aztán abból vegyen autót.
21. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 18. - R-iett)
2013. aug. 22. 15:35
Én sem hagyom,mint írtam havonta segítem 10-20.000 Ft-al,ha jön annyit eszik amennyit akar,csomagolok is neki.De már nem ételre vagy gyógyszerre vagy ilyen létszükségletre kér pénz,érdekes mondjuk arra sosem kért.Van egy élettársa az sem dolgozik.
20. spinneli (válaszként erre: 1. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:30

Szerintem úgy tudnál a legjobban segíteni, ha nem pénzzel, hanem tanáccsal, költségvetési tervekkel segítenéd őt, hogy ne szórja el, amije van, illetve hogyan szerezzen önerőből pénzt.

Így csak a lukakat tömöd.

19. patapucs (válaszként erre: 18. - R-iett)
2013. aug. 22. 15:21
Csatlakozom, én is így tennék.
18. r-iett
2013. aug. 22. 15:18
Én teljesen a kakiba nem hagynám szóval ha nincs mit ennie akkor jöhet kaját kap,de úgy ennyi...ne az én pénzemből akarjon magának kocsit venni meg kocsikázni amit kb a saját pénzemből fog megtankolni stb stb stb
2013. aug. 22. 15:16
Bármikor közbe jöhet valami,betegség,munkanélküliség,akkor Neked ki segít?Próbáld megmagyarázni neki,miért nem adsz többet.
16. patapucs (válaszként erre: 12. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:14

Én nem vennék neki autót és nem benzinelném.

Kap max egy bérletet és járjon másik városba dolgozni.

Ha meg nem tetszik, keressen másik balekot. be ne dőlj neki! Azért próbál az érzelmeidre hatni, mert tudja, hogy beadod a derekad.

Sajnos meg kell tanulni elszakadni - neked is!


Haragudni fog, fújni, stb. de a családod és a magad érdekében meg kell tenned.

15. Kiss Mária (válaszként erre: 14. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:13
Akkor szerinte életed végéig hálásan finanszíroznod kéne a különböző ötleteit. Ennek valamikor véget kell vetni és mindegy mikor teszed meg úgyis meg lesz sértődve, de ez van a te lelkiismereted tiszta ő meg sosem lenne elégedett
14. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 11. - Kiss Mária)
2013. aug. 22. 15:11
Ő is segített anno nekünk,de mi is neki.Én úgy érzem megháláltam a segítségét,szerinte nem.Gondolom.
13. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 9. - Cucicsillag)
2013. aug. 22. 15:10
Már az édesanyánk is ugyanezt mondja :( szóról szóra :(
12. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 7. - Patapucs)
2013. aug. 22. 15:09
Nem dolgozik,mert azt mondja nincs munka.Most azért kellene neki pénz,mert kocsit akar venni,hogy azzal járjon ki Ausztriába dolgozni,de nincs is konkrét állás,csak ki találta,hogy ő most oda megy.Mert a nélkül szerinte nem lehet.Szerintem meg luxus,és amúgy sem tudom miből tankolná.Bár van sejtésem.
2013. aug. 22. 15:08
Neked van pénzed...gondolom te sem a lottón nyerted, hanem megdolgoztál érte. Neki is volt esélye ahogy írod nem egy nem kettő, de könnyebb neki így, hogy van egy "harmadik lába" amire (akire) támaszkodik. Nem kéne ezt erősíteni benne pláne, hogy saját családod van, segítettél eleget, most már legyél önző, mert sosem fog leszállni rólad
2013. aug. 22. 15:06

Hogy nektek mennyi van, semmi koze hozza!

Olvastam valahol: mindenki a sajat izejevel verje a csalant! Ezt mondanam neki!

9. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:05

Nincs testverem, elore bocsajtom. Sajnos,en egyetlen olyan testveri viszony sem latok/tam, ami irigylesremelto lenne. A kerdesre valaszolva, erre szokta azt mondani a ferjem, hgy vannak olyan tipusu emberek, akiknek barmennyi penzt is adhatsz" kolcson" mintha egy feneketlen kutba dobalnad,kb.

Szval, ha nem vetsz veget az adogatasnak, sosem lesz rakenyszerulve ara, hgy talpraalljon, mert mndig ott lesz vki (jelene esetben te) aki kihuzza a carbol.

8. andi6020 (válaszként erre: 4. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:05
Ez érzelmi zsarolás.
2013. aug. 22. 15:04

Szerintem az szép dolog, hogy segíted, de felnőtt ember!

Még a szülőknem sem kötelességük eltartani egy léhűtőt, nem hogy a testvérnek. A testvéri szeretet nem azt jelenti, hogy kihasználjuk a másikat és arra alapozunk, hogy majd ő segít.

NEM KÖTELSSÉGED adni, de persze én is adnék, csak nem akkora összeget, amekkorát ő kér.


Dolgozik? Ha igen, akkor dolgozik meg kell tanulnia abból gazdálkodni, ami van. Ha TE nem lennél, akkor mit csinálna???

Ha nincs, akkor miért nincs?

Neki elsősorban egy Csernus doki kellene, nem pedig több százezer forint...

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - KíváncsiFáncsi85)
2013. aug. 22. 15:03
Semeddig. Sőt, eddig sem kellett volna. Nincs ilyen kötelességed.
2013. aug. 22. 15:02

Nem adnek semennyit; tanuljon meg egyedul uszni.

Meg kell tanulnod nemet mondani!

4. KíváncsiFáncsi85 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2013. aug. 22. 15:02
Éppen ez az,hogy ő arra hivatkozik,hogy nekem van.Ami igaz is,de nem vagyunk milliomosak,addig adjak neki,míg mindent el nem szór,és minket is nincstelenné tesz?
2013. aug. 22. 15:00
Szerintem egy testvérrel szemben ilyen jellegű kötelessége nincs az embernek. Ha tud segít, ha nem, akkor nem.
2013. aug. 22. 15:00
Eddig sem lett volna kötelességed pénzzel támogatni, örüljön, hogy megtetted. Csak rajtad áll, meddig folytatod tovább.
2013. aug. 22. 14:57
A testvéremről van szó.Egy időben jól menő vállalkozó volt,de a válság miatt neki is rosszabb lett,és el kellett adnia az üzleteit,áron alul.Az sem volt kevés pénz,újabbnál-újabb válalkozásokba fogott bele,de nagyon rossz ötletei voltak,elleneztük is,próbáltuk lebeszélni,nem sikerült.Mára már ott tart,hogy mindent elkótyavetyélt,és lassan nincstelen lesz.Hozzám jön kérni,és én adtam is,amennyit tudtam.Volt egy kis örökségem,odaadtam neki kb 1 millió,de már nincs belőle semmi.Azt hittem abból talpra áll,nem így lett.Havi szinten adok neki 10-20.000-et de volt,hogy 100.000-at adtam.Most több százezret kér.Tudnék adni,de nem akarok,mert egy átlag ember életében nem keres annyit,amennyit ő elszórt a semmire.Most engem hibáztat,mintha én lennék az oka,hogy ő nem tud kitörni a szegénységből.Mit kellene tennem?Hibás vagyok?Szeretem mert a testvérem,de mégis meddig kötelességem adni?Nekem is családom van,és az a pénzem ami van félretéve az a gyerekeim jövőjére van.Az sem 20 meg 100 millió,hanem 5!Vélemények?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook