Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magánnyudíjpénztár-reálhozam - pár napja miért nem működik az egyenleglekérdező? fórum

Magánnyudíjpénztár-reálhozam - pár napja miért nem működik az egyenleglekérdező? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
83. 91d4989ab9 (válaszként erre: 91. - Szemmelver)
2011. júl. 13. 10:16
ja erről beszélek ilyesmi a szitu
82. 91d4989ab9 (válaszként erre: 81. - Preacher)
2011. júl. 13. 10:15

nézz utána, a magánnyugdijpénztárak nagyon jól kezelték a pénzeket csak most amit ki kell fizetniük az azért kevés mert állambácsi beleszólt a kiszámitás módjába


igy kb harmadát kapjuk meg mint ami termelődött:(

2011. júl. 13. 10:11
A nincs reálhozammal pont azt támasztják alá a MNYP-ak, hogy lósz@rt sem érnek és csak a saját zsebüket tömték meg azzal több 100 milliárd forinttal, amit a működésükre levontak a befizetéseinkből!
2011. júl. 12. 22:58
Szerintem meg sokan azért nem kapnak, mert mióta eldöntötték, hogy visszaadják a hozamot azóta furcsa módon csak veszteség van. Egyre nagyobb százalék a veszteség és a végén még ők várnák el a seggrepuszit, hogy nem követelnek tőlünk pénzt , kompenzálandó a veszteséget.
2011. júl. 12. 22:52
HA kiderül, hogy sokan (leginkább az átlagfizetésűekre gondolok) nem vagy alig kapunk reálhozamot, akkor azok, akik ezidáig védték a magánnyugdíjpénztárakat, hogy milyen jó lesz mindenkinek idős korára, mélyen hallgatnak majd ezután... HA bármelyik pénztár 10 év alatt nem volt képes reálhozamot vagy abból csak kicsit is "termelni", akkor az a következő 30 évben sem lenne/lett volna képes...
78. a0c1361e44 (válaszként erre: 94. - Ameer)
2011. jún. 29. 18:45

Elvileg rákérdeznek az átlépéskor, hogy szeretné e a tag, ha tőkésitenék a hozamot.

Igen, az átlépőkét még valószinű nem tudták kiszámolni, bár nem értem, hogy miért.

Remélem senki nem jár rosszul!

77. a0c1361e44 (válaszként erre: 76. - Ameer)
2011. jún. 28. 17:08

Én is allianzos vagyok.

Felhívtam őket telefon május elején, akkor mondták el az április végi egyenlegemet, de postán is küldenek, de nekem még rossz címem volt náluk, így nem kaptam. Ezeket a számokat mondta, a tőkére lehet rosszul emlékszem, mert nem írtam fel. A hozam viszont és a reálhozamra ennyit mondtak. Közel 14 évig voltam tag és ugye a befektetést minden nap számolják, mármint az árfolyamát. Engem is meglepett az egész, mert én máshogy számoltam. Én egyébként növekedési csomagban voltam.

76. Ameer (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2011. jún. 28. 17:00
Engedd meg , hogy megkérdezzem, hol voltál tag, hogy 50%-os hozamot tudhattál magadénak? Én Allianz-os voltam, az oldalukon lévő egyenlegből semmit nem értek (nem teljesen az én tudatlanságom miatt) Június 30ig ígértek egyenleget hozamszámokkal, a közelgő dátum előtt feltették a honlapra: kifizetés aug végéig, az egyenleget kifizetés után 4-5 nappal küldik.. Vicc...
75. a0c1361e44 (válaszként erre: 73. - A0c1361e44)
2011. jún. 28. 15:32
És még ehhez: Az árfolyamom azóta növekedett, tehát kevesebb semmiképp nem lehet.
2011. jún. 28. 15:19
Gondolkodtam az átlépőkkel kapcsolatban. A problémát az okozhatja, hogy az átlépéskor a hozamot is tőkésítették, ami miatt nincs reálhozam. Érdemes rákérdezni a régi pénztárnál, hogy mennyi tőkét és mennyi hozamot utaltak át az új pénztárhoz, majd az új pénztárnál, hogy a nyilvántartást ezután, hogy vezették. Ha tőkésítették az átutalt hozamot, akkor előfordulhat, hogy az átlépés óta annyira kevés hozam lett, hogy nincs reálhozam, amit visszakaphasson a pénztártag, de ha a nyilvántartás azóta is külön van, akkor elképzelhetetlen, hogy ne legyen. Ha tőkésítették a hozamot, akkor után kell járni, hogy ezt miért tették? Általános szerződési feltételek? Tájékoztatták erről az átlépő tagot? Ha egyik sem, akkor lehet a PSZÁF-nál panaszt tenni.
73. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - Ameer)
2011. jún. 28. 15:15

Ezek konkrétumok. A tőke összege 2 mFt felett van. 1998 óta vagyok tag és a hozamom 1.093 eft. Ennek a hozamnak a 25%-át kapom vissza. Ez az április 30-i állapot, így május végére változhat, de túl sokat nem.

Igen, jó volt a bruttóm mindig és ezért is ekkora az egyenlegem.

Ez az egyenleg nem változhat túl sokat, hiszen csak 30 nap lesz a két időpont között. Számítok egy kics csökkenésre, de az csak néhány tízezer forint lehet, max 30 eFt. Ha ennél több, akkor csalnak, aminek pedig következményei lesznek.

2011. jún. 28. 13:24

Már csak abban kezdek biztos lenni, hogy mindebből semmi pozitívum nem jön össze számunkra.

Átvernek, mint ahogy mindig is tették. Nem a témához tartozik, de szeretnék leírni valamit. Egy ismerősöm több mint 10 évig fizette a lakásbiztosítást. Aztán egy részeg idős hölgy miatt kiégett az egész lakás. Nem "aggódtak", mert arra gondoltak a biztosító fizet. És valóban fizetett. Annyit, hogy be tudták tetetni az ablakokat. Addig csűrték-csavarták a dolgokat a biztosító társaságnál, hogy a szerződésben írt összeg alig 30%-át kapták meg:(.

71. globus (válaszként erre: 62. - Judith.budapest)
2011. jún. 28. 12:44
Pedig sokan választották ezt a lehetőséget, köztük fiatalok. Kár volt lemondani róla, hiszen a megtakarítás folytatható az önkéntes vonalon, de az elveszett évekért nem kárpótol senki.
70. Ameer (válaszként erre: 36. - A0c1361e44)
2011. jún. 28. 12:36
Jó lenne, ha így lenne, de a majdan kifizetésre kerülő összeg, a befizetett összeg hozamából adódik, nem pedig a tőkéből..a milliós, millió feletti összegek, amikről írtok, azok tőkék, munkáltató által befizetett összegek -nem pedig hozamok -biztos vagyok benne. Ha kb. 2000 óta tag vagy, és viszonylag jó bruttó béred volt végig (nem minimálbér) akkor a befizetett összeg min. 2mil Ft. Ha ezt jó helyre fektették, akkor hozamot produkált, átlag 10%-ot. Ebből kapsz. A tőke megy az államnak.
2011. jún. 23. 07:38

A cél felé tartunk, eddig futottunk, mert azt mondták, jó lesz, ha futunk, most meg lehet, az lenne jobb, ha visszafordulnánk...de hogyan?

Nagyon utálom az egészet, komolyan mondom, ennyi hazugságot letolni az emberek torkán....ha elkúrták, akkor nekik miért jár mindenből a legjobb, legtöbb, ha közülünk bárki rosszul végzi a munkáját, akkor mehet a francba, meg a sittre....én nem is tudom, hogyan élnek meg az emberek vidéken, ahol nincs munka, de azt tudom, hogy a kolléganőm jogi végzettségű férje 2 éve nem kap munkát, hogy nem fűtenek, hogy nem világitanak, várják a nyarat, mert van egy egyetemista lányuk, arra megy el minden pénzük, a férj meg sehova nem kell....

2011. jún. 22. 12:32
Párom szerint nem csak, hogy nem kapunk vissza egy forintot sem, hanem még mi kell fizessünk a végén:(. Pesszimista a drágám, de ha az államról van szó , nem is alaptalanul:(.
67. judith.budapest (válaszként erre: 65. - Homokóra)
2011. jún. 21. 07:16
Ne sokalld...rájönnek ezek, hogy ennyi nem jár neked...csak papiron, mire átutalják, addigra már jóval kevesebb lesz...vagy átutalták? na akkor ne költsd el gyorsan, gyanitom kamatostul akarják majd vissza....ha ők tévednek akkor is nekünk baj, ha mi tévedünk, na azt börtönnel fenyegetik....
66. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - Homokóra)
2011. jún. 20. 19:59

Én sem értem. Az április 30-i egyenleget megmondhatta volna.

Nem rég olvastam én is cikkeket és táblázatokat. És érdekes, hogy amióta kifizetésről van szó egyre kevesebb az árfolyam.

Röhejesek. Én azért bizom benne, hogy nem tájékoztattak félre.

65. homokóra (válaszként erre: 59. - A0c1361e44)
2011. jún. 20. 19:34
Ezért nem értem..igen..sokallom..én 2006 ban léptem át hozzájuk..addig a Winterthurnál voltam..de nem értem az összefüggést..mért nem tudott tájékozatást adni?
2011. jún. 20. 18:04
na ez csak olyan kényszer mosoly volt, nehogy valaki azt higgye más!
2011. jún. 20. 18:03
Gazdagnak kell születni Amerikában ennyi az egész...ha nem így lett, akkor ez van-:)))
62. judith.budapest (válaszként erre: 61. - K-né Zsóka)
2011. jún. 20. 18:02

Nekem a hozamom 650 ezer...a papíron...de ugye ez nem reálhozam....anyjuk valagát!!!!...azt sem tudom, kapok-e valamit, vagy nem....!!! inkább a nem-re szavaz a kormány, az biztos....

én is azért léptem vissza, mert azt mondták, elvesznek az éveim....sose lehetnék akkor nyugdíjas?....a végén még én is elveszek.....

2011. jún. 20. 17:52
Kicsit utána néztem én is a dolgoknak és a legelső mondat amit hallottam az volt, hogy :"Remélem tudja a tavalyi évet óriási veszteséggel zárták a magánynyugdíj pénztárak. Ez -20%-ot jelent"
60. globus (válaszként erre: 56. - Homokóra)
2011. jún. 20. 12:52
Ha nem küldik maguktól, költsék gyógyszerre! :DD
59. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Homokóra)
2011. jún. 20. 12:22
Én 98-tól náluk voltam.
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Homokóra)
2011. jún. 20. 12:22
Sokallod?
2011. jún. 20. 10:09
Most gondolkodom..én ezt nem értem..hogy a fenébe lehet 1 200 000 a hozamom??????????
2011. jún. 20. 09:43
Nah.... megvolt...mivel én 2006-ban léptem át a Whinterthur-tól, így semmit nem tudnak mondani..annyit mondott a hölgy, hogy július végén tud valamit mondani...ja..és valami pin kódot fog kérni....de aztán úgy döntöttem, megvárom a végét..
55. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - Homokóra)
2011. jún. 20. 09:36
OK
54. homokóra (válaszként erre: 53. - A0c1361e44)
2011. jún. 20. 09:25
oké...akkor most megpróbálom újra:) Majd megírom, mi történt:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook