Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Magányosok fórum

Magányosok (beszélgetős fórum)


1 2
35. Lávli (válaszként erre: 34. - Sanyinak)
2019. máj. 3. 15:30

FŐKÉTÜSZ a nevük, csak mondom, hogy tudd.

Miért ne lennének?

Elég sok ház áll kéménnyel a világban :D

Egyszer se volt eldugulva, csak nem vették fel. Mint Transzinak. Egy embert kerestem. :D

34. sanyinak (válaszként erre: 30. - Lávli)
2019. máj. 3. 15:25

Van még Kéményseprő Vállalat?

Mindenesetre sűrűn lehetett eldugulva a kéményed, ha ennyire képben vagy velük :)

Akkor még biztosan nem kellett fizetni Artisjus jogdíjat a zene után.

2019. máj. 3. 14:37
Végül 26 perc zenélés után felvették. Nem siették el a dolgot. :)
32. zsovi (válaszként erre: 26. - 0adc8842b1)
2019. máj. 3. 11:24
Nem vesz körül szomorú hangulat,én csak megjegyeztem valamit,amit te félreértettél.
31. f0b99b27d1 (válaszként erre: 29. - Sanyinak)
2019. máj. 3. 09:45
Na ez az, legalább olyat hallgathatnék amit szeretek is. :)
30. Lávli (válaszként erre: 29. - Sanyinak)
2019. máj. 3. 09:30

Azt tudod, hogy a Kéményseprő Vállalat telefonjában Márkus László dalolja a Mary Poppins dalt, hogy Száll a korom száll a korom? :DDD

Mennyit hallgattam egy időben! :DDD

29. sanyinak (válaszként erre: 27. - F0b99b27d1)
2019. máj. 3. 09:28
Legalább lehetne zenét választani... :)
28. Lávli (válaszként erre: 25. - Sanyinak)
2019. máj. 3. 09:22
Mindenki nem.
2019. máj. 3. 09:20
Én most arról beszélgetnék szívesen, hogy már 9 perce zenélnek a telefonba, de ügyintézővel még nem tudtam beszélni. Felháborító.
26. 0adc8842b1 (válaszként erre: 3. - Zsovi)
2019. máj. 3. 09:17
Bocsáss meg, de nem hiszem hogy valami szörnyű hangnemben írtam volna. A fórum kezdéséből nem derül ki semmi. Hiszen beszélgessünk, de nem írtál meg semmit hogy miről. Honnan kellene tudni, hogy egy elég szomorú hangulat vesz körül. Ezek után pláne azt gondolom nem még jobban egy - mondjuk - szomorú környezetbe kellene kerülnöd, mert az olyan, mint ha a tüzet szítanád magadnak. Inkább vidámabb, természetes témába-, témához csatlakozz.
25. sanyinak (válaszként erre: 21. - Lávli)
2019. máj. 3. 09:06
Tényleg érdekel, hogy a másik ivott-e ma már kávét, vagy hogy éppen milyen ruha van rajta?
2019. máj. 3. 06:30
Magány amikor egyedül vagy nincs kihez szólni de ha kilépsz az ajtón elmész valahová idegesítenek az emberek nincs veled aki szeret akit szeretsz vagy szeretetnél... szeretet hiányod van hozzá bújnál valakihez de nem mindegy hogy kihez. Mert Akárki nem tudja megadni azt a szeretetet amire vágysz...
23. Lávli (válaszként erre: 19. - Ágio8405)
2019. máj. 2. 21:55
Igen, igaz.
22. Lávli (válaszként erre: 21. - Lávli)
2019. máj. 2. 21:47
Emlékszem, VE ágált állandóan az "egyszavasok" ellen, az istennek se akarta megérteni, hogy van, akinek az fontos, az neki már a külvilág és jól van az úgy.
21. Lávli (válaszként erre: 20. - Sanyinak)
2019. máj. 2. 21:42

Hát igen, valahol igazad van.

Biztos, hogy jó érzés lehet írni akár csak egyszavast is, és ezáltal egy közösséghez tartozónak érezni magát.

Nem baj az, sőt. Több, mint a semmi!

Azzal nem ertek egyet, hogy senkit sem érdekel.

Engem néhány érdekel.

Mást meg más néhány.

20. sanyinak (válaszként erre: 16. - Lávli)
2019. máj. 2. 21:36
És milyen sokan örülnek itt az olyan 'egy kérdéses' fórumoknak, amire válaszolhatnak valamit - bár a válaszuk senkit sem érdekel.
2019. máj. 2. 21:34
Pontos fogalom erre nem tud lenni. Mivel egyéni kinek mi a magány. Sokan élnek szamukra megfelelő kapcsolatban, nem érzik magukat magányosnak, míg másnak olyan igényei vannak hogy ugyanolyan helyzetben magányosnak érezné, érzi magát.
18. Lávli (válaszként erre: 17. - Amaunet)
2019. máj. 2. 21:10

Az valami borzalom lehet, ha mindegy, hogy ki, csak legyen valaki.


Magányos szerintem az, akitől nem kérdezi meg senki, hogy vagy, mi van veled, hogy érzed magad. Vagy esetleg van, aki megkérdezi, de csak latszatból, és meg se várja a választ, vagy nem érdekli. "most nem érek rá, de majd visszaolvasok" . Itt is, meg a családban is.

Viszont ugyanennyire magányos szerintem az is, aki sosem ér rá kérdezni és meghallgatni.


A munkám során azt tapasztaltam, hogy aki hosszú idő óta egyedül van, az nagyon elbátortalanodik és nem mer már nyitni a külvilág felé. Elszokik a közvetlen kontaktustól és tart a reakcióktól.

17. Amaunet (válaszként erre: 16. - Lávli)
2019. máj. 2. 20:42

Igen, ezt jó lenne, ha megfogalmaznák a magányosok, hogy mit is értenek ez alatt.


Nem úgy értettem, hogy csak vannak melletted (vagy más mellett), hanem van kivel megosztania a gondolatait, érzéseit, van kiről gondoskodni.


Sokan vannak itt, akik csak panaszkodnak, hogy milyen magányosak, de nem lépnek ki az ajtón, hogy társaságba menjenek, ismerkedjenek. Többen a "sorsot" hibáztatják, hogy magányosak lettek, pedig ebben ők maguk is nagy szerepet játszottak.

Többen társfüggőek, mert nem vállalják saját életükért a felelősséget.

16. Lávli (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2019. máj. 2. 18:09

Érdekes lenne először is megfogalmazni azt, hogy mi is a magány. És kinek mi. Mert gondolom, hogy ebben is különbözőek az emberek.

Én pl. magányosnak érezném magam, ha csak körülöttem, mellettem lennének az emberek, és nem velem.

És Zsovival nagyon egyet értek abban, hogy itt a Hoxán is a sok magányos ember csak úgy van egymás mellett, és elbeszélnek egymás mellett. Hajtják a magukét valamiért, és közben rettenetesen magányosak.

15. Amaunet (válaszként erre: 14. - Lávli)
2019. máj. 2. 18:04

Nem kell annak érezned magad, ha vannak körülötted. Mert lekötik, kitöltik a gondolataidat, az idődet.

Aki viszont csak ezen rágódik az az is marad.

14. Lávli (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2019. máj. 2. 17:59

Szerintem is ezt akart mondani a költő (vagy színész? mindegy).

Én ezt csak filozofálásnak tartom, ami sokszor nem fedi a valóságot, csak nagy általánosságban vett gondolkodás.

Az tény, hogy a gondolataim és az álmaim az enyémek.

De attól még nem kell magányosnak lennem.

13. Lávli (válaszként erre: 11. - F0b99b27d1)
2019. máj. 2. 17:56
Értem. De ki "az ember"? Te?
12. Amaunet (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. máj. 2. 17:56

Szerintem azt akarta mondani a költő, hogy mint entitás egyedül születik, él és hal meg az ember. Lehet az életben anya, társ, gyermekek, de senki nem fog hozzá olyan közel kerülni, mint önmaga.

És ez így is van. Nem tudjuk magunkat 100%-ban megosztani.

11. f0b99b27d1 (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. máj. 2. 17:54
Egyetértek azzal a színésszel, aki mondta. Az élet nagy részét magányosan tölti az ember, akkor is, ha van(nak) mellette ember(ek).
10. bozsu55 (válaszként erre: 5. - F0b99b27d1)
2019. máj. 2. 17:20
Szerintem féligazság, egyedül születik, egyedül hal meg.
9. Lávli (válaszként erre: 7. - F0b99b27d1)
2019. máj. 2. 17:06

Igen szomorú dolog, hogy így általanosított.

Mély negativizmus árad abból a mondatból.

Sok gyermek az édesanyjával együtt küzdve jön a világra, sok sok embernek igazi Társa van, és sokaknak fogják a kezét, miközben a túlvilágra költözik.

8. f0b99b27d1 (válaszként erre: 1. - Zsovi)
2019. máj. 2. 16:59
Szívesen beszélgetek emberekkel, ha normálisan lehet. Vevő vagyok a jóízű dumcsira, de a bunkóságra, lenézésre,utálkozásra nem.
7. f0b99b27d1 (válaszként erre: 6. - Lávli)
2019. máj. 2. 16:56
Ezt egy színész mondta.
6. Lávli (válaszként erre: 5. - F0b99b27d1)
2019. máj. 2. 16:34
Jajjzus, ezt magadtól találtad ki, vagy olvastad valahol?
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook