Matcha tea (beszélgetős fórum)


10. Anyagi
2022. máj. 19. 22:14

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

Aranyosak vagytok!


Tudom, persze, hogy ez egy régi, japán tea, de azt nem, hogy itthon is régen lehet kapni.

Én csak most futottam bele!


Mert mindig van valamilyen pillanatnyi, hirtelen felkapott egészségesség, amit el akarnak adni jó pénzért!!!

Csak kíváncsi voltam, hogy aki már kóstolta, mit tapasztalt! :)))

Köszönöm!!!

9. michelle.r (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. máj. 19. 14:37

Egyet találtam, amit nagyon szeretekek, a milk oolong zöldteát. 10 dkg. 4.200 forint, de nagyon sokáig elég. Egyrészt pici kell belőle, másrészt háromszor forrázható. Semmi mellékíz. És nem hittem, de tényleg jobban frissít, mint a kávé.


Filteres zöldteát tilos venni, kis túlzással azt filterezik, amit a padlóról felsepernek.

2022. máj. 18. 17:51
Először azt hittem, nem jól írtad a masala teát. De aztán utánanéztem, én rájöttem, hogy egyész másról van szó. :) Amire én gondoltam, az viszont nagyon finom!
7. globus (válaszként erre: 6. - Bichi)
2022. máj. 18. 09:30

Akárcsak a maté és lapacho teának.

Szerintem a zöld tea is túl van lihegve.

6. Bichi (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2022. máj. 18. 09:17
Tényleg ezer éve van itthon is ez a csoda, én aztán minden baromságot megveszek, és nagyon nem szívesen dobok ki semmit, de ez nálam a kukában végezte, szörnyű íze van...
5. Kacsahercegno (válaszként erre: 3. - Kacsahercegno)
2022. máj. 18. 08:40

Amúgy bocsi ezt nem beszólásnak szántam, csak vicces volt hogy újdonságnak tituláltad :-)))


Szóval ezt a fajtát vettem pl. legutóbb: [link] A DM-eset sosem próbáltam.


Nekem hagyományosan, meleg teaként elkészítve túl "algaíze" van, matcha lattét szoktam csinálni belőle, általában hidegen :-)

4. globus (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2022. máj. 18. 08:37
Nem finom. Nekem nem ízlenek a natúr teák...egy gyógynövényboltos ismerősömtől kaptam, mert lejárt, így nem lehet eladni. Külösebb csodát nem éreztem, 500 ft-nál többet ne adj érte 🙂
3. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Anyagi)
2022. máj. 18. 08:33

Új? Japánban még csak kb. 1500 éve ismerik 😂 Amúgy itthon is régóta lehet kapni, de eddig főleg ázsiai boltokban láttam. Én nagyon szeretem, de van ennél olcsóbban is pl. asszem az Ázsia Bt-ből olcsóbban vettem. Mondjuk ha nem budapesti vagy akkor ezzel nem vagy kisegítve, bocsi.


Nézz róla videókat, hogy hogy kell elkészíteni, nagyon kevés kell belőle, én általában maximum egy teáskanálnyit használok. Szoktam fagyiba, banánturmixba stb.


Amúgy meg semmit nem veszítesz azzal sem, hogyha nem veszed meg 🤷‍♀️

2022. máj. 18. 08:19
Küldtem zsét. :)
2022. máj. 18. 08:08

Az új trendi csoda : a matcha tea!


A DM-ben is kapható, 30 gramm, potom 4000 Ft-ért!


Gyönyörű zöld színe van (Egyébként zöldteából van!) és szívesen meg is kóstolnám - de ennyiért... :(


Valaki találkozott már vele, kóstolta esetleg?

Vélemények????


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook