Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Második terhességet mikor és hogy kell jelezni a munkáltatónak? fórum

Második terhességet mikor és hogy kell jelezni a munkáltatónak? (tudásbázis kérdés)


2016. szept. 27. 17:49
De vigyázz mert egyszer véget ér a fizetés nélküli, függetlenül attól, hogy hány gyermeket vállalsz, vissza kell térned dolgozni, és jobb jóban lenni a munkáltatóval, nem betartani neki. A magam részéről elképzelhetetlennek találom, hogy ennyi időt kiessek a munkából, de Te tudod. Persze van, aki megteheti, úgy dönt, hogy soha nem akar többet dolgozni, inkább a családnak szenteli az életét.
5. Miss Jane (válaszként erre: 1. - Infiniti)
2016. szept. 27. 17:43
Érdekes kérdés. Jelenleg fizetés nélkülin vagy, egészen a kisebbik gyermek 3 éves koráig. Tájékoztatási és együttműködéséi kötelezettség terhel, de ennek keretei nincsenek leírva. Ha megszületik a 2. baba, neki a 3. éves koráig lehetsz fizetés nélküli szabadságon. Elvileg a legkésőbbi időpont, amikor közölheted a munkáltatóddal, hogy jön a második baba, az amikor, az első 3. éves lesz, és alapból vissza kellene térned a munkába. De ez véleményem szerint késő. Együttműködési oldalról pedig szerintem célszerű lenne már a terhességet is közölni, hogy tudjon a munkáltató tervezni, hogy még évekig nem térsz vissza a munkába.
2016. szept. 27. 17:38
A visszavonáshoz a munkavállaló hozzájárulása szükséges, de miért ne járulna hozzá.
3. Miss Jane (válaszként erre: 2. - L.luiselotte)
2016. szept. 27. 17:37
Hülyeség amit leírtál. Nincs ilyen új szabály. Nem mondhat fel a munkáltató jogszerűen terhesség alatt (kiv. próbaidő, azonnali hatályú). Ha megteszi ennek ellenére, mert nem tud róla, hogy a dolgozó terhes, a felmondás jogellenes, vissza kell vonnia.
2016. szept. 22. 16:37
Pl ajánlott levélben, és m,eg kell őrizni a feladó vevényt. Vigyázni kell, mert új szabály, ha a dolgozó nem jelenti be a terhességét, akár fel is mondhat a munkáltató. ( nem aki GYEsen van, hanem aki dolgozik )
2016. szept. 22. 16:09
Sziasztok! Biztos hülye kérdés, de nekem problémát okoz és nem találok rá választ. Jelenleg 1 éves gyerekemmel vagyok itthon és jön a második, amúgy sem vagyok túl közlékeny, a munkahelyem felé pedig pláne nem vagyok nagy bizalommal, így eléggé kellemetlenül érint a kérdés, legszívesebben el sem mondanám :) Segítsetek kérlek, hogy mit kell, hogy kell, ki felé kell és mikor kell közölni! Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook