Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Maszk nékül fórum

Maszk nékül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
71. globus (válaszként erre: 69. - ,zumba)
2021. júl. 3. 12:41

Azért ne felejtsük el, hogy normálisan csak az utóbbi időben hordták. Tavaly toka alatt, vagy orrot kidugva.

Másik fórumban fél éven át erről beszéltünk.

Kézmosás sem mindenkinél alap. Sajnálatos, hogy ilyesmit szájbarágósan kellett Cilikének magyarázni. Erdemes kicsit figyelmesen nézelődni egy nyilvános wc előterében.

70. 55Judit (válaszként erre: 69. - ,zumba)
2021. júl. 3. 12:14

Igazad van, a mantra folyamatos volt mindvégig. Viszont akik ezt hallották, hallhatták azt is hogy az eu-nak túl kevés dokumentációt adtak a keleti vakcinákról, ezért nem engedélyezték. Oka volt annak hogy az oroszok és a kínaiak is visszatartottak bizonyos információkat. Ez mindenképpen gyanakodásra adhatott volna okot az embereknek.


Én mondjuk az oroszt elfogadtam volna mert azt ajánlották fel elsőnek, akkor még csak azt lehetett tudni hogy beadták az engedélyezési kérelmet az eu-hoz de a betegségem miatt mégsem adták be, így megkaptam a Pfizert amit szívem szerint szerettem volna. Az oroszt azért vállaltam volna, mert mielőbb védettséget akartam. Mert ha engem telibe talál ez a fertőzés, nem hiszem hogy túlélném.

69. ,zumba (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2021. júl. 3. 11:51
Igazad van ,hogy nem kellett volna elfogadni azt a vakcinát, de hát ment a napi mantra: minden oltás jó és hatásos,csak az oltás véd meg ( maszk már nem védett meg!)
2021. júl. 3. 11:40
No, a 10 millió virológus...😂
67. michelle.r (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2021. júl. 3. 11:26
Mi a helyzet azokkal, akiket beoltottak kínai vakcinával, és most azt harsogják, hogy lófütyit sem ért? Ők nem oltottnak minősülnek?
66. ,zumba (válaszként erre: 10. - Eandi78)
2021. júl. 3. 11:23
Pedig kötelező volt.
65. 55Judit (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2021. júl. 3. 11:15
Hiába oltják be akárhányszor azokat akik védettséget szeretnének. A nem oltottak olyan sokan vannak, hogy ők vígan terjesztik majd egymás között a kórt. Nem kell arra hivatkozni hogy terjesztik az oltottak is. Vagy nem terjesztik, vagy sokkal kevésbé mint az oltatlanok. A másik dolog, volt választásai lehetőség. Amit az eu nem fogad el, azt másoknak sem kellett volna.
64. michelle.r (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2021. júl. 3. 11:01
Mert a nagyfőnök épp most jelentette ki, hogy akkor engedélyezi a harmadik oltást, ha a gyógyszergyárak felelősséget vállalnak a vakcináért. Arra pedig várhatsz, amíg a pokol befagy.
63. Bless the child (válaszként erre: 60. - Dfc04c70e4)
2021. júl. 3. 10:43
Az egészségügy is felkészült?
62. Zsú4276 (válaszként erre: 61. - Syria)
2021. júl. 3. 10:01
Szia! Teljes mértékben egyetértek veled. A sok barom azt hiszi mindent lehet. Tavaly nyáron is ez volt és utána jött a fekete leves.Én biztos hordani fogom a maszkot járműveken és zárt tereken, még ha hülyének is néznek.
61. syria (válaszként erre: 45. - Simple)
2021. júl. 3. 09:52

Azt a „bűvös” számot sajnos nem szakember találta ki, ezért a világ egyik legnagyobb baromsága. Könyörgöm! Aki tegnap megkapta az első (vagy második) oltását, az mikor is lesz védett? Tehát messze nem lehet beszélni, 5,5 millió védettről, ha szerencsénk van, akkor jó, ha van JELENLEG 3 millió. S ki tudja, hogy azok, akik még az elején megkapták mindkét oltást, MEDDIG ÉS MENNYIRE lesznek védettek? Senki nem garantál semmit. A 4. hullám nem az oltatlanok miatt fog jönni, hanem a tömeges rendezvények (élükön a focimeccsek) miatt, ahol maszk nélkül borulnak egymás nyakába, mert a zsebükben ott lapul a „védettségi” igazolvány, ami semmitől nem véd meg, csupán néhány, a vírussal kapcsolatos adatot dokumentál. Számomra a témában egyetlen hiteles ember van:

[link]

2021. júl. 3. 09:20

Orbán Viktor: "A kormány felkészült a negyedik hullámra."

Talán nem véletlen.


Nem akarok itt virológusokat és szaktekintélyeket idézgetni, hogy mit mondanak a negyedik hullámmal kapcsolatban - mert nem. Akit érdekel, úgyis utána néz.

Most is csak azt mondom: ha valaki továbbra is hordani akarja a maszkot, hordja. Nem kell azzal törődni, hogy ki mit mond.

Aki meg örül annak, hogy megszabadul a maszktól, hát örüljön kedvére. Addig, amíg lehet.

59. 55Judit (válaszként erre: 57. - 55Judit)
2021. júl. 3. 08:39
jav: De legtöbb esetben...
58. 55Judit (válaszként erre: 51. - Epresturmix)
2021. júl. 3. 08:37
Te is!
57. 55Judit (válaszként erre: 53. - Eandi78)
2021. júl. 3. 08:37
Igen, elkaphatja. Ha legtöbb esetben megússza a fertőzést megfázásos tünetekkel. Nekem nem mindegy milyen állapotban vészelem át ha elkapom. Ezért oltattam be magamat. Aki nem hisz a szakembereknek, az miért oltatja be magát? Nem mindegy ha úgysincs hatása?
56. 55Judit (válaszként erre: 54. - Amaunet)
2021. júl. 3. 08:34
Na meg nem csak nehezebben boldogul, de közel nem okoz olyan súlyos megbetegedést mint ha nem lennél beoltva. Bizony hogy nyugodtabb vagyok mióta megkaptam mindkét oltást. Biztos vagyok abban, hogy mikor feléled a járvány, az oltatlanok száma és a halottak száma sokkal nagyobb lesz a kórházakban mint az oltottaké. Bizony hogy az oltatlanok lesznek a felelősek a járvány feléledésért. Ezt szakemberek mondják, azoknak azért csak jobban hiszek.
55. Bless the child (válaszként erre: 54. - Amaunet)
2021. júl. 3. 06:57
Minden szavaddal egyetértek
2021. júl. 3. 06:55

Szerintem nem kéne oltottra/oltatlanra kihegyezni ezt a kérdést. Aki ezt teszi az jól bedőlt a propagandának.

Az, hogy a nyitást az oltottsághoz kötötték és nem a fertőzöttség mértékéhez, az új megbetegedésekhez számához számomra azt jelenti, hogy a felvásárolt vakcinákat el kellett használni. (kínait 3-5x áron vették meg)

Másik, hogy elmondhassák magukról, hogy nálunk a legnagyobb átoltottság.

Bennem nincs bizalom, nem hiszem el a közölt adatokat, mikor más európai országokban már a delta variáns arat.

Olyan számokat közölnek amivel alátámaszthatják a vélt sikereiket.

Másrészt az elhunytak számát sehol nem említik már, merthogy az negatívan hatna az intézkedéseik megítélésében.


Oltott vagyok (Moderna), de tartok ettől a teljes nyitástól. Továbbra is viselni fogom a maszkot (még utcán is, mivel elég forgalmas helyen élek).

A vírusnak nincs detektora, nem tudja megkülönböztetni az oltottat az oltatlantól, csak mikor bejut a szervezetbe nehezebben boldogul egy oltott esetében.

2021. júl. 3. 06:26
Nem az oltatlanok miatt kell szívni. Oltott is elkaphatja, fertőzhet. Köszi, én oltva sem szeretném, meg itthon ülni sem így marad a maszk. Majd leveszem, ha elkaptam…;) Irigylem azt, akinek az volt a legnagyobb baja ebben a 1,5 évben, hogy maszkot kellett hordani :D
52. Myra
2021. júl. 3. 04:58
En sajnos a betegsegem miatt nem oltathatom magam, de nem is jarok sehova. A csaladom le van oltva, ok vasarolnak. En ezt a teljes nyitast korainak tartom, Horvatorszag mar megint szigorit, mert ott a Delta varians es naluk is kezdett terjedni a nyitas miatt. Virologusok is korainak tartjak es a 4. hullamot josoljak oszre.😔
51. Epresturmix (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2021. júl. 3. 04:27

Felőlem életed végéig is hordhatod és oltathatod magad! Megérdemled! 😀

De ne felejtsd el azt, hogy a maszkot már az oltások is előtt is kötelező volt hordani! Gondolkodj!

50. 55Judit (válaszként erre: 48. - Liliom10)
2021. júl. 2. 15:19

Igazad lehet.


Az oltatlanok miatt kell majd ősszel mindenkinek szívni, mégis ők vannak felháborodva hogy korlátozva vannak, nem tehetik meg mindazt amit az oltottak. A betegség miatt nem olthatókkal együtt érzek. de a többi remélem immunitást szerez mielőbb valami módon. Nekem mindegy hogy, csak gyorsan csinálják.

49. Flóra76 (válaszként erre: 46. - Zsofi_876)
2021. júl. 2. 15:09
Sajnos elég egyértelmű, hogy ősszel jön az újabb cirkusz. Igen, maszkkal együtt.
48. liliom10 (válaszként erre: 47. - 55Judit)
2021. júl. 2. 14:55

Úgy tudom, azért, mert kísérleti vakcina !!! 2023. január végéig az ! Senki semmi felelősséget nem vállal, se a gyártó, se az országok vezetői, senki ! Aláírtad a nyilatkozatot, mások mossák kezeiket. Ez a régi oltásoknál nem így van. Ott bizony perelhető a gyártó és az állam, ha baj lesz !

Ott van a Contergan-bébik esete :

[link]

47. 55Judit (válaszként erre: 46. - Zsofi_876)
2021. júl. 2. 13:59
Virológus bizton állítja, hogy 2-3 hónap, és jön a 4. hullám. Megint fuldokolhatunk majd a maszkban az oltatlanok miatt. Bőven elég lenne szerintem azokat nem oltani akik betegség miatt nem olthatók. Olyan kevesen lehetnek, hogy miattuk nem terjedne a kórság. Másoknak miért nem lehet kötelezővé tenni, mint a gyermekoltásokat?
46. zsofi_876 (válaszként erre: 36. - Delbuk)
2021. júl. 2. 13:02

Egyetértek.

Az meg különösen "vicces", hogy a hiányzó pár ezer főt ha beoltják, ott már nem kell 2 hetet várni legalább, hogy a hatása kialakuljon a vakcinának? Ugyanez volt a kártyánál is. Na mindegy, csak akkor ez nem óvintézkedés, hanem propaganda.

Biztosan van ennek is értelme, csak én máshol kerestem.


Sajnos szerintem egyenes út vezet az újabb hullámhoz ősszel. Nem feltétlenül a lazítások miatt.

45. simple
2021. júl. 2. 12:45
Állítólag ma elérjük a bűvös számot, és másnaptól életbe lépnek a lazítások, tehát valószínűleg holnaptól már nem kell maszk. Kicsit furcsa lesz azért megszokni, egy darabig tuti még viszem magammal. Aztán remélem, szeptembertől nem hozzák majd vissza...
44. delbuk (válaszként erre: 37. - Dfc04c70e4)
2021. júl. 1. 12:27

Jelenleg nem igazan bkv-zok, azert is irtam, hogy covidtol fuggetlenul nem tartom hulyesegnek.

Nem parazzuk tul a dolgot, siman nem megyunk olyan helyre, ahol a gyereket veszelyeztetjuk, de altalanossagban szerintem a jelenlegi helyzetben korai minden ovintezkedes eltorlese.

Nem szoktam ezen masokkal vitazni amugy en sem, ez az en velemenyem, mase meg mas, nincs ezzel gond, amig valaki ugy nem gondolja, hogy meg kell gyoznie (vagy le kell hulyeznie).

Mondjuk az is igaz, hogy a kozvetlen kornyezetemben egy embertol eltekintve hasonlo gondolkodasuak vannak.

43. Mézes-Krémes (válaszként erre: 41. - Nanda)
2021. júl. 1. 11:24
Hát én kilógatom az orromat, megfulladni nem fogok. :) Csak nem csuknak érte börtönbe.
2021. júl. 1. 10:37
Jó lenne már elfelejteni a maszkot!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook