Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar kisfiú nem akar magyarul beszélni. Hogy vennéd rá?:) fórum

Magyar kisfiú nem akar magyarul beszélni. Hogy vennéd rá?:) (beszélgetős fórum)

1 2
2013. júl. 29. 18:56
Itt hagyhatja
2013. júl. 29. 18:55

Holnap jonnek, felirtam mindent amit itt mondtatok, plusz meg irtam hozza jatekokat, kivancsi leszek:)


Beszeltem az anyukaval is, hogy itthagyhatja, ha akarja, 1-1 orara. Nem volt nagyon elragadtatva szerintem, mert nem mondott ra semmit, de normalis, csak 2x voltak nalunk.


Hat jo, vegulis megprobaltam, nem eroszak, majdcsak kialakul. Nem kerdeztem viszont, hogy beszelt-e a gyerekkel arrol, hogy nem fogjak "visszakuldeni"

34. era06
2013. júl. 29. 17:24

7 évesen került egy idegen országba. Azóta eltelt 3 év. Nem használta a magyart, senkitől nem hallott magyar szót, elfelejtette nem olyan nagy tragédia. Más lenne ha ,egy 17 éves mondaná magáról, hogy elfelejtettem a nyelvet, ezt nem hinném el.

Vannak vegyes házasságok ahol a kisgyerek megérti a másik nyelvet, mégsem hajlandó megszólalni rajta.

Egy ismerősöm kiment külföldre két gyerekkel, fél év után angolul beszéltek egymásközt a gyerekek. Egész nap ezt hallották az iskolában, ezt használták,ez lett a könnyebb.

33. Yaweb (válaszként erre: 32. - F758a7200f)
2013. júl. 29. 15:51
Szerintem ez nem igaz. Igenis, el lehet felejteni az anyanyelvet is. Mindent amit nem hasznalsz napi viszonylatban, el tudsz felejteni!
32. f758a7200f (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2013. júl. 19. 14:40
NA, én az oroszt teljesen elfelejtettem, ha meg kellene szólalnom, újra kellene tanulnom:)))), szóval tanult nyelvet el lehet felejteni. Anyanyelvet sztem sem.
31. moonlight13 (válaszként erre: 30. - F758a7200f)
2013. júl. 19. 14:34
Nem, csak azt mondom, h nem lehet teljesen elfelejteni egy nyelvet évek múlva sem!
30. f758a7200f (válaszként erre: 29. - Moonlight13)
2013. júl. 19. 14:06
De angol anyanyelvű vagy? Mert nála az van, hogy ugye azon tanult meg beszélni, és első osztályba is járt.
29. moonlight13 (válaszként erre: 25. - F758a7200f)
2013. júl. 19. 12:53
3 éve nem használja a nyelvet? Az semmi! Én legalább 25 éve nem használom az angolt, de azért meg tudok szólalni, bár nem a régi szinten. Tehát nem arról van szó, hogy elfelejtette.
28. moonlight13 (válaszként erre: 1. - F758a7200f)
2013. júl. 19. 12:51
Azt írod, hogy örökbefogadták, és a magyar mondatok hallatán összerezzen. Ki tudja, mi minden jut eszébe a magyar szó hallatán. Talán rossz emlékei vannak abból az időből.
27. f758a7200f (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2013. júl. 19. 11:12

:DDDD (igen, van egy kis onzo cel is a dolog mogott!)


Nem volt rossz helyen, csaladnal volt, 2 tesoja volt, neveloszuloknel. De most igazi apuja es igazi anyuja van, es tudja, hogy ok nem neveloszulok hanem orokbefogado szulok tehat innen nincs masik allomas, csak ezt nehez neki tudatositani, meg benne van a felsz.


A nagyobbik fiammal egyidos, enekelgetes kizart lesz, en arra gondoltam, hogy picit versenyeztetni fogom oket, es a kisfiu termeszetesen elonyben lesz (sot, oriasi elonye van, csak nem tudja!) de csak akkor, ha kepes elohalaszni amije van. Az enyem meg abszolut versengos, csak neki nincs sok a tarsolyaban, de jot fog tenni neki is, mert igy kenytelen felzarkozni o is, neki az egyetlen elonye, hogy nincs lelki blokk. Es nem olyanon versengenek, hogy kinek mije van, hanem kinek mennyi esze, ez stimolalo lesz sztem. Es nincs igazi tet sem, csak szorakozas!


Nagyon orultem tegnap, elveztek mindketten csak nem jutott eszembe semmi mas jatek, most mar az itteni tippek alapjan is egy parat ossze tudok allitani:)))))

26. michelle.r (válaszként erre: 24. - F758a7200f)
2013. júl. 19. 10:53

Egyrészt szégyelld magad, disznó módon önző vagy és kihasználod :P :DDD


Másrészt gondold magad a helyébe, lehet, hogy a múltját tagadja ezzel, mert nem szép emlékeket őriz a régi életéből. Próbáld fontossá tenni neki hogy a tieidet tanítsa, legyen ez a feladat, amit csak ő az okos, nagyfiú tud megcsinálni.


És csak nagyon zárójelben jegyzem meg, az sem baj, ha nem akarja használni, ha az olasz mellé más nyelveket megtanul, nagy baja nem lesz belőle :)

25. f758a7200f (válaszként erre: 21. - Annaluca)
2013. júl. 19. 09:40

Mi az a tiktakbumm?:)


Megertem a szorongasat, a valtozasok miatt amiken keresztulment. Anyuka 3 evig egyaltalan nem beszelt vele Magyarorszagrol, es semmi magyar dologrol, teljesen az olaszt eroltette, logikus, hogy a gyerek minel hamarabb felzarkozzon, beilleszkedjen. A gyerek szinten szorong, mert nem akar visszamenni (vagyis ettol fel) de szeretne oromet okozni az anyukanak aki most hirtelen ujbol szeretne, ha magyarul is tudna.


Persze, nem lehet a semmibol visszahalaszni 3 ev kihagyas utan, de azert azt sem hiszem el, hogy ennyire nem tud mar.


Masreszt az anyja nem hiszem, hogy itt meri hagyni egyedul mert nem vagyunk meg ilyen viszonyban, szeretnem en is, majd legkozelebb megemlitem. Lehet, hogy nelkule oldottabb is lenne a gyerek

24. f758a7200f (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2013. júl. 19. 09:31

Ez szep!


Tudod, en sem surgetnem a kisfiut, de azert azt se, hogy semmit ne beszeljunk magyarul, mert orulok, hogy igy az enyemek is talan elkezdenek:)


De mindig is azt gondoltam, hogy az enyemek raernek felnott korukban is, nem kerget a tatar, ha nem akarnak. Neki viszont az anyanyelve, szoval ezt sokkal jobban sajnalnam, hogy veszni hagyni egy dolgot amit mar megtanult es tud. Mas az, hogy az enyemek meg se akartak tanulni, tegat nekik nincs ilyen veszteseg, ha utolag tanuljak meg, akkor is csak nyernek:)

23. f758a7200f (válaszként erre: 20. - Dodi44)
2013. júl. 19. 09:27

:)))


Ez vicces! Az enyem azert nem akart soha beszelni mert o nem hitte el, hogy vannak masok is akik tudnak igy beszelni, szerinte en voltam az egyetlen aki tud magyarul, szamara ez egy nem letezo nyelv.

2013. júl. 19. 09:23

Én sehogy nem venném rá. Most semmiképpen, úgyis csak ellenállást váltanál ki belőle. Másrészt van egy nagyon kedves barátnőm, a férje is magyar, de Berlinben éltek évtizedeket, a gyerekük is ott született meg. Őt is erőltették, nem akart magyarul megtanulni, hiába nyüstölte az anyja. A németet tekintette anyanyelvének, angolt intenzíven tanult, később franciát is. Aztán 17 évesen elkezdett utazni a világban és rájött, hogy folyton belebotlik a magyar nyelve, akkor kezdett megtanulni. Ma már anyanyelvi szinten, akcentus nélkül beszéli - igaz, mindjárt 43 éves és évek óta Magyarországon él.


Én biztosan megvárnám, amíg őt kezdi el érdekelni.

2013. júl. 19. 07:21

Szerintem se sürgesd, hiszen 7 évesen országot, családot váltani nem egy egyszerű dolog. Addig nagy valószínűséggel nem is hallott az olaszokról, ott meg belecsöppent egy teljesen idegen világba, akiknek sem a nyelvét, sem a kultúráját, sem a szokásait nem ismeri. Ezt értesd meg anyukával.

A gyereknek- és a szülőnek is- az lenne a legjobb, ha otthagyhatná nálatok pár órára.

Játékokból ne keress eleinte kimondott szótanulóst, mert akkor blokkol. Eleinte csak játszatok bármilyen társassal (de ne számítógéppel), közben te beszélhetsz magyarul, az is sokat segít. Aztán ha oldódik jöhetnek a beszédesebb játékok. Kő-papír-olló? Ott beszélhet ha akar, de nem kötelező, de megvan a játék is. Tik-tak bumm-nak van képes verziója, amit a nyelvtanuláshoz használnak, de nálunk az oviban is van. De ahhoz oldódni kell még sokat.

20. Dodi44
2013. júl. 19. 01:18

Az enyem sem akart, mert nagyon bele akart olvadni az itteniek korebe. Ugy negy ev mulva meg orult neki, hogy masik nyelveken is ert es tud beszelni!!!

Sosem eroltettem, de azert mindig beszeltem magyarul es nemetul hozza.

Ertett is mindent. Kesobb meg le sem lehetett allitani, ha en angolul beszeltem hozza, figyelmeztetett! Ferihegyen, hozzam bujt es mondta "apa itt mennyi sok okos ember van! Mind tud beszelni Magyarul!!!" egyem a lelket!!!

2013. júl. 19. 00:46

Ha hètèvesen fogadtäk örökbe, valòszínüleg nagy trauma lehetett neki, s talàn a magyar is arra emlèkezteti.

Szerintem szeretne mindent elfelejteni, ami magyar.

Èn nem eröltetnèm. Te beszèlhetsz hozzà magyarul, lehet , hogy több- kevesebb idöre lesz rà szüksège, hogy a nyelvet ùjra megszeresse.

18. lillenet (válaszként erre: 12. - F758a7200f)
2013. júl. 18. 21:24

Akkor reméljük csak idő kérdése és anyuka is megnyugszik és akár nélküle is ott maradhat a fiú majd.

(Van egy olyan gyanúm, hogy úgy sokkal nyugodtabb lesz ő is és jobban tudtok haladni)

17. lillenet (válaszként erre: 15. - Baatkaa)
2013. júl. 18. 21:20
Tényleg, kártyával is nagyon jól lehet színeket, számokat tanulni, stb, nagyon jó ötlet!
2013. júl. 18. 20:17
Hat igen, hetente 1x tenyleg jobb lenne. Turelemre es kitartasra lenne szukseg.
2013. júl. 18. 20:15
Enekelnetek ezt - azt? Magyar gyerekdalokat hallgathatna otthon is. Biztos van nektek is otthon. Tarsasjatek nalunk nagyon megy, a 6 eves fiam is jatszik velunk. Nagyon szeretik az UNO-t pl., a labirintust, csaladi tarsast.
2013. júl. 18. 20:10
Szerintem nem szabad turelmetlennek lenni a gyerekkel. Az anyukajanak meg kell ezt ertenie. Azonkivul meg csak ket alkalommal talalkoztatok, ha jol ertettem, ido kell, hogy veletek is osszebaratkozzon, megnyugodjon. Biztos jol erzed, hogy fel, hogy elviszitek/elviszik.
13. f758a7200f (válaszként erre: 10. - Lillenet)
2013. júl. 18. 20:05

Azt mondta, elbeszelget, csak addig is nem tudom miket jatszhatunk ami ilyen szotanulasra jo jatek.


Ha valakinek van otlete, megkoszonom:) Max fel orat tudom oket ravenni, hogy nyugton maradjanak, addig par jatekot jatszhatunk ugy, hogy magyar szavak legyenek benne.

12. f758a7200f (válaszként erre: 9. - Lillenet)
2013. júl. 18. 20:02

Az anyuka dolgozik es keves szabadideje van, hogy hozzank cincalja a gyereket meg itt is maradjon vele addig. Gondolom, adott egy eselyt, hogy na, nezzuk meg, lesz-e vmi javulas, erdemes-e jonnie hozzank.


Szoval gondolom minel kevesebb alkalommal szeretne jonni es minel jobb eredmenyt elerni. Csak emiatt surgos neki, hogy nem er ra. Itthagyhatna addig de nem vagyunk meg olyan bizalmas viszonyban. Meg nem erti, hogy szivesen teszem, hiszen igy az enyemek is megtanulnak

2013. júl. 18. 19:56

Ja, es a masik problema: anyuka is nagyon turelmetlen. Ha hetente jonnenek, talan jobban bemelegedne de latta, hogy playstationoztek es nekik otthon nincs, mert o nem szereti.


Meg az is eszembe jutott, hogy hamarabb megtanithatnam ot, mint a gyereket. Probaltam mondani, hogy szerintem a kisfiu azert blokkol mert nem akar tobbet hazamenni. Azt igerte, elbeszelget vele, hogy szo sincs errol, es addig is szeretnek minel tobb jatekot kitalalni nekik, most, hogy rajottem, olyankor picit beszel


De igy nem jut eszembe sok minden.

2013. júl. 18. 19:56
Mindenképp el kellene magyarázni a kisfiúnak, hogy semmi de semmi következménye nem lesz/nincs annak, ha nem jut még eszébe semmi, és annak sem ha igen. Esetleg meg is kérdezhetnéd tőle (olaszul) miért fél ennyire?
9. lillenet (válaszként erre: 6. - F758a7200f)
2013. júl. 18. 19:52

Az anyukának miért olyan sürgős a haladás?

Az is nagyon akadályozhat, szorongást okozhat, hogy ő türelmetlen és "elvárásokat" támaszt. Nem szabadna... :( de sejtem ezt tőled nemigen fogadja el.

8. f758a7200f (válaszként erre: 4. - Durciful)
2013. júl. 18. 19:49

Kedvenc etel, jatek, oke, ilyeneket fogok osszeallitani:)


Persze, hozott egy dinoszauruszos konyvet, hogy o szeretne elolvasni. De mikor elotte kinyitottam az elso altalanos olvasokonyvet, ramutattam dolgokra (baba, maci, haz), nem jutott eszebe.


Oke, akkor olvassunk!

Laci kerteshazban lakik...

Eskuszom, mire elolvasta az egy mondatot, helyette is izzadtam, izgultam. Nagyon nyogvenyelos, a dinoszauruszos konyv nagyon tavolinak tunik nekem.

7. lillenet (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2013. júl. 18. 19:49

Teljesen egyetértek.


Gribedli: a lelki blokk feloldásához te sajnos kevés vagy, lehet hogy az sosem oldódik, de attól még dönthet úgy, hogy újra beszél-olvas stb. Hagyj neki időt, egyszerűen csak barátkozz, játssz, és meglepődsz majd a sikereken:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook