Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar kisfiú nem akar magyarul beszélni. Hogy vennéd rá?:) fórum

Magyar kisfiú nem akar magyarul beszélni. Hogy vennéd rá?:) (beszélgetős fórum)

1 2
6. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2013. júl. 18. 19:46

Igen, ez tortent, az elso alkalommal csak vegig playstationoztek a fiammal, de az, hogy magyarul beszeljek es o olaszul valaszoljon, nem mukodik, mert nem erti a kerdest.


Megkerdeztem: hany eves vagy? Es kukan nezett ram, nem erti a kerdest.


Amugy szimpatikus gyerek csak ahogy magyarul szolok hozza, osszerezzen.


A fiam, aki soha nem jutott el beszedben a folyamatos beszedig magyarul, az egyszeru jatekban (szamok es szinek) nyert, pedig vele mar regebben sem tudtam magyarul beszelni. Orulok, hogy ezzel a kisfiuval (akivel teljesen egyidosek) most o is lelkesebb lesz a magyart illetoen de lattam a masikon, hogy kimondottan szorongott.


Attol felek, hogy attol fel, alaptalanul, hogy ha ujbol beszel magyarul, hazaviszik, vagy ilyesmi. Teljesen alaptalan hiszen orokbefogadtak. Az anyuka viszont neheztelt mar a multkor is, hogy hagytam oket jatszani. A kisfiu rosszabbul tud mint vartam, gyakorlatilag olyanokat sem tud elolvasni vagy emlekezni mit jelent, hogy kutya vagy maci.


Ezert meg olyat sem kerdezhetek, hol laksz, hany eves vagy stb. Nem tud ra olaszul sem valaszolni mert nem erti a kerdest.

5. Mandula71 (válaszként erre: 2. - F758a7200f)
2013. júl. 18. 19:38
Nem törölte ki, csak nem használta 3 évig. Mondom, én simán csak játszanék, beszélgetnék vele, elfogadnám, hogy olaszul válaszol. Eleinte segítség lehet, hogy akár mutogatod is neki, amit mondasz. Csak te ne beszélj hozzá olaszul.
2013. júl. 18. 19:37
A kedvenc közös játékot magyarul játszani, a kedvenc ételt magyarul megnevezni, a kedvenc mesefilmet magyarul mondani, stb. Csak egy ötlet volt.
2013. júl. 18. 19:36
Én ugyan nem vagyok se nyelvtanár, se pszichológus, de biztosan nem tanítanám neki így az anyanyelvét. Szerintem éppen elég lenne eleinte, ha "óra" alatt csak játszanátok, azt, amihez éppen kedve van. Viszont te csak magyarul beszélnél hozzá, magyarul kérdeznéd. Szerintem még az sem baj, ha eleinte olaszul válaszol. Egy idő után magától is meg fog szólalni magyarul. A könyv olvasását én akkorra hagynám, ha már beszél magyarul.
2013. júl. 18. 19:33

Az emlitett jateknal nagyon felelenkult de ezzel a tempoval nagyon sokara fog ujra beszelni hiszen alapveto rovid mondatokat sem ert. Keptelen vagyok elhinni, hogy mindossze 3 ev alatt ennyire kitorolte az agyabol a magyart.


Milyen mas jatekokkal tanithatnam gyorsabban? Lattam rajta, hogy jatek kozben feleled a versenyszellem benne es egy pillanatra "felreteszi" hogy nem tud magyarul, szoval lebukott, hogy vmit csak tud, de nem tudom, hogyan segitsek neki?

2013. júl. 18. 19:29
Egyik ismerosom ismerose orokbefogadott egy magyar kisfiut. 3 eve elhoztak onnan. A kozos ismeroson keresztul megtudta, hogy magyar vagyok es megkert, hogy beszeltessem a gyereket egy kicsit, mert az teljesen elfelejtett (a szulok egyike sem tud), szeretne elolvasni egy koranak megfelelo konyvet de nem erti, holott otthon kijarta az elso altalanost. Az elso tali alkalmaval kuka volt teljesen, csak olaszul akart velem beszelni. Masodik tali ma volt, eljutottunk egy jatekig, de olvasni nem akar. 10 eves, de mintha lelki blokk lenne benne, olaszul is elolvashatta volna (olasz fonetikaval a magyar szoveget), de teljesen leblokkolt. Hogyan oldanatok fel ezt a lelki blokkot? Eddig csak egy jatekra volt hajlando, a szinekkel, az osszes tobbi feladatnal szorongott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook